f 1 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit. 119 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 staat onder controle van het Ned. Spaarbankbureau. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. 118 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. ONDERWIJS. COMMISSIE VAN BIJSTAND VOOR HET ONDERWIJS. I Nijverheidsonderwijs. Insp. Generaal Ir. G. Hofstede, ’s-Gravenhage. Inspecteur: G. A. Groote Haar, ’s-Gravenhage. Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Leeraren: Dr. J. Leest, directeur, leeraar geschiedenis en Nederlandsche taal, Dr. J. H. v. Burkom, leeraar in de plant- en dierkunde, P. E. van Bemmel, leeraar in de aardrijkskunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de scheikunde, C. J. J. De lessen worden gegeven des avonds van 79 uur in de school Prins Hendrikstraat 133. Commissie van toezicht: H. P. van Reedt Dortland, voorzitter, A. J. Gideonse, secretaris-penningmeester en P. Bik, lid. Bosch, leeraar in het handteekenen, Dr. W. Zuijdam, leeraar in de Neder landsche geschiedenis, A. v. d. Linden, leeraar in de Hoogduitsche taal en letterk., S. J. Vroman, leeraar in de natuurkunde, D. van Duuren, leeraar in de lich.oef., J. J. Brückwiller, leeraar in de Staatswetenschap pen, K. Spoelstra, leeraar in de wiskunde, E. B. J. Kuypers, leeraar in de handelswetenschappen, C. C. Koets, leeraar in de Engelsche taal- en letterkunde, W. A. Piets, leeraar in de wis- en werktuigkunde en rechtl. teekenen, J. J. Baale, leeraar in de Fransche taal en letterkunde. P. Kruit, amunuensis, H. Beekman, concierge. Ambachtsavondschool (Houtmansgracht). J. F. Goddijn, directeur, leeraar handvakteekenen, perspectief, constructieleer, stijl- en omament- leer, J. H. Steinbach, leeraar handvakteekenen, lijnteekenen, boetseeren en perspectief, waarnemend directeur, C. J. J. Bosch, leeraar rechtlijn- en projectieteekenen, J. A. Brands, leeraar bouwkundig- en vakteekenen, S. H. Berkhout, tijd, leeraar in het electro-technisch teekenen, J. H. v. d. Engel, leeraar vakteekenen en theorie (smeden en bankwerken), J. J. Hogendoom, leeraar natuur- en wiskunde, Th. Jansen, leeraar bouw- Gaarder van de Kaai- en Liggelden: C. J. A. Twigt. Geneeskundige belast met de doodschouw: Wordt ieder jaar aange wezen door Burgemeester en Wethouders. Havenmeester: J. T. Imholz. Omroeper: H. Wortman, pl.v.v. J. Scharleman. Op winder en onderhouder der klokken: W. F. Peerenboom. Pachter van het Schutgeld aan het Reeuwijksche Verlaat: K. M. van den Berg. Sluiswachter aan het Moordrechtsche Verlaat: P. H. Schoonderwoerd. Vischafslager: H. Wortman, pl.v.v. J. Scharleman. E. G. Gaarlandt, voorzitter, Jac. P. Dessing, Mevr. A. E. H. Riesz Noothoven van Goor, W. Sanders, M. A. Verkerk, A. van Wijnen, Leden, A. J. Gideonse, secretaris. „De Ambachtsschool” (Vereeniging) voor Gouda en Omstreken, goed gekeurd bij Kon. Besl. van 5 Febr. 1909, No. 41. Geopend 19 Sept. 1910. Gedelegeerden van de Gemeente Gouda P. Bokhoven, Th. de Ruwe. Bestuur: P. D. Muylwijk, voorzitter., secretaris, Dr. S. S. Hoogstra, penningmeester, P. Bokhoven, A. Goedewaagen Jr., P. A. Vingerling, A. J. J. Vos, J. G. Hupkes, 1 vacature. De vereen, stelt zich ten doel de oprichting en instandhouding van een Nijverheidsschool annex vakcursussen. Zij exploiteert een practische Ambachtsschool dag-onderwij s Personeel verbonden aan de Ambachtsschool: P. J. Jelsma, directeur, J. F. Goddijn, wnd. dir., leeraar hand- en lijnteekenen, Tel. 2097, J. H. Steinbach leeraar lijn- en handteekenen, J. A. Brands, leeraar vakteeke nen en timmeren, J. van Ham, leeraar smeden, J. M. v. d. Harst, leeraar machine-bankwerken en metaaldraaien, leeraar potten- draaien, A. Hollander, leeraar-verver, A. Piersma, leeraar Lag. Ond., H. J. v. d. Engel, leeraar vakteek., D. v. d. Neut, leeraar timmeren, M. Valk, leeraar timm.- en vakteekenen, P. J. Koerts, leeraar timm. en vakteekenen, B. G. J. Evers, arts, leeraar E.H.B.O., C. de Koning, concierge. Schippersvakschool van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam. Leider: C. de Bode, onderwijzers: A. H. Boeren en M. de Reus. Inspecteur M. J. van Alphen de Veer, ’s-Gravenhage. Hooger Onderwijs. Dr. E. H. Renkema, ’s-Gravenhage, inspecteur der Gymnasia. Gymnasium. Curatoren: Ds. J. E. Bijl, voorzitter, Mr. K. N. Henge- veld, secretaris, Mr. R. Rensma, P. de Vos, Dr. A. C. A. Hoffman. Leeraren: dr. A. A. W. M. Lievegoed, rector, leeraar in de oude talen, Mej. B. v. d. Veen, leerares in de oude talen, dr. H. J. Tiele, conrector, leeraar in het Nederlandsch, E. A. A. van der Bent, leeraar oude talen, Jkvr. M. van Beresteijn, leerares in het Fransch, H. Stotijn, leeraar in het Hoogduitsch, C. C. Koets, leeraar in het Engelsch, P. E. van Bemmel, leeraar in de Aardrijksk., Dr. I. H. Nort, leeraar in de Wiskunde en de Wis- en Natuurkundige Aardrijkskunde, Drs. S. J. Vroman, leeraar in de Natuurkunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de Scheikunde, Mej. M. S. de Vries, leerares in de nat. historie, M. Cohen, leeraar in het Hebreeuwsch, dr. N. J. J. de Voogd, leeraar in de Geschiedenis, J. J. Weeda, leeraar in het teekenen, D. van Duuren, leeraar in de lichamelijke oefening, H. Akkerman, concierge, Peperstraat 5. Middelbaar Onderwijs. Dr. G. H. Coops, inspecteur, ’s-Gravenhage. Commissie van Toezicht M.O.: dr. A. C. A. Hoffman, voorzitter, G. J. van Burk, A. R. van de Putte, J. Neeter, J. Kroondijk, E. van Dantzig A.Jzn., Dr. B. G. J. Evers, A. J. Gideonse, secretaris. Vergaderingen in het gebouw Arti-Legi Markt, gewoonlijk den 3en Vrijdag van elke maand.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 61