140 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 staat onder controle van het Ned, Spaarbankbureau, De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. 141 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de oudste spaarinstelling hier ter stede. i I penningmeester. Orgelcomité (Goudsch Christelijk) J. J. Bik, voorzitter; H. Hamerslag, secretaris, Turfmarkt 53; P. den Hollander, penningmeester; P. Ver- burg, leider van het Orgel. Ornithologische Club (Goudsche) Ir. Chr. P. G. J. Smit, praeses; Dr. A. Scheygrond, secretaris, Bleekerssingel 64; Drs. Ed. J. A .M. Hofman, assessor. Het doel der club is: de beoefening der ornithologie in den meest algemeenen zin, de bescherming der vogels en de navor- sching en bescherming der avifauna van Gouda en omstreken in het bijzonder. Oude Mannenhuis. Regenten: A. Goedewaagen, M. A. J. Kortenoever, J. van Kranenburg, G. F. W. v. d. Velde. Regentessen: Mevr. A. Riesz Noothoven van Goor, Mevr. H. IJssel de SchepperFijan, Mevr. A. v. d. VeldeBurgersdijk. Huismeester: Mevr. Meijer. Oud-Onderofficieren (Koninkl. Nederl. Bond van). Afdeeling Gouda. Th. v. d. Lijke, voorzitter; J. Reurings, Gouwe, secretaris; J. Schot, penningmeester; D. L. Soer, commissaris. Th. v. d. Lijke, corresp. stoffel, belangen, Gouwe 133. Het doel van den bond is: Toewijding aan Vorstin en Vaderland, en de behartiging van de stoffelijke belangen zijner leden in het Maat schappelijk leven met bepaalde uitsluiting van alle politieke en gods dienstige belangen. Passanten-Vereeniging. L. A. v. Collem, Groenendaal, vice-voorzitter, J. Brommet, secretaris-penningmeester, Turfmarkt 19. Pieuse Vereeniging Gemieloes Gasodiem. L. A. van Collem, voorzitter. Postduivenvereeniging „De Zwaluw”. J. J. de Jong, secretaris, Willem Tombergstraat 48. Nutsspaarbank, gevestigd te Gouda, Oosthaven 12. Doel: a. Het sparen te bevorderen door gelegenheid te geven spaarpenningen veilig te beleggen tegen zoodanige renten, als het bestuur vaststelt; b. het instellen van zoodanige diensten, als zij ten gunste van het spaarbank wezen wenschelijk acht. Commissarissen: A. Goedewaagen Az., voorzitter; JE. Steensma, vice- voorzitter; A. Jonker Cz., H. J. L. Kamsteeg, M. A. J. Kortenoever, J. van Kranenburg, J. G. Hupkes, C. A. M. Spruijt, Dr. D. W. IJssel de Schepper, G. J. J. Pot, J. Haddérus Oostingh en Mr. H. P. C. M. de Onderwijzers (Bond van Ned.). Afdeeling Gouda en Omstreken. P. de Vos, voorzitter; Mej. A. A. Spoon, secretaresse, Krugerlaan 89; D. Dullemond, penningmeester. Oranje Vereeniging (Goudsch Christelijk). Goedgekeurd bij Kon. Be sluit d.d. 25 Sept. 1915, No. 5. Ds. Is. Voorsteegh, eere-voorzitter; Ds. J. J. Simon, le voorzitter; Ds. J. P. C. ten Brink, 2e voorzitter; secretaris; E. J. Nijkamp, 2e secretaris; P. Zwart, penningmeester. Verder bestaat het bestuur uit de H.H., H. Heijstek, J. Boot, L. Huisman. Protestant Nederland. Afd. Gouda. Ds. H. van Dijken Gz., voorzitter; P. Alkema, secretaris. Redding van Drenkelingen (Maatschappij tot). Opgericht in 1767 te Amsterdam. Afdeeling Gouda. B. G. J. Evers, arts, correspondent. Reisvereeniging (Nederlandsche) afd. Gouda. N. H. Meulmann, voor zitter, J. J. Krom, 2e voorzitter; A. de Weger, secretaris, Bogen 25; H. A. Klaarenbeek, penningmeester; D. de Klerk, J. H. L. van Riet, E. S. H. van Straaten, bestuursleden. Restauratie-Commissie der St. Janskerk. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 23 Febr. 1903, No. 56. C. van Krimpen, voorzitter; N. F. Cambier van Nooten, Oosferbeek, Dr. D. G. Noordijk, ’s-Gravenhage, Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, Amsterdam, A. Dortland Sr., D. Bijlsma, secretaris; J. K. Begeer, penningmeester; Dr. A. Montagne, J. G. C. Kamphuizen, W. v. Vliet J.Czn., J. A. P .Montijn, ’s-Gravenhage, Dr. S. S. Hoogstra, Ulbo J. Mijs, Rijswijk, Ds. J. E. Bijl, E. G. Gaarlandt, A. Hoynck van Papendrecht, Rotterdam, Jhr. Dr. W. A. Beelaerts van Blokland en Mr. E. J. Thomassen a Thuessink v. d. Hoop, ’s-Gravenhage, Ir. A. ten Brug- gencate, Amsterdam, W. Kromhout Cz. en Ir. Jos. Cuypers, architecten, Ir. J. Schouten, restaurateur der ramen, C. A. Groenendal, opzichter. Roei- en Zeilvereeniging „Gouda”. C. H. W. Heusdens, voorzitter; A. Boer, secretaris, Krugerlaan 20, Tel. 2868; Mr. C. Jonker, penning meester; J. Weijer, Mej. T. de Ligny, G. T. W. v. d. Velde, J. M. Zuijdam, commissarissen. Telefoon clubgebouw 3131. Roode Kruis (Het Ned.). Afdeeling Gouda. E. G. Gaarlandt, voor zitter; Dr. A. Montagne, vice-voorzitter; Mevr. M. SteinbachTuyn, secretaresse, Kattensingel 76, Tel. 2074; H. Harms, penningmeester en 2e secretaris; Mevr. J. Meeterv. Veen, Mevr. A. van Reedt-Dortland de Kat. Samenwerking (Coöperatieve Inkoopvereeniging van Winkeliers in Koloniale Waren en Comestibles). Kantoor en magazijnen Gouwe 38, Tel. 3173; J. C. Duchateau, voorzitter; Th. Dijkrhoom, secretaris, Bleekerssingel 68; P de Jong, penningmeester, Moordrecht. Administrateur M. de Koster. Witt Wijnen. Directeur: H. P. C. de Balbian. Nijverheid en Handel (Maatschappij van). Departement Gouda J. G. Hupkes, voorzitter; D. Goedewaagen, vice-voorzitter; Mr. C. Jonker, secretaris; H. L. Pateer, penningmeester; Ph. J. C. Dys, Waddingsveen, bestuursleden. Contributie 6.25 per jaar, waarvoor men tevens het Tijdschrift van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel ontvangt.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 72