Is het U bekend, dat de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12, voor duizenden „de Spaarbank” is? De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de oudste spaarmstelling hier ter stede. 125 124 POLITIE. BRANDWEER. GEMEENTELIJKE BETREKKINGEN. ONDERWIJS. Voor slechts 3.per jaar kunt U een loket huren in de brand- en inbraakvrije kluisinrichting van de NUTSSPAARBANK, Oosthaven 12. van 10 tot 16 uur. Op Zondagen van 14 tot 16 uur. Toegangsprijs 25 cent, Zondags 10 cent per persoon. De catalogus is verkrijgbaar bij den concierge: L. C. Lafeber. Hooger Onderwijs. Dr. E. H. Renkema te ’s-Gravenhage, inspecteur van het Voorber. Hooger- en midd. onderwijs. Ir. L. Sollewijn Gelpke, opperbrandmeester, J. C. den Boer, wnd, opper- brandmeester, H. de Meer, chef reddings- en ladderbrigade, J. L. Hulleman, J. Bokhoven en C. van Eijk, brandmeesters. C. H. van Braam, hoofd-monteur, C. de Groot, chauffeur-monteur. Bij brand gelieve men op te bellen 2848 (politie). „De Ambachtsschool” (Vereeniging) voor Gouda en Omstreken, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Febr. 1909 No. 41. Opgericht 19 September 1910. Bestuur: P. D. Muijlwijk, voorzitter; J. G. Hupkes, 2e voorzitter; A. Kuipers, secretaris; F. R. Pruijmboom, penningmeester, A. Goedewaagen, A. Kempkes, J. Dercksen, P. Barentsen, P. B. Sips, J. Jaring. Gedelegeerden van de Gemeente: Dr. C. C. Koets en J. C. Koole. Personeel: S. Swaneveld, directeur; J. H. Steinbach, wmd. directeur, leeraar hand- en lijnteekenen; W. H. M. van Geelen leeraar V.L.O.; N. J. Bosman, leeraar vuurplaatwerken en lasschen; P. Heester, leeraar autoherstellen; G. den Heeten, leeraar machinebankwerken; H. Meesters, leeraar electrotechniek, natuur- en werktuigkunde; J. Steketee, leeraar machinebankwerken; B. A. Veerman, leeraar machine-bankwerken en vakteekenen; J. W. v. Braband, leeraar autoherstellen; J. A. Brands, leeraar timmeren en vakteekenen; J. M. v. d. Harst, leeraar machine-bankwerken; W. Hogervorst, leeraar schilderen en vakteekenen; H. G. J. Kamps, leeraar meubelmaken en vakteekenen; P. J. Koerts, leeraar timmeren en vakteekenen; N. Mobach, leeraar vakteekenen voor machine-bankwerken; W. Mijnbeek, leeraar vuur- en plaatwerken; A. Piersma, leeraar V.L.O.; R. J. Riemers, leeraar electrotechniek en vakteekenen; C. J. Zwart, leeraar V.L.O. Mej. H. A. Hupkes, administratrice. F. H. Vlekke, concierge. Graaf Florisweg 38, telef. 2097, aanvang nieuwe cursus 1 April, lestijden van 8.30 uur tot 12 uur en 13.15 uur tot 16.45 uur. Avond-Nijverheidsschool, Pottendraaierscursus, Typografencursus van de Vereeniging „De Ambachtsschool voor Gouda en Omstreken”, Graaf Floris weg 38, telef. 2097, gedurende de maanden October t.e.m. Maart, van kwart voor zeven tot kwart over negen. Personeel: S. Swaneveld, directeur; J. H. Steinbach, wmd. directeur, leeraar handvakteekenen en lijnteekenen, C. J. J. Bosch, leeraar rechtlijnig- en projectieteekenen; A. Bach, leeraar vakteekenen; J. W. v..: Braband, leeraar autoherstellen; J. A. Brands, leeraar bouwkundig- en vakteekenen; W. H. M. van Geelen, leeraar V.L.O.W. Hogervorst, leeraar handteekenen; P. J. Koerts, leeraar lijn- en vakteekenen; P. Heester, leeraar vakteekenen; G. den Heeten, leeraar machine-bankwerken; H. Meesters, leeraars elec. teekenen, natuur- en werktuigkunde; J. R. Rem, leeraar vakteekenen; N. Mobach, leeraar vakteeke nen; R. J. Riemers, leeraar electrotechnisch teekenen; L. Verjaal, leeraar V.L.O.; B. A. Veerman, leeraar vakteekenen; A. Piersma, leeraar V.L.O.; J. J. Weeda, leeraar hand- en lijnteekenen; H. G. J. Kamps, leeraar vakteekenen. A. G. van Breukelen, leeraar drukkers; Joh. Moret, leeraar zetters; C. v. d. Kist, leeraar pottendraaien. Mej. H. A. Hupkes, administratrice. F. H. Vlekke, iconcierge. Middelbaar Onderwijs. Dr. W. v. d. Ent, inspecteur, ’s-Gravenhage. Nijverheidsonderwijs. Insp. Generaal Ir. G. Hofstede, ’s-Gravenhage. Inspecteur: G. A. Groote Haar, ’s-Gravenhage. Natuurkundige Aardrijkskunde, Dr. P. v. d. Berg, leeraar in de Natuurkunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de Scheikunde, Dr. A. Scheygrond, leeraar in de nat. historie, Dr. J. Nat, leeraar in het Hebreeuwsch, Dr. N. J. J. de Voogd, leeraar in de Geschiedenis, J. J. Weeda, leeraar in het teekenen, G. B. Slim, leeraar in de lichamelijke oefening, Ph. J. Bom, tijdelijk leeraar in de lichame lijke oefening, J. de Bruin, concierge, Peperstraat 5. Gymnasium. Leeraren: Dr. H. Hielkema, rector, leeraar in de oude talen, Mej. B. v. d. Veen, leerares in de oude talen, dr. H. J. Tiele, conrector, leeraar in het Nederlandsch, E. A. A. van der Bent, leeraar oude talen, Jkvr. M. van Beresteijn, leerares in het Fransch, H. Stotijn, leeraar in het Hoogduitsch, C. C. Koets, leeraar in het Engelsch, P. E. van Bemmel, leeraar in de Aardrijksk., Dr. G. F. C. Griss, leeraar in de Wiskunde en de Wis- en ZORG NU VOOR LATER! Een spaarbankboekje van de NUTS SPAARBANK, Oosthaven 12 kan u daarbij goede diensten bewijzen. Archivaris der Gemeente: Mej. Dr. M. A. C. M. van Hattem. Artsen (gemeente): P. de Boer en C. van Elk. Algemeene Begraafplaats, kantoor Turfmarkt 48. G. Smit, grafmaker. Beiaardier: H. C. J. de Man. Bode der Gemeente: J. J. A. Smits, assistent-bode(zie concierge). Concierge van het gebouw Arti-Legi: L. C. Lafeber. Concierge van het raadhuis, tevens assistent-bode: J. Verkaaik. Gaarder der rechten voor het gebruik der Gemeente-eigendommen en -inrichtingen: Ir. L. Sollewijn Gelpke. Zie Gemeentewerken. Gaarder van Kaai- en Liggelden: C. J. A. Twigt. Geneeskundige belast met de doodschouw: Wordt ieder jaar aangewezen door den Burgemeester ter waarneming van de taak van Burgemeester en Wethouders. Omroeper: J. Scharleman. Pachter van het Schutgeld aan het Reeuwijksche Verlaat: K. M. van den Berg. Vischafslager: J. Scharleman. Bureau: Markt 72, dag en nacht geopend. C. Hess, commissaris; W. Beekman, hfd. insp. v. politie; V/. C. Bijl de Vroe, insp. v. politie; J. P. Wepster, adj. insp, v. politie; Mr. L. Wiersma, F. B. T. Perdijk, insp.; J. de Kluyver, adj. comm.; J. C. Pot, klerk 2e klasse; D. J. C. Peters, hoofdagent-rechercheur; A. Oudenaarden, H. Kraak, A. Schrijvers en M. Gebuis, hoofdagenten. Nijverheidsonderwijs voor meisjes. Inspectrice: Mej. M. M. A. Michels, van Hogenhoucklaan 94, Den Haag. Wees- en ZElemoeseniershuis. Regenten: JE. Steensma, voorzitter, B. Scholten, P. B. Sibs, S. Vingerling, A. Goedewaagen, secretaris. Regentessen: Mevr. L. C. M. SteensmaIJsselstein, Mevr. M. P. A. Derck senvan Andel, Mevr. G. J. van der PolOosterling, Mej. A. C. Smit (tijd.) moeder.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 64