I 133 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 staat onder controle van het Ned, Spaarbankbureau. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART, De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit, 132 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. A I f van Dijkende Koning, Bleekerssingel 76; Mevr. E. M. van Elkvan der Linden, Oosthaven 70; Mevr. F. ElzengaPosthumus, Van Swieten- straat 20; Mevr. J. C. v. d. EndtDelfgaauw, Van Beverninghlaan 18; Mevr. A. Eijgelsheimde Wit, Bogen 2; Mej. A. Goes, Graaf Florisweg 81; Mej. M. Kamphuizen, Hooge Gouwe 19; Mej. G. C. Maas, Zoutmans- straat 48; Mevr. Wed. M. W. Onder de LindenVal, Lange Tiendeweg 52; Mevr. A. E. SimonAppel, Crabethstraat 6; Mevr. J. H. van Wijk Kouwenhoven, Burg. Martenssingel 8; Doel: De 12 Nederlandsche Zen- dingscorporaties, voor dit doel samenwerkende, uit den chronischen financiëelen nood te helpen. Uit de opbrengst dezer Georganiseerde Guldens-collecte worden gesteund: 1. Nederlandsch Zendings-Genoot- schap; 2. Utrechtsche Zendingsvereeniging; 3. Rijnsehe Zending; 4. San- gir- en Talaut-Comité; 5. Java-Comité; 6. Nederlandsche Zendingsver eeniging; 7. Salatiga Zending; 8. Nederlandsche Bijbelgenootschap; 9. Gereformeerde Zendingsbond; 10. Broederschap van Zeist; 11. Luthersch Zendingsgenootschap; 12. Doopsgezinde Zending. Gereformeerde Bond (Afd. van den) ter verbreiding en verdediging van de Geref. Waarheid in de Ned. Herv. (Ger.) Kerk. C. J. Revet, voor zitter; A. Perdijk, secretaris, F. W. Reitzstraat; G. Krook, penning meester. BijlsmaBoere, penningmeesteresse; J. Blok, 2e voorzitter; Joh. Eer- land, 2e secrtaris; A. Schoonderwoerd, 2e penningmeester; G. Revet, commissaris; J. P. Boot, directeur. Gymnastiek-Vereeniging „Vires-et-Celeritas”. J. S. van Soest, voor zitter; B. Wirtz, secretaris, Doelenstraat 13; W. O. Blaazer, penning meesters; Leiders: G. Lamoree, Boskoop en P. Beijer, Den Haag. Doel der vereeniging is beoefening der sport in den meest uitgebreiden zin. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius” (Nationale Bond van). (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Maart 1908, No. 45). Afdeeling Gouda. F. C. A. Laugeman, voorzitter; WT. N. de Jong, vice-voorzitter; A. H. van der Pool, secretaris, Gouwe 76; A. Mighout, 2e secretaris; A. de Rek, penningmeester en Corr. Verz. Instn.; H. L. de Graaff, 2e penningmeester; W. Amesz, bestuurslid. Contributie varieert van f 9.60 tot 37.20 voor ongehuwden en van 9.60 tot 33.60 voor gehuwden. Instellingen van den Bond: Onder steuningsfonds, Werkloozenfonds, Ziekenfonds, Weerstandskas, Bureau Arbeidsrecht. Instelling der Afdeeling: Plaatselijk Ondersteuningsfonds. Handelsreizigers (R.K. Vereeniging van Handelsagenten en). Afdeeling van „St. Christoff el’’; St. Julianus, opgericht 29 Mei 1914. W. H. A. de Mol, voorzitter; H. C. van den Eng, secretaris, Kanaalstraat 15; vaca ture penningmeester; Pater v. d. Schoot O. F. M., Geestelijk Adviseur, Gouwe. Heil des Volks (Ver. tot). B. Punselie, Eere-voorzitter; J. J. Bik, voor zitter; T. A. van Eijk, penningmeester en lokaalcommissaris; G. J. Goede- waagen, secretaris; H. Hamerslag, 2e voorzitter; J. Boot, 2e penning meester; P. den Hollander, 2e secretaris. Heil des Volks (afd. Kindervoeding). H. Hamerslag, voorzitter; P. den Hollander, secretaris; J. J. Bik, penningmeester; T. A. van Eijk, J. Boot, bestuursleden. Doel: Om des winters op zeer neutrale wijze waarlijk arme kinderen van goed voedsel te voorzien. „Heil des Volks” (Afd. „Dient elkander”). Doel: Armen te helpen bij het naaien en verstellen. Vergadert Dinsdagavond van 8 tot 9% uur. Mej. v. Ham, voorzitster; Mej. A. Hamerslag, secretaresse, Mej. B. J. Bik, penningmeesteresse. Heil des Volks (Evangelisatie). J. J. Bik, voorzitter; J. Boot, secre taris; W. B. Blommendaal, penningmeester; T. Boerma. Heil des Volks. Goudsch Comité tot leniging van Stille Armoede te Gouda. Zelfstandig werkende Afdeeling van de Vereeniging „Tot Heil des Volks”, als rechtspersoon erkend bij Koninklijk Besluit van 20 Jan. 1913. Doel: Stille, verborgen armoede te lenigen. B. E. J. Bik, voorzitter; C. J. v. d. Putte Jr., secretaris, Krugerlaan 113; Mej. M. v. Leeuwen, penningmeesteresse; Mej. M. W. Kamphuizen, alg. secundus; Mej. J. v. Essen, Mej. J. C. Veltman, leden. Grondslag: als die der Ver. „Tot Heil des Volks”. Simon. Gymnastiek Vereeniging „Excelsior”. Opgericht 11 Augustus 1911 en goedgekeurd bij Kon. Besl. van 29 Juli 1916. Beschermheer de Edelacht bare Heer E. G. Gaarlandt, Burgemeester van Gouda; C. Jansen, voor zitter; W. C. Luynenburg, secretaris, Bockenbergstraat 16; Mevr. B. Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniën. Mevr. PrinceSchim van der Loeff, voorzitster; Mevr, de Vooysde Lange, vice-voorzitster; C. de Bode, Krugerlaan 155, secrtaris; Mej. A. Bouters, 2e secretaresse; J Scharloo, penningmeester, J. P. Anemaet, 2e penningmeester. Groene Kruis (Het). Afd. Gouda der Z.-H. Vereeniging. Mevr. P. Hor nemanJansen, waarn. voorzitster; M. J. GondaDerksema, secreta resse; v. Beverninghlaan 21; Mevr. A. Blommendaal, Hoogstraat 12, penningmeesteresse; J. Scharloo, H. J. Bulder, P. de Boer, arts, E. Hoffman, Mevr. v. d. Pol, Mevr. Kolijn, Zuster Schoonderwoerd, Dr. Speelman, bestuurleden. Doel: Samenwerking tot het be vorderen der Ziekenverpleging; in bruikleen geven van verplegingsarti- kelen. Magazijnmeester K. Akkerman (muziekschool) Westhaven. Huis zorg: De dames bestuursleden verstrekken de noodige inlichtingen. Consultatiebuerau voor Zuigelingen geopend des Maandags en Donder dags van 2 tot 5 uur. Consultatiebureau voor Kleuters geopend des Dinsdags van 2 tot 3 uur. Alle gewenschte inlichtingen zijn op de bureaux Spieringstraat 113 te bekomen. Medisch leider der bureaux de heer J. Kroondijk, schoolarts alhier; verpleegsters Mej. C. Oudijk en Zuster Schoonderwoerd. Lidmaatschap der afd. 2 per jaar, min. 1. Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Afd. Gouda. Correspondent: Ds. J. J.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 68