Spaart bij eene betrouwbare Instelling, dus bij de NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12. De NUTSSPAARBANK te GOUDA, Oosthaven 12 is de schakel tusschen ARBEID en WELVAART. Het burgerrecht, dat de NUTSSPAARBANK heeft, is verkregen door deugdelijk beheer. Het bezit van een spaarbankboekje der NUTSSPAAR- geeft voordeel en gemak. s-s 145 144 ZANG- EN MUZIEKVEREENIGINGEN. Gemengde Zangvereeniging en Kinderkoor „Euterpe’. Zendeling Genootschap (Afd. Gouda van) Ds. G. Elzenga, v. Swietenstraat 20. Zendings-Vereeniging Gouda, Classicale, Voorzitter: Ds. G. Barger, Heukelom; Secretaris: Ds. J. J. H. v. d. Ree, Vianen; Penningmeester: L. Pitlo. Ver. Goudsch Volksconcert. (4 concerten per jaar. Contributie 0.25 per maand, programma gratis). Bestuur: P. J. Kolijn, voorzitter; Mevr. Gideonse, secretaresse, Kanaalstraat 29; G. B. van Willigen, penningmeester. Chr. Muziekvereeniging „De Bazuin”. Directeur: J. P. Oskam. D. Hoogendoom, voorzitter; T. A. van Eijk, Cronjéstraat 3, secretaris-penningmeester. Mannenkoor „Gouda’s Liedertafel”. Opgericht 7 Januari 1923. Bestuur: I. van Dorp, voorzitter; A. A. de Mink, secretaris, Cronjéstraat 18; W. S. Zielhorst, penningmeester; K. de Jong, 2e voorzitter; G. de Jong, 2e secretaris; K. Verwaal, 2e penningmeester en C. Bontenbal, bibliothecaris. Repetities: Vrijdagsavonds van 810 uur in lokaal „Ma-go-li”, Achter de Kerk 10. Zendingsstudie voor Gouda en Omstreken (Hulpraad voor). Opgericht 21 November 1918. Ds. J. J. Simon, voorzitter; L. Pitlo, secr.-penningm., van Itersonlaan 9; Mej. J. A. de Koning, D. van Wijk, bestuursleden. Doel: Zendingsliefde te wekken, vooral door Zendingskennis te bevorderen. ZIEKENFONDSEN, VERZEKERING- en WAARBORG MAATSCHAPPIJEN. N.V. de Goudsche Mij v. Ziekenhuiskosten- en Ongevallenverzekering (M.V.Z.) (8%—5%; tel. 3444 (2 lijnen); P. G. 20082; G. G. 3073). Opgericht 1924, gew. 24 Dec. 1927, 18 April 1935 en 17 Mei 1938. Kap. ƒ200.000, in aand. aan toonder van ƒ1.000, geplaatst en gestort 42.000. Premie- en schadereserve 230.000. Gewone reserve 920.000. Direct.: C. de Jong en G. Bouwmeester Jr., beiden te Gouda. Comm.: G. Bouwmeester Sr., Bussum. Proc.: G. M. Ardon, Gouda. Geneesk. Adv.: J. H. F. Remme, Gouda; L. Dooren, Arnhem; Dr. A. C. Drogendijk, Dordrecht; A. F. Heyl, Venlo; B. J. Leeuwenberg, Alkmaar; W. A. G. Loomans, Ginneken en W. Steensma, Alkmaar. Bijkantoren: te Alkmaar, Apeldoorn, Breda, Leeuwarden en Venlo. 10 Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente „Laat de kinderkens tot Mij komen”. Voorzitter bij toerbeurt: Ds. F. W. G. Verheul, Voorzitter; C. van Tonger- loo, Wijdstraat 39, secretaris, A. Heijmenberg, Krugerlaan 173. Afd. I: Groen van Prinstererschool, Groenendaal 12%1%, centrum; Afd. II. Westerschool, Korte Akkeren, 12%1%; Afd. III: Julianaschool, Burg. Martenssingel 12%1%. Goudsche Christelijk Mannenkoor „De Lofstem”. Directeur G. Nieuwland. J. de Wit, voorzitter; W. Verschut, vice-voorzitter; A. C. v. d. Linden, le secretaris, Keizerstraat 44; T. Koster, 2e secretaris; J. van Regteren, le penningmeester; G. van Houten, 2e penningmeester; A. Verschoor, Algemeen Adjunct. Repetities worden gehouden: Joh. Calvijnschool, Keizerstraat 69 (tijdelijk Vereen. Lokaal Luth. Gem., Gouwe) des Maandagsavonds 8.1510 uur. Vrijz. Protestantsche Zondagsschool wordt gehouden Zondags van 121 uur Remonstr. Kerk, Keizerstraat, Garenspinnerij, Veerstraat, Openbare Bewaarschool, Patersteeg; Bestuur: Ds. J. Nienhuis, voorzitter; Mej. Dna C. Thomsen, seer.; Mej. C. C. de Weger, penningm.; Mej. C. M. J. IJssel- stijn, Mej. T. Broer, Mej. J. Oskam, Mej. L. Broekhuizen. Gemengde Zangvereeniging „Gouda”. L. van Kersbergen, voorzitter; C. J. IJsselstijn, secretaris, Vorstmanstraat 31. Ver. „Zorg, voor Geestelijk misdeelden”, te Gouda. Mr. Dr. James, voorzitter; D. Dullemond, Krugerlaan 62, secretaris; P. D. Muijlwijk, penningmeester. Werkinrichting van de Ver. „Zorg”, gevestigd schoolgebouw, Paradijs 5, Tel. 3620 (geopend 817 uur, Zaterdag 812 uur). Administrateur: D. Dullemond. Zwemclub (Goudsche). Mr. S. H. Smit, voorzitter; J. C. den Boer, vice- voorzitter; S. J. Weurman, secretaris, Peperstraat 56; P. de Jong, penning meester; L. E. Bicknese, J. Gravesteijn. Ziekenkas (Goudsche) voorheen „Providentia”. Bestuur: G. Boer, voorzitter; Joh. de Groot, 2e voorzitter; A. J. v. d. Tooren, secretaris, de la Reij- laan 14; H. Bosman, 2e secretaris; J. J. Hornes, penningmeester; N. C. Wiezer, 2e penningmeester; C. Vermeulen, Joh. de Mol en D. Hamersslag. Boden J. A. van Maaren en A. C. de Kroon. Arbeiders in loondienst en kleine werkgevers, kunnen zich verzekeren voor een geldelijke uitkeering bij ziekte. Adviseerende geneesheerenDr. J. G. W. F. Bik en Dr. Lopez Cardoso. Bureau: Minderbroedersteeg 6. Ziekenfonds (Alg. Afdeelings) voor Gouda en omgeving. C. Visser, voorzitter; E. Grendel, Lange Tiendeweg, secretaris; N. J. de Heide, penningmeester; A. J. v. d. Tooren, L. E. Bicknese, Dr. Ph. Nijst, Dr. A. J. Kettler, P. Weijer en G. A. W. J. O. E. Paris. Vertegenwoordigers: C. Bakker, H. A. Zuidam, C. v. d. Klis, G. v. d. Ham, A. Kuis, A. IJsselstijn. Kantoor: Oosthaven 48, Tel. 2908, geopend 912.30 en 25.30 uur, Dins- dagsavonds 7.309 en Vrijdags 7.308 uur. Huisartsen: Alle huisartsen te Gouda. Tandartsen: Alle tandartsen te Gouda. Apothekers: Alle apothekers te Gouda. Specialisten: Alle specialisten te Gouda. Boden: J. P. Flux, Spieringstraat 111; F. W. S. Gründer, Onder de Boompjes; F. L. J. Lafeber, Spieringstraat 113; J. A. van Maaren, Weth. Venteweg H 148; A. Ruigrok, Spoorwegstraat 27, Tel. 3154. Administrateur-Boekhouder: Th. H. Nijkamp, Cronjéstraat 15. Ziekenfonds (Algemeen), Maatschappij Ziekenfonds, omstreken van Gouda. Kantoor Gouwe 12a, Tel. 2555, geopend 912 en 25 uur, ’s avonds geen zitting. Uitsluitend voor de buitengemeenten. Administrateur: A. J. v. d. Tooren. Mondharmonica-Vereeniging „Crescendo” (Goudsche), opgericht 25 Maart 1925. Directeur: A. van Greuningen; J. A. I. de Mink, voorzitter; 2e voorzitter; W. van Leest, Vierde Kade 95, secretaris-penningmeester; D. de Rotte, 2e secretaris.

Adresboeken Gouda | 1942 | | pagina 74