C FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47. Complete Meublleering. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen van en naar alle plaatsen onder garantie. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR BISPING Comb Pe.EK CLOPPENBURG. I4i 140 Jaar van aftreding. 192+ 1925 1926 1927 1928 TZU. 58. Werkmansbond (Christelijke Nationale). Afdeeling Gouda. R. v. d. Brug, voorzitter, A. de Kroon, Prins Hendrikstraat n6, secretaris, C. A. Verschut, penningmeester, J. van Elk, commissaris, G. H. Prins, alg. adjunct. Zangvereeniging „Caecilia” (Gemengde). G. van Spengen, Directeur, Mej. Nellie van Triet, accompagnatrice. G. van ’t Hoen, voorzitter, Mej. R. van Dijk, secretaresse, Burgem. Martenssingel 59, Mevr. H. Pietersde Man, penningmeesteresse, L. Punselie, bibliothecaris, Mevr. S. HekkerArentz, D. C. Kasbergen, Gouderak. IJsvereeniging (Zuid-Hollandsche). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 Oct. 1897. No 41. Hoofdbestuur: Mr. E. Wiersma, voorzitter, W. H. J. Dicke, secretaris-penning- meester. District 10. (Moordrecht, Haastrecht, Waddingsveen, Reeuwijk, Gouda en Bode graven). Dr. S. S. Hoogstra, Gouda, districts-commissaris. Afdeeling Gouda en Omstreken. Opgericht 13 Febr. 1908. Goedgekeurd bij Kon. Be sluit van 13 April 1908. No. 55. Beschermheer Ulbo J. Mijs, Dr. S. S. Hoogstra, voor zittersecretaris, N. H. van Schelven, penningmeester, A. W. van der Kleijn, J. H. de Wilde, M. Sytsma, C. Slegt, G. T. Steenland en W. G. Frederikze. Lid maatschap f 2. Volksweerbaarheid. Afdeeling Gouda. Plm. 100 leden, J. L. Hulleman, voorzitter, A. J. Vermeulen, penningmeester, M. Binnendijk, secretaris. Aangesloten vereeniging: Schietvereeniging „Volksweerbaarheid Gouda”, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 December 1900, No. 24. Commissaris van wapenen en munitie J. L. Hulleman. Vrijheidsbond, afd. Gouda. Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, voorzitter, P. Bokhoven, vice-voorzitter, W. J. Huisman, re secretaris, Mevr. Nagtglas BootBonte, 2e secre taresse, J. Reneman, penningmeester. Doel: De toepassing der Jiberale beginselen, zooals die omschreven zijn in het program van den Vrijheidsbond. Zij tracht dit doel te bereiken door alle wettige middelen, met name het leiden der openbare meening door geschriften en vergaderingen en het opwekken van de kiezers binnen haar ressort om mede te w’erken bij de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad van de candi- daten, die door de Vereeniging of door één der andere daartoe aangewezen organen van den Vrijheidsbond zijn gesteld. Vrijzinnig Democratische Bond. Afdeeling Gouda. R. K. Henkel, voorzitter, C. H. Hagedorn, vice-voorzitter, H. H. Prummel, secretaris, Karnemelksloot 191, P. Hoevens, 2e secretaris, Mej. P. A. Snoep, Penningmeesteresse. Het doel der Vereeniging is het verbreiden der vrijzinnig-democratische beginselen op den grondslag van de beginsel-verklaring van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Vrijzinnig Democratische Partij. Afdeeling Gouda. Bestuursleden: Mej. P. A. Snoep, Penningmeesteresse, Turfmarkt 222, Bestuursleden: H. van Romburgh, M. van Bovene van Gent, C. H. Hagedom en J. Hofsté. Vrijzinnig Hervormden (Vereeniging van) in Zuid-Holland, afd. Gouda. C. van Krim pen, voorzitter, F. C. A. Laugeman, Crabethstraat 32, secretaris, J. G. van Sandijk, penningmeester, Mevr. E. A. D. Bakker NiemeijerDupper, Ds. J. Borger, A. de Weger Jr. en L. Boon. Weeshuis (St. Joseph-). Regenten: C. A. B. Bantzinger, president, B. G. J. Evers, se cretaris, H. J. A. van Rooyen, penningmeester, M. Moons Az., Th. de Graaf en A. J. J. Vos. Spaarbank. Bestuur: K. Spoelstra, voorzitter, F. J. Busch, secretaris, G. P. de Jong 2e secretaris, J. Naber, penningmeester, J. D. v. d. Bergh, 2e penningmeester, H. J. A. van Rooijen, Th. de Graaf. lederen Maandagavond van 7*/,9'/, uur wordt zitting ge houden tot inleg en terugbetaling van gelden. Werkinrichting tot Wering der Bedelarij. Het lidmaatschap wordt verkregen door de betaling van een of meer centen daags of giften. Bestuurders. E. Grendel, secretaris, M. A. J. Kortenoever J. van Kranenburg, voorzitter A. Jonker Cz., P. van der Pol C. A. B. Bantzinger, J. Reneman J, Slop, penningmeester, A. D. van Vreumingen Zangvereeniging „Excelsior” (Gemengde). Opgericht 6 Januari rgrr. Directeur J. P. A. Kriek, J. M, Kelder, voorzitter, E. van Ham, Nieuwehaven 132, secretaris, C. Baggert, penningmeester, A. de Bruin, P. Blok, A. Kelder en P. J. Versteeg, bestuurs leden. Repetitie Maandagavond 8ro uur, bovenzaal Lunchroom „Hollandia”, Markt. Wijkverpleging der Ned. Herv. Gemeente. Ds. F. W. G. Verheul, voorzitter, J. J. Waale, secretaris, P. Blazer, penningmeester, J. v. d. Endt. Commissarissen: Jaar van aftreding 1924. F. J. Busch, B. H. v. d. Werve, A. Dudok.van Heel, A. Goedewaagen, Ulbo J. Mijs. Jaar van aftreding 2925. I. IJssel de Schepper, .-E. Steensma, A. H. Teepe, E. D. Mee ter. Jaar van aftreding 2926. L. C. Becking, Ph. Cats, C. J. H. Bisping, P. A. Schroot. Jaar van aftreding 2927. A. J. J. Vos, A. Dortland, J. H. van der Torren, B. G. J. Evers. Jaar van aftreding 2928. R. U, Jongerburger, G. Bouters, P. B. Sips. TEL. 56. Winkeliers Vereeniging (Goudsche). B. Rietveld, ie voorzitter, A. D. van Vreumingen, 2e voorzitter, G. J. van Burk, ie secretaris, B. A. de Jong, 2e secretaris, K. de Jong Jz., ie penningmeester, J. van der Jagt, 2e penningmeester, B. D. Grootendorst, com missaris. Afdeeling „Bureau Invordering”. K. de Jong, voorzitter, B. de Jong, secretaris, G. J. van Burk, penningmeester, A. Samuel, J. J. Bik, secretaris-boekhouder. Bureau ge vestigd Spieringstraat 83, tel. 199. Tot aanbieding van kwitanties en informaties geopend Maandag en Zaterdag 47 uur. Rechtskundig Adviseur: Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen.

Adresboeken Gouda | 1924 | | pagina 74