FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47. Complete Meubileering. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen van en naar alle plaatsen onder garantie. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. io8 109 klasse, j. TEL. 56. Lag. Ond., A. J. Sas, leeraar smeden, F. H. Weurman, leeraar vakteek., H. J. v. d. Engel, leeraar vakteek., H. Lafeber, leeraar metaaldraaienD. v. d. Neut, leeraar, timmeren, M. Valk, leeraar timm.- en vakteekenen, P. J. Koerts, leeraar timm. en vakteekenen, J. Amesz, leeraar lijnt, en timm., B. G. J. Evers, arts, leeraar E. H. bij O. OPENBARE SCHOLEN. School v. g. 1. o. No. i. Patersteeg. A. v. Kersen, hoofd der school, H. C. German, C. W. Zanen, P. J. Becker, onderwijzers, A. H. I. Niermans en G. Boer, onderwijze ressen. woude, Schelluinen, Schoonhoven, Schoonrewoerd, Stolwijk, Stompwijk, Tienhoven, Veur, Vianen, Vlist, Voorburg, Waarden, Waddinxveen, Woerden, Woubrugge, Zeg waard, Zevenhoven, Zevenhuizen, Zoetermeer, en Zwammerdam, inspecteur: G. G. van As, te Gouda. Schoolopzieners: H. de Blouw, te Stolw’ijkersluis en P. van Nes Czn., te Hazers- woude. Bureau: Crabethstraat 73. Lager Onderwijs. Tweede hoofdinspectie. De inspectiën Dordrecht, Gouda, ’s Graven- hage, Leiden, Rotterdam, Schiedam en Middelburg, hoofdinspecteur: A. Rienks te ’s Gravenhage. Inspectie Gouda: Ter Aar, Alkemade, Ameide, Ammerstol, Arkel, Asperen, Bar- woutswaarder, Benthuizen, Bergambacht, Bergschenhoek, Berkel Berkenwoude, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d. IJssel Everdingen, Giessen-Nieuwkerk, Gorinchem, Gouda, Gouderak, Goudriaan, Haastrecht,Hagestein, Hei- en Roeicop, Hekendorp, Heukelum, Hoogblokland, Hoornaar, Kedichem, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJssel Langerak, Lange Ruige Weide, Leerbroek, Leerdam, Leimuiden, Lekkerkerk, Lexmond, Meerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Nieuwkoop, Nieuwland, Nieuwpoort, Nieuwveen, Noordeloos, Nootdorp, Ottoland, O Oudekerk a. d. IJssel, Oudewater,Papekop, Pijnacker, Reeuwijk, Rietveld, Rijnsater- TEL. 56. Personeel aan de Schippersschool. P. A. Schroot, directeur, Ph. Hornes, praktijk, Lag. Onderw.,Binnenvaartkunde,Regle menten, enz.,Eerste Hulp bij ongelukken. Ambachtsavondschool (Houtmansgracht). J. F. Goddijn, directeur, J. H. Steinbach, leeraar handvakteekenen,lijnteekenen, boetseeren en perspectief, waarnemend directeur, C. J. J. Bosch, leeraar rechtlijnig- en projectieteekenen, J. A. Brands, leeraar bouw kundig- en vakteekenen, Joh. de Bruijn, leeraar vakteekenen en motoren kennis, E. van Dantzig, leeraar Nederl. taal en wiskunde, J. F. Goddijn, leeraar handvak- teekenen, perspectief, constructieleer, stijl- en ornamentleer, J. J. Hogendoorn, leeraar Nederl. taal en wiskunde, Th. Jansen, leeraar bouwkundig- en vakteekenen, maken van begrootingen en materialenkennis, A. v. Kersen, leeraar Nederlandsche taal, rekenen en rondschrift, P. J. Koerts, leeraar lijn- en vakteekenen, T. J. Lugthart, leeraar handteekenen en schilderen, J. H. Steinbach, leeraar vakhand- en vormteekenen, boetseeren en perspectief, M. Valk, leeraar lijn- en vakteekenen, L. Verjaal, leeraar Nederlandsche taal en Wiskunde, J. J. Weeda, leeraar hand- en lijnteekenen, L. Boer, tijdelijk leeraar boekhouden, J. van Ham, tijdelijk leeraar vakteekenen, C. W. Zanen, tijdelijk leeraar Nederlandsche taal en Wiskunde. H. Wortman, concierge van het gebouw. Gemeentelijke Handelscursus. (In het gebouw der Ambachtsschool). Dr. S. S. Hoogstra directeur, leeraar in het Hoogduitsch en de handelscorrespondentie in die taal, W. den Hoed, leeraar in het Engelsch, de handelscorrespondentie in die taal en het boekhouden, P. M. Both, leeraar in het Nederlandsch, M.S. Both, leeraar in het rekenen en handels- aardrijkskunde, K. Bouma, leeraar in het boekhouden, het handelsrekenen, en -recht, H. E. de Kok, leeraar in de stenografie en het machineschrijven, D. Bijlsma, leeraar, in het Fransch en de handelscorrespondentie in die taal, C. J. de Ruwe, leeraar in het Fransch, O. van Dijk, tijd, leeraar in het Duitsch, G. D. Heij, leeraar aan de opleidings- klasse, J. van der Poel, tijd, leeraar in de Aardrijkskunde, Mej. F. C. A. Bak, tijd, leerares in de Engelsche taal. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. A. H. Teepe, voorzitter, A. J., Gideonse, secretaris, Dr. A. Montagne Iz., Mej. P. A. Snoep,' P. de Vos, D. Bijlsma, B. de Mink, M. A. J. Kortenoever, A. de Mol, J. H. Carlier, Mevr, de MolStroeve. De gewone vergaderingen worden gehouden op den tweeden Woensdag van iedere maand in het Gebouw Arti-Legi, des avonds ten half negen uur» Commissie tot wering van Schoolverzuim. G. N. Kruisheer, voorzitter, M. Gelijns, secretaris, L. A. H. J. M. Quant, Dr. B. J. Broekhuizen, P. M. Both, J. Polman, I. J. Doeleman, Mevr. C. G. Donkden Oudsten, Mej. H. v. Wijngaarden. Rijksnormaallessen. Leeraren: J. Slop, directeur, Nederlandsche taal, lezen en schrij ven, G. N. Kruisheer, leeraar in het rekenen, de meetkunde en algebra, C. J. de Ruwe, natuurkennis en algebra, H. A. Westbroek, zang, C. J. J. Bosch, teekenen, P. de Vos, Paedagogiek, A. R. van der Putte, Fransche taal, Mej. P. A. Snoep, Geschiedenis, A. Govers, wiskunde, Mej. F. C. A. Bak, Aardrijkskunde, D. van Duuren, Gymnastiek, Mej. M. W. Kruisheer, nuttige handwerken. School v. g. 1. o. No. 2. (tijdelijk gevestigd in de Centrale Kopschool a/d Karnemelk- sloot). L. Verjaal, hoofd der school, Mej. C. A. v. SpengenBrinkman, P. de Bruijn, E. van Dantzig, G. van Spengen en Mej. H. W. Veenenbos. School v. g. 1. o. No. 3. (Nieuwe Haven). G. D. Heij, hoofd der school, P. W. Bos, J. Scheijgrond, Mej. G. A. Veening, W. Th. de Boer, vacature. School v. g. 1. o. No. 4. (Nieuwe Haven). A. J. M. Jansen, hoofd der school, Mej. T. W. de Bock, P. S. Dauvellier, M. A. Hansen, Mej. G. N. N. Kruisheer, vacature. School v. g. 1. o. No. 5. (Keizerstraat)hoofd der school, G. Bot, J. W. Lans, Mej. C. M. van ’t Hof, res. onderwijzeres, J. J. v. Herpen, wd. hoofd. School v. g. 1. o. No. 6. (Keizerstraat). P. de Vos, hoofd der school, H. van Geelen, J. H. Heus, A. Piersma, Mej. H. Vetter, vacature. School v. g. I. o. No. 7. (Prins Hendrikstraat). C. J. de Ruwe, hoofd der school, Mej. C. Wr. Schriek, P. J. Bijlo, Mej. G. Blommendaal, C. van Essen, P. van Eijk.

Adresboeken Gouda | 1924 | | pagina 58