34 35 Rijks-Waterstaat. van 1,50 1,90 Het hoofd Generaal van ’s-Gravenhage. Het hoofd van de tweede en derde directiën is de Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks-Waterstaat A. B. Marinkelle te ’s-Gravenhage. De tweede en derde directiën is verdeeld in zes rivier- arrondissementen. Aan het hoofd van elk rivier-arrondisse- ment staat een Ingenieur. Aan het hoofd van het tweede rivier-arrondissement, hetwelk omvat het Pannerdensch kanaal, den Neder-Rijn en de Lek, staat de Ingenieur van den Rijks-Waterstaat O. C. A. van Lidth de Jeude te Utrecht. Elk rivier-arrondissement is verdeeld in dienstkringen. Aan het hoofd van een dienstkring staat een Opzichter. Het gedeelte van de rivier de Lek van het voetveer te Jaarsveld langs Schoonhoven tot Krimpen aid Lek, lang 28,280 kilometers behoort tot den dienstkring van den Opzichter van den Rijks-Waterstaat J. A. Luoten te Schoon hoven. Deze dienstkring is verdeeld in drie baken-kwartieren n.l. het 8e baken-kwartier, van het voetveer te Jaarsveld tot het voetveer te Nieuw poort, (bakenmeester A. van Dijl te Ameide); het 9e baken-kwartier, van het voetveer te Nieuwpoort tot het voetveer te Streefkerk (bakenmeester P. Maas te Schoonhoven)', het 10e baken-kwartier, van het voetveer te Streefkerk tot Krimpen aid Lek, (bakenmeester E. Ouweneel te Krimpen a/d Lek). Wat den Waterstaat betreft, behoort de rivier vóór Schoonhoven tot „de groote rivierenmet uitzondering van de Maas boven de grensscheiding van de provinciën Lim burg en Gelderland” en staat onder de tweede Inspectie, tweede en derde directiën en tweede rivier-arrondissement. van de tweede Inspectie is de Inspecteur- den Rijks-Waterstaat J. C. Ramaer te Waarborg en Belasting der Gouden- en Ziluerenwerken. Het kantoor te Schoonhoven (voor de kantons Schoon hoven, Gorinchem, Sliedrecht en Vianen en de gemeente Oudewater) is voor het publiek geopend Dinsdag, Woens dag, Vrijdag en Zaterdag van 92 uur. Controleur: M. P. S. Popta, aangesteld 1 April 1911. Essaieur: J. P. van den Berg, aangesteld 1 Mei 1912. Commies: A. Kwint, aangesteld 1 Juli 1911. M. B. Hooomei, aangesteld 1 Augustus 1908. J. P. Cau, aangesteld 1 Juli 1912. Aide-essaieurJ. J. Borgerhoff Mulder, aangesteld 1 September 1911. Sub-ontvangerW. Rozendaal. De belasting bedraagt: 15 cent per gram goud. 7Va „10 zilver. Het essaailoon bedraagt 0,40 voor een zilverproef. goudproef. j verguldproef. (d.w.z. opgave van goud, zilver en koper.) V J) J) J) J)

Adresboeken Schoonhoven | 1912 | | pagina 20