De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de oudste spaarinstelling hier ter stede. 123 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. 122 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 staat onder controle van het Ned. Spaarbankbureau. v. Tweede. (Nieuwe Haven). Mej. A. M. v. Maaren, hoofd der school, W. H. Lafeber, P. Verbruggen en M. A. Lens, onderwijzeressen. Derde. (Lethmaetstraat). Mej. J. F. de Jong, hoofd der school, C. Dijksman, L. A. Hogendoom en C. van Wijngaarden, onderwijzeressen. Bewaarscholen: Eerste. (Patersteeg). Mej. E. v. Wijngaarden, hoofd der school, A. Moerman, C. Gravesteijn en J. de Wolff, onderwijzeressen, W. Lugthart, tijd, onderwijzeres. C. J. van de Putte, M. A. J. Hoogerwaard, I. H. P. wijzers, J. Hazelhorst (gymn.), J. F. Benning, M. H. Heijkoop, N. BIJZONDERE SCHOLEN. Schoolvereeniging voor Bijzonder Neutraal Onderwijs voor Gouda en Omstreken. (Groeneweg). J. G. Hupkes, voorzitter, J. Slop, secretaris, G. W. Aberson Jzn., penningmeester, F. van der Want, J. F. W. Turion, Mevr. Meetervan Veen, Mevr. M. R. H. HupkesGelderblom. Perso neel der school: C. W. Seigers hoofd, Mej. A. M. Grebe, A. P. van Loo, Mej. W. C. Oosterling, Mej. W. C. Grootendorst, H. Frederikze. School v. Chr. Nat. Ond. (Groen van Prinstererschool, Groenendaal). Bestuur der school: J. M. Bakker, voorzitter, D. L. Wagenaar, secre taris, P. Blazer, penningmeester, P. Ooms, T. A. van Eijk, J. E. van Dongen Bolding, G. J. v. Nieuwpoort. Personeel der school: P. M. Both, hoofd der school, W. P. Fredrikze, van Eijk, onder- Inrichting tot opleiding van onderwijzeressen en hoofdonderwijze ressen aan eene Bewaarschool. P. de Vos, directeur, Mej. J. F. de Jong, O. van Dijk, Mej. A. M. van Maaren, Th. Roelofzen, J. J. Weeda, onder wijzers en M. E. H. Ruys, onderwijzeres in lichamelijke oefening. Het onderwijs omvat de vakken, lezen, schrijven, rekenen, Ned. taal, kennis der natuur, teekenen, zingen, Vad. geschiedenis, aardrijkskunde, gymnastiek, praktijk in het lesgeven, uitspraakleer, opvoedkunde en schoolhygiëne, fröbelleer en letterkunde. Muziekschool. (Westhaven). Commissie van Toezicht: A. J. IJsselstijn Azn., voorzitter, A. D. van Vreumingen, E. v. Dantzig, W. A. Piets, leden, H. J. M. L. A. Quant, secretaris. Leeraren: Mevr. E. J. H. van Reysenvan Velsen, leerares in de afd. A. (zang en theorie); H. J. C. de Man in afd. D (Orgel); Joh. Fabriaan, dir.-leeraar in afd. B (instru mentale muziek, uitgezonderd viool, piano en orgel); Mej. J. C. Ouwe- neel, leerares in afd. C (piano) en B (violoncel); J. P. Starrenburg, leeraar in de afd. B (viool), W. A. de Beun, leeraar afd. C. (piano, zang en theorie). School v. g. 1. o. C. (Burg. Martenssingel). Mej. P. A. Snoep, hoofd der school, W. Boer, F. J. Kramer, Mej. R. C. v. Dijk, Mej. A. C. de Mink en Mej. A. A. J. Beszelzen. School voor U.L.O. (Burg. Martenssingel). W. den Hoed, hoofd der school, W. H. M. van Geelen, H. W. van Markesteijn, Mej. M. J. van den Berg. Reserve: P. W. Bos. Het onderwijs op deze scholen omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onderwijs: aan de 6 scholen v. g. 1. o. alsmede de scholen - g. 1. o. A, B en C, de lichamelijke oefening, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes; aan de Centrale Kopschool wiskunde en alg. geschiedenis, en aan de U.L.O. School a/d Burgem. Martens singel: Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, Wiskunde, Handels- kennis en Algemeene Geschied, en fraaie handwerken. School voor b. 1. o. (Komijnsteeg). C. de Bode, hoofd der school, D. Dullemond, W. Barendregt, onderwijzer, Mej. H. A. M. Houdyck, onder wijzeres, Mej. J. Langeveld, onderwijzeres (imbecillenklasse). Het onderwijs omvat de vakken, lezen, schrijven, rekenen, Ned. taal, aardrijkskunde, kennis der natuur, zingen, teekenen, lich. oefening, nut tige handwerken en handenarbeid. Onderwijzers in de Lichamelijk Oefening. D. van Duuren, Mej. E. H. Ruys en Ph. J. Bom. Onderwijzeres in de handwerken. Mej. J. A. de Koning. Onderwijzer in het teekenen. J. J. Weeda. Huisvlijtschool van H. C. German, Gouwe 48. Sluiter en A. W. Haasbroek, onderwijzeressen. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrije Scholen op Gereformeerden grondslag. P. D. Muijlwijk, voorzitter, G. Wientjes, secretaris, H. Lafeber, penningmeester, B. Rietveld en J. Lafeber. Vereeniging tot het verstrekken van Lager Onderwijs op Gerf. Grondslag te Gouda. N. Verdouw, voorzitter; C. Noordegraaf, secr. Groe nendaal 62, tel. 3015; L. G. Krikke, penningmeester; H. Hoogendoorn en G. Veerman. School voor L. en U. L. O. (Keizerstraat 69). Personeel der school voor u. 1. o.: A. Kuizinga, hoofd der school en D. Verweij voor 1. o., D. van Wijk, H. Heijstek, A. P. Baljeu, L. Sprik, A. J. Harthoorn, onder wijzers en R. Kolijn, onderwijzeressen. Ver. tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen voor L. en U.L.O. te Gouda. Mr. R. Rensma, voorzitter, G. J. Grendel, penning meester, A. van Wijk, secretaris, Ds. J. J. Simon, P. A. Koerts en M. Both, J. G. C. Kamphuisen. School voor L. en U.L.O. (Burg. Martenssingel, Prinses Juliana School). Personeel der school, D. Bijlsma, hoofd der school, A. R. van de Putte, J. H. Schoorel, J. Tijbout, C. v. d. Weijden, J. Grebe, onder wijzers, G. C. Maas en A. Outermans, H. Heijkoop, onderwijzeressen; J. Zonneveld en B. Swanenburg, vakleeraren. School voor Chr. Nat. Onderwijs, Gouwe 103. (Da Costaschool). Perso neel der school: P. Braanker, hoofd der school, P. v. Eijk, P. W. A. v.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 63