Stoffeerderij Behangerij Lijnkamp’s Kleedingmagazijn Lijnkamp s Kleedingmagazijn 154 155 Firma B. DE JONG MARKT 58 62 TEL. 398 GOUDA „GOEDE MEUBELEN” MARKT 58 62 TEL. 398 GOUDA VAKKUNDIG PERSONEELFA. B. DE JONG GOUWE 89 - TEL. 47 f ciiiililgiiiceb LCL van Alphen, Brandverzekering, Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniën. C. J. M. Kroon, voorzitter; Mevr. PrinceSchim van der Loeft, ze voorzitster; Mej. M. A. Talen, secretaresse, Oosthaveu 14; Mevr, de Vooysde Lange, ze secretaresse; J. P. Anemaet, penningmeester; Mevr. HöwelerSmit, ze penningmeesteresse. Groene Kruis (Het). Afd. Gouda der Z. H. Vereeniging. C. J. M. Kroon, voorzitter; Mevr. M.J. GondaDerksema, secretaresse, v. Beverninghlaan 21; Mevr N. Höweler Smit; Dr. E. J. Hamburger, P. de Boer, arts, I. v. Dantzig, Mevr. Horneman, Mevr, v. d. Pol, Zuster Schoonderwoerd, Mej. H. van Bommel; Mevr. N. Soeters van Balen Blanken, Mevr. Blommendaal en Mevr. Kolijn, bestuursleden. Doel: Samenwerking tot het bevorderen der ziekenverpleging; in bruikleen geven van verplegingsartikelen Huiszorg: De dames bestuursleden verstrekken de noodige inlichtingen. Consultatie Bureau: Medisch Leider Dr. E. J. Feisser, arts, te Wassenaar. Het Bureau is iederen Maandag geopend van 2 tot 5 uur. Alle gewenschte inlichtingen zijn aldaar te bekomen. Magazijn van verplegingsartikelen: Westhaven. Magazijnmeester K. Akkerman, con- gierge muziekschool. Lidmaatschap der afd. minimum 1.per jaar. Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Afd. Gouda. Correspondent: Ds. J. J. Simon. Gymnastiek Vereeniging „Excelsior”. Opgericht n Augustus 1911 en goedgekeurd bij Kon. Besl. van 29 Juli 1916. Beschermheer de Edelachtbare Heer E. G. Gaarlandt, Burgemeester van Gouda; B. Wannet, voorzitter; W. C. Luynenburg, Bockenbergstraat 16; Mevr. B. BijlsmaBoere, penningmeesteresse; Th. Binnendijk, commissaris; C. Jansen, algemeen adjunct; J. P. Boot, directeur. Gymnastiek-Vereeniglng „Vires-et-Celeritas”. J. C. Langeraar, voorzitter, J. van Houten Jr., Zoutmansstraat 36, secretaris, W. C. Blaazen, penningmeester. Ph. Joh. Bom, directeur. Doel der vereeniging is beoefening der sport in den meest uitge- breiden zin. de Wit, Bogen 2; Mevr. C. P. Goedewaagende Bruyn, Gouwe 58; Mej. G. C. Maas, Zoutmansstraat 48; Mevr. Wed. M. Onder de LindenVal, Lange Tiendeweg 52; Mevr. Ds. J. J. SimonAppel, Crabethstraat 6.; Doel: De volgende 12 Nederlandsche Zendingscorporaties, voor dit doel samenwerkende, uit den chronischen financiêelen nood te helpen, n.L: 1. Nederlandsch Zend. Genootschap; 2. Utrechtsche Zendings- Vereeniging; 3. Rijnsche Zending; 4. Sangir en Talaud-Comité; 5. Nederlandsche Zen- dings-Vereeniging; 6. Java-Comité; 7- Salatiga Zending; 8. Broederschap van Zeist; 9. Nederlandsch Bijbelgenootschap; 10. Gereformeerde Zendingsbond; n. Luthersche Zending; 12. Doopsgezinde Zending. Gereformeerde Kerk. Dienaar des Woords: Vacant. Ouderlingen: B. Rietveld, W. C. v. Oei, P. Ooms, P. D. Muylwijk, J. Staal, G. J Grendel, M. v. d. Ham, J. Jongepier, B. de Jong Gz., J. Lafeber, A. Kuizinga, C. v. Heiningen. Diakenen: J. L. M. Boot, G. Rietveld Jz., P. Meijer, T. A. v. Eyk, J. J. Weeda, J. v. d. Nadort, J. Derksen W.Jz., P. Zwart, A. Meter, Organisten: C. v. d. Putten, E. Wientjes, G. de Raadt. Het kerkgebouw staat a/d Turfmarkt. Koster: J. W. de Roon. Gereformeerden Bond (Afd. van den) ter verbreiding en verdediging van de Geref. Waarheid in de Ned. Herv. (Ger.) Kerk. C. J. Revet, voorzitter; A. Perdijk, secretaris, Aaltje Baksteeg; G. Krook, penningmeester. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius” (Nationale Bond van). (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Maart 1908, No. 45). Afdeeling Gouda. F. C. A. Langeman, voor zitter; W. N. de Jong, vice-voorzitter; A. H. van der Pool, secretaris, Gouwe 76; A. Mighout, 2e secretaris; A. de Rek, penningmeester; H. L. Blok, 2e penningmeester; W. Amesz, bestuurslid. Contributie variëert van 9.60 tot 37.20 voor ongehuwden en van 9.60 tot 33.60 voor gehuwden. Instellingen van den Bond: Ondersteuningsfonds, Werkloozenfonds, Ziekenfonds, Weerstandskas, Bureau Arbeidsrecht. Instelling der Afdeeling: Plaat selijk Ondersteuningsfonds en Commissie tot het houden van examens in Stenografie en Machineschrijven, secretaris W. N. de Jong, Zwarteweg 16. Handelsreizigersvereeniging (R. K.). Afdeeling Gouda van St. Christoffel, opgericht 29 Mei 1914. Th. C. v. d. Maat, voorzitter; W. R. M. van Bommel, secretaris, Winter dijk 1; J. G. de Jong, penningmeester; Pater H. Brandsma, Geestelijk Adviseur. R. K. Mlddenstands-Vereeniging „De Hanze”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Mei 1911, No. 116. C. Krimpenfort, voorzitter; H. Verzijl, 2e voorzitter; M. W. G. M. van Loon, secretaris; A. J. Dessing, penningmeester; H. A. Jaspers, Jac. P. Dessing, A. Bruynel, bestuursleden. Een vacature. Geestelijk adviseur de WelEerw. Heer W. C. C. M. van Alphen. Bouwvakpatroons: A. de Korte, voorzitter; J. Peeters, secretaris; C. Verweij, pen ningmeester. Café en Restauranthouders: A. P. J. van Dam, voorzitter; A. J. Maarschalkerweerd, secretaris; N. v. d. Sprong, penningmeester. Slagers: J. Jansen, voorzitter;secretaris;penningmeester. Santos fonds, voorzitter dir. Kapelaan W. C. C. M. Agent A. Ruigrok. Glas-Verzekering. Agent: J. Peeters, Markt. Harmonie Vereeniging „Juliana”. Bestuur: Eere voorzitter de WelEdele Heer E. G. Gaarlandt; G. van Hest, voorzitter; H. Meijer, 2e voorzitter; A. M. Schoonderwoerd, secretaris, Heerenstraat 160; H. Verburg, 2e secretaris; J. van Heeren, penningmeester; G. Dekker, 2e penningmeester; P. Kemp, muziekcommissaris. Heil des Volks (Ver. tot). B. Punselie, voorzitter; H. Hamerslag, 2e voorzitter; P. den Hollander, secretaris; W. Blommendaal, 2e secretaris; J. J. Bik, penningmeester; G. J. Goedewaagen, 2e penningmeester; T. A. van Eijk, lokaal commissaris. Heil des Volks (afd. Kindervoeding). H. Hamerslag, voorzitter; P. den Hollander secretaris; J. J. Bik, penningmeester; T. A. van Eijk, J. Boot, bestuursleden. Doel: Om des winters op zeer neutrale wijze waarlijk arme kinderen van goed voedsel te voor zien.

Adresboeken Gouda | 1929 | | pagina 79