Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. 120 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de oudste spaarinstelling hier ter stede. 121 Het bezit van een spaarbankboekje der NUTS SPAARBANK geeft voordeel en gemak. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. OPENBARE SCHOLEN. Midd. Ond. Dr. S. Elzinga, inspecteur, Haarlem. Centrale cursus voor machineschrijven. (In het gebouw Jeruzalem- straat 13 (voormalig Armenraad). Directeur, P. E. van Bemmel, dir. handelsavondschool, leeraar: H. S. de Kok, leeraar machineschrijven en stenographic handelsavondschool. School v. g. 1. o. No. 1. Patersteeg. J. Bruijn, hoofd der school, R. H. v. d. Hende, P. J. Becker, Mej. W. G. Eerland en Mej. G. Boer. School v. g. 1. o. No. 6. (Keizerstraat). H. C. German, hoofd der school, H. van Geelen, A. v. d. Vlist, Mej. A. A. E. Piersma en Mej. H. Vetter. School v. g. 1. o. No. 7. (Prins Hendrikstraat). C. J. de Ruwe, hoofd der school, P. J. Bijlo, Mej. G. Blommendaal, P. van Eijk, J. D. de Jong en Mej. C. M. F. van Kamer. School v. g. 1. o. B. (Nieuwe Haven). O. van Dijk, hoofd der school, C. L. Schotel, G. Bot, J. Beunder, Mej. G. C. Spruit, Mej. G. A. Veening en Mej. E. Tuinstra. Nijverheidsonderwijs voor meisjes. Inspectrice Mej. M. M. A. Michels, ’s-Gravenhage. De Goudsche industrie- en huishoudschool. Bestuur: W. Sanders, voor zitter, A. J. Gideonse, secretaris-penningmeester, Krugerlaan 151, Mevr. Dortland, Mevr. Verheul en Mevr, van Dantzig. De school is gevestigd, Oosthaven 68. Vakken: Naaldvakken, koken, huishoudkunde en waschbehandeling. Centrale Kopschool (Kamemelksloot). J. J. Hogendoorn, hoofd der school, A. Doosjen en B. Swanenburg. School v. g. 1. o. No. 8. (Prins Hendrikstraat). J. Torensma, hoofd der school, H. J. den Uijl, Chr. Mul, Mej. J. G. de Mol, Mej. H. S. van Wijngaarden, J. P. van den Bosch, C. Casteleyn. School v. g. 1. o. A (Kamemelksloot). P. de Vos, hoofd der school, J. Bijkerk, H. W. Spruijt, Mej. A. A. Spoon, Mej. J. M. M. Spek en Mej. E. Bezemer. School v. g. 1. o. No. 4. (Nieuwe Haven). J. Ringeling, hoofd der school, P. S. Dauvellier, P. J. Zonruiter, Mej. G. N. N. Kruisheer, Mej. L. Zwartbol, Mej. P. Looijen. Lager Onderwijs. Derde hoofdinspectie, omvattende de inspectiën, Dordrecht, Gouda, ’s-Gravenhage, Leiden, Rotterdam, Schiedam, Middel burg, Brielle, Delft, Gorinchem, Goes en Neuzen, hoofdinspecteur: A. Rienks te ’s-Gravenhage. Inspectie Gouda: Ammerstol, Barwoutwaarder, Bergambacht, Berken- woude, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d. IJsel, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJsel, Lange Ruige Weide, Lekkerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieu- werkerk a. d. IJsel, Ouderkerk a. d. IJsel, Oudewater, Papekop, Reeu- wijk, Rietveld, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waarder, Waddingsveen, Woerden, Zevenhuizen. Inspecteur: H. de Blouw, te Gouda. Bureau: van Bergen IJzendoornpark 7, Tel. 2265. Spreekuur Woens dagnamiddag van 24 uur. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. P. de Vos, voorzitter, A. J. Gideonse, lid en secretaris, Mevr. G. S. Dortlandv. d. Loo, Mej. P. A. Snoep, A. Kuipers, D. van Wijk, B. de Mink, N. C. M. Koch, J. H. Carlier, Mevr. A. KamphuisenDirkzwager. De gewone vergaderingen worden gehouden op den tweeden Woensdag v. d. maand om de 2 maanden in het Gebouw Spieringstraat 113 des avonds ten half negen, tijd, concierge H. Lok, v. Heusdestraat 27. Gemeentelijke Handelsavondschool met 5-jarigen cursus. (In het ge bouw der Ambachtsschool). P. E. van Bemmel, directeur, leeraar aard rijkskunde, J. van de Griek, tijdelijk leeraar in het boekhouden, handels- rekenen en -recht, W. W. van Alphen, leeraar in het Engelsch, de handelscorrespondentie in dit taal, P. M. Both, leeraar in het Neder- landsch, H. E. de Kok, leeraar in de stenografie en het machineschrijven, D. Bijlsma, leeraar in het Fransch en de handelscorrespondentie in die taal, C. J. de Ruwe, leeraar in het Fransch, O. van Dijk, tijdelijk leeraar in het Duitsch, Mej. F. C. A. Bak, tijdelijk leerares in de Engelsche taal, Mej. M. W. Kamphuisen, leerares Duitsch, H. van Santen, tijd, leeraar handelsrekenen, S. C. F. de Zeeuw, leeraar boekhouden en rekenen, A. Wildschut, Ned. handelscorrespondentie, A. P. M. Lafeber, concierge. kundig- en vakteekenen, maken van begroetingen en materialenkennis, P. J. Koerts, leeraar lijn- en vakteekenen, T. J. Lugthart, leeraar hand- teekenen en schilderen, M. Valk, leeraar lijn- en vakteekenen, L. Verjaal, leeraar Nederlandsche taal, rekenen en Wiskunde, J. J. Weeda, leeraar hand- en lijnteekenen, L. Boer, leeraar boekhouden, J. van Ham, leeraar vakteekenen, A. Piersma, leeraar Wiskunde. H. Wortman, concierge. School v. g. 1. o. No. 2. (Kamemelksloot). L. Verjaal, hoofd der school, S. Koning, P. de Bruijn, G. van Spengen, Mej. H. W. Veenenbos, Mej. P. de Mink en Mej. G. M. Versloot. Commissie tot wering van Schoolverzuim. L. H. A. J. M. Quant, voor zitter, Mej. H. S. van Wijngaarden, secretaresse, Dr. B. J. Broekhuizen, P. M. Both, J. Polman, Mevr. C. G. Donkden Oudsten, L. Boer, H. F. Roobeek en L. Verjaal. De gewone vergaderingen worden gehouden ten Stadhuize en wel des avonds 8 uur op den eersten en derden Maandag van iedere maand.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 62