141 140 Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. DcHnUT^PAARBAISc te GOUDA, Oostha^n 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. Spaart bij eene betrouwbare Instelling, dus bij de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12. ..Samenwerking” G.A. (Coöperatieve Inkoopvereeniging van Winkeliers in Koloniale Waren en Comestibles). Kantoor en magazijnen Gouwa 3638, Telef. 3173; Anth. de Jong, voorzitter; C. G. v. d. Laan, secretaris, Keizerstraat 51; Jac. Deelen, penningmeester. Administrateur: M. de Koster. ISeisvereeniging (R.K.) voor Katholieken, gevestigd te Amsterdam. Correspondent voor Gouda: N. H. Meulman, v. Beveminghlaan 15. JRwstauratie-Commissie der St. Janskerk. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 23 Febr. 1903. No. 56. S. Swaneveld, voorzitter; D. Bijlsma, secretaris; J. K. Begeer, penningmeester; Dr. D. G. Noordijk, Den Haag, A. Dort- land Sr., Dr. A. Montagne, J. G. C. Kamphuisen, W. van Vliet JCzn., G. W. F. v. d. Velde, J. van Kranenburg, Ds. F. W. G. Verheul, Ulbo J. Mijs, Rijswijk en Ir. Jos. Cuypers, architect. C. A. Groenendal, opzichter. Roei- en Zeilvereeniging „Gouda”. F. H. Sixma, voorzitter; Mej. T. de Ligny, Kattensingel 77, secretaresse; Mr. C. Jonker, penningmeester; H. Muller, A. Dortland, J. van der Torren, J. Reneman Jr. Telefoon clubgebouw 3131. Roede Kruis (Het Ned.) Afdeeling Gouda. Mr. Dr. James, voorzitter; Dr. A. Montagne, vice-voorzitter; A. van Reedt Dortlandde Kat, Krugerlaan 5, secretaresse, Tel. 2424; H. Harms, penningmeester en 2e secretaris; H. Kool. Reclasseeringsdag. Plaatselijk Comité. H. J. A. v. Bohemen, voorzitter, Korte Tiendeweg 10; Den Hertog, secretaris, Karnemelksloot; L. Pitlo, penning meester, van Itersonlaan; Mevr. P. C. van Vliet-van Weelde; Fr. Rietveld. N.V.V. District Gouda, Westhaven 46, Tel. 3529. Dagelijks geopend. Districts- leider: C. I. v. d. Weele, A. de Groot, secretaris-penningmeester. Oudheidkundige Kring „Die Goude”. Mr. Dr. J. Smit, voorzitter; P. van Balen. Crabethstraat 51, secretaris; D. A. Goedewaagen, penningmeester; J. H. Carlier, A. R. v. d. Putte. Paedagogiek, Ver. voor. A. Beversluis, voorzitter; B. Swanenburg, Ridder van Catsweg 85, secretaris; B. A. van den Bosch, penningmeester; mej. M. C. de Wilde, P. Bekker, S. Swaneveld. Reeuwijksche en Sluipwijksche Plassen (Comité tot behoud van de) Dr. J. Leest, Van Bergen IJzendoornpark 4a, voorzitter; Dr. A. Scheygrond, Krugerlaan 47, secretaris; Mr. C. Jonker, Regentesseplantsoen 30, penning meester. Schaakclub „Messemaker”. I. C. Kamer, voorzitter; M. Lakerveld, Secretaris, Zwarteweg 18; M. Naerebout, penningmeester; Balt A. de Jong; A. Rietdijk. Arbeiders Schaakclub. K. de Jong, voorzitter; P. Lafeber, Verl. IJssellaan, secretaris; A. Vermeer, penningmeester. Sigarenwinkeliers „Gouda en Omstreken” (Vereeniging van). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 12 Sept. 1917. No. 18. (Aangesloten b. d. Nederl. Bond v. Sigaren Winkeliers Vereenigingen) L. Binnendijk Sr., voorzitteir; G. Fokkers, Doelestraat, le secretaris; L. D. van Vreumingen, 2e secre taris; C. J. Hoogeveen, penningm.; P. Boer, Boskoop, commissaris. „Sportvereeniging P.T.T. Gouda” te Gouda. Opgericht 27 Juli 1939 te Gouda. Voorzitter: C. C. Wiezer; Secretaris: Smit, Koningin Wilhelminaweg; Penningmeester: A. Perdijk. Soep (Bereiding en Uitdeeling der Economische). G. Hupkes, voorzitter; D. A. Goedewaagen, secretaris; P. de M.ol, Penningmeester; J. Bokhoven, G. J. van Burk, J. Reneman, H. de Groot, B. D. Grootendorst, H. Harms, S. Vingerling, A. C. Coster en L. D. van Vreumingen. Tennisclub (Goudsche) „T.I.O.D.”. J. C. Jonker, voorzitter; E. Grendel, Lange Tiendeweg 9, secretaris; H. G. W. van Aardenne, penningmeester; Mej. H. A. Hupkes, comm. van materiaal; Mevr. J. Jonkerv. d. Torren, bestuurslid. Toonkunst. Afdeeling Gouda en Omstreken van de Maatschappij tot Bevorde ring der Toonkunst, gemengd Koor „Caecilia”. A. P. Vermeij, le voorz.; G. van ’t Hoen, 2e voorz.; Mej. J. C. Revet, le secretaresse, Huijgens- straat 158; J. Heijmenberg, le penningmeester; G. Zanen Cnz., 2e penning meester; P. C. Kaastra, Bibliothecaris, Mevr. HekkerArentz, Mej. T. van Hofwegen, 2e secr. Ornithologische Club (Goudsche) Ir. Chr. P. G. J. Smit, praeses; Dr. A. Scheygrond, secretaris, Krugerlaan 47; E. J. A. M. Hoffman, arts, assessor. Het doel der club is: de beoefening der ornithologie in den meest algemeenen zin, de bescherming der vogels en de navorsching en bescherming der avifauna van Gouda en omstreken in het bijzonder. Oude Mannenhuis. Regenten: A. Goedewaagen, M. A. J. Kortenoever, J. van Kranenburg, G. F. W. v. d. Velde. Regentessen: Mevr. A. Riesz Noothoven van Goor, Mevr. M. G. IJssel de SchepperFijan, Mevr. A. v. d. VeldeBurgersdijk. HuismeesteresMej. G. Meijer. ZORG NU VOOR LATER! Een spaarbankboekje van de NUTS SPAARBANK, Oosthaven 12 kan u daarbij goede diensten bewijzen. Nijverheid en Handel (Maatschappij van). Departement Gouda. L. Becking, voorzitter; D. A. Goedewaagen, secretaris, Burg. Martenssingel 37; F. Pruimboom, penningmeester; Ph. C. J. Dijs, Waddinxveen, H. A. Schreuder, Schoonhoven. Nutsspaarbank, gevestigd te Gouda, Oosthaven 12. Doel: a. Het sparen te bevorderen door gelegenheid te geven spaarpenningen veilig te beleggen tegen zoodanige renten, als het bestuur vaststelt; b. het instellen van zoodanige diensten, als zij ten gunste van het spaarbankwezen wensche- lijk acht. Commissarissen: A. Goedewaagen Az., voorzitter; ^E. Steensma, vice- voorzitter; M. A. J. Kortenoever, J. van Kranenburg, J. G. Hupkes, C. A. M. Spruijt, G. J. J. Pot, J. Haddérus Oostingh en Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen. Directeur H. P. C. de Balbian. Hulpbank (Stichting). Het doel der stichting is de woekerbestrijding in den ruimsten zin, welk doel zij tracht te bereiken door het bijstaan, van on- of minvermogenden door het verstrekken van leeningen van ten hoogste 500.per leener, gedekt door borgtocht van twee soliede personen of anderen waarborg en door alle andere geoorloofde middelen. Bestuurders: J. v. Kranenburg, M. A. J. Kortenoever, Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen. Reisvereeniging (Nederlandsche) afd. Gouda. C. H. Hagedorn, voorzitter; A. de Weger, secretaris, Bogen 25; C. A. Verschut, penningmeester, Doele straat; D. de Klerk, O. Teekens.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 72