L no FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Complete Meubileering. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen van en naar alle plaatsen onder garantie. Bergplaats voor inboedels. Ill BIJZONDERE SCHOLEN. Onderwijzer in het teekenen. J. J. Weeda. Huisvlijtschool. H. C. German, onderwijzer. Openbare voor on- en minvermogenden. Bewaarscholen. a. I Onderwijzers in de Lichamelijke Oefening. D. van Duuren, Mej. E. H. Ruys en Ph. J. Bom. J v- Wijngaarden, hoofd der school, A. Moerman, M. H. Tijn, onderwijzeressen. TEL. 5 6. TEL. 56. Schoollokaal (Burg. Martenssingel, Prinses Juliana School). Personeel der school: D. Bijlsma, hoofd der school, A. R. van der Putte, K. Bouma, W. H. Polet, F. Dijkstra, J. Tijbout, N. Visscher, onderwijzers, G. C. Maas en A. Outermans, onderwijzeressen, J. J. Weeda en B. Swanenburg, vakleeraren. Christelijke Normaallessen. D. Bijlsma, directeur, P. M. Both, secr.-penningmeester. Leeraren: D. Bijlsma, P. M. Both, D. van Wijk, W. H. Polet, J. Tijbout, W. P. Frederikze te Gouda, W. Molenaar te Moercapelle, M. S. Kreft te Reeuwijk, H. Nieuwenhuysen te Zegwaart en J. van der Poel te Gouda. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrije Scholen op Gereformeerden grondslag. P. D. Muylwijk, voorzitter, G. Wientjes, secretaris, B. Rietveld, penning meester, en J. Lafeber. Het onderwijs op deze scholen omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onder wijs: aan de 8 scholen v. g. 1. o. alsmede de scholen v. g. 1. o. B en C, de lichamelijke oefening, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes; aan de Centrale Kop- school wiskunde en alg. geschiedenis, aan de U.L.O. School aan de Turfmarkt Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, handelskennis, alg. geschiedenis, fraaie handwerken voor meisjes en koken, en aan de U.L.O. School a/d Burgem. Martenssingel: Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, Wiskunde, Handelskennis en Algemeene Geschied., behalve nuttige handwerken. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen voor M.U.L.O. te Gouda. R. U. Jongenburger, voorzitter, W. A. Piets, secretaris, G. J. Grendel, penningmeester, T. Zaal, W. J. Dercksen H.Mzn., P. A. Vingerling, D. G. Noordwijk en Ds. F. G. Hospers. Reserves: W. de Stigter (scholen nos. 3, 4 en 5). G. Kris (scholen nos. 6, 7 en 8). Mej. C. M. van ’t Hof (scholen nos. A, B, C en de U.L.O. Scholen). School V. g. 1. 0. B. (tijdelijk in de Patersteeg). O. van Dijk, hoofd der school, M. S. Both, R. K. Henkel, Mej. T. W. Leo—de Jong, Mej. G. C. Spruit, vacature. Eerste. (Patersteeg). Mej. E. Zegers en H. van 'T'"“ J Stedelijke Inrichting tot opleiding van onderwijzeressen en hoofdonderwijzeressen aan eene Bewaarschool. P. de Vos, directeur, J. F. de Jong, onderwijzeres, O. van Dijk, Th. Roelofzen, J. J. Weeda onderwijzers, en Mej. E. H. Ruys, onderwijzeres in lichame lijke oefening. Muziekschool. (Westhaven). Commissie van Toezicht: P. A. Schroot, voorzitter, A. J. IJsselstijn Azn., A. D. van Vreumingen, E. v. Dantzig, leden H. J. M. L. A. Quant, secretaris. Leeraren:directeur en leeraar in de afd. A (zang en theorie), en in afd. D (Orgel) Mej. v. Oudheusden, leerares in afd. A (zang en theorie), Joh. Fabriaan, leeraar in afd. B (instrumentale muziek, uitgezonderd viool, piano en orgel), J. M. Schijvens, leeraar in de afd. B. (viool), Mej. J. C. Ouweneel, leerares in afd. C (piano) en B (violoncel). Centrale Kopschool. (Karnemelksloot). J. J. Hogendoorn, hoofd der school, D. Dulle- mond, T. G. Zijlstra, A. D. Reintjes, tijdelijk. School voor U.L.O. (Burg. Martenssingel). W. den Hoed, hoofd der school, A. Govers, H. W. van Markesteijn, Mej. M. J. van den Berg. School voor U.L.O. (Turfmarkt). Mej. P. A. Snoep, hoofd der school, Mej. J. T. de Gast, Mej. Chr. A. Kombrink, Mej. L. Brouwer. Tweede. (Nieuwe haven). Mej. A. M. v. Maaren, hoofd der school, M. Baas, W. H. Lafeber, P. Verbruggen, L. de VriesHamburger en A. B. de Bruijn, onderwijzeressen. Schoollokaal. (Keizerstraat). Personeel der school: J. van der Poel, hoofd der school, D. van Wijk, A. P. Bal jeu, P. Hogeweg en H. Heistek, onderwijzers, C. M. B. van der Pijl en E. de Jong, onderwijzeressen. Derde. (Lethmaetstraat). Mej. J. F. de Jong, hoofd der school, H. W. H. Hornes, L. A. Hogendoorn en C. van Wijngaarden, onderwijzeressen. R. K. Scholen. Bestuur: P. H. Wijtenburg, Deken en Pastoor, voorzitter, P. J. A. de Graaf, pastoor, vice-voorzitter, Joh. Wolff, penningmeester, K. Spoelstra, secretaris, C. A. B. Bantzinger, G. Bouters, P. van der Pol, L. A. H. J. M. Quant. School v. g. 1. o. C. (Burg. Martenssingel). W. den Hoed, hoofd der school, Tj. de Vries, W. Boer, L. J. den Hartog, Mej R. C. v. Dijk, Mej. A. C. de Mink, Mej. A. A. J. Beszelzen. School v. g. 1. o. No. 8. (Prins Hendrikstraat). H. van der Jagt, hoofd der school, H. J. den Uijl, Chr. Mul, Mej. J. G. de Mol, Mej. H. S. van Wijngaarden, J. P. van den Bosch. School voor Chr. Nat. Ond. (Groenendaal). Bestuur der school: J. M. Bakker, voor zitter, D. L. Wagenaar, secretaris, P. Blazer, penningmeester, P. Ooms, T. A. van Eijk, J. E. van Dongen Bolding, G. v. Nieuwpoort. Personeel der school: P. M. Both, hoofd der school, W. P. Fredrikze, C. J. van der Putte, M. A. J. Hoogerwaard, P. W. A. van Triet, C. J. Zijlstra, P. van Eijk, onder wijzers. J. F. Bennink, H. M. van Dongen Bolding, M. H. Meijkoop, onderwijzeressen.

Adresboeken Gouda | 1924 | | pagina 59