Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer, Het bezit van een spaarbankboekje der NUTSSPAAR- BANK geeft voordeel en gemak Spaart bij eene betrouwbare Instelling, dus bij de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 137 136 Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Alfd. Gouda. Correspondent: Ds. J. J. Simon. ZORG NU VOOR LATER! Een spaarbankboekje van de NUTS- SPAARBANK, Oosthaven 12 kan u daarbij goede diensten bewijzen. Gymnastiek-Vereeniging ..Krachtsport”. J. Katwijk, voorzitter; J. Bonman, secretaris, Tuinstraat. Gymnastiek-Vereeniging „Velocitas”. J. van Kleef, voorzitter; A. Binnendijk, secretaris, J. v. Henegouwenstraat 4, M. Bakker, penningmeester. Handels- en Kantoorbedienden en Handelsreizigers „Mercurius” (Alg. Ned. Bond van). F. C. A. Laugeman, voorzitter; H. J. M. Weck, secretaris, Zoutmanplein 6; W. Amesz, penningmeester. Goudsche Mixed Hockey-Club) (G.M.H.C.). Voorzitter: H. Dortland; Secr.: Mej. F. C. Hulleman, Kleiweg 20; Penningm.: R. M. Gallas. Hulpbehoevende kinderen (Vereeniging tot steun van). Mevr. M. R. H. Hupkes- Gelderblom, presidente, Mevr. A. E. Bicknese-Roelofsen, secr.-penningm., Mevr. Riesz-Noothoven van Goor, Mevr. Heusdens-Hoogendijk, Mevr. M. de Vooys-de Lange, leden van het Bestuur. Kegelclub (Dames). Mevr. A. BickneseRoelofsen, presidente; Mej. H. Spruijt, penningmeesteresse; Mvr. Jonkerv. d. Torren, scretaresse. Kappersbond, Afdeeling Gouda (Nederlandsche). J. Keij, voorzitter, Hoog straat 6; A. H. A. Verweij, secretaris, Stoofsteeg 18; J. de Jong, West- haven 15, penningmeester; J. F. Arts, Stoofsteeg 4, Commissaris. 1 vacature. Kindervoeding (Neutrale). H. J. A. van Bohemen, secr.-penningm., Korte Tiendeweg 10. Hulpbetoon aan eerlijke en vlijtige armoede. Mevr. E. A. H. Riesz-Noothoven van Goor, presidente; Mevr. M. Goedewaagen-Jonker, secretaresse, Regentesseplantsoen; Mevr, van Heiningen Nanninga-Rozeboom, penning meesteresse; Mevr. C. Jonker-Muller, Mevr. H. Steensma-IJsselstijn, Mevr. G. Cosijn-van Eijk, Mevr. Chr. Hupkes-Bloemendaal, Mevr. B. Reneman- Le Grand, Mevr. Bokhoven-Keyzer, Mej. H. Spruyt. Het doel is ver schaffen van werk, aan behoeftige vrouwen wat verbetering in hun levensomstandigheden te brengen. Gymnastiek Vereeniging „Excelsior”. Opgericht 11 Augustus 1911 en goed gekeurd bij Kon. Besluit van 29 Juli 1916. Beschermheer de Edelachtbare Heer Mr. Dr. K. F. O. James; D. van ’t Hof, voorzitter; C. Wiezer, secretaris, Lange van Wijngaardenstraat 1; Joh. Eerland, penningmeester; Th. Binnendijk, 2e voorzitter; K. Spruyt, 2e secretaris; Mevr. C. v. d. Horst-van Vliet, 2e penningm.; C. v. d. Heuvel, commissaris; W. C. Luynenburg, directeur. Kaashandelaren (Nederlandsche Vereeniging van). A. H. van der Most te ’s-Gravenhage, voorzitter; B. M. van Zwet te Rotterdam, vice-voorzitter; Mr. iC. Jonker, Oosthaven 51 te Gouda, Secretaris-penningmeester en G. J. Schilt, Zeist; J. J. Ruys, Woerden; C. Broere, Lekkerkerk; C. Moons, Gouda; Joh. P. Veerman, Bodegraven; H. Scheer, Schoonhoven; W. Heusdens, Haastrecht, M. J. Verkley, Alphen a. d. Rijn; J. K. Wesseling, Woerden, bestuursleden. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken omvat het volgende district: Ammerstol, Barwoutswaarder, Bergambacht, Berken- woude, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Lange Ruige Weide, Lekkerkerk, Moerkapelle, Nieuwerkerk a. d. IJsel, Ouderkerk a. d. IJsel, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rietveld, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waarder, Waddinxveen, Willige-Langerak, Woerden, Zevenhuizen, Zoetermeer, Zwammerdam. Het bureau der Kamer, waar tevens het Handelsregister voor een ieder kosteloos ter inzage ligt, is gevestigd: Crabethstraat 3 te Gouda, Telefoon 2061. Kantooruren van 912 en 24 uur. Zaterdags van 912. Secretaris: C. H. Hagedorn, Gouda. Jongelieden Vereeniging (Oud-Katholieke) „Door Vrienschap Sterk”. Bestuur: Mej. M. C. de Wilde, voorzitster; J. N. de Vos, secretaris, Gravin Beatrix- straat 16. Gymnastiek-Vereeniging „Achilles”. T. Tuinman, voorzitter; J. Amesz, secr.- penn., Burgvlietkade, C. Wiezer. Groene Kruis (Het). Afd. Gouda der Z.-H. Vereeniging. Dagel. Bestuur: Mevr. P. Homeman-Jansen, voorzitster; Mevr. A. A. Huisman-v. Aalst, secr. Burg. Martenssingel 65; A. Blommendaal-v. Buyten, penningm.; Mej. Dra., H. v. Bommel, bestuursleden; Dr. P. de Boer, Dr. N. Speelman, Dr. Kettler, Mevr. v. d. PolOosterling, Mevr. Kolijn. Doel: Samen werking tot het bevorderen der Ziekenverpleging; in bruikleen geven van verplegingartikelen op Dr. advies. Het Magazijn is gevestigd, West- haven 29 (de Moriaan); Magazijnmeester J. Binnendijk, Consultatie Bureau voor Zuigelingen, Spieringstraat 113. Medisch leider Dr. Vegter; verpleegsters Zr. Benders en Zr. Schoonderwoerd. Kindervoeding (Vereen. Chr.). L. Pitlo, voorzitter, A. Boot, secretaris, Bloemendaal 83; K. van Wijk, penningmeester, Gr. Fliorisweg. Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniën. Mevr. M. de Vooys-de Lange, Presidente; H. C. German, secretaris, Gr. Florisweg; J. Scharloo, penning meester; Mej. C. M. J. IJsselsteijn. Huiseigenaren (Vereeniging van) „Door Eendracht Sterk”. Opgericht 26 Febr. 1919. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 16 Juni 1912, No. 98. P. v. d. Heuvel, voorzitter; Th. D. Boot, directeur; secretaris; C. A. Verschut, penningmeester; A. H. Doornik, J. P. Flux, W. Boom, comm. Gymnastiek- en Athletiek-Vereeniging „Vires et Celeritas”. B. Wirtz, voor zitter; W. A. C. van Zevenhoven, secretaris, Spoorwegstraat 2; J. van Houten, penningmeester; P. M. Hertog. 1 vacature. Opgericht 10 Maart 1928. Aangesloten bij de Kon. Ned. Athl. Unie. Kleetmakerspatroons in Nederland, Bond van (B.V;K.), Afd. Gouda en Omstreken. P. Corbeau, voorzitter; G. van Houten, secretaris, De la Reijlaan 29; M. Appel, penningmeester; M. G. Bax, 2de voorzitter; H. Kleinhuis, 2de secr.-penningmeester, Boskoop. Doel: Het op hooger peil brengen van het technische in de kleeding. Hengelaars Vereeniging „Vischwaterverpachting” (Goudsche) V.W.P. Het doel dezer vereeniging is vischwater pachten voor haar leden, zoo dat zij ongestoord kunnen hengelen. Zoo ook bevordering der vischcultuur. Adres: J. Bennis, Robaarsteeg, Gouda.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 70