D.V.P. Maandag 2 April 1945 pag. 2 delingen, die in contact zijn met geal lieerde eenheden en niet meer in ver binding staan met het Duitse opper bevel, worden aangeraden zich over te geven met in acht name van de ge bruikelijke formaliteiten, onbewapend, zonder koppel en helm en met een witte vlag. Grote afdelingen, die nog niet in contact zijn met de geallieerde troepen, maar waarover het Duitse opperbevel de controle heeft verloren en welke zich wensen over geven, blij ven staau onder het commando van hun officieren, die verantwoordelijk zijn voor de discipline en de bevoorrading. Verspreide afdelingen en afzonderlijke soldaten moeten zich aanmelden en zich op de gebruikelijke wijze overgeven pron en Mattersdorf op 16 km. van Wiener-Neustadt. Ten O. van Press- burg staken de S. de rivier de Waag over en veroverden o a. 3 belangrijke spoorwegknooppunten. Ten Z. van het Balatonmeer werd Grosz Kanisza veroverd. LAATSTE BERICHTEN. Ook gisteren bleven de Duitsers uit Oost Nederland terugtrekken TREKKEN DE DUITSERS UIT NEDERLAND TERUG? HET RUHRGEBIED VOLLEDIG GEÏSOLEERD. De geallieerde vernietigingsslag aan het Westfront duurt voort. 30 km. ten Westen van Paderborn, bij Lippstadt, hebben Hodges en Montgomery Zondagmiddag om 15.30 u. contact me£ elkaar gemaakt, 12.000 km2 Ruhrgebied van de rest van Duitsland afgesneden. Montgomery staat op 150 km. van de Rijn. Duitse terugtocht uit Nederland. Vernietigende aan vallen op deze colonnes. De Amerikaanse legers op enkele kilomers van Fulda en Würzburg. De Fransen steken ten Noorden van Ka. Isruhe de Rijn over. Het le Can. leger in N. Brabant is nog steeds niet in de strijd geworpen. 2 000 tanks van Montgomery snellen over de Westfaalse laagvlakte en over vleugelen in hun opmars de gehele IJsseliinie. Bovendien rukken Cauad, afdelingen van het 2e Br. leger ten N.O. van Emmerik Nederland binnen. Zaterdagavond om l9.1|5 u. meldde een Canad. oorlogscorr., dat Canad. troepen snel oprukten over Nederlands grondgebied en 6 plaatsen hadden be vrijd, Tevens berichtte hij, dat de Duitse tegenstand in deze sector van uur tot uur afnam. Zaterdagmiddag om 4 uur begon een grote Duitse terug tocht uit Gelderland en Overijssel. On danks het slechte weer deed de tacti sche luchtmacht hevige aanvallen op de colonnes op de Veluwe, in Achterhoek en Oijerijssel. Oorlogscorr. meiden, dat hier een vernietigingssiag is begonnen, die gelijk staat met die van Falaise. Tot Zondag werden meer dan 800 D. voertuigen vernield Het is nog niet geheel duidelijk of de D. van plan zijn West-Nederland geheel te ont ruimen. 20 km. ten N O. van Winters wijk werd Stadtlohn veroverd. Uit angst hebben de Duitsers de grote viiegvelden bij Rheine en Münster on bruikbaar gemaakt. Montgomery is Münster gepasseerd en staat reeds op 150 km. ten O. van de Rijn. In 1 week tijd maakte hij meer dan 24 000 ge vangenen. Tengevolge van het inslui ten van het Ruhrgebied zijn 25,000 D. geïsoleerd. Ten Z O. van Paderborn staat Hodges 8 km. van Cassel en 25 km. van Eisenach. 3 Colonnes rukken op Fulda aan, Een van deze colonnes is de rivier de Fulda overschreden. Officieel is nu bericht, dat Patron Würzberg heeft bereikt. Ten Z.W. hiervan veroverde hij Tauber Bisschofs- heim. Het le Fransche leger vangen. Delettre de Tassigny is ten N. van Karlsruhe de Rijn, tegen hevige Duitse teaenstand in, over een front van 15 km. overgestoken. De vorderinhen zijn bevredigend Sedert Zaterdag is het 15e Am. leger ingezet. Het opereert tussee het le en 3e Am leger in. De bevoorrading van de tankvoorhoeden der Am. geschied door transportvlieg tuigen, begeleid door sterke jager escortes De Duitse luchtmacht ver toont zich nergens. De Amerik. heb ben bij Kirschheim de eerste onder grondse tankfabriek veroverd. Aan het Westfront zijn eenheden gevangen ge nomen, waarvan verscheidene man schappen zonder wapens waren uitge rust. Het aantal gevangenen gevange- aen stijgt met het uur. In 3 dagen werden in totaal 85.000 D. gevangen gemaakt. DE RUSSEN NADEREN WIENER-NEUSTADT. In de laatste 2 dagen heeft Stalin in 6 dagorders belangrijke Russ. vor deringen gemeld. Na een belegering van 6 weken veroverde Konjef Glo- gau. waar hij 8.000 gevangenen nam en een grote buit maakte. In het Z. van Opp.Silezië veroverde hij op en kele km. van de Tjech. Slow, grens Ratibor. Vanuit Hongarije is Maar schalk Tolbugin doorgedrongen in Oostenrijk. Ten W. van het Neusied- lermeer veroverde hij Odinburg (So- Extra edities vragen extra geld.

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 4