De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. De NUTSSPAARBANKte GOUDA^ Oosthaven "12 geelt fraaie nikkelen spaarbusjes uit. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond Is het U bekend, dat de NUTSSPAARBANK ie GOUDA, Oosthaven 12, voor duizenden „de Spaarbank” is? 138 139 Musea, Stedelijke. Conservator G. C. Helbers. „De Moriaan”, Ned.-Duitsche Cultuurgemeenschap, Werkgemeenschap Gouda. Dr. C. C. Koets, le voorzitter, Kattensingel 57W. Roper, 2e voorzitter. Nationale Reclasseeringsdag 1940. Secretaris: J. den Hertog, Karnemelk- sloot 34. Lijkverbranding (Vereeniging voor Facultatieve) afd. Gouda. Mr. A. A. J. Rijksen, voorzitter; C. H. Hagedorn, secretaris-penningmeester; Mevr. Tiele-van Verssendaal. Doel: bevordering der lijkverassching. Lidmaat schap 1.50 per jaar. Verlaagde tarieven voor leden en hun gezin. Middenstands-Centrale voor Gouda en Omliggende Gemeenten (Federatie van de afdeelingen der landelijke Middenstandsbonden in Gouda). Secretariaat: D. L. Wagenaar, Oosthaven 58. Kunstkring. P. C. de Vooys, voorzitter; J. J. Baale, secretaris, Ridder van Catsweg 49a; P. de Mol, penningmeester; Mevr, de Witt WijnenKouman, Dr. J. Leest, E. Grendel Jr., Dr. W. Zuydam. Leeskring” („Onze). B. D. Grootendorst, voorzitter; P. Barentsen, secretaris, Piersonweg 8; A. Coops, penningmeester; J. Reneman; F. R. Meiburg. Librye, Stedelijke. Oosthaven 9. Conserv. G. C. Helbers. Custos G. Schrijvers. Wetenschappelijke bibliotheek. Geopend op Woensdag en Zaterdag van 24 uur. Kinderbond (Nederlandsche). Afd. Gouda. Mevr, de Vooysde Lange, pres.; Mevr. v. d. PolOosterling, Bleekerssingel 34, seer.; Mej. M. Korten oever, Kattensingel, penningm. Lawn Tennis Club (Goudsche). C. A. M. Spruijt, voorzitter; Mevr. Becking- Verbeek v. d. Sande, secretaresse, Gouwe 71; Mej. H. Spruijt, penning- meesteresse; Mevr, de Boer-Zuydam, comm, van mat.; Ir. W. J. Huisman. Missie-Comité (Goudsche). Voorzitter: Kap. Boelrijk, Vice-voorzitter: Dr. Kettler; Secretaresse; Mej. W’. H. Roos, St. Josephstraat 96; Penning meester: J. Brenkman. Nut van ’t Algemeen (Maatschappij tot). Departement Gouda. C. H. Hagedorn, voorzitter; B. D. Grootendorst, vice-voorzitter; P. de Mol, secretaris; A. Coops, penningmeester; J. G. Hupkes; H. de Groot; A. van Wijnen. Lawn-Tennisclub (Goudsche) „Be Quick”. J. Bakkes, voorzitter; M. Braak, Krugerlaan 100, secretaris; Mej. E. S. van Schaik, penningm.; A. Keune, comm, van materiaal; Mej. W. v. d. Boogaard. Leeszaal en Bibliotheek (Openb.) voor Gouda en Omstreken, Oosthaven 54, leeszaal geopend 1012, 26 en 79.30 uur. Dir. Mej. A. J. Verwaal. Leeszaal voor dagbladen, week- en maandbladen, naslagwerken, toeganke lijk voor ieder. Uitleening van studieboeken, romans enz. aan leden; contributie min. ƒ2.per jaar; minvermogenden ƒ1.echtparen samen ƒ3. Jongeren van 1618 jaar 1.Uitleening voorloopig 38 uur. Donder dags 1012 uur. Jeugdbibliotheek, Keizerstraat 41, voor jongens en meisjes van 8—16 jaar. Bestuur: Mr. A. A. J. Rijksen, voorzitter; J. A. van Bronkhorst, secretaris; J. Schat, penningmeester. Natuurkundig Genootschap voor Gouda en Omstreken. C. van Elk, arts, voor zitter; Dr. A. Scheygrond, secretaris, Krugerlaan 47; H. Harms, dir. Rott. Bankv., penningmeester; E. Grendel, apotheker; C. H. Kerling, bankier, Schoonhoven; Ph. M. Nyst, arts; A. E. Stijkel, dir. Lichtfabrieken, Boskoop; N. Tiom, arts, G. A. W. J. O. E. Paris. „Kerkelijk Leven” (Ver.) te Gouda. Er bestaat te Gouda een vereeniging uit leden der Ned. Herv. Gemeente onder den naam „Kerkelijk Leven”. De Vereen, staat op den grondslag der Heilige Schrift. Zij stelt zich o.m. ten doel: Het bijbrengen van kennis omtrent kerkeljjke vraagstukken. De contributie bedraagt minstens 1.per jaar. Aanmelding lidmaat schap bij het bestuur. C. van Tongeloo, voorzitter; L. Albada, Van Iterson- laan 17, secretaris; J. K. Begeer, penningmeester; J. G. van Hofwegen, J. A. van Elk. R.K. Middenstands-Vereeniging „De Hanze”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Mei 1931. No. 116. M. W. G. M. van Loon, voorzitter; N. J. Fennet, secretaris, Doelestraat 31; M. Th. J. Vonk, penningmeester; H. A. Jaspers, bestuursleden; N. C. M. Koch, administrateur. J. Terstappen O.F.M., Gees telijk Adviseur. Bouwvakpatroons Vereeniging: A. M. de Korte, voorzitter; J. Peeters, secretaris, M. H. v. d. Poll, penningmeester. Café en Restauranthouders: A. P. J. van Dam, voorzitter; A. P. Verhoef, secr.-penningmeester. Electr. Techn. Werkgevers: Matthieu van Loon, voorzitter; W. Brenk man, secretaris; Fr. Mul, penningmeester. Schilderspatroons Vereeniging: F. van Soest, voorzitter; C. Nederhof, secretaris, J. Ballering, penningmeester. Schoenmakers Patroons Vereeniging: P. M. Luk, voorzitter; H. P. A. Bosman, secretaris; Th. Heesen, penningmeester. Slagers Vereeniging: voorzitter; F. Bruystens, secretaris; Joh. Wolf, penningmeester. Wasch IndustrieelenTh. Jaspers, voorzitter; F. Jaspers, secretaris; E. Jaspers, penningmeester. Santos-FondsW. Schuld, secretaris, Matthieu van Loon, penningmeester. Marktkooplieden (Goudsche Bond van) „Door Eendracht Sterk”. J. Kaptein, voorzitter; C. iC. van der Burg, Crabethstraat 32, secretaris; P. y. d. Draay, penningmeester; T. van Vlaardingen, 2e voorzitter; G. Verbiest, 2e secretaris. Sted. Museum „Het Catharina-Gasthuis”, Oosthaven 10. Voorloopig gesloten. Het Pijpen- en Aardewerkmuseum „De Moriaan”, Westhaven 29. Geopend op werkdagen van 1012.30 uur en 1.304 uur. Nationale Jeugdstorm, Streek Gouda. Leider C. van Geelkerken (hoofd- stormer). Jeugdbeweging voor jongens en meisjes van 1018 jaar op Nationalen grondslag. Kwartier v.m. Kazerne. Streekleider: H. T. Arends, Krugerlaan 207, Gouda.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 71