42 43 Bewaarschool. Koestraat. Roomsch-Katholieke Bewaarschool. Naai- en Breischool. 1 Roomsch-Katholieke Naai- en Breischool. Opgericht 1911 door het Depart. „Schoonhoven” der M‘i. „Tot Nut van ’t Algemeen”. Onderwijzeres: Eerw. Zuster Rosa. Onderwijzeres Mej. M. P. Breeveld. Teekenschool der Nijuerheidsuereeniging uoor Goud- en Ziluersmeden. Opgericht 14 Maart 1895. Leeraressen Mej. J. C. Moov, hoofd der school, (1883). Mej. A. J. van den Bergh, helpster. Mej. E. Stalenburg, helpster. Commissie: Mevrouw Mak—Smith. A. R. Veenstra. M. R. ten Hagen. 6—9 6—9 2—4 2—4 Leerares Eerw. Zuster Margaretha. 9V2-12V2 91/2-121/2 Bestuur: C. L. van Willenswaard, voorzitter. J. Lasonder, secretaris. W. Hooijkaas, penningmeester. G. Regtdoorzee Greup, speciaal belast met het toe zicht op het onderwijs. D. H. Greup Pz. Leeraren Fred. A. Tepe, directeur, leeraar Handteekenen. F. A. Hoogendijk, leeraar in het Drijven en Boetseeren. K. J. Hondius, leeraar in het Handteekenen en Recht lijnig Teekenen. W. Groothuis, leeraar in het Bouwkundig Teekenen. E. van Dam leeraar in het Graveeren. Aan de school wordt les gegeven in het hand-, recht lijnig- en bouwkundig teekenen, ontwerpen, boetseeren, graveeren, drijven, ciseleeren, gieten en slaan van metalen voorwerpen en de theoretische vakken welke met het bovenstaande in verband staan. De cursus is vijfjarig. Aan de school is verbonden een dag- en een avondcursus. De avondlessen worden gegeven gedurende de maanden September tot en met den 3en Vrijdag in April. De vijf eerste werkdagen der week van n.m. 91/4 uur. De daglessen gedurende de maanden Sept, tot en met Juli. Maandag van 69 uur v.m. en van 91/2I2V2 uur. Dinsdag Donderdag Woensdag Zaterdag Ieder jaar verschijnt een uitvoerig verslag, dat op ver zoek verkrijgbaar is. 4 n n n.m. n

Adresboeken Schoonhoven | 1912 | | pagina 24