130 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. 131 Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de oudste spaarinstelling hier ter stede. Het bezit van een spaarbankboekje der NUTS SPAARBANK geeft voorde el en gemak. A. Engelbregt, Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand (Vereeniging van). C. Noordegraaf, voorzitter, M. A. Wegenwijs, secretaris, Wijd- straat, D. L. Wagenaar, penningmeester, E. A. Polet, A. van Leeuwen. Geheelonthoudersvereeniging (Ned. Chr. Jongelieden) „De Schakel”. J. v. d. Brug, Kanaalstraat 8, secretaris. Bestuur ondergaat verandering. Damclub „Gouda”. P. v. d. Linde, voorzitter, A. J. v. d. Tooren, secre taris, de la Reijlaan 14, G. van Ardenne, penningmeester, J. Hoogen- doom en P. Schouten, commissarissen. Clublokaal American, fa. H. Duijnstee, Markt. Buurtvereeniging, P. C. Bothstraat, Alhier. Het doel is, om Kinder feesten te houden op den verjaardag van H.M. de Koningin; Zang; Wedstrijden; Versiering en ’s avonds Straatverlichting. Bestuur: P. den Hollander, voorzitter; A. M. Geul, secretaris; J. de Jager, penningmeester. Eerste Hulp bij Ongelukken, (Afd. Gouda Ned. Ver. E. H. B. O.). Opgericht 14 November 1913, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 30 Oct. 1919, No. 47. Eere-Voorzitter: E. G. Gaarlandt, Burgemeester van Gouda. Eere leden: De Weled. Zeergeleerde Heer Dr. B. G. J. Evers en de Weled. Zeergeleerde Heer Dr. A. Montagne. Leden van het Bestuur: C. Bakker, voorzitter, J. Hamerslag, le secretaris, Lange Tiendeweg 29, Tel. 2550, H. C. M. Dekker, le penningmeester, Tel. 2386, A. v. d. Bijl, 2e voorzitter, J. J. Maree Hz., 2e secretaris, A. Hoek, 2e pen ningmeester, Mevr. Blomde Graaff, Comm.esse, M. J. v. d. Pool, comm, van materiaal. Bij voorkomende ongelukken op te bellen Tel. 2550—2386—2653. Cricket en Football-Club „Olympia”. Terrein Bodegraafsche Straat weg, Tel. terrein 3100. C. G. Spit, voorzitter, A. Piersma, 2e voorzitter, J. de Jong, secretaris, Peperstraat 36, Tel. 2707, H. Krom, 2e secretaris, J. Scharloo, comm, van mat., C. van Eijk, comm. H. Bosman en C. J. Borst. Doel: Aan haar leden waren van eiken aard van goede hoedanigheid te verschaffen. Elisabeth’s Vereeniging: Dames C. Busch-Tonino, presidente, A. God- dijn-Vos, vice-presidente, C. Kabel, secretaresse, P. Bruijnel-Grendel, penningmeesteresse, C. Welschen-Simonis, magazijnmeesteresse, E. Bou- mans-Simonis, H. Franken-Hoppenbrouwers. Broodbakkers Patroonsvereeniging „de Eendracht”. W. C. van Oei, voorzitter; G. P. Brouwers, secretaris, Winterdijk 5; A. J. Smit, pen ningmeester; A. Verburg, J. A. Goedewaagen. Geheelonthouders-Vereeniging (Nationale Christen-), Afdeeling Gouda. J. v. d. Endt, voorzitter, L. C. Lafeber, secretaris, Markt 27, F. Rietveld, 2e secretaris, P. v. d. Heuvel, penningmeester, H. van Deest, alg. bestuurslid. Het doel der Vereeniging is onder den drang der liefde van Christus, overeenkomstig de roeping der Christelijke Gemeente, strijd te voeren tegen de heerschende drinkgewoonten, in welke een der machtigste hinderpalen voor den bloei der gemeente en haren invloed naar buiten gevonden wordt. Als middel hiertoe achten de leden noodig geheelonthouding van alle bedwelmende dranken. Gemeente-Ambtenaren in Nederland (Nationaal Verbond van). Afdee ling Gouda. J. Scharloo, voorzitter, A. R. Winkel, secretaris, Burg. Mar- tenssingel 40, J. Verschut, penningmeester, L. C. Lafeber, W. N. van Elk, bestuurslid. Georganiseerde Guldens-Collecte. Classis Gouda. Classicaal-Leider: T. Bulk, Krugerlaan 27, Gouda; Contröle-Commissie: Ds. A. van Dijken; Ds. J. J. Simon en Ds. F. W. G. Verheul te Gouda; Plaatselijk Bestuur aldaar: Ds. J. J. Simon, voorzitter; Secretariaat: Kurgerlaan 27; Hoofd- verzamelaarsters te Gouda: Mej. G. Binnendijk, Raam 177; Mevr. A. M., Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Belang” U.A. (R.K. Coöperatieve), onderafd. Ned. R.K. Volksbond, afd. Gouda, Nieuwe Haven 79, Gouda, Tel. 2354. Afdeelingen: Brood-, Kruidenierswaren, Koek en Banket enz. enz. Dividend-, Korting-, Spaarsysteem. Bestuur: S. C. van Bueren, le voorzitter; G. C. Spijkerman, le secretaris, Raam 300; A. C. van Welie, le penningmeester-2e voorzitter; Ch. van Loon, 2e secretaris; A. Siebes, 2e penningmeester; C. Helmond, le commis saris; M. Romeijn, 2e Commissaris. „Calvijn” (Ned. Herv. Vereeniging), opgericht ter verbreiding der Gereformeerde beginselen onder de leden der Nederlandsche Hervormde Kerk te Gouda, C. J. Revet, voorzitter, A. Jongejan, secretaris, Achter de Vischmarkt 41, P. J. Spee, penningmeester, W. P. Frederikze, H. den Boggende, P. W. Mul en H. Spee. Chr. Nat. Schoolonderwijs (Vereeniging voor). J. M. Bakker, voorzit ter, D. L. Wagenaar, secretaris-penningmeester, T. A. van Eijk, G. J. van Nieuwpoort, W. Graafland, A. den Ouden. Personeel Groen van Prinstererschool, Groenendaal, P. M. Both, Hoofd der school. Onderwijzers: W. P. Fredrikze, C. J. v. d. Putte, M. A. J. Hoogerwaard, I. H. P. van Eijk, A. W. Haasbroek. Onderwijzeressen: M. H. Heijkoop en E. de Vries. Personeel Da Costaschool, Gouwe: P. Braanker, Hoofd der school. Onderwijzers: P. van Eijk, J. C. de Man, P. W. A. van Triet. Onder wijzeressen: H. M. van Dongen Bolding, J. W. L. van Hartingsveld en A. C. Metselaar. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Voordeel”, (Coöpera tieve U. A.). A. Fokkers, voorzitter; J. Kolenbrander, 2e voorzitter; H. de Meer, secretaris; A. Is. de Mink, 2e secretaris; P. W. M. v. d. Dungen, penningmeester; A. Engelbregt, 2e penningmeester en T. Kroon. Bedrijfsleider: W. J. de Hollander. Commissie van Toezicht: T. van Vliet, R. v. d. Brug, J. J. Hornes,

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 67