GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. 123 122 se- TEL. 56. TEL. 56. selijk Ondersteuningsfonds en Bureel tot Plaatsing, correspondent Jac. F. Revet, Nieu- wehaven, 335. Handels-, Kantoor en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisie” (Ned. R. K. Bond van). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 23 Oct. 1900. Afd. Gouda. A. van Velzen, voor zitter, W. Hoornhout, secretaris, Graaf Florisweg 2b, A. Verkaaik, penningmeester, Mej. E. M. de Jong en J. F. Spruijt, commissarissen. Instellingen hieraan verbonden: Bonds Ondersteuningsfonds, Werkloozenfonds, Overlijdensfonds, Bureel tot plaatsing (Landelijk en plaatselijk). Correspondent voor Gouda F. Mastink, Bleekerssingel 73. Geestelijk adviseur A. J. M. v. d. Donk, Pr. Handelsreizigersvereeniging (R. K.). Afdeeling Gouda. Opgericht 29 Mei 1914. A. J. Roos Jr„ voorzitter, W. de Vos, secretaris, Peperstraat 24, J. G. de Jong, penningmeester A. J. M. v. d. Donk, geestelijk adviseur. R. K. Middenstands-Vereeniging „De Hanze”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Mei 1911, No. 116, J. B. C. Niehoff Weming, voorzitter, M. W. G. M. van Loon, secre taris, H. Verhoef, penningmeester, G. Brouwer, H. Verzijl, L. de Heij, bestuursleden. Geestelijk adviseur de WelEerw. Heer J. de Roos. Vakafdeeling van de „Hanze”: Waschindustrieelen: A. A. M. Groos, voorzitter, E. van Straaten, secretaris, P. Bou- mans Hzn., penningmeester. Bakkers en Kruideniers. G. P. Brouwers, voorzitter, B. Boer, secretaris, W. G. Rem melder, penningmeester. Bouwvakpatroons. Th. van Dijk, voorzitter, J. Peeters, secretaris, A. G. Vreeburg, penningmeester. Café en Restauranthouders. A. P. J. van Dam, voorzitter, A. J. Maarschalkerweerd, secretaris, N. v. d. Sprong, penningmeester. Kleermakers. F. J. Forsthöfel, voorzitter, J. H. Mulder, secretaris, H. A. Boekraad, penningmeester. Manufacturiers. W. M. van Hulzen, voorzitter, J. J. Bantzinger, secretaris, F. J. Busch, penningmeester. Slagers. H. H. Verhoef, voorzitter, C. Jansen, secretaris, B. v. d. Sprong, penning- niesster. Schoenwinkeliers. J. P. Flux, voorzitter, J. A. Schuld, secretaris, Th. H. Heesen, penningmeester. Schoenmakerspatroons. Th. Steenwinkel, voorzitter, H. J. Kroeders, secretaris, L. Kalmeijer, penningmeester. Sigarenwinkeliers. J. G. Donker, voorzitter, A. Ruigrok, secretaris, J. van Setten, penningmeester. n Melkhandelaars. L. de Heij, voorzitter, C. van Hoorn, secretaris, P. Pijnacker, pen- ningmeester. Instellingen van „De Hanze”: Hanze Bank, dir. A. A. Janssen. Uitkeering bij Over lijden, corresp. H. J. van Niekerk. Santos fonds, voorzitter A. v. Hulzen, dir. Kapelaan J. de Roos, Brandverzekering, Agent A. Ruigrok. Ziekteverzekering, agent L. van der Sanden. Incasso en Informatie Bureau: J. B. C. Niehoff Werning, voorzitter, J. G. Pot- harst, secretaris, Jac. P. Dessing, penningmeester, H. Verzijl, W. I. D. van Rijmenam, A. A. Kauling, W. van Soest,bestuursleden. Mr. R. Rensma, rechtskundig adviseur. Glas-Verzekering. Agent: J. Peeters, Markt. Gereformeerden Bond (Afd. van den) ter verbreiding en verdediging van de Geref Waarheid in de Ned. Herv. (Ger.) Kerk. C. J. Revet, voorzitter, A. Jongejan, secretaris' G. Krook, penningmeester. Bewapenden dienst in de Nederlanden (Fonds tot ondersteuning en aanmoediging van den). Afdeeling Gouda,H. Knuttel en J. H. Schouten. Gezondheids-Kolonien (Vereeniging voor). C. J. M. Kroon, ie voorzitter, Mevr. Prince- Schim van der Loeff, 2e voorzitster, Mej. H. H. Kortenoever, ie secretaresse, Mej. M. B. Burgersdijk, 2e secretaresse, J. Versfeit, ie penningmeester, Mevr, de Vooysde Lange, 2e penningmeesteresse. „Gouda Vooruit”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 9 Juni 1908, No. 64. I. IJssel de Schepper, voorzitter, J. van Kranenburg, onder-voorzitter, P. C. de Vooys, secretaris, G. Bouters, penningmeester, J. G. C. Kamphuizen, H. H. van Heuvlen, I. van Dantzig, A. J. J. Vos, P. Bokhoven Wz., R. U. Jongerburger, F. Tieter en H. N. Valckenier de Greeve. De vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de belangen der gemeente Gouda in het algemeen en die van hare ingezetenen in het bijzonder. De minimum con tributie bedraagt f 0.50 per jaar. Het Groene Kruis (Zuid-Hollandsche Vereeniging), afdeeling Gouda, Dr. E. J. Ham burger, voorzitter, P. J. Kolijn, penningmeester, I. van Dantzig, P. Maree, B. G. J. Evers, C. J. M. Kroon, secretaris. Doel: Samenwerking tot het bevorderen der zieken verpleging en der algemeene gezondheidsbelangen. Magazijn van verplegingsartikelen voor de leden: Achter de Kerk. Magazijnmeester K. Akkerman, concierge Muziekschool. Lidmaatschap der afdeeling f 1.per jaar. Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Afdeeling Gouda. D. G. Noordijk, voorzitter, Ds. Th. Scharten, secretaris-penningmeester, J. de Ven. Gymnastiek Vereeniging „Excelsior”. Opgericht 11 Augustus 1911 en goedgekeurd bij Kon. Besl. van 29 Juli 1916Beschermheer, J. A. Kruijt, voorzitter, B. Wannet, 2e voorzitter, J. de Mol, secretaris, Prins Hendrikstraat 45, J. H. Dikhooff, 2e secretaris, A. W. Melkert, penningmeester, J. de Gruil, 2e penningmeester, C. Enden burg, Th. Binnendijk, Mej. M. Mallon, commissarissen, J. P. Boot, directeur. Oefenlokaal School no. 4, Prins Hendrikstraat. Gymnastiek- en Schermvereeniging „Gouda”. J. de Mol, voorzitter, C. Koeman, cretaris, Kattensingel 5, H. Bouters, penningmeester, P. van Eijk, W. Kettler. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius” (Nationale Bond van). (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Maart 1908, No. 45). Afdeeling Gouda. Jac. F. Revet, voorzitter, J. P. Rodenburg, vice-voorzitter, T. Rem, secretaris, Cronjéstraat 8, B. L. van Veen, 2e secretaris, Mej. M. G. van der Steen, penningmeesteres, Mej. J. J. de Mink, 2e pen- ningmeesteres, Mej. J. M. M. Elshout, bestuurslid. Contributie varieert van f 13.20 tot f 36.voor ongehuwden en van f 13.20 tot f 30. voor gehuwden. Instellingen van den Bond: Ondersteuningsfonds, Werkloozenfonds, Ziekenfonds, Bureel tot Plaatsing, Bureau Arbeidsrecht. Instelling der Afdeeling: Plaat -

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 65