130 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 geeft fraaie nikkelen spaarbusjes uit. Zorg steeds er voor, dat onder Uwe uitgaven de NUTSSPAARBANK voorkomt. HET is Uw belang’ Het bezit van een spaarbankboekje der NUTSSPAAR- BANK geeft voordeel en gemak -LT-*-. j.. 1TXVU11D, VU-UlólLLCl ZTL. cl. Hulzen, penningmeester; F. R. Pruimboom, Beambten: B. Luynenburg, koster. Platteland”. VEREENIGINGEN EN GENOOTSCHAPPEN. 131 ZORG NU VOOR LATER! Een spaarbankboekje van de NUTS SPAARBANK, Oosthaven 12 kan u daarbij goede diensten bewijzen. Evangelisch-Luthersche Gemeente. Predikant: Ds. J. J. Simon, Crabethstraat 6, Telefoon 2928. Ouderlingen: P. Hekket (tevens secretaris van den Kerkeraad), H. E. Calatz en A. J. Meijer (Kerkmeester). Diakenen: H. C. Runge, J. G. W. F. Bik, G. F. Beij. Beambten: B. Luynenburg, koster. Gijsb. Nieuwland, organist. Luthersche Vereenigingen. Ned. Luth. Genootschap voor In- en Uitw. Zending, afd. Gouda. Voorzitter: Ds. J. J. Simon; Seer.Mej. J. Grebe, Rusthuis Wijkverpleging; Penningm.: H. Calatz. Luth. Zendingskrans „Lydia”, Luth. Naaikrans en Luth. Meisjesvereen. „Tryfosa’ ’onder leiding van Mevr. A. E. Simon-Appel. Ned. Luth. Bond voor Chr.-sociale actie, afd. Gouda. Voorzitter: Ds. J. J. Simon. Luthersche Zondagsschool: Ds. Simon, voorzitter. Athletiek Commissie (Goudsche). H. C. Heineman, voorzitter; T. Tuinman, secr.-penningm., Onder de Boompjes 114; R. Munsterman, P. C. Mulder, beiden te Alphen. Armbestuur (Roomsch-Katholiek Parochiaal). M. T. Moons, voorzitter; A. J. Dessing, secretaris; W. M. v. I’ E. Jaspers, C. de Boer. Diakenen: M. Both, W. Dercksen, R. C. Eggink, G. v. d. Ham, Chr. J. de Jong, J. Jongepier, S. Vingerling, H. Vuijk, J. B. v. Wieringen. Koster: A. Rietveld, Groeneweg 52. Christelijke Gereformeerde Kerk, Gouwe 139. Dienaar des Woords: A. Dubois. Ouderlingen: W. Graafland, J. Groenendijk, A. Hannessen, G. Veltman. Diaken: C. J. Resting Jr., A. H. Verbeek, L. Boot en J. v. d. Heuvel. Koster: Fr. Zandijk. Luthersche Jeugdorganisatie: H. C. Runge, voorzitter; Mej. A. Broer, secreta resse, Lange Tiendeweg; J. de Gruil, penningm. Aannemersbond (Nederl.) en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Neder land. (N.A.P.B.) afd. Gouda. P. Bokhoven, voorzitter; H. Zanen Czn., vice-voorzitter; J. Bokhoven, secretaris; T. van Vliet, 2e secretaris; C. A. Verschut, penningmeester; D. G. Nederhorst, 2e penn.; A. de Wilde, comm. Armbestuur (Hulpcomité voor het R.K.). M. Moons, voorzitter; J. A. Schuld, Markt 52, secretaris; L. v. d. Sanden, penningmeester. Bedrijfsvereeniging „Het Platteland”. Uitvoering Ziektewet 1929. Bestuur: (Leden werkgevers) T. van Egmond, voorzitter, Oegstgeest; C. Kooij Jzn., Hoofddorp; G. J. Wilms, Oud Schoonebeek; J. C. Diepen horst, Strijen. (Leden werknemers) Tj. Pannekoek, secretaris) Groningen; G. Seuninga, Coevorden; G. J. Portegies, Utrecht; G. J. van Unnik, Zevenbergschenhoek. Adres der Vereeniging: Crabethstraat 38, Gouda, Tel. 2835. Remonstrantsche Ger. Gemeente. Predikant Ds. J. Nienhuis, Oosthaven 63, Telefoon 3106. Bestuur: H. Harms, vioorzitter; B. D. Grootenfdorst, vice-voorzitter; Mej. W. C. Oosterling, secretaresse, Joubertstraat 38; penningmeester; G. J. van Burk (Diaconie); C. A. van Hees, P. Rond, A. P. Vermeij, Dr. H. Vixseboxse. Organist: L. D. van Vreumingen. Kosteres: Mevr. T. Pönitz-Boekel, Raam 83. Afdeeling Gouda van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, Voorzitter: H. J. A. van Bohemen; Secretaresse: M. Bot- v. d. Wouden, Voorwillens 91; Penningm.: J. Stout. Aardewerkgroffabrikanten (Vereeniging van), gevestigd te Gouda, opgericht 20 September 1888. A. Goedewaagen, voorzitter; secretaris; J. de Jong, penningmeester. Bedrijfsvereeniging „Het Platteland”. Uitvoering Land- ongevallenwet 1922. Bestuur: T. van Egmond, Oegstgeest, voorzitter; *A. van Dijk, Spijke- nisse, 2e voorzitter; *Tj. Pannekoek, Groningen, secretaris; C. Kooij Jzn., Hoofddorp; G. J. Wilms, Oud Schoonebeek; *G. J. van Unnik, Zeven bergschenhoek. De met gemerkte personen zijn aangewezen als bestuurslid bij be schikking van den Minister van Sociale Zaken. Medisch Adviseur: Mr. Dr. W. Schuurmans Stekhoven, Utrecht. Commissie van Beroep: Mr. J. W. Goedbloed, Middelburg, voorzitter; G. v. d. Valk Bouwman, Linschoten; A. Biesheuvel, Halfweg; J. Bosselaar, Biggekerke (plaatsvervanger). Orgaan „Ons Platteland”. Verschijnt elke week. Leesprijs 1.75 per jaar. Adres der Vereeniging: Crabethstraat 38, Gouda, Tel. 2835. Beeldende Kunsten, Vereeniging tot Bevordering van. Onder beheer van het bestuur der Maatschappij Arti et Amicitiae, Rokin 112, Amsterdam. Correspondent: J. J. Hogendoorn, Burg. Martenssingel 75. Administratief Personeel bij ’s Rijksbelastingen (Bond van), afd. Gouda e.o., P. Nonnekes, voorzitter; K. L. Touber, Burgvlietkade 39, secretaris en H. J. Heijmans, penningmeester. „Armenzorg” (Vereeniging). Bestuur: G. C. Kamphuisen, voorzitter; Th. Dijkxhoom, secretaris-penningmeester; Ds. F. W. G. Verheul, B. D. Grootendorst, Mevr. M. Steinbach-Tuijn. Onderstandscommissie: G. C. Kamphuisen, voorzitter; Th. Dijkxhoorn, secr.-penningm., Bleekerssingel 68, Mevr. Steinbach-Tuijn, commissaresse. en Tuinbouw- Oud-Katholieke Kerk. H. Johannes den Dooper, Gouwe 107. Pastoor: G. P. Giskes, telefoon 3130. Bestuur: G. P. Giskes, voorzitter, G. B. v. Willigen, secr., P. J. Dernee, penningmeester. Beambte: G. B. v. Willigen, organist. Archief, Gemeente-, Oosthaven 9. Archivaris Mej. Dr. M. A. C. M. v. Hattum. Geopend op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 9—12 en 1.30—5 uur.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 67