I e 4 I 1 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit. 146 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. 147 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 staat onder controle van het Ned, Spaarbankbureau. A. Goedewaagen Jr. 1 Vrouwen Vrede Bond (afd. Gouda). Mevr. v. d. Torren, presidente, BleekersingelMevr. HagedornBeijderwellen, penningmeesteresse; Mevr. J. M. HerfstBroer, secretaresse, Zoutmanstraat 64; Mevr, v. d. Jagt, Mevr. Gonda. Vrouwenbond (R. K.). Mevr. Kuipersvon Lande, voorzitster; Mej. N. de Jong, Gouwe, secretaresse; Mevr. BuschTonino, penning meesteresse. Volks Universiteit (Afd. Gouda v. d. Rotterdamsche). Mevr. Prince, presidente, P. de Vos, vice-voorzitter, Mevr, de Vooys, Markt 8, secre taresse, Dr. Vixseboxse, penningmeester, Mej. I. M. van Dugteren, Rotterdam. „Volksonderwijs” afdeeling Gouda, B. Swanenburg, voorzitter; J. C. Faber, secretaris, Du Toitstraat 13; H. v. Romburg, penningmeester; Mevr. M. J. GondaDerksema, A. Klomp, W. v. Schaik, J. Kwinkelen- berg. Voogdijraad Rotterdam II Agente voor Gouda en Omstreken: Mevr, de Vooys, Markt 8. Vrijheidsbond. Afdeeling Gouda. Doel: De toepassing der liberale be ginselen, zooals die omschreven zijn in het program van den Vrijheids bond. A. Goedewaagen, voorzitter; P. Pokhoven, onder-voorzitter; A. Dorgelo, secretaris, Fluweelensingel 53; J. F. W. Turion, penning meester; Mevr. TieterBrinkman, 2e secretaresse. Vrijzinnig Democratische Bond. Afdeeling Gouda. Mej. P. A. Snoep, voorzitster; C. J. den Hartog, secretaris, Krugerlaan; P. J. W. Jonge- neel, penningmeester; C. H. Hagedom en H. H. Frummel, bestuursleden. Het doel der Vereeniging is het verbreiden der vrijzinnig-democra- tische beginselen op den grondslag van de beginsel-verklaring van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Vrijzinnig Hervormden (Vereeniging van) in Zuid-Holland, afd. Gouda. Mr. A. A. J. Rijksen, voorzitter; F. C. A. Laugeman, secretaris, Zoutmanstraat 60; F. Tuinstra, penningmeester; C. van Krimpen, L. Boon, T. van Gent, G. van ’t Hoen en H. van Deest. Weeshuis (St. Joseph). Regenten: Deken B. M. J. van Rooij, voorzit ter; Pastoor P. J. A. de Graaf, vice-voorzitter; C. A. Moons, secretaris; Th. van Catz, penningmeester; Th. de Graaf, B. G. J. Evers, M. C. Moons Azn., Waddinxveen, L. van der Pol Het St. Jozef-Paviljoen omvat: R.K. Ziekenhuis; Pension le, 2e en 3e klas; Weeshuis en Tehuis voor arme ouden van dagen. Verpleging door de Eerw. Zuster van Heulen, zij gaan ook uit voor Wijkverpleging. Inlichtingen verstrekt de Eerw Moeder Overste, Tel. 2530. St. Jozef Weeshuis Spaarbank. Bestuur: K. Spoelstra, voorzitter; F. J. Busch, secretaris, Markt 12; Th. de Graaf, Mr. J. van Mechelen, J. Peeters, Th. van Catz, J. Schuld, A. Quant, J. Jaspers, W. Kettler, C. Moons, J. Schuttelaar, L. Roos, G. Jaspers. Eiken Maandagavond zitting van 7% tot 9% uur tot inleg en terug betaling van gelden. Werkinrichting tot Wering der Bedelarij. Het lidmaatschap wordt ver kregen door de betaling van een of meer centen daags of giften. Bestuurders. Jaar van aftreding. A. Jonker Cz., H. Pateer 1936 J. Reneman, B. G. J. Evers 1932 J. Slop, penningmeester, A. D. van Vreumingen 1933 E. Grendel, M. A. J. Kortenoever, secretaris 1934 J. van Kranenburg, voorzitter 1935 Commissarissen Jaar van aftreding 1934. F. J. Busch, Dr. D. W. IJssel de Schepper, A. Goedewaagen Jr. Jaar van aftreding 1935. JE. Steensma, E. D. Meeter, H. P. C. de Balbian. Jaar van aftreding 1936. L. C. Becking, Ph. Cats, J. L. Bruns. Jaar van aftreding 1932. A. Dortland, J. H. van der Torren. Jaar van aftreding 1933. P. B. Sips, A. J. J. Vos, J. H. Oostingh. Huismeesteresse Mej. Meijer. Werkmansbond (Christelijke Nationale). Afdeeling Gouda. R. v. d. Brug, voorzitter; P. Verkerk, secretaris, Bockenbergstraat 102; A. de Kroon, penningmeester, G. H. Prins, alg .adjunct. Winkeliersvereeniging (Goudsche). B. Rietveld, voorzitter; H. A. H. Houtman, secretaris, Burg. Martensstraat Tel. 2458; B A. d Jong, pen ningmeester; A. D. van Vreumingen, 2e voorzitter; C. Teekens, 2e secretaris; C. A. Verschu, K. Korff. Bureau Invordering: C. Teekens, voorzitter; A. J. L. v. d. Veer, secre taris; B. A. de Jong, penningmeester. Het kantoor is gevestigd Middenstandsbank, Oosthaven 58. Rechtskundig adviseur Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen. Glasverzekering: W. van Schaik, voorzitter; B. A. de Jong, secretaris; D. L. Wagenaar, penningmeester; N. J. van Bohemen, Joh. van Win gerden. Jan Schenkfonds: B. Rietveld, voorzitter; H. A. H. Houtman, secre taris; J. v. d. Jagt, penningmeester; J. Schenk, A. D. van Vreumingen. Wijkverpleging der Ned. Herv. Gemeente. Ds. F. W. G. Verheul, voor zitter; D. Bijlsma, secretaris; J. v. d. Endt, penningmeester; P. Blazer. Ijsbond (Zuid-Holl.) met een onderafdeeling Goudsche Ijsclub. Goed gekeurd bij Kon. Besluit van 13 Oct. 1897 No. 41. Hoofdbestuur W. G. de Knokke van der Meulen, Voorburg, voorzitter; W. H. J. Dicke, Den Haag, secretaris-penningmeester. Afdeeling Gouda: J. H. de Wilde, voorzitter; G. J. Schilt, Krugerlaan 79. Voor inlichtingen wende U zich tot den Heer G. J. Schilt, Krugerlaan 79.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 75