FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. 125 124 TEL. 56. TEL. 56. Hanzebank (N. V.) te Delft. Bijkantoor Gouda, Westhaven 61. Kantooruren van 81/, I21/, uur en van 24*/, uur. Zaterdag van 81/,12 uur. Kas geopend van ra1/, en 24 uur. Harmonie Vereeniging „Juliana” bestaande uit personeel der „Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda”. J. L. Nobel ,directeur, A. de Jong, voorzitter, J. W. Bouman, secretaris, Tuinstraat 12, H. A. Koot, penningmeester. Heil des Volks (Vereeniging „Tot). H. A. Toen, eere-voorzitter, B. Punselie, voorzitter, C. J. Revet, secretaris, P. den Hollander, 2e secretaris, J. J. Bik, penningmeester, G. J. Goedewaagen, vice-penningm., D. Hamerslag,vice-voorzitter, J. A. Roepers, lokaal commissaris. Contributie f 1,per jaar. Pl.m. 30 leden. Zondagsschool van 12*/,-i1/, uur in het lokaal Peperstraat en Heerenstraat. Gedurende de wintermaanden kinder voeding in het lokaal Wilhelminastraat van ’s avonds 6 tot 7 uur. Heil des Volks (aid. Kindervoeding). H. Hamerslag, voorzitter, J. J. Bik, secretaris penningmeester, P. den Hollander, G. Boerma, bestuursleden. Doel: Om des winters waarlijk arme kinderen van goed voedsel te voorzien. Heil des Volks (Evangelisatie). Ds. F. W. G. Verheul, voorzitter, Ds. Th. Scharten, secretaris, J. J. Bik, penningmeester, H. Hamerslag, J. Boot. Hulpbetoon aan eerlijke en vlijtige armoede. Mevrouw J. P. van de VeldeSmits, presidente, Mevrouw van Rijn van AlkemadeDijxhoorn, vice-presidente, Mevrouw A. J. Hoogendijk van Capellenvan Houweninge, secretaresse, Jonkvr. C. G. W. de Rotte, vice-secretaresse, Mevrouw M. Spruijtvan der Torren, penningmeesteresse, Mevrouw E. van IJsendijkPost, vice-penningmeesteresse, Mevrouw van Haans- bergenvan Effen, Mevrouw Bakker NiemeijerDupper, Mevrouw RieszNoothoven van Goor, Mevrouw MijnlieffWijner,Het doel is om door het ver schaffen van werk aan behoeftige huismoeders eenigen zedelijken invloed op de gezinnen te kunnen uitoefenen. Huiseigenaren (Vereeniging van) „Door Eendracht Sterk”. Opgericht 26 Febr. 1909. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 16 Juni 1912, No. 98. J. Amesz, voorzitter, A. Fokker, vice-voorzitter en directeur, J. Simonis, Krugerlann 2, secretaris, T. J. M. Binnendijk, A. Jansen en M. Binnendijk, commissarissen. Huisvesting Comité (Ned. R. K.), afd. Gouda. P. Stroomer, deken en pastoor van O. L. V. Kerk, Kleiweg, P. J. A. de Graaf, Pastoor van de S. Jozefs kerk, Gouwe, J. B. C. Niehoff Weming, voorzitter, Mej. Rie Niehoff Werning, Markt 47, secretaresse, Mej. Anna Bouters, penningmeesteresse, Mej. Corrie v. Rijmenam, magazijnmeesteresse, Dr. A. C. A. Hoffman, medisch adviseur Steenkamer, A. J. A. Vos. Israëlitisch Verbond (Algemeen). (Alliance Israëlieti Univerial), J. A. van Dantzig, voorzitter, Jac. Mogendorff, secretaris-penningmeester. Jongedochtersvereeniging Dorcas” (Christelijke). J. de Mol, voorzitster, A. Smit, secretaresse, A. J. Bik, penningmeesteresse. Jongelings-Vereeniging „Daniël” (Chr.). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Oct. 1893, No. 21. Staatscourant No. 283. A. Remijn, voorzitter, F. Tak, secretaris, Vrouwe- steeg 29, P. van der Zouwen, penningmeester, L. Boot, bibliothecaris. Vergadert eiken Zondagavond van 810 uur, in haar gebouw „Daniël”, Groenendaal. Bibliotheek ge opend Zaterdags van 810 uur. Hare afdeelingen „de Knapen- en Jongeliedenvereeniging” vergaderen eiken Zondag middag van 34 uur in het gebouw „Daniël”. Jongelings-Vereeniging op Gereformeerden grondslag „Samuel”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 30 Jan. 1901, No. 14. A. van Wijk, voorzitter, E. A. Polet, 2e voor zitter, A. Th. Polet, secretaris, J. G. van de Putte, 2e secretaris, K. van Wijk, penning meester, J. Matse, bibliothecaris, J. Vermeij, alg. Adjunct. Vergadert eiken Vrijdag avond van 810 uur in het Militair Tehuis, Peperstraat. Jongens-Patronaat „St. Aloysius” (R. K.), Gouwe 93. Wordt bestuurd door Patro- naatsbestuur en Commissie van Bijstand. Ónderafdeelingen zijn: Cursus voor voort gezet lager onderwijs, Jongensbond voor drankbestrijding, Missieclub „China”, Spaar bank. Secretariaat van Patronaat en zijne ónderafdeelingen is gevestigd: Gouwe 93. „St. Josephs-Gezellen-Vereeniging”, Gouwe 93. Wordt bestuurd door Raad van Be stuur en Raad van commissarissen. Ónderafdeelingen zijn: Retraite-fonds, Ontwikke- lingsclub „St. Bonaventura”, Tooneelclub „Nut en Genoegen”, Harmonie „St. Cae- cilia”, Spaarbank, Gymnastiekvereeniging „D(oor) O(efening) S(terk)”, Damclub, Kaart club. Secretariaat van de vereeniging en al hare ónderafdeelingen is gevestigd: Gouwe 93.. Ónderafdeelingen van beide bovengenoemde vereenigingen: Eucharistische Bond,. Vereeniging „Voor Eer en Deugd”, Bibliotheek, Kleermakerscursus, Tabaksbewerkers- cursus, Propagandaclub „De Jonge Wacht”. Secretariaat voor alle ónderafdeelingen: Gouwe 93. Jongenspatronaat „Sint Johannes,” (R. K.), gevestigd op de bovenzalen der R. K. Militairen-Vereeniging, op de Westhaven. P. Stroomer, deken en pastoor, voorzitter, E. B. Dercksen, waarnemend voorzitter-directeur, I. J. Doeleman, vice-voorzitter, J. D. v. d. Bergh, secretaris, F. J. Busch, penningmeester. Commissarissen: J. Hoorn- hout, W. A. van Soest, C. F. P. B. C. Streefkerk, J. Peeters, A. Bizot, B. Laurier en S. van der Post. Afdeeling gezellen: W. van Haeren en S. P. van Leeuwen. Kaashandelaren (Nederlandsche Vereeniging van). B. M. van Zwet, voorzitter, H. C. Rietdijk, vice-voorzitter, J. Th. L. Withof Keus, Bn. Batelaan, W. den Boer, J. H. A. M. Grijpink, Ws. Heusdens, L. Schwerzel, Th. G. G. Valette te ’s-Gravenhage, Columbus- straat 89, secretaris-penningmeester. Kamer-Centrale (R. K.) Leiden. A. J. Oostdam (Leiden), ie voorzitter, H. Bader (Sas- senheim), 2e voorzitter, A. C. van Berkel, (Gouda, Kamemelksloot 112), re secretaris, Th. A. Houdijk (Boskoop), 2e secretaris, J. B. Bes (Alphen a. s. Rijn), re penningmeester, H. Bank (Hoogmade), Dr. A. C. A. Hoffman (Gouda), F. A. Moerel (Oudewater), P. Warmerdam (Lisse), P. F. Veelenterf (Hazerswoude), Joh. Vlasman (Alphen a. d. Rijn), J. H. Kaale (Bleiswijk), C. J. L. van der Meer (Noordwijk) commissarissen.

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 66