77 De boeken worden uitgeleend tegen 1 cent per deel en per week. Bestuur: P. W. de Wolf, kapelaan, voorzitter. Jan M. J. Driesen, secretaris. L. Stekelenburg, penningmeester. Roomsch-Katholieke Leesoereeniging en Bibliotheek. Sociëteit en Kegelclub „Recht naar het Doel”. Opgericht 1 Maart 1894. Reglement goedgekeurd bij Koninklijk Besluit d.d. 18 April 1896. Contributie 8,per jaar. Bestuur A. N. van Zessen, voorzitter. J. O. de Groot, secretaris. F. A. Ho ogen dijk, penningmeester. J. F. van Sierenberg de Boer, le commissaris. F. Brandwijk, 2e commissaris. Het doel der vereeniging is het doen circuleeren van leesportefeuilles en het uitleenen van boeken ter bevorde ring van de algemeene ontwikkeling der Katholieken. De portefeuilles bevatten tijdschriften (deels litteraire- en kunst bladen, deels geïllustreerde en niet geïllustreerde ontspan ningslectuur) en nieuw verschenen romans van bekende auteurs. De leden betalen een contributie van 5,—f 4 of f 3,-. De bibliotheek is alleen gedurende de wintermaanden geopend en bevat talrijke romans, geschiedkundige en godsdienstige werken. Vereenigd Leesgezelschap. Opgericht 10 December 1912. Ontstaan uit samenvoeging der drie bestaande Lees gezelschappen Leesvereeniging voor Buitenlandsche Lectuur, Leesgezelschap „Vooruitgang” en Brochuren Leesgezelschap. Reglement vastgesteld 21 April 1913. Contributie 7,te betalen per kwartaal bij vooruit betaling, 1 Januari, 1 April, 1 Juli en 1 October. Ieder nieuw bijkomend lid moet 2,entrée betalen. Bestuur H. W. Versteeven, voorzitter. J. Groesbeek, secretaris-penningmeester. A. Dijkgraaf, administrateur. Het Leesgezelschap stelt zich ten doel het aan de leden ter lezing verstrekken van Tijdschriften, Brochures en Romans, 76 A. Moes, commissaris.

Adresboeken Schoonhoven | 1912 | | pagina 43