FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. 130 131 „Onze Leeskring” (zie op Leeskring). Orchestvereeniging „Symphonia”. O. van Dijk, voorzitter, J. J. Jager, secretaris, Mettray (Nederlandsch). I. IJssel de Schepper, voorzitter, L. C. Becking, secretaris penningmeester. Onderwijzers (Bond van Ned.). Afdeeling Gouda en Omstreken. Ed. v. Dantzig, voor zitter, L. Verjaal ze voorzitter, G. van Spengen, secretaris, C. W. Zanen, ze secretaris, W. Boer, penningmeester. TEL. 56. TEL. SS. Onroerende Goederen „Ons Belang” (Coöperatieve Vereeniging tot Exploitatie van). W. I. D. van Rijmenam, voorzitter, L. van der Beek, secretaris, J. de Jong, penning- meester, A. de Goederen en B. D. Grootendorst, commissarissen. Nijverheid (Maatschappij van). Departement Gouda. M. A. J. Kortenoever, voorzitter, P. C. de Vooys, secretaris, L. Koole Wz., penningmeester, Dr. B. W. van Eldik Thieme en A. Goedewaagen Jr. Contributie f 6.25 per jaar, waarvoor men tevens het Tijdschrift van Nijverheid in eigendom ontvangt. Natuurkundig Genootschapvoorzitter, Dr. E. J. Hamburger, secre taris, S. J. Vroman, penningmeester, Dr. S. S. Hoogstra, vicarius, L. C. Becking, Dr. A. C. A. Hoffman, Dr. H. W. v. Rietschoten, Mr. R. Rensma, Ds. J. E. Bijl, J. Versfelt, A. Dudok van Heel. Onderwijzers-Genootschap (Ned.). Afdeeling Gouda. J. Slop, voorzitter, G. D. Heij, vice-voorzitter, J. Scheijgrond, secretaris, C. J. de Ruwe, vice secretaris, Tj. de Vries, penningmeester. Commissie voor het Ondersteuningsfonds de heeren: G. N. Kruisheer, G. D. Heij en C. van Essen. Correspondent voor de Levensverzekering-Maatschappij de heer J. Slop. Militairen (Tehuis voor), Peperstraat 54. Ds. Joh. E. Bijl, voorzitter, L. F. Duymaer van Twist, secretaris-penningmeester, R. U. Jongenburger, J. van Galen, J. de Raadt, K. Wessels, P. D. Muylwijk en J. Dercksen. G. Sterken, huisvader. Militairen-Vereeniging (R. K.) in de St. Theodoris-Stichting, Westhaven 34 voorzitter, P. J. Rijnaarts, secretaris, L. A. A. van der Sanden, penningmeester, J. G. Verhoeff, R. K. P., directeur. Mannenkoor „Door Oefening Kunst”, opgericht 10 October 1908. Directeur K. J. de Beun, H. N. Korevaar, voorzitter, P. M. van Leeuwen, secretaris, Raam 232, J. Gibbon, penningmeester, P. van Vliet, muziekcommissaris. Repetitie Zondag 11 1 uur in „Concordia”, Westhaven. Meisjes-Patronaat „Sint Agnes” (R. K.). Gevestigd op de bovenzalen der R. K. Mil. vereeniging, op de Westhaven. P. Stroomer, Deken en pastoor, eere-voorzitter, P. J. de Roos, kapelaan, directeur, Mej. A. v. d. Pavoordt, presidente, J. Kabel, secretaresse, Chr. Flux, penningmeesteresse; leden: Mej. M. Soos, E. Soos, M. Ponsioen en M. Bruijstens. Operette Vereeniging (Goudsche). Opgericht 24 October 1919. H. M. van Triet, voor zitter, Mevr. C. P. HagedomBeyderwellen, secretaresse, Oosthaven 34, W. Bosshardt, penningmeester, Mej. G. Visser, bibliothecaresse, J. Binnendijk, M. Horreman, be stuursleden, dirigent, C. H. Hagedorn, regisseur, M. Helmig Weil, repe titor. Aantal leden plm. 50. Gedurende September tot April iederen Vrijdagavond repe titie bovenzaal Café „Harmonie”. Nut van ’t Algemeen (Maatschappij tot). Departement Gouda. A. H. Teepe, voorzitter, C. J. M. Kroon, secretaris, J. van der Jagt, penningmeester, A. Goedewaagen, R. W. H. Pitlo, Dr. J. G. Rups, J. Slop. sten op Zondag 7 en 10 uur voorm., 3 en 7% uur namiddag. Maandag en Donderdags- avonds 8 uur Openbare Samenkomsten. Dinsdags Soldatenkrijgsraad, Woensdagavond rep. van de Zangbrigade, Vrijdagavond van de j.l. brigade en Zaterdagavond van het Muziekcorps. Ensigne C. de Linde, bevelvoerende officieren, A. van Maaren, penningm., H. Hamerslag, kwartiermeester. Liefdadigheids-Vereeniging (R. K.) St. Liduina. Koninklijk goedgekeurd. E. Sandmann, voorzitster, A. Kabel, secretaresse, M. de Graaf, penningmeesteresse, A. Mathot, C. Dessing, C. Kabel, M. Flux, P. de Jong en E. Mathot. Deze dames-vereeniging houdt zich onledig met het vervaardigen en uitdeden van onderkleeding aan R. K. armen, waarvoor zij éénmaal per jaar bij gegoede Katholieken een gift komt vragen. Liefdewerk „Oud Papier” (Vereeniging), opgericht 28 Mei 1909. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 1 Mei 1912, No. 35. P. Stroomer, deken en Pastoor, en P. J. A. de Graaf, pastoor, Eere-voorz., J. B. C. Niehoff Werning, voorzitter, A. J. A. Vos, 2e voorzitter, Mej. C. Schuttelaar, Crabethstraat 49, secretaresse, G. A. van Meurs, penningmeester, A. Lagerenberg, magazijnmeester, Mej. A. Bouters, Mej. D. Oosterling, Pakhuis Waai erstraat, gesloten zijnde adres Markt 47. Lijkverbranding (Vereeniging voor Facultatieve), afdeeling Gouda, P. Weijer, voor zitter, C. Nagtglas BootBonte, secr.-penningm Mandolineclub „Perseveranza”. Goedgek. bij Kon. Besluit van 29 Maart 1912. T. P. van Ouwerkerk, voorzitter, A. C. Verschut, Keizerstraat 37, secretaris, P. Dernee, pen ningmeester. Repetitie-avond Donderdag van 8 tot 10 uur in „Het Blauwe Kruis”, Westhaven. Moederlijke Liefdadigheid (Genootschap van). De vereeniging beoogt verleenen van onderstand aan behoeftige kraamvrouwen. Mevr. A. J. MontijnSchelling, presidente, Mevr. J. P. van de VeldeSmits, secr.-penningm., Mevr. Wed. L. PrinceSchim van der Loeff, Mevr, Hoogendijk van Capellenvan Houweninge, Mevr, van der Torren Oosthoek, Mevr. Spruijtv. d. Torren, Mevr. B. PitloKrutwig. Muziekcorps (Vereeniging tot instandhouding van het Goudsch) voorzitter, C. van Veen Az., D. Hoogendijk, B. H. van de Werve, W. Kettler, secretaris penningmeester.

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 69