i33 I r FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapij'ten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. 132 Practisch-Idealistisch Associatie. Groep Gouda. Leider Joh. Leeflang, Boelekade 181. „Oud Papier”. (Zie Liefdewerk.) Restauratie-Commissie der St. Janskerk. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 23 Febr. Passanten Vereeniging „Hochnasath Orachiem” (Voor hulpbehoevende doorreizi- gers). A. van Wijnbergen, voorzitter, S. M. Katz, secretaris-thesaurier, H. van Monni kendam, bode. „Patrimonium” (Nederl. Werklieden-Verbond). P. J. Kolijn, voorzitter, N. van Vliet, secretaris-penningmeester, D. Hamerslag, A. W. van der Graaff, E. C. van der-Kley, G. Rietveld. Persvereeniging (Alg. R. K.). J. G. Verhoeff, Kap., voorzitter, Th. J. Steenland, secretaris, P. A. Schouten, penningmeester, Helena Bertels en Marie Wever, commis sarissen. Pieuse Vereeniging Gemieloes Gasodiem. D. Davidson, voorzitter, S. M. Katz, vice- voorzitter. Pluimveehouderij in Nederland (Vereeniging tot bevordering der). Onder-Afdeeling Gouda en Omstreken. J. H. van der Torren Kz., voorzitter, P. J. Bellaart Jr., secretaris penningmeester. Propagandaclub (Alg. R. K.). Afd. Dames. A. Heins, presidente, F. Kabel, secreta resse, Lange Tiendeweg 37. Redding van Drenkelingen (Maatschappij tot). Opgericht in 1767 te Amsterdam. Afdee- ling Gouda. B. G. J. Evers, arts, correspondent. Politiehonden Dresseerclub (Goudsche). Th. van Steijn, voorzitter, B. Blom, secre taris, P. J. van As, penningmeester, T. Woudenberg, H. Bennis. TEL. 56 TEL. 56. Padvinders (Vereeniging De Nederlandsche). Afd. Gouda, goedgekeurd bij’ Kon. Besluit van 15 Sept. 1916, No. 41. Ulbo J. Mijs, Eere-voorzitter, A. Dudok van Heel, voorzitter, secretaris en penningmeester. Bestuursleden: J. van der Jagt, J. Olman, J. A. Roesse- ling, Ds. F. G. Verheul, Hopman H. Klunder, één troep. Oude Mannenhuis. Regenten: J. A. P. Montijn, R. W. H. Pitlo, A. Goedewaagen Jr. Regentessen: Mevr. J. P. van de VeldeSmits, Mevr. J. M. van Iterson Graafland, Mej. E. Hardenberg. Huismeester en Huismeesteres J. Vermeulen en Echtgenoote. Patroons-Vereeniging voor Patroons in de Bouw- en aanverwante vakken. C. J. van der Linden, voorzitter, J. P. de Groot, secretaris, G. J. van Wingerden, 2e secretaris, P. Maree, penningmeester, T. Ruis, C. Sanders, H. J. Lugthart, T. Verkaaik, L. Boon, C. J. Verschut, A. W. Lommerse, commissarisen. Pij’peneering binnen Gouda, (Vereeniging). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 7 Octo ber 1911, No. 251. I. van der Want, voorzitter, A. van der Want, secretaris, A. Goede waagen Sr., penningmeester. Oud-Onderofficieren (Konkl. Nederl Bond van). Afdeeling Gouda. Th. J. Droste, voor zitter, C. J. van Iperen, secretaris, J. Schot, penningmeester, D. L. Soer, en J. Reurings commissarissen. Th. J. Droste, corresp. stoffel, belangen. Het doel van den bond is: Toewijding aan Vorstin en Vaderland, en de behartiging van de stoffelijke belangen zijner leden in het Maatschappelijk leven met bepaalde uit sluiting van alle politieke en godsdienstige belangen. „Providentia” (Vereeniging). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Maart 1893. Stct. No. 127. H. de Graaff, voorzitter, E. J. Nijkamp, vice-voorzitter, W. Roepers, secre- taris-boekhouder, J. J. Hornis, penningmeester, A. Verbruggen, 2e penningmeester, A. Engelbrecht, bestuurder, H. Bosman, D. van der Tooren, W. de Gruil, J. H. Wiezer en Joh. de Groot, commissarissen van toezicht, H. F. C. Gerritsen, bode. Donateurs-commissie:en D. Hoogendijk. Contributie voor gehuwden 20 cents en voor ongehuwden 18 cents per week. Uit- keering bij ziekte, 16 weken per jaar, f 5.50 per week; bij overlijden van een gehuwd lid f 50.Gehuwden genieten bij bevalling hunner vrouw eene uitkeering in eens van f 5-50. 35 donateurs en 410 leden. .Aan zieken die langer dan 16 weken ziek zijn, wordt uit de reserve kas nog 16 weken ondersteuning verstrekt. Postduivententoonstellingsclub „De Vereenigde Goudsche Postduivenliefhebbers”. Op gericht 26 Januari 1908voorzitter, C. A. M. Spruijt, secretaris- penningmeeester, C. P. J. Boer, commissaris, H. Dernee, bode. Propagandaclubs (Federatie van R. K.) in den Statenkieskring Gouda. Eere-voorzitter, P. Stroomer, Deken van Gouda. J. C. Rietveld, Gouda, voorzitter, N. Roest, Gouda, ie secretaris, Karnemelksloot, C. J. van Vliet, Boskoop, penningmeester, J. Kleiweg, Waddinxveen, 2e secretaris, L. Penning de Vries, Reeuwijk, T. J. de Jong, Moordrecht, H. J. Glasing, Nieuwveen, Mej. B. Rijnaarts, commissarissen. A. J. de Roos, kap., Gouda, geestelijk adviseur. Propagandaclub (Alg. R. K.). Afd. Heeren. J. C. Rietveld, ie voorzitter, C. A. B. Bant- zinger, 2e voorzitter, A. C. van Berkel, ie secretaris, Karnemelksloot 112, M. Engel hard, 2e secretaris, A. van Velzen, ie penningmeester, C. Schenk Jr., 2e penningmeester, commissaris. Geestelijk adviseur P. J. de Roos, kap. W. Bosschardt, penningmeester, S. J. de Beun, Th. J. Sliedrecht, A. S. van Wijnbergen, Mej. J. C. Ouweneel, bestuursleden, J. M. Schijvens. directeur. Oude Liedenhuis (Centraal Israëlitisch). M. A. Cats, voorzitter, Jac. Mogendorff, secre taris, A. S. van Wijnbergen, Penningmeester. Postduiven-Vereeniging „De Postduif”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 27 Februari 1905. Stsbl. No. 76. A. Jansen, voorzitter, C. A. M. Spruijt, secretaris-penningmeester.

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 70