Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer, 149 Het bezit van een spaarbankboekje der NUTS SPAARBANK geeft voordeel en gemak. 148 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de oudste spaarinstelling hier ter stede. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. 11 I f Harmonie „De Pionier”, Muziekkorps van de S. D. A. P.: L. van Eijk, Ziekenkas (Goudsche) voorheen „Providentia”. Aangesloten bij den Zuidhollandschen Bond van Ziekengeld uitkeerende vereenigingen, ge vestigd Den Haag. Bestuurders: H. v. d. Graaf, voorzitter; P. de Vos, 2e voorzitter; W. Roepers, secretaris, Mr. v. Heusdenstraat 48; H. Bos man, 2e secretaris; J. J. Hornes, penningmeester; A. J. v. d. Tooren, 2e penningmeester; A. Engelbrecht, G. Rietveld, C. Vermeulen, Joh. de Groot, E. J. Nijkamp en A. Verbruggen. Boden: H. F. G. Gerritsen en C. A. de Kroon. Zendingsstudie voor Gouda en Omstreken (Hulpraad voor). Opgericht 21 November 1918. Ds. J. J. Simon, voorzitter; T. Bulk, secretaris penningmeester, Krugerlaan 27; Mej. J. A. de Korting, Mej. G. C. Maas, D. van Wijk, bestuursleden. Doel: Zendingsliefde te wekken, vooral door Zendingskennis te bevorderen. Zwemschool en Badinrichting (Volks- en Schoolbad). Commissie van Toezicht: A. D. van Vreumingen, voorzitter; G. van Spengen, secretaris penningmeester; J. Dercksen H.Mzn., A. R. v. d. Putte, P. B. Sips, A. Fokkers, Ed. van Dantzig, Dr. J. Kroondijk, G. A. M. Weck. Zendelinggenootschap (Nederlandsche). Afdeeling Gouda. Joh. E. Bijl, secretaris-penningmeester, tijd, voorzitter. Zendingszaak (Vereeniging ter bevordering der). Joh. E. Bijl, voor zitter; secretaris; J. van Elk, penningmeester. voorzitter; A. van Greuningen, Voorwillens 7, secretaris. Chr. Muziekvereeniging „De Bazuin”: Directeur: J. P. Oskam. D. Hoogendoorn, voorzitter; A. A. van Eijk, IJssellaan 231, secretaris- Zondagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen”. Voorzitter bij toerbeurt: Ds. Joh. E. Bijl, voorzitter; C. van Tongerloo Bz., secretaris, Oosthaven 38; A. Heimenberg, penningm. Leider Afd. A. Patersteeg, C. van Tongerloo; Leider: Afd. B. Peperstraat, F. Rietveld. Zondagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen”, afd. der Ver. „Tot Heil des Volks”. B. Punselie, eere-voorzitter; J. J. Bik, voorzitter; K. M. de Bruijn, 2 voorz.; Mej. M. v. Maaren, secretaresse Turfsingel; P. J. v. Maaren, penningmeester; J. Revet, 2e penningmeester en F. Boerma, alg. sec. Vergadert Zondags van 12.30—1.30 in ’t gebouw „Tot Heil des Volks”, Peperstraat en in de Openbare School (Prins Hendrikstraat). Orkestvereeniging „Symphonia”: A. J. Gideonse, Krugerlaan 151, voorzitter; M. van Dam, Krugerlaan 139, secretaris; J. C. Wagner, Crabethstraat 36, penningmeester. Deze vereeniging beoogt het bevorderen van het muzikale leven in Gouda. Zij geeft daartoe jaarlijks een concert van klassieke of moderne orkestmuziek. Zwemclub (Goudsche). Mr. S. H. Smit, voorzitter; J. C. den Boer, vice-voorzitter; G. B. Gabry, secretaris, Hoogstraat C 132, Haastrecht; P. de Jong, penningmeester; L. E. Bicknese. Zouavenbond (Algemeene Nederlandsche). Onder-patronaat van den H. Petrus). Opgericht 13 November 1892. Afdeeling Gouda. G. van Hove lingen, Boskoop, voorzitter; C. Verkleij, Bockenbergstraat 27, secretaris; J. F. Bredie, penningmeester, J. Rijnhout, commissaris. Christelijke Zangvereeniging „Hosanna”. Directeur: J. van Beek, Woerden; W. van Wijk, voorzitter; Mej. M. H. Heijkoop, secretaresse, Willens 1; Mej. J. van Wijk, penningmeesteresse. penningmeester. Goudsche Mondharmonicavereeniging „Crescendo”. H. van Dam, voorzitter; W. van Leest, Corn. Ketelstraat 65, secretaris; M. van Leest, Vondelstraat 38, penningmeester. Gemengde Zangvereeniging en Kinderkoor „Excelsior”: J. M. Kelder, voorzitter; Joh. de Mol, Baanstraat 19, secretaris. Gemengde Zangvereeniging en Kinderkoor „Euterpe”: D. C. van Esschoten, voorzitter; M. A. Holthuizen, Karnemelksloot 21, secretaris. Gemengde Zangvereeniging „Gouda”: L. van Kersbergen, voorzitter; C. J. IJsselstijn, Vorstmanstraat 31, secretaris. Zang- en Muziekvereenigingen. Het Stedelijk Muziekcorps. Directeur: Joh. Fabriaan. Het Stedelijk Muziekcorps geeft in de zomermaanden openbare con certen in de muziektent in het Houtmansplantsoen. Commissie tot instandhouding van het Stedelijk Muziekkorps: A. D. van Vreumingen, voorzitter; J. J. Krom, secretaris-penningmeester; G. J. van Burk, J. v. d. Jagt, G. v. d. Neut, commissarissen. De Muzikale Kring: J. L. A. Cuperus, voorzitter; Mevr. M. de Vooys— de Lange, secretaresse (Volks-Universiteit)Leden: Dr. J. G. Rups (Mij. tot Nut van ’t Algemeen); A. Lafeber (Instituut voor Arbeiders ontwikkeling); L. A. H. J. M. Quant (Stedelijke Muziekschool); J. van der Jagt (Stedelijk Muziekkorps); M. van Dam (Orchestvereeniging „Symphonia”); A. P. Vermeij (Mij. tot Bevordering der Toonkunst, Gem. Koor „Caecilia”); J. M. Kelder (Gem. Zangvereeniging „Excel sior); W. van Wijk (Christ. Zangvereeniging „Hosanna”). De Muzikale Kring, gevormd door afgevaardigden van Vereenigingen, die het muzikale leven in Gouda en Omstreken op de een of andere wijze trachten te bevorderen, stelt zich ten doel door onderlinge samen werking concerten te organiseeren. Met deze concerten, welke zullen worden gegeven naast en ter aanvulling van de periodieke concerten der plaatselijke Vereenigingen, hoopt de Kring allen te bereiken, die muziek liefhebben, en verwacht hij de belangstelling voor goede muziek te bevorderen en het streven van bovengenoemde vereenigingen te steunen.

Adresboeken Gouda | 1932 | | pagina 76