gSFJNDANTHREN LINOLEUM KROMMENIE Lijnkamp’s Kleedingmagazijn Lijnkamp’s Kleedingmagazijn FA. B. DEJONG GOUWE F9 -- MARKT 58-62 TEL. 398 GOUDA MARKT 58—62 TEL. 398 GOUDA 141 140 I t Middelbaar Onderwijs. Dr. G. H. Coops, inspecteur, ’s-Gravenhage. I Fa. B. DEJONG Meubileering Gouwe 89,Gouda - - Tel. 7 Schippersvakschool van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam. Leider: C. de Bode, onderwijzers: T. Boer en M. de Reus. Commissie van toezicht: H. P. van Reedt Dortland, voorz. A. J. Gideonse, secr.- penn. en P. Bik, lid. De lessen worden gegeven des avonds van 79 uur in de school Prins Hendrikstr. 133. en Natuurkundige Aardrijkskunde, Drs. S. J. Vroman, leeraar in de Natuurkunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de Scheikunde, Mej. M. S. de Vries, leerares in de nat. historie, M. Cohen, leeraar in het Hebreeuwsch, dr. N. J. J. de Voogd, leeraar in de Geschiedenis, J. J. Weeda, leeraar in het teekenen, D. van Duuren, leeraar in de lichamel. oefening. STOFFEN VERT. VAN HET I N DANTHREN HU IS A’DAM Commissie van Toezicht M. O.: A. H. Teepe, voorzitter, G. J. van Burk, A. R. van de Putte, J. Neeter, dr. A. C. A. Hoffman, E. van Dantzig A.Jzn., Dr. B. G. J. Evers, A. J. Gideonse, Secretaris. Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Leeraren: Dr. S. S. Hoogstra, direct., leeraar geschiedenis en Nederlandsche taal, Dr. J. H. v. Burkom, leeraar in de plant- en dierkunde, P. E. van Bemmel, leeraar in de aardrijkskunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de scheikunde, dr. H. J. Tiele, leeraar in de Nederlandsche taal en letter kunde, C. J. J. Bosch, leeraar in het handteekenen, Dr. W. Zuijdam, leeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde, A. v. d. Linden, leeraar in de Hoogduitsche taal en letterk., S. J. Vroman, leeraar in de natuurkunde, D. van Duuren, leeraar in de lich.oef., S. van Heyningen, leeraar in de Staatswetenschappen, K. Spoelstra, leeraar in de wiskunde en het boekhouden, P. W. Zeilmaker, leeraar in de Engelsche taal en letterkunde, W. A. Piets, leeraar in de wis- en werktuigkunde en rechtl. tee kenen, J. J. Baale, leeraar in de Fransche taal en letterkunde. P. Kruit, amanuensis, J. Simonis, concierge. „De Ambachtsschool” (Vereeniging) voor Gouda en Omstreken, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 5 Febr. 1909, No. 41. Geopend 19 Sept. 1910. Gedelegeerden van de Gemeente Gouda P. Bokhoven, Th. de Ruwe. Bestuur: P. D. Muylwijk, voorz., secretaris, Dr. S. S. Hoogstra, penningm., P. Bokhoven, A. Goedewaagen Jr., P. A. Vingerling, A. J. J. Vos, J. G. Hupkes, 1 vacature. De vereen, stelt zich ten doelde oprichting en instandhouding van een Nijverheidsschool annex vakcursussen. Zij exploiteert een practische Ambachtsschool (dag-onderwijs). Personeel verbonden aan de Ambachtsschool: P. J. Jelsma, directeur, J. F. God- dijn, wnd dir. leeraar hand- en lijnteekenen, tel. 560, J. H. Steinbach, leeraar lijn- en handteekenen, J. A. Brands, leeraar vakteekenen en timmeren, J. van Ham, leeraar smeden, J. M. v. d. Harst, leeraar machine-bankwerken en metaaldraaien, leeraar pottendraaien, A. Hollander, leeraar-verver, A. Piersma, leeraar Lag. Ond.', H. J. v. d. Engel, leeraar vakteek., D. v. d. Neut, leeraar timmeren, M. Valk, leeraar timm.- en vakteekenen, P. J. Koerts, leeraar timm. en vakteekenen, B. G. J. Evers, arts, leeraar E. H. bij O., C. de Koning, concierge. Nijverheidsonderwijs. G. A. Groote Haar, inspecteur te ’s Gravenhage. Ambachtsavondschool (Houtmansgracht). J. F. Goddijn, directeur, leeraar hand- vakteekenen, perspectief, constructieleer, stijl- en ornamentleer, J. H. Steinbach, leeraar handvakteekenen,lijnteekenen, boetseeren en perspectief, waarnemend directeur, C. J. J. Bosch, leeraar rechtlijnig- en projectieteekenen, J. A. Brands, leeraar bouw kundig- en vakteekenen, J. H. v. d. Engel, leeraar vakteekenen en theorie (smeden en bankwerken), J. J. Hogendoorn, leeraar natuur-en wiskunde,Th. Jansen, leeraar bouwkundig- en vakteekenen, maken van begroetingen en materialenkennis, A. v. Kersen, leeraar Nederlandsche taal, rekenen en rondschrift, P. J. Koerts, leeraar lijn en vakteekenen, T. J. Lugthart, leeraar handteekenen en schilderen, M. Valk, leeraar lijn- en vakteekenen, L. Verjaal, leeraar Nederlandsche taal, rekenen en Wiskunde, J. J. Weeda, leeraar hand- en lijnteekenen, L. Boer, tijdelijk leeraar boekhouden, J. van Ham, tijdelijk leeraar vakteekenen, C. W. Zanen, tijdelijk leeraar rekenen en Wiskunde. Vacature tijdelijk leeraar electrotechniek en teekenen. H. Wortman, concierge van het gebouw. Midd. Ond. Dr. S. Elzinga, inspecteur, Haarlem. Gemeentelijke Handelscurstis. (In het gebouw der Ambachtsschool). K. Bouma, directeur, leeraar in het boekhouden, handelsrekenen en -recht, W. den Hoed, leeraar in het Engelsch, de handelscorrespondentie in die taal, boekhouden en handelsrecht, P. M. Both, leeraar in het Nederlandsch en handelscorrespondentie in die taal, H. E. de Kok, leeraar in de stenografie en het machineschrijven, D. Bijlsma, leeraar in het Neder landsch en Fransch en de handelscorrespondentie in die taal, C. J. de Ruwe, leeraar in het Fransch, O. van Dijk, tijd, leeraar in het Duitsch, G. D. Heij, leeraar aan de op- leidingsklasse (rekenen, Nederl. en Fransch), H. v. d. Jagt, leeraar in de Aardrijks kunde, Mej. F. C. A. Bak, tijd, leerares in de Engelsche taal, Mej. M. W. Kamphuizen, tijd, leerares Duitsch, W. H. Polet, leeraar handelsrekenen en tijd. v. boekhouden. Lager Onderwijs. Derde hoofdinspectie, omvattende de inspectiënDordrecht, Gouda, *s Gravenhage, Leiden, Rotterdam, Schiedam, Middelburg, Brielle, Delft, Gorinchem, Goes, en Neuzen, hoofdinspecteur: A. Rienks te ’s Gravenhage. Inspectie Gouda: Ammerstol, Barwoutswaarder, Bergambacht, Berkenwoude, Bleiwijk, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d. IJssel, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJssel, Lange Ruige Weide, Lekkerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Ouderkerk a. d. IJssel, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rietveld, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waarder, Waddinxveen, Woerden, Zevenhuizen. Inspecteur: H. de Blouw, te Gouda. Bureau: van Bergen IJzendoornpark 7, Tel. 310. Spreekuur Woensdagnam. van 2—4 uur. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. A. H. Teepe, voorzitter, A. J. Gideonse, secretaris, M. A. J. Kortenoever, Mej. P. A. Snoep, P. de Vos, W. H. Polet, B. de Mink, A. Kuipers, N. C. M. Koch, J. H. Carlier, Mevr. A. KamphuizenDirk zwager. De gewone vergaderingen worden gehouden op den tweeden Woensdag van iedere maand in het Gebouw Arti-Legi, des avonds ten half negen uur.

Adresboeken Gouda | 1929 | | pagina 72