143 FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. 142 TEL. 56. TEL.. 56. ZIEKENFONDSEN, VERZEKERING- en WAARBORGMAATSCHAPPIJEN. Algemeen Afdeelings Ziekenfonds voor Gouda en Omstreken. I. van der Want, eere-lid, Dr. J. H. Bakker Niemeijer, plaatsverv. voorzitter, F. A. Dee Jr., secretaris, A. IJssel- stijn, penningmeester, B. G. J. Evers, A. H. Teepe, E. Grendel, E. J. Nijkamp en A. H. de Zeeuw, leden. Aan dit fonds zijn verbonden de Heeren Artsen: Dr. J. H. Bakker Niemeijer, P. de Boer, Dr. B. J. Broekhuizen, B. G. J. Evers, Dr. E. J. Hamburger, Dr. A. C. A. Hoffman, E. D. Meeter en Dr. J. G. Rups. Specialisten: P. C. Cleyndert Jr., inwendige ziekten, I. C. Henkes, neus-, keel- en oor- arts, Dr. A. Montagne Iz., heelkunde en vrouwenziekten, Dr. R. A. Reddingius, oogarts, M. Steffelaar, heelkunde en vrouwenziekten, W. L. van Andel, J. J. Cramer en Haddérus Oostingh, tandartsen. Apothekers: F. A. Dee Jr., E. Grendel, A. H. Teepe, fa. Weijer en Hoefhamer. Administrateur-boekhouder M. Gelijns. Boden: G. J. Flux, C. A. Schotborgh en H. van Maaren. Zondagsscholen der Afdeeling Gouda der Vereen. Tot Heil des Volks in de lokalen Peper straat, Wilhelminastraat en Heerenstraat, te zamen 600 kinderen. H. A. Toen, Eere- voorzitter, B. Punselie, voorzitter, J. J. Bik, secretaris, B. Belonje, penningmeester, J. van Leeuwen, J. A. Roepers, K. M. de Bruijn en Mej. M. van Maaren, bestuurders, A. den Held en Mej. M. van Maaren, lokaal-commissarissen. De Goudsche Coöperatieve Vereeniging voor Genees-, Heel- en Verloskundige Hulp, Joh. Mulder, voorzitter, J. N. de Groot, secretaris, A. van Hertum, penningmeester, Administratie adres: T. P. van Ouwerkerk, Keizerstraat. Aan deze vereeniging zijn verbonden alle Doctoren en Apothekers te Gouda. Als specialisten kunnen worden geraadpleegd: W. L. van Andel, J. J. Cramer en J. H. Oostingh, tandartsen, Dr. R. Reddingius, oogarts,, I. C. Henkes, neus-, keel- en oorarts. P. C. Cleyndert, M. Steffelaar en Dr. A. Montagne Iz. en alle andere specialisten die te Gouda spreekuur houden. Zwemschool. Commissie van toezicht:voorzitter, J. van Kra nenburg, secretaris, A. D. van Vreumingen, penningmeester, A. C. Cosijn, J. Dercksen H.Mz., J. P. A. van Catz, W. Sanders, A. R. van de Putte, G. van Spengen en J. Ouds- hoom. Zwemclub (Goudsche). J. Samsom, voorzitter, G. B. Gabry, secretaris, J. P. A. van Catz, penningmeester, S. H. Smit, J. C. den Boer, Mej. M. van den Berg en Mej. L. Zuijdam. secretaris, G. H. de Jong, penningmeester, J. Boot, algemeen bestuurslid, Chr. Gouka muziekcommissaris, Mej. W. Gouka en Mej. J. Toonstra, commissarissen. Kinderkoor: G. H. de Jong, voorzitter, A. J. v. d. Pauw, L. Willemsteeg 13, secretaris penningmeester, B. Bakker, Mej. T. de Beun en Mej. M. J. den Haag, commissarissen. Zendelinggenootschap (Nederlandsch). Afdeeling Gouda. Joh. E. Bijl, secretaris-pen- ningmeester, tijd, voorzitter. de Loge. H. van Assendelft, voorzitter, Mej. N. Goedewaagen, secretaresse, Mej. Jj Emeis, penningmeesteresse. Zouavenbond (Algemeene Nederlandsche). (Onder patronaat van den H. Petrus). Op gericht 13 November 1892. Afdeeling Gouda. G. van Hevelingen, Boskoop, voorzitter, C. Verkleij ,Bockenbergstraat 27, secretaris, J. F. Bredie, penningmeester, J. Rijnhout, commissaris. Zendingsbond (Hulpver. van de Geref.). C. J. Revet, loco-voorzitter, secretaris, J. Ph. Göbel, penningmeester, P. J. Spee, H. J. Boekamp en B. Boon. Zendingsvereeniging (Nederlandsche). Afdeeling Gouda. B. E. J. Bik, correspondent- penningmeester Stadsevangelisatie Brussel. Landsevangeliesatie, Vlaanderen, B. E. J. Bik, corres- pondent-penningmeester. Zend. Vereen. Timotheus, Afd. „Heil des Volks”, onder leiding van B. E. J. Bik, voor zitter, wordt gewerkt voor. 1. Landsevangeliesatie te Vlaanderen, Stadsevangelisatie te Brussel. 2. Zend, studieraad. 3. Luth. Zend. Vereen. 4. Nederl. Zend. Vereen. 5. Utrechtsche Zend. Vereen. 6. Rotterdamsche Zend. Vereen. 7. De 4 vereenigde Zend. Vereen. 8. Zending onder Israel. 9. Java Comité. 10. Gereformeerde Zend. Vereen, n. Philippus. Inlichtingen „Zendingblaadjes”, „Zendingsboeken” verkrijgbaar. Zendingszaak (Vereeniging ter bevordering der). Joh. E. Bijl, voorzitter, J. Visser, secretaris, J. Vos, penningmeester, J. de Jong Hz. Ziekenzorg (Vereeniging), verbonden aan de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda. Leden zijn alle arbeiders (mannelijk en vrouwelijke) der fabriek. W. G. Flux, voorzitter, H. Verbruggen, secretaris, J. J. Brenkman, penningmeester. Doel: Geldelijke uitkeering bij ziekte, ongeval, bevalling en overlijden. Zondagsrust (Vereeniging). G. J. Goedewaagen, voorzitter, F. Rietveld, secretaris, J. van Elk, penningmeester, C. Vergeer, Zondagsschool der Ned. Hervormde Kerk.. Onder de zinspreuk: „Laat de Kinderkens tot mij komen.” Gehouden in de Kleine Kerk en School Patersteeg. Joh. E. Bijl, voor zitter, W. B. Blommendaal, secretaris-penningmeester, J. Visser en F. Rietveld. Onderwijzend personeel 32. Aantal kinderen 800. Door Ds. Joh. E. Bijl wordt gehou den een cursus voor het onderwijzend personeel. Zondagsschool „Jozef”. Gehouden in de Bijzondere School voor Chr. Nat. Onderwijs, Lange Groenendaal. 400 kinderen. G. Rietveld Jz., voorzitter, J. Lafeber, secretaris, W. Klein, penningmeester, J. C. van Wingerden, G. P. van Welzenis. Zondagsschool (Protestantsche). Opgericht door de afdeeling Gouda van den Neder- landschen Protestantenbond, gehouden in de Remonstrantsche Kerk en het gebouw van

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 75