HOOG MILITAIR BEZOEK. EXTRA KARNEMELK. BUREAU: MARKT 9, GOUDA Gistermiddag heeft Gouda hoog militair bezoek gehsd. Tegen 4 uur arriveerde de Chef van de Staf Militair Gezag, de Generaal-Majoor H, J. Kruis. Naar dit bezoek aan Gouda had de Generaal zelf met groot verlangen uitgezien, omdat zijn echtgenoote en dochter, die hij in 5 jaar niet meer gezien had, in onze stad een toevlucht gevonden hadden. Mevr. Kruis heeft in de ondergrondsche beweging alhier een belangrijke taak vervuld. Het weerzien was begrijpelijkerwijze ontroerend. Na een uur thuis vertoefd te .hebben, kwam Generaal Kruis op het Hoofdkwartier van de Binnenlandsche Strijdkrachten. Hij werd daar verwelkomd door den otaï. ten eerewacht van strijders stond opgesteld. De radio speelde het Wilhesmus, dat door het publiek were meegezongen. Aan mevr. en mej. Kruis werden door twee meisjes bloemen aangeboden De Plaatselijke Commandant der B.S., de Heer C. Hess, sprak den Generaal hartelijk tee, waarna deze tot den Staf der B S. het woord richtte De Generaal wekte op tot eenheid en spoorde aan spoedig energiek aan hat werk te gaan. Generaal Kruis deelde mede, dat hij op den avond van de capitulatie in West-Nederland zich bij H.M. de Koningin bevond. Zij was vol zorg over ons land. De tijding der capitu latie bewoog haar merkbaar. H.M. zal zich met volle energie wijden aan den her-opbouw van Nederland. Burgemeester James achtte het een voorrecht den generaal te mogen begroeten. Generaal Kruis wenschte den burgemeester geluk met de bevrijding der stad. Commandant Hess wijdde een dronk aan H.M. de Koningin en vervolgens aan de vrouwen van Nederland, in de persoon van mevr. Kruis, die in het verzetswerk zooveei beeft gepresteerd. In een prettig gesprek vertelde generaal Kruis, dat nog meer voedsel door vliegtuigen zal worden uitgeworpen. De mijnen in Limburg functioneeren normaal. De aangerichte schade is slechts gering. Alle groote bruggen tusschen Zuid- en Noord-Nederland zijn vernield. De Prinses-lrene-brigade is te s-Gravenhage ondergebracht in de kazerne Weaisdorp. Om kwart voor vijf vertrok de Generaal na van allen hartelijk afscheid te hebben genomen. In Rotterdam is gisteren 3.000 ton kolen uit Engeland aangekomen. Het Badrijfschap voor Zuivel te Gouda deelt mede: Op 03 van de A (witte), B (blauwe) en C (gele) kaarten voor bijzondere doeleinden (ee .igen tijd geleden uitgereikt) wordt morgen, Vrijdag, door de rnelkslijters 1/4 liter Karnemelk afgeleverd. Daze karnemelk kan alleen betrokken word art bij den slijter, bij wien men destijds bon 01 heeft ingeleverd. DRUKKERIi VERZUL - «OUDA

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 1