132 Spaart bij eene betrouwbare Instelling, dus bij de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. De~~ NIJTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. 133 De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond Kruidenierswaren, Huishoudelijke Artikelen, Loon, districts-commissaris. Biljartclub „Ter Gouw”. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 20 Januari 1931, No. 19. Speellokaal in de Sociëteit „Ons Genoegen” voorzitter; Chr. Mul, Du Toitstraat 15, secretaris; A. Elshout, penning meester; G. Th. Frenk, J. C. Bokhoven. Bioscoop-Commissie. P. J. Kolijn, voorzitter; Beekman, secr.-penningmeester; A. E. H. RieszNoothoven van Goor; W. Sanders; M. A. Engelhard. Beurtschippersbelangen (Vereeniging tot behartiging van), „Samenwerking”. H. P. van Reedt Dortland, voorzitter; P. Bik, secretaris-penningmeester, Burgemeester Martenssingel 29; P. Fritschy, J. Rodenburg, J. Kwinke- lenberg. Centrale Ouderraad. G. C. Ferwerda, Da Costakade 41, voorzitter; D. J. Jansen, Meidoornstraat 4, secr.-penningmeester. Bureau voor Rechtbescherming, Westhaven 46. Tel. 3529. Dagelijks geopend en Woensdagavond 78 uur. A. de Groot, secretaris. Beroepskeuze (Algemeen Bureau voor), gevestigd A. G. de Vrijestraat 1 op Vrijdagavond 1921 uur (tijdelijk adres). Algemeen leider: B. Swanenburg, Ridder van Catsweg 85. Bescherming van Dieren te ’s-Gravenhage (Vereeniging tot). Afdeeling Gouda en omstreken. Ulbo J. Mijs, Eere-voorzitter; G. HupkeS, voorzitter; A. C. Coster, secr., Gouwe; Mej. M. J. v. d. Berg, penningmeesteresse; 1 vacature. Inspecteur afd. Gouda: J. Keij, Hoogstraat 6. Dierenasyl: Moordr. Tiendeweg 1, Tel. 2638, Beheerder J. C. de Ruiter. Bouwvereeniging „De Goede Woning” (Christelijke), opgericht 16 Januari 1920. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 April 1920. De vereeniging heeft 44 woningen welke zijn gebouwd met Rijks- en Gemeentesteun. Van die 44 woningen staan er 32 in de Snoystraat genummerd 2 t/m 64 (evennummers) en 12 in de Walvisstraat genummerd 1 t/m 12. Bond van Boekdrukkerijen (Ned.), afd. Gouda. Joh. Mulder, voorzitter, A. de Rek, secretaris-penningmeester, Molenwerf 12, C. A. M. Spruijt, M. Mallon. Borgstellingsfonds voor Gouda en Omstreken (Stichting). Zetel: Gouda. Erkend door den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart bij schrijven van 10 Februari 1937. Kantooradres: Crabethstraat 12, Gouda. Telefoon: Gouda' 2135. Postrekening No. 297301. Het district van het Fonds omvat de gemeenten, behoorende tot het ambtsgebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken. Opgericht 4 Maart 1936. Doel der stichting is hulpverleening en woeker bestrijding ten bate van den industrieëlen en handeldrijvenden Midden stand binnen het gebied der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, in de vorm van a. borgstelling voor credietwaardige credietbehoevenden, die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vinden van voor crediet verleening geëischte borgen of in het stellen van gevorderde zekerheid; b. bemiddeling en voorlichting voor crediet waardige crediet-behoevenden, die bleken niet elders deze te kunnen verkrijgen. Bestuur: B. D. Grootendorst, Gouda, voorzitter; C. H. Hagedlom, secre taris-penningmeester; M. W. G. M. van Loon, districts-commissaris. Broodbakkerij en Verbruikersvereeniging „Ons Belang” U.A. (R.K. Coöpera tieve, onderafd. Ned. R.K. Volksbond, afd. Gouda, Nieuwe Haven 79, Gouda, Tel. 2354. AfdeelingenBrood-, Kruidenierswaren, Koek en Banket enz. enz. Dividend-, Korting-, Spaarsysteem. Bestuur: M. M. Romijn, le voorzitter; S. de Lange, le secretaris, St. Josephstraat 28; C. J. Helmond, le penningmeester; J. de Jong, H. Brouwer, J. Sevenhoven. Bouwvereeniging „Het Volksbelang”. L. van Eijk, voorzitter; D. de Lange, 2e voorzitter; R. v. d. Brug, secretaris, le Kade 49; I. v. d. Kreeke, 2e secretaris; J. D. Donker, penningmeester, Willem Tombergstraat 27; A. Olthuijsen, 2e penningmeester; P. den Ouden, Algem. bestuurslid. CommissarissenP. Bokhoven, J. Neeter, C. van Elk, E. Grendel. Bouwvereeniging (Coöp.) „Ons Tehuis” te Gouda. Bestuur: A. Is. de Mink, voorzitter; C. A. Tij bout, Secretaris, Snoystraat 117; F. S. Vermeulen Sr., penningmeester; P. Schouten, 2e penningmeeste; F. J. Boegheim, Alg. bestuurder. Commissie van Toezicht: C. Oosterwijk, Joh. van Leeuwen, J. C. van Leeuwen. Centrale voor Werkloozenzorg. Gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor practisch Christendom. Comité Gouda. Ds. J. J. Simon, voorzitter; T. Boerma, Raam 199, secretaris; J. den Hertog, penningm. Bloempottenfabrikanten (Bond van Nederlandsche), opgericht 1 April 1912, gevestigd te Gouda. Jansen te Deventer, voorzitter; J. Vermeulen te Leiderdorp, secr.; penningm. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging (Goudsche Coöperatieve), „Ons Voordeel” u.a., Bestuur: T. van Vliet, voorzitter; H. de Meer, secretaris; P. W. M. v. d. Dungen, penningmeester; J. J. Kolenbrander, 2e voorzitter; A. Is. de Mink, 2e secretaris; Wed. C. Wannet-Wendels, 2e penningm.; C. A. v. d. Klis, L. Ijzerman. Raad van Toezicht: R. v. d. Brug, voorzitter; H. Bosman, secretaris; J. J. Hornis, C. Borst, J. van Buren. Bedrijfsleider: W. J. de Hollander, Raam 58, Tel. 2471. Afdeelingen: Bakkerij, Kruidenierswaren, Huishoudelijke Artikelen, Brandstoffen met daaraan verbonden Spaarfonds, Assuranties en Spaar bank. Kantoor, Bakkerij, Hoofdmagazijn, Huishoudelijke Artikelen en Brand stoffen gevestigd aan de Raam No. 5460, telefoon No. 2471. Filialen van de afdeeling Kruidenièrswaren. Roemer Visserstraat, hoek Vondelstraat, tel. 2481; Karnemelksloot 111, tel. 2618; Rijdende winkel en Filiaal te Ammerstol, Nieuwe weg 61, tel. 12. Doel der Vereeniging: Aan haar leden waren van eiken aard van goede hoedanigheid te verschaffen. Het bestuur bestaat uit de navolgende personen: A. Schoonderwoerd, voorzitter; L. J. Groenendijk, secretaris, Snoystraat; A. Vuijk, penning meester-Administrateur, Verlengde IJssellaan 138. Raad van Commissarissen: R. v. d. Brug, A. H. Doornik en P. v. d. Akker. Voorzitter en administrateur zijn belast met het verhuren van de woningen.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 68