128 Het bezit van een spaarbankboekje der NUTS- SPAARBANK geeft voordeel en gemak. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 staat onder controle van het Ned. Spaarbankbureau. 129 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit, De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. Samen- Armenraad. Bestuur: T. Van Eijk, wnd. voorz.; T. Dijkxhoorn, secre taris, Bleekerssingel 68; R. v. Haeren, J. van der Endt, A. Heerkens, M. T. Moons. Bureau Nieuwe Markt 42, n.m. van 34 uur, Tel. 2233, eiken werkdag, behalve Zaterdag. „Armenzorg” (Vereeniging). Bestuur: Joh. A. Roeseling, voorzitter, Ds. F. W. G. Verheul, secretaris, Crabethstraat 7, J. J. Heppener, pen ningmeester, J. Goedewaagen, J. G. C. Kamphuisen Jr., B. D. Grooten- dorst, Mevr. M. SteinbachTuijn. OnderstandscommissieJoh. A. Roeseling, voorzitter, J. J. Heppener, secretaris, Mevr. SteinbachTuijn, commissaresse. Armbestuur (Hulpcomité voor het R.K.). Th. Moons, voorzitter; J. A. Schuld, Markt 52, secretaris; L. v. d. Sanden, penningmeester. Begraafplaats (Roomsch-Katholieke). Het bestuur bestaat uit de Zeer Eerw. Heeren Pastoors en Heeren Kerkmeesters der beide paro chiën. Dagelijksch bestuur: B. J. M. van Rooy, deken en pastoor, voor zitter; F. J. Busch, secretaris, Markt 12; L. A. H. J. M. Quant, penning meester. Directeur: L. A. A. van der Sanden. Bestuurdersbond Gouda van de Nederlandsche Vakcentrale. Opgericht Maart 1932. F. C. A. Laugeman, voorzitter; A. R. Winkel, Burg. Mar- tenssingel 40, secretaris; J. van Geelkerken, Boelekade 37, penning meester; W. L. A. Koudijs, bestuurslid. Bloempottenfabrikanten (Bond van Nederlandsche), opgericht 1 April 1912, gevestigd te Gouda. J. Blotkamp, Hazerswoude, voorzitter; secre taris H. Ginjaar, Fagelstraat 45, Leiden; J. Renaud te Delft, penning meester. 9 Bescherming van Dieren te ’s-Gravenhage (Vereeniging tot). Afdee- ling Gouda en omstreken. Beschermvrouwe H. M. de Koningin-Moeder. Dr. S. S. Hoogstra, voorzitter; Mevr. Nederhorstvan Sant, secreta resse; G. Hupkes, bestuurslid, v. Swietenstraat 26, Tel. 2993, bestuurs lid; Mej. M. v. d. Berg, penningmeesteresse; J. P. Anemaet. Bouwvakpatroons te Gouda (Vereeniging van), afd. van de Patroons bond voor de Bouwbedrijven in Nederland. C. J. v .d. Linden, voorzitter; H. J. Nederhorst, secretaris, v. Swietenstraat 26; C. A. Verschut, pen ningmeester; G. v. d. Horst en J. A. van Elk, commissarissen. Boekdrukkerijenbonden. Districts-afd. Gouda. Joh. Mulder, voorzitter; C. A. M. Spruijt, vice-voorzitter; H. J. L. Kamsteeg, secretaris-penning- meester, Markt 69. Districts-Commissie: Joh. Mulder, voorzitter, H. J. L. Kamsteeg en W. J. de Rotte, secretarissen. Bond van Overheidspersoneel (Ned.), afd. Gouda. W. Meilof, voor zitter, M. Benninga, secretaris, Middellantstraat 4, A. Geurts, penning meester. Bestuurdersbond (Goudsche). J. J. Kolenbrander, voorzitter; J. J. de Jong, 2e voorzitter; A. de Groot, secretaris, Pretoriaplein 62; A. G. de Jong, 2e secretaris; F. Stalenberg, penningmeester; F. Everling, com missaris. Biljartclub „Ter Gouw”. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 20 Januari 1931, No. 19. Speellokaal in de Sociëteit „Ons Genoegen”. H. A. Westbroek, voorzitter; A. Mogendorff, secretaris, Krugerlaan 45; A. Elshout, penningmeester; I. Trybits, Chr. Mul. Bouwvereeniging (Coöp.) „Ons Tehuis” te Gouda. Bestuur: B. de Mink, voorzitter; C. Oosterwijk, 2e voorzitter; H. Wiezer, secretaris, Snoystraat; J. v. Leeuwen Jr., 2e secretaris; Fr. Vermeulen, penning meester; P. Schouten, 2e penningmeester. Commissarissen: J. v. Leeuwen Jr., A. v. Rijswijk en C. Tijbout. Bethel. Een der Heldringgestichten te Zetten. Dit huis neemt op meisjes van 1618 jaar, die leiding en beveiliging behoeven. Er worden -i- --jij regeeringskinderen verzorgd. Aanmelding en bespreking van kosten aan ’t adres van den President- Directeur der Heldringgestichten of aan dat van de Directrice van Bethel. Beurtschippersbelangen (Vereeniging tot behartiging van), werking”. H. P. van Reedt Dortland, voorzitter; P. Bik, secretaris, Bur gemeester Martenssingel 29, T. v. Rijswijk, penningmeester; J. Smit, A. J. van Xanten. naast vrije pupillen ook voogdij- en Bouwvereeniging „De Goede Woning” (Christelijke), opgericht 16 Januari 1920. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 April 1920. De ver eeniging heeft 44 woningen welke zijn gebouwd met Rijks- en Gemeente steun. Van die 44 woningen staan er 32 in de Snoystraat genummerd 2 t/m 64 (even nummers) en 12 in de Walvisstraat genummerd 1 t/m 12. Het bestuur bestaat uit de navolgende personen: P. J. Kerrebijn, voor zitter, IJssellaan 2; Schoonderwoerd, Snoystraat; A. Vuijk, Penning meester-Administrateur, Verlengde IJssellaan 138; L. J. Groenendijk en B. de Groot, bestuurders. Raad van Commissarissen: R. van der Brug, A. H. Doornik en P. van den Akker. Voorzitter en administrateur zijn belast met het verhuren van de woningen. Bouwvereeniging „Het Volksbelang”. A. de Roo, voorzitter; J. J. Kolenbrander, 2e voorzitter; R. van der Brug, secretaris, Kanaalstraat 8; P. J. Verboom, 2e secretaris; J. D. Donker, penningmeester, Willem Tombergstraat 27; A. Verbruggen, 2e penningmeester; W. Sommeling, alg. bestuurslid. Commissarissen: P. Bokhoven, C. G. Spit, J. Neeter, C. van Elk, E. Grendel.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 66