I Lijnkamp’s Kleed i ng magazijn Lijnkamp’s Kleedingmagazijn I5° LOOPERS IN ALLE SOORTEN Fa. B. DE JONG - GOUWE 89 MARKT 53 62 TEL. 398 GOUDA MARKT 58 62 TEL. 398 GOUDA MOOIE COLLECTIE KAPSTOK-, TAFEL- EN DIVANKLEEDEN I5i VEREENIGINGEN EN GENOOTSCHAPPEN. Fa. B. DE JONG, GOUWE 89, TEL. 47 Aardewerkfabrikanten (Vereeniglng van), gevestigd te Gouda, opgericht 20 September 1888. A. Goedewaagen, voorzitter, A. Jonker Cz., secretaris, J. de Jong, penningm. Administratief Personeel bij ’s Rijksbelastingen (Bond van), afd. Gouda e. o. J. K. Begeer, voorzitter; E. Damm, Boskoop, secretaris; K. van Wijk, penningmeester; H, Steketee, alg. adj. Ambtenaars Vereeniglng (Algem. R. K.), afdeeling Gouda en Omstreken. W. F. Imbens, voorzitter, A. J. Kouwenberg, penningmeester, Chr. Jacquot, secretaris (L. v. Wijngaerdenstraat 6). Arbeidsrecht (Bureau voor), Goedgek. bij Koninkl. Besluit, gesubsidieerd door Rijk en gemeente. Zittingavond: Maandagavond 7%9% uur, Prins Hendrikstraat 102. Verstrekt gratis advies en hulp aan leden van aangesloten organisaties, op 't gebied van sociale wetten. On- en minvermogenden niet-leden betalen f 0.50. Armbestuur (Israëlietisch), L. A. van Collem, voorzitter; D. S. Cats, A. S. van Wijn bergen, penningmeester; J. Brommet, Turfmarkt, secretaris. Armbestuur (Roomsch-Katholiek Parochiaal). C. A. B. Bantzinger, voorzitter, M. T. Moons, secretaris, Gouwe 72/74; Th. de Graaf, penningmeester; P. Boumans; W. M. van Hulzen, A. J. Dessing. Armenraad. Bestuur: C. A. B. Bantzinger, voorzitter; J. J. Heppener, secretaris Crabethstr. 37; B. D. Grootendorst, J. van der Endt, C. de Korte. Eén vacature. Bureau Jeruzalemstraat 12, n.m. van 34 uur, Tel. 633, eiken werkdag, behalve Zaterdag. .Armenzorg" (Vereeniglng). Bestuur: Joh. A. Roeseling, voorzitter, Ds. F. W. G. Verheul, secretaris, Crabethstraat 7, J. J. Heppener, penningmeester, J. van der Jagt, J. Goedewaagen, J. G. C. Kamphuizen Jr., L. A. H. J. M. Quant, B. D. Grooten dorst, Mevr. E. C. van der Jagtvan der Post, Mevr. M. SteinbachTuijn. Onderstandscommissie: Joh. A. Roeseling, voorzitter, J. J. Heppener, secretaris, J. van der Jagt, commissaris. Begraafplaats (Roomsch-Katholieke). Het bestuur bestaat uit de Zeer Eerw. Heeren Pastoors en Heeren Kerkmeesters der beide parochiën. Dagelijksch bestuur: P. H. Wijtenburg, deken en pastoor, voorzitter; F. J. Busch, secretaris, Markt 12; L. A. H. J. M. Quant, penningmeester. Directeur: L. A. A. van der Sanden. Bescherming van Dieren te ’s-Gravenhage (Vereeniglng tot). Afdeeling Gouda en omstreken. Beschermvrouwe H. M. de Koningin-Moeder. Dr. S. S. Hoogstra, voor zitter; G. Hupkes, secretaris, Gouwe; Mej. M. v. d. Berg, penningmeesteresse; Dr. E. J. Hamburger, J. P. Anemaet, Mevr. NederhorstVan Sant, bestuursleden. Bethel. Een der Heldringsgestichten te Zetten. Dit huis neemt op meisjes van 16—18 jaar, die leiding en beveiliging behoeven. Er worden naast vrije pupillen ook voogdij en regeeringskinderen verzorgd. Aanmelding en bespreking van kosten aan ’t adres van den President-Directeur der Heldringsgestichten of aan dat van de Directrice van Bethel. Beurtschlppersbelangen (Vereeniglng tot behartiging van), „Samenwerking”. H. P. van Reedt Dortland, voorzitter; P. Bik, secretaris, Burgem. Martenssingel 29,T. de Hoog, penningmeester; J. Smit, A. J. van Xanten. Biljartclub „Ter Gouw”. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 20 Januari 1913, No. 19. Speellokaal in de Sociëteit „Ons Genoegen”. H. A. Westbroek, voorzitter; A. Mogendorff, secretaris, Krugerlaan 45; A. Elshout, penningmeester; C. van Eijk, Chr. Mul. Bloempottenfabrikanten (Bond van Nederiandsche), opgericht 1 April 1912, gevestigd te Gouda. J. Blotkamp, Hazerswoude, voorzitter; secretaris Vacant; J. Renaud te Delft, penningmeester. Boekdrukkerijenbonden. Districts-afd. Gouda. Joh. Mulder, voorzitter; C. A. M. Spruijt, vice-voorzitter; H. J. L. Kamsteeg, secr.-penningmeester, Markt 69. Districts-Commissie: Joh. Mulder, voorzitter, H. J. L. Kamsteeg en W. J. de Rotte, secretarissen. Bouwvereeniging „De Goede Woning” (Christelijke), opgericht 16 Jan. 1920. Goed gekeurd bij Kon. Besluit van 17 April 1920. De vereeniging heeft 44 woningen welke zijn gebouwd met Rijks- en Gemeentesteun. Van die 44 woningen staan er 32 in de Snoystraat genummerd 2 t/m 64 (even nummers) en 12 in de Walvisstraat ge nummerd 1 t/m 12. Het bestuur bestaat uit de navolgende personen: P. J. Kerrebijn, voorzitter, IJssellaan 2; A. Is. de Mink, secretaris, Snoystraat 107; A. Vuijk, Pen- ningmeester-Administrateur, Verlengde IJssellaan 138; J. Cattel en B. de Groot, bestuurders. Raad van Commissarissen: R. van der Brug, AHDoornik en Pvan den Akker Voorzitter en administrateur zijn belast met het verhuren van de woningen. Bouwvereeniging „Het Volksbelang”. A. Slinger, voorzitter, H. v. d. Graaff, 2e voor zitter, R. van der Brug, secretaris, Kanaalstraat 8, P. J. Verboom, 2e secretaris, J. D. Donker, penningmeester, J. van ’t Hul, 2e penningmeester, A. Verbruggen, alg. best. lid. Commissarissen: A. H. Te'epe, P. Bokhoven, C. G. Spit, J. Neeter, Dr. E. J. Hamburger. Bouwvereeniging „Ons Tehuis” (Coöperatieve). Bestuurders: B. de Mink, voor zitter; E. Sanders, 2e voorzitter; H. Wiezer, secretaris, Snoystraat 103; J. v. Leeuwen. 2e secretaris; F. Vermeulen, penningmeester; E. Oosterwijk, 2e penningmeester; J. van Leeuwen, A. v. Rijswijk, P. Schouten, commissarissen. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Voordeel”, (Coöperatieve U. A.). H. A. Leeflang, voorzitter; A. I. de Mink, 2e voorzitter; W. Roepers, secretaris, Mr. v. Heus- denstraat 48; R. Meijer, 2e secretaris; H. Bosman, penningmeester; J. v. d. Bos, 2e penningmeester; A. Engelbregt. Commissie van Toezicht: T. v. Vliet, R. v. d. Brug, J. Gouka J. J. Hornes, M. Mallon. 2100 leden.

Adresboeken Gouda | 1929 | | pagina 77