44 45 aangenomenwordt vereischt 4’. 1.58 1.60 1.62 Nederlanderschap. van ouders of voogden, zoon of pupil de gods- godsdienstonderwijs zal Instructie-Compagnie. De Instructie-Compagnie is bestemd om jongelingen op te leiden tot Korporaal bij de niet bereden Artillerie. In dien rang gaan zij over naar een der Regimenten Vesting- Artillerie of het Korps Pantserfort-Artillerie. 16- 17- 18- 4e. het schrijven i en van t 7 het goed bekend zijn met de vier hoofd- Vóór het aangaan der dienstverbintenis moeten de Om tot volontair bij de Instructie-Compagnie te worden le. Een leeftijd tusschen 151/2 en 19 jaar; 2e. lichamelijke geschiktheid; 3e. op 15-jarigen leeftijd eene lengte van 1.52 M. Zij wordt thans gecommandeerd door den Kapitein J. A. Brandon, aan wien zijn toegevoegd 4 officieren: de le Luit,s. W. van Maanen, D. de Leeuw en J. D. W. Kalkman en de 2e Luit1. H. W. Doorman, door wie het militair onderwijs wordt gegeven, bijgestaan door 17 sergeanten le klasse of sergeanten. Het gymnastiekonderwijs wordt gegeven door den sergeant le klasse L. J. Niemantsverdriet en het scherm- onderwijs door den sergeant A. Tange. Het onderwijs in de ernstvuurwerkerij is opgedragen aan den sergeant-majoor vuurwerker D. van der Haven. De administratie en het onderwijs daarin berust bij den adjudant-onderofficief P. j. D. Geelkerken, den sergeant-majoor administrateur P. Hillenius en den sergeant le klasse d.d. fourier J. A. Burghoorn. De lessen in rekenentaalaardrijkskunde en geschie denis worden gegeven door de onderwijzers A. Sytzema, hoofd der school voor Chr. volksonderwijs, J. Hooijkaas en C. L. Vinck, onderwijzers aan de openbare school alhier. Sedert 1 September 1895 bestaat bij de Instructie- Compagnie een muziekvereeniging van onder-officieren en minderen. Directeur hiervan is de heer E. van Wageningen, terwijl het bestuur gevormd wordt door de onder-officieren L. van Zuijlen, voorzitter, L. Th. Kurpershoek, secretaris, J. J. Huigen, penningmeester, C. P. Westerhof, onder directeur. Ter beoefening der voetbalsport werd enkele jaren geleden een voetbalvereeniging opgericht, evenals de mu ziekvereeniging, „Wilhelmina” geheeten. Zij bestaat uit 2 elftallen, elk met een len en 2en captain. Beide vereenigingen worden gesteund door tal van donateurs onder de officierenonder-officierenkorporaals en manschappen. 18- J een goed leesbare handhet dui delijk lezen en het goed bekend zijn met de vier hoofd regels der rekenkunde met geheele getallen. Vóór het aangaan der dienstverbintenis moeten de volgende stukken worden overgelegd le. Een extract uit het geboorteregister. 2e. Een door den burgemeester gelegaliseerd bewijs van toestemming van den vader, den voogd of de voogdes. 3e. Een door den burgemeester afgegeven bewijs van goed gedrag, te rekenen ten minste van het begin van het elfde levensjaar. 4e. Eene door het Gemeentebestuur af te geven bevol- kingskaart. 5e. Een bewijs van 6e. Een schriftelijke verklaring of het hun verlangen is dat hun dienstoefeningen zal bijwonen en ontvangen. 7e. Boven de 18 jaren het bewijs van inschrijving voor de nationale militie. De oprichting der Compagnie dateert van 16 Mei 1863, den dag waarop de eerste volontair werd aangenomen. Op volle sterkte bestaat de Compagnie uit 1 Kapitein, 5 Luitenants, 1 Adjudant-onderofficier, 1 Sergeant-majoor administrateur, 1 Sergeant-majoor vuurwerker, 18 Sergeanten le klasse, 6 Korporaals, 3 Hoornblazers en 240 Kanonniers. Jf JJ JJ JJ Jf JJ Jf

Adresboeken Schoonhoven | 1912 | | pagina 25