4 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit. 138 Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. Het bezit van een spaarbankboekje der NUTS SPAARBANK geeft voordeel en gemak. 139 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. 1 d. maandbladen, toegankelijk voor leden; contributie c Korfbal en Athletiekclub „Ter Gouw” (Goudsche), opgericht 17 Mei 1927. C. A. Bennis, voorzitter, Ketelstraat 3; Mej. T. Boonstra, secre taresse, Vierde Kade 73; Ph. de Weger, penningmeester, Vierde Kade 89. Terrein: Gemeente Sportvelden a. d. Graaf Floriswg. Liefdewerk „Oud Papier” (Vereeniging), opgericht 28 Mei 1909. Goed gekeurd bij Kon. Besluit van 1 Mei 1912, No. 35 Pastoor de Graaf, Kunstkring. P. C. de Vooys, voorzitter; J. J. Baale, secretaris, Cra- bethstraat 5; P. de Mol, penningmeester; J. A. Roeseling, Dr. W. Zuij- dam, H. de Blouw, Dr. J. Leest. Doel der Vereeniging: Het laten circu- leeren van geïllustreerde tijdschriften, boek- en plaatwerken, die uit een oogpunt van kunst belangrijk zijn. Contributie 16. Mondharmonica-Vereeniging „Crescendo” (Goudsche), opgericht 25 Maart 1925. Directeur: A. v. Greuningen; H. van Dam, voorzitter;; J. A. I. de Mink, 2e voorzitter; W. van Leest, Corn. Ketelstraat 65; secre taris; D. de Rotte, 2e secretaris; M. van Leest, penningmeester; A. Terlouw, 2e penningmeester; G. v. d. Kleijn, commissaris. Natuurkundig Genootschap. Dr. S. S. Hoogstra, voorz.; A. C. H. Höweler, arts, secr.; Fluweelensingel 60; C. van Elk, arts, penningm.; Ds. Joh. E. Bijl, C. H. Kerling, Direrteur v. d. Rott. Bankv afd. Schoon hoven, A. Quant, Mr. R. Rensma, Advocaat en Procureur, A. E. Stijkel, Directeur lichtfabriek, Boskoop. Nieuw-Multhusiaansche Bond, afd. Gouda. P. J. Becker, voorzitter; M. Benninga, Middellantstraat 4, secretaris; mevrouw J. Hageman, penningmeesteresse en deskundig medewerkster, St. Josephstraat 96. Nut van ’t Algemeen (Maatschappij tot). Departement Gouda. J. Slop, voorzitter; C. H. Hagedorn, secretaris; J. v. d. Jagt, penningmeester; Dr. J. G. Rups, J. G. Hupkes, B. D. Grootendorst. eere-voorzitter; A. van Xanten, voorzitter; Mej. T. Schuttelaar, secreta- zijnmeester; G. van Blokland; Mej. A. Bouters, pakhuis, Nieuwe- haven 165. Liefdadigheids Vereeniging (R.K.). St. Liduina. Koninklijk goedge keurd: C. Kabel, voorzitter; C. Vergeer secretaresse, Peperstraat 78; M. Flux, penningmeesteresse; M. v. d. Sanden, C. Dessing, E. Mathot, C. Houdijk, M. Bakker en A. Spruit. Deze dames vereeniging houdt zich onledig met het vervaardigen en uitdeelen van oude kleeding aan R.K. armen, waarvoor zij éénmaal per jaar bij gegoede Katholieken een gift komt vragen. Leeszaal en Bibliotheek (Openb.) voor Gouda en Omstr., Oosthaven 54, Dir. Mej. A. Verwaal; assistent, Mej. N. Gehner. Leeszaal voor dagbladen, week- en 1-.1 ieder. Uitleening van studieboeken, romans enz. aan min. 1. Bestuur: Dr. S. S. Hoogstra, voorzitter; Mr. A. A. J. Rijksen, secretaris-penningmeester. Lawn-Tennis (Goudsche) „Be Quick”. Dr. A. Smeenk, voorzitter; Mej. H. E. de Jong, secretaresse, Krugerlaan 73; A. T. van der Heyden, pen ningmeesteresse; H. Jenné, commissaris van materieel; Mej. R. van Houweninge, bestuurslid. Lijkverbranding (Vereeniging voor Facultatieve) afd. Gouda. Mevr. M. Tielevan Versendaal, secr.-penn., Gouwe 73; C. H. Hagedorn. Doel: bevordering der lijkverassching. Lidmaatschap ƒ1.50 per jaar. Verlaagde tarieven voor leden en hun gezin. R. K. Middenstands-Vereeniging „De Hanze’. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Mei 1931, No. 116voorzitter; H. Verzijl. 2e voorzitter; M. W. G. M. van Loon, secretaris; A. J. Dessing, penning meester; H. A. Jaspers, Jac. P. Dessing, A. Bruynel, bestuursleden. Geestelijk Adviseur de Weleerw. Heer Pater v. d. Schoot. BouwvakpatroonsA. de Korte, voorzitter; J. Peeters, secretaris; C. Verweij, penningmeester. Café- en Restauranthouders: A. P. J. van Dam, voorzitter; A. J. Maarschalkerweerd, secretaris; C. Duijnstee, penningmeester. Slagers: G. J. Bergsma, voorzitter; C. Jansen, secretaris; G. de Jong, penningmeester. Santos-fonds, voorzitter dir. kapelaan Glas-verzekering. Agent: J. Peeters, Markt. Waschindustriëelen: Th. Jaspers, voorzitter; E. van Straaten, secre taris; E. Jaspers, penningmeester. Marktkooplieden (Goudsche Bond van) „Door Eendracht Sterk”. T. v. Vlaardingen, voorzitter; C. C. van der Burg, secretaris, Fluweelen singel 88; P. v. d. Draay, penningmeester; J. Kaptein, G. Verbiest. Mettray Nederlandsch). H. C. Kortenoever, secretaris-penningmeester, Wachtelstraat. „Leger des Heils”, Vergaderlokaal Turfmarkt 111. Evangelische samenkomsten op Zondag 7 uur. Bidstond 10 uur voorm. Heiligings- bijeenkomst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst a. d. Sluis. 7 uur Open lucht Markt. 8 uur Verlossingsmeeting. Dinsdag 8 uur n.m. besloten samenkomst. Woensdag 8 uur n.m. Heiligingsdenst. Donderdag 8 uur n.m. Straatzang. Zaterdag 8 uur n.m. Straatprediking. Zondagsschool om 9 uur v.m., 12.30 n.m. en 5 uur ’s avonds. W. Hoeksema, Kapt’s. Leeskring” („Onze). B. D. Grootendorst, voorzitter; J. J. Krom, secretaris, Wijdstraat 29; A. Coops, penningmeester; Mevr. J. v. d. Laan, G. v. d. Lee, Oudewater; Dr. H. van Praag, Oudewater.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 71