i 1 FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Complete Meubileering. I GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. 4 GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen van en naar alle plaatsen onder garantie. Bergplaats voor inboedels. 115 114 B TEL. 56. TEL. 56. ONGEVALLENWET 1921 LAND EN TUINBOUWONGEVALLENWET 1922. De werklieden in de verzekeringsplichtige bedrijven zijn volgens de bepalingen dezer wetten verzekerd tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, bun in verband met hunne dienstbetrekking overkómen. Alle bedrijven zijn verzekeringsplichtig, voor zoover zij daarvan niet zijn vrijgesteld. Werkgevers kunnen zich vrijwillig verzekeren tegen geldelijke gevolgen van onge vallen, overkomen in verband met de uitoefening van een verzekeringsplichtig bedrijf. De uitvoering dezer Wetten is opgedragen, onder de bevelen van den Minister van Arbeid, aan de Rijksverzekeringsbank gevestigd te Amsterdam. Leden van het Bestuur der R. V. B. zijn: V. Noest, voorzitter, Mr. H. P. Berdenis van Berlekom en Mr. Dr. H. L. v. Duijl. Bij algemeenen maatregel van bestuur kunnen werkzaamheden, betrekking heb bende op de uitvoering dezer wetten, worden aangewezen, welke door de Raden van Arbeid zullen worden verricht. Behalve ten postkantore zal ook ten kantore van den bevoegden Raad van Arbeid gelegenheid bestaan voor: i°. de betaling der aan de Rijksverzekeringsbank verschuldigde premie; 3°. de inlevering der loonlijsten, óók voor de werkgevers, die niet bij de Rijksver zekeringsbank zijn aangesloten, doch de risico der verzekering hebben overgedragen aan een naamlooze vennootschap of rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging (de loonlijsten mogen in geen geval meer aan de Rijksverzekeringsbank worden toege zonden); 3“. het afhalen en het na invulling en onderteekening w'eder inleveren van for mulieren voor de aangifte van ongevallen, van de uitoefening van een verzekerings plichtig bedrijf en van staking van bedrijf. De werkgevers die ingevolge de Land- en Tuinbouwongevalleuwet bij een Bedrijfs- vereeniging zijn aangesloten, zenden de onder 2°. en 3°. genoemde stukken aan hun Bedrijfsvereeniging. In plaats van aan het bestuur der Rijksverzekeringsbank moeten met ingang van I Januari 1923 ook aan den bevoegden Raad van Arbeid worden gezonden: a. één exemplaar der voor de premiebetaling ontvangen kwijting in duplo; b. de kennisgeving betreffende een verandering in de onderneming, als bedoeld in art. 36 der Ongevallenwet 1921. Voor het verkrijgen van inlichtingen betreffende de uitvoering der Ongevallenwet 1921 en Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 kunnen werkgevers en verzekerden zich wenden tot den bevoegden Raad van Arbeid. (Bevoegd is de Raad van Arbeid van het gebied, waar de zetel der onderneming is gevestigd). In alle aan den Raad van Arbeid te zenden stukken betreffende de uitvoering dezer wetten, moet het bedrijfsnummer, waaronder de onderneming bij de Rijksverzekerings bank is ingeschreven, worden vermeld. Tegen sommige beslissingen van het bestuur der R. V. Bank en van de Raden van Arbeid, bestaat gelegenheid van beroep waarvoor ingesteld zijn Raden van Beroep en wel voor Gouda Raad van Beroep te Rotterdam. Mr. Dr. H. J. D. van Lier, voor zitter, Mr. G. W. Sannes, griffier. Centrale Raad van Beroep te Utrecht: Mr. E. Fokker, voorzitter, Mr. W. H. M. Werken, griffier. D. A. de Voogt; Adjunct-commiezen ter inspectie: J. C. Schuit en K. van Wijk; rijks- klerken ter inspectie: C. Harders en Mej. I.. A. Bomhoff. Ontvanger Gouda (stad): S. A. Rochat, adjunct-commies ten kantore: J. K. Begeer (kassier), en J. Hasselton; rijksklerken: J. C. Boekesteijn, A. van der Hoeff en F. Bruijstens. Ontvanger Gouda (buitengemeeneten): C. W. van Stapele, adjunct-commies: rijksklerk: P. Boer, W. F. Schoenmaker en H. E. Calatz. Ambtenaren van den actieven dienst: E. Bakker, assistent-dienstgeleider, A. J. Vermeulen, kommies te klasse-Scheepsmeter, H. H. Prummel, kommies ie klasse-ass. Scheepsmeter, J. F. Osthoff, kommies re klasse, H. G. Wijsbeek, P. H. Koster, J. Berkhouwer, W. Reerds, E. J. ter Veer, W. Boelhouwer, C. Jacqout, C. Gelderblom, commiezen ie klasse. De bureaux van de inspectie, van de ontvangkantoren (stad en buitengemeenten) en van den assistent-dienstgeleider zijn, evenals de wacht der ambtenaren (scheeps meters en deurwaarders), gevestigd in het voorm. Mil. Hospitaal, Karnemelksloot 20. Commissie van aanslag voor de Inkomstenbelasting, kring Gouda: L. J. Smeets, Voor zitter; leden: R. U. Jongenburger, te Gouda; K. van der Torren, te Zevenhuizen; A. van der Straaten, te Bergambacht en J. van Tol, Waddingsveen. Schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting, gemeente Gouda: L. J. Smeets, voorzitter; S. A. Rochat, plaatsv. voorzitter; leden: A. J. IJsselsteijn Azn., R. U. Jongenburger, C. A. B. Bantzinger en I. van Dantzig. Registratie en Domeinen, Vermogensbelasting en Zegel. (Directeur Zegel, Successie en Vermogensbelasting te ’s-Gravenhage). Kantoor Karnemelksloot 20, Inspectie kamer 31. J. C. Bemer, inspecteur, P. G. Westhoff, Tijd. Adj. Insp., J. Olman, Boekhouder, Kantoor Ontvanger, Kamer 9. L. W. Brants, Ontvanger, F. Tuinstra, commies, G. N. Verdoold, Rijksklerk (Hypotheek en Kadaster Rotterdam). Collecteur der Nederlandsche Staatsloterij. A. C. Cosijn. GEZONDHEIDSRAAD, gevestigd te ’s-Gravenhage. Diensten belast met de handhaving van de wettelijke bepalingen in zake: Besmette lijke ziekten: Dr. J. Th. Terburgh Jr., te ’s-Gravenhage, hoofdinspecteur, Dr. J. H. Huls hof! Pol, te ’s-Gravenhage, Inspecteur. Artsenijbereidkunst, Warenwet en zaken rakende de Hygiëne: Dr. J. B. M. Coeberg te ’s-Gravenhage, hoofdinspecteur, C. G. Baert te ’s-Gravenhage, Inspecteur. Vleeschkeuringswet: Dr. H. C. L. E. Berger te ’s-Gravenhage, Hoofdinspecteur, S. Douma, Rijswijk Z.-H. Inspecteur. Hygiëne van het kind: G. Oosterbaan te ’s-Gravenhage, Hoofdinspecteur, Mevr. C. H. Bader, Standplaats, Arnhem, Inspectrice. Bestrijding der Tuberculose: Mej. Dr. H. Schagen van Soelen te ’s-Gravenhage, In spectrice. Volkshuisvesting: H. van der Kaa, ’s-Gravenhage, Hoofdinspecteur, W. van Boven, ’s-Gravenhage, Inspecteur. Drankbestrijding: Dr. F. M. C. van Walsem te Zeist, Inspecteur. Gezondheids-Commlssie. Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, voorzitter, P. de Boer, Dr. H. W. Overbosch en A. H. Teepe, lid en secretaris.

Adresboeken Gouda | 1924 | | pagina 61