126 127 Spaart bi j eene betrouwbare Instelling, dus bij de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12. ïshëtU bekend, dat de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12, voor duizenden „de Spaarbank” is? VCV11 XSJLJA., HWlUj Baaien, Mej. G. A. Veening, BIJZONDERE SCHOLEN. Goudsche industrie- en huishoudschool, Oosthaven 68, tel. 2477. Bestuur: Mevr. J. N. van Dantzig-Melles, voorzitster; A. J. Gideonse, secretaris, A. Klomp, penningmeester; Mevr. A. A. van Reedt Dortland de Kat, Mevr. A. J. Verweijvan Os, Mevr. J. H. van WijkKouwenhoven, 1 vacature. Schoolvereeniging voor Bijzonder Neutraal Onderwijs voor Gouda en Omstreken (Groeneweg 27). C. A. M. Spruijt, voorzitter, Ir. de Vries, Nieuwe Park, secretaris, C. de Jong, penningmeester. Hoofd der school: F. Meiburg. Derde. (Lethmaetstraat) Mej. L. A. Hogendoorn, hoofd, C. van Wijngaarden en W. H. Lafeber, onderwijzeressen, Mej. J. M. Reparon en Mej. J. Wiarda, tijd, onderwijzeressen. Personeel: M. C. de Wilde, directrice, spreekuur Donderdag 1112 uur en Vrijdag 78 uur. Leerkrachten: B. M. P. Nugteren, leerares koken; J. M. Westerman, leerares huish. kunde en waschbeh.; G. C. de Vrijer, N. C. van der Eyk en C. Groen- heijde, leeraressen naaldvakken; H. W. Wegerif, leerares kinderverzorging en opvoeding; P. J. Goedeljee, leerares algemeen vormend onderwijs. Dagschool: Opleiding 1: Hulp in de Huishouding. Toelatingseisch 6 klassen lagere school met goed gevolg doorloopen, leeftijd 12 jaar en 8 maanden; Opleiding 2: Assistent in de Huishouding. Toelatingseisch 2 klassen u.l.o.- school of 2 jaar opleiding 1 gevolgd hebben. Beide opleidingen duren twee jaar ieder indien ze apart gevolgd worden; gecombineerd is de geheele duur 3 jaar. Wie de school met goed gevolg doorloopt krijgt een bij de wet vastgesteld getuigschrift. Avondschool: Gedurende de maanden October tot en met Maart wordt des avonds les gegeven in de vakken: koken, huishoudkunde, waschbehandeling, naaldvakken en gezondheidsleer. Na twee jaar wordt een verklaring uitgereikt. Losse cursussen: Bij voldoende deelname worden cursussen gegeven in: fijne keuken, burgerkeuken, costuumnaaien en patroonteekenen, glansstrijken, voedingsleer en warenkennis en tafeldekken en -dienen. Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool m. 5-j. c. Schoolgebouw Paradijs 5. S. C. F. de Zeeuw, directeur; W. W. van Alphen, leeraar Engelsch; P. E. van Bemmel, leeraar Aardrijkskunde; O. van Dijk, tijd, leeraar Duitsch; M. Dijkwel, leeraar Fransch, H. A. Jongeboer, leeraar Duitsch; W. van Lingen, leeraar Ned. taal en Handelsrekenen, A. Pieete, leeraar Ned. taal; H. van Santen, leeraar Handelsrekenen; L. Sprik, tijd, leeraar Boekhouden; H. de Kok, leeraar Fransch. Lager onderwijs. Tweede hoofdinspectie omvattende de volgende inspectiën: Brielle, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, ’s-Gravenhage, Leiden, Rotter dam, Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Den Helder, Hilversum, Hoorn, Zaan dam, Goes, Middelburg, Amersfoort, Breukelen en Utrecht. Hoofdinspecteur P. van Nes Czn. te ’s-Gravenhage. Inspectie Gouda: Alphen a. d. Rijn, Barwoutswaarder, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d. IJssel, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Lange Ruige Weide, Moercapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Ouderkerk a. d. IJssel, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rietveld, Stolwijk, Vlist, Waarder, Waddinxveen, Woerden, Zevenhuizen en Zwammerdam. Commissie tot wering van schoolverzuim. L. Verjaal, voorzitter; Mej. H. S. van Wijngaarden, secretaresse, L. A. Roos, W. L. Kwinkelenberg, Mevr. M. de Heide-van Veen, H. F. Roobeek, A. J. Gideonse, D. van Wijk en H. M. Dercksen. De gewone vergaderingen worden gehouden ten Stadhuize en wel des avonds 8 uur op den eersten en derden Maandag van iedere maand. OPENBARE SCHOLEN. School v.g.l.o. No. 1. Groeneweg 30. J. Bruijn, hoofd, P. J. Becker, E. Akker- boom, A. v. d. Vlist, Mej. A. W. Scholten, Mej. W. G. Eerland. Voor slechts 3.per jaar kunt U een loket huren in de brand- en inbraakvrqe kluisinrichting van de NUTSSPAARBANK, Oosthaven 12. Het onderwijs op deze scholen omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onderwijs: aan de 5 scholen v.g.l.o. alsmede de scholen v.g.l.o B en C, de lichamelijke oefening, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes; aan school B bovendien Duitsch en aan de Centrale Kopsohool handelskennis en Duitsch, en aan de U.L.O. School a. d. Burgem. Martenssingel: Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, Wiskunde, Handelskennis en Algemeene Geschiedenis. School v.g.l.o B. (opleidingsschool) Nieuwe Haven 92. O. van Dijk, hoofd, P. J. H. J. Bevers, G. Bot, Mej. M. C. E. van F ---- -- Mej. J. Hopma en D. R. Klootwijk. School v.g.l.o. C (opleidingsschool) A. G. de Vrijestraat 1. S. Jaring, hoofd, B. Brouwer, H. N. Spruijt, F. J. Kramer, Mej. A. A. J. Beszelsen, Mej. A. C. de Mink, Mej. R. C. van Dijk. School voor b.l.o. Paradijs 7. D. Dullemond, hoofd, D. W. Brinkhuis en W. Barendregt, onderwijzers, Mej. H. A. M. Houdijck, onderwijzeres. Aan de inbecillenklasse zijn werkzaam de onderwijzeressen Mej. J. Langeveld en Mej. A. M. van Maaren (fröbelonderwijzeres). Bewaarscholen Eerste (Patersteeg) Mej. E. v. Wijngaarden, hoofd, Mevr. C. van Willigen- Gravesteyn, Mej. P. Verbruggen, onderwijzeressen. Mej. W. Lugthart en Mej. H. Poldervaart, tijd, onderwijzeressen. ZORG NU VOOR LATER! Een spaarbankboekje van de NUTS SPAARBANK, Oosthaven 12 kan u daarby goede diensten bewijzen. School v.g.l.o. No. 2. Elisabeth Wolffstraat 1. L. Verjaal, hoofd, P. de Bruijn, S. Koning, Mej. H. W. Veenenbos, Mej. C. C. W. Nijhoff, P. J. Zon- ruiter, Mej. W. C. Futselaar. School voor U.L.O. Burg. Martenssingel 72. W. van Lingen, hoofd, H. W. v. Markestijn, W. H. M. v. Geelen, M. Dijkwel, M. A. Hansen, Mej. M. J. v. d. Berg, A. Salomé en C. J. Horiot. School v.g.l.o. Nc(. 4. Gouwe 103. J. Ringeling, hoofd, H. van Geelen,, A. Verboom, N. H. van Schelven, Mej. P. Futselaar en Mej. W. C. Futselaar (kweekeling met akte). School v.g.l.o No. 7. 1ste Schoolstraat 2. H. J. den Uijl, hoofd, P. J. Bjjlo, A. van Driel, Mej. P. A. van Eijk, G. J. Sligter en Mej. J. Appel. School v.g.l.o. No. 8. Pr. Hendrikstraat 133. J. Torensma, Chr. Mul, Mej. H. S. van Wijngaarden, A. J. Vermaas, C. L. Berretty, P. Sanders, Mej. J. Blok. Centrale Kopschoot A. G. de Vrijestraat 1. J. Eelkema, hoofd, B. Swanen- burg, Mej. P. Looijen en B. W. J. Kok.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 65