Uewinedh^s^ócdett M.V.Z. - GOUDA D.V.P.-tjes. binnenTandsch A. Quant, Kleiweg 1, Gouda Vergadering NIEUWS Vrijwilligers voor Indonesië. Alexsander Beaumont. F. W. SIMON en CORRETJE WIJNEN Wij etaleeren een fraaie collectie van de volgende Goudsche Fabrieken: N.V, Kon. Plateelbakkerij „Zuid-Holland" Kunst-Aardewerkfabriek „R e g i n a" Goedewaagen's Kon. Holl. Pijpen-en Aardewerkfabrieken N.V. Vrijzinnig Hervormd koor KUIKENS J. REHORST, MOORDRECHT Wanneer hervatting van Gas- en Stroomleverilng 7 De Directie van de Gasfabriek te Gouda heeft maatregelen genomen om zoo spoedig mogelijk tot gaslevering over te gaan. Het tijdstip van aanvang is afhankelijk van de aanvoer van kolen. Het laat zich aanzien, dat dit oogenblik thans niet ver meer af is. Wat de eiectriciteit betreft Iaat het zich aanzien, dat aan particulieren weer spoedig eiectriciteit geleverd zal worden. In straten waar de kabels thans reeds onder spanning staan voor de stroomle.vering aan vitale bedrijven, zullen de woonhuizen etc. het eerst worden aangesloten. Er wordt een dringend beroep gedaan op de bevolking, om door clandestien stroom verbruik deelectrici- tsitsvoorziening der vitale bedri'vcn niet in gevaar te brengen. Leze on ut r';-ndsche en zeer laakbare daad zal zeer en :g worden gestraft o.a. door afsnijding vo qeiuimen tijd. Zij, die later een uitgesx ter. zullen helpeu. zullen zeer ernstig worden gestraft. Ned. Associatie voor praktijk-examens. Candidaten voor bovenstaande examens verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie in dit nummer. Het nieuwe geluid. Voor het eerst weer sedert vele jaren klonk Zaterdagavond in Thalia-bioscoop het geluid van een Amerikaansche film. Voor militairen sa een aantal Gouwenaars draaide er de film „Two girl: and a sailor", een muzikale rol prent, waarin o.a. optrad de neger-zangeres Miss Horn. Uitnoodiging aan ex-gevangenen. Wegens de te groote toeloop kan de ver gadering van ex-gevangenen niet in de raad zaal worden gehouden. Zij die een uitnoo- diging hebben ontvangen, worden verzocht Woensdagavond, 30 Mei, des avonds 8 uur in „De Beursklok" (ingang St. Anthoniestr.) aanwezig te willen zijn. Zij, die nog geen uitnoodiging ontvangen mochten hebben, wordei verzocht, dezen gewijzigden oproep als uitnoodiging te willen beschouwen. Namens het hoofd van het Centrale Vrij- willigersbureau is medegedeeld, dat vrijwilli gers voor Indonesië zich moeten melden aan het dichtst nabijgelegen aanmeldingskantoor bij bun woonplaats In het geheel zijn er in ons land 84 aanmeldingsbureaux door den Minister van Oorlog opgericht. Laat3tge noemde beslist of er nog meer aanmeldings bureaux worden opgericht. Militaire dienstplicht. Het Militair Gezag heeft van den Minister van Oorlog bericht ontvangen dat de op bouw van het Nederlandsche leger ten spoe digste ter hand zal worden genomen, om den strijd tegen Japan voort te zetten. Bovendien zal Nederland aan de bezetting van Duitsch- land deelnemen. Er zijn plannen in voorbe reiding om zoo spoedig mogelijk 200.0C0 man in de Nederlandsche strijdkrachten op te nemen. Het is de bedoeling de vregere officieren en reserve-officieren te herscholen Vrijwilligers-bureaux zijn opgericht. Het aan tal lichtingen, dat voor den dienst zal wor den opgeroepen, zal later vastgesteld worden. Zuivering Haagsche politie. Van het Haagsche politie-corps zijn 32 rechercheurs ontslagen en gearresteerd. 75 politie-officicren ondergingen hetzelfde lot. Eenige honderden politie-agenten zijn ge schorst. Het betreft hier de eerste zuivering. Het ligt in de bedoeling alle mannen van Schalkhaar te verwijderen. Nederland heeft de voorkeur. De Raad voor Oorlogsproductie van de Vereenlgde Staten heeft groote voorrang tot een bedrag van 5 millioen dollar ver leend aan de productie van materiaal, ooodig voor de drooglegging van de geïnundeerde gebieden van Nederland. Verbod van terugkeer. Het is aan geëvacueerden uit de Bttuwe- dorpen ten O van het Amsterdam-Rijnkanaal, benevens uit Tiel. Kerkdriel. Velddriel, Wel, Hedel an Ammerzoden verboden naar hun woonplaatsen terug te keeren. Zij, die noodig zijn voor den wederopbouw, zullen per radio werden opgeroepen. Aan de Zuidkust van Borneo bij Bandjr- mas5in brachten Amerikaanskhe vliegtuigen 15 Hprmschc schepen tot zinken en bescha digden er 20 op de helling. In de straat van Malakka werden 4 Japansche schepen tot zinken gebracht. In China veroverden deChi- neezen Nanning, 200 K.M. van de Zuid- Chin. Zee. Door deze verovering dreigen zij de Japansche troepen in Siam en Indo-China af te snijden. Heden ontvingen wij het bericht van het overlijden van den Heer Namens de familie, J. Beaumont, Gouda. Rotterdam, 25 Mei 1945. Albrechtkade 44, Getrouwd Drs. Soc. Geogr. Luit. b/d. Households Cavelry Dra. Soc. G ogr. He'mond, 16 Mei 1945. De NEDERL. ASSOCIATIE VOOR PR ACTF/KFXAMENS bericht, dat haar a s. examens in Boekhouden en Handelscorrespondentie zullen plaats hebben op 9 en 10 OCTOBER a.s„ overdag Inlichtingen Deurloostraat 122, Amsterdam-Z. De borden worden op bestelling geleverd levertijd ca. 2 maanden Met 't oog op de zéér groote belangstelling voor deze borden, raden wij U aan, zoo SPOEDIG MOGELIJK Uw bestelling op te geven. REPETITIES zijn reeds weer aangevangen Dinsdag 8-10 uur, MUZIEKSCHOOL DE BEUN. Ook nieuwe leden welkom Evenals vorige jaren kunnen zij, die gemachtigd zijn Pluimveete houden, dit jaar weer kuikens bestellen, Eenieder kan ten hoogste 38 kuikens bestellen tegen billijken prijs. Wilt U kuikens betrekken, stuur dan onmiddelijk een brief kaartje met het gewenschte aantal kuikens en volledig adres aan Erk. Kuikenbr. A 1 5048 Rotterdamsche Dijk F 55 De ALG. BOUWARBEIDERS- BOND - Afd. Gouda roept haar leden op tot een welke gehouden wordt op Woensdag 30 Mei 1945, in het „Blauwe Kruis" Westhaven, des avonds 7.3C uur. Gevraagd een net fl. meisje van 8—4 uur Zondags vrij. Aanm. Saalbachr, J. Lujjkenatr.6 Mevr. v. d. Want, R. v. Cataweg 77, vraagt zoo spoedig mogelijk meid-hutshoudst., boven 25 j. Aanm. schriftelijk of in de avonduren. Te koop of in bruikleen gevraagd een kinder wagen. Schcltamaatraat 14. Te huur aangeboden ruime kamer, te gebr. als spreekkamer, ook wachtkamer aanwezig, Tollenstraat 42 Net meisje gevraagd voor de morgenuren, plm. 17 jaar, Steilnkade 4. Damt vraagt zit-slaapkaraer met gebruik van keuken. Sophiastraat 81. DRUKKERIJ VERZIJL - GOUDA

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2