M.V.Z. - GOUDA "korte berichten gouden slavenarmband OPROEP. BUITENLANDSCH NIEUWS Dl SI RIBUTIfcNIEUWS. 'Jftisaberi Sofia Wilhel mina Irene. Verloren t Door aanrijding met Mil. wagen, een op het kruispunt Krugerlaan, nabij H.B.S. JOH, BRAND, Jongeman zoekt KOSTHUIS N met vrije kamer Hulp in dc huishouding GROEN VAN PRINSTERER SCHOOL D.V.P.-tjes land" meedeelde. Het Oostelijke gedeelte van de stad schijnt nog bewoonbaar te zijn, bene vens het nabijgelegen Velp. De voedselpo sitie ls critlek en het „Arnhems Dagblad" elscht van de voedselautoriteiten even groote aandacht voor de bevolking van Arnhem, als voor de bevolking van het Westen des lands. Brood is niet verkrijgbaar, wel bisquits. Voor iset tijdvak van 14 tot 17 Mei werden aan gewezen: 100 gram kaas, 125 gram peulvruch- ttn en 4 kg. aardappelen Arbeiders zijn in de stad bezig het puin op te ruimen en de straten berijdbaar te maken. Wij citeeren nog uit het „Arnhems Dagblad": „Heeft het Westen honger?, wij ook. Heeft het Westen behoefte aan kleeding?, wij meer. Heeft het tekort aan woningen, aan meubilair en keukengerei?, wij hebben geen tekort, wij hebben niets meer. Laat men dat allerwege bedenken". Winterhulp Nederland. Nederlandsche Volksdienst. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan bovengenoemde Stich tingen, worden opgeroepen onder overlegging van de noodige bescheiden zich vóór den 15 Juni 1945 te vervoegen of schriftelijk te wenden toti Het Afwikkelingsbureau voor Zuid-Holland, Groot Hertoglnnelaan 176, den Haag. Kantooruren: 9.3012.30 v.m.) behoudens 2.00— 4.00 n.mZaterdag. Collectebussen, toebehoord hebbende aan deze Stichtingen moeten ten spoedigste worden ingeleverd bij de Gemeente-Ontvangers, Ncj in omloop zijnde waardebons worden niet meer verzilverd. Inzending hiervan kan achterwege gelaten worden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het onder zich houden van bezittingen of bescheiden van voornoemde Stichtingen straf baar is; overtreders zullen worden vervolgd. Nederland's Volksherstel. Het Hoofd v.h. Afwikkelingsbureau H. Stravers. Den Haag, den 17 Mei 1945. Technisch wonder door Engelsche Ingenieurs gewrocht. Voor den toevoer van olie naar West- Europa hebben Enge.sche ingenieurs een werk gewiocht, dat uniek is in de geschle- nis. Zij legden een pijpleiding van Liverpool tot aan den Rijn, bij Emmerich, dwav s door het Kanaal heen. Per dag wordt er door deze pijpleiding 4V2 millioen liter naar den Rijn geperst. De Labourpartij besluit haar belangrijkste congres. De Labourpartij heeft haar congres, mis schien het belangrijkste uit haar geschiedenis, beëindigd, nadat besloten was de politieke invloed der Conservatieven voor de eerst volgende 25 jaren uit te schakelen. Fr werd bovendien een resolutie aangenomen om te streven naar een internationaal bezit en be heer van de luchtvaartdiensten. De economische raad voor Nederland, Frankrijk, België en Lsxemberg Te Parijs heeft een zitting plaats gehad van de Economische Raad, welke voor Frank rijk, de Belgisch-Luxemburgsche Unie en Nederland is ingesteld. Er zal te Brussel een permanent secretariaat worden ingesteld Ook zullen verschillende commissies wor den benoemd, bestaande uit vertegenwoor digers der drie partijen. Volgens berichten van bevrijde gevange nen is Dr. H. B. Wiardi Beekman op 15 Maart j.l. in het concentratiekamp Dachau aan vlektyphus overleden. In een antwoordtelegram aan Koningin Wilhelmina spreekt generaal Eisenhower zijn bewondering uit over de houding van het Nederlandsche Volk en over het werk van de verzetsbeweging. Ds Directeur-Generaal van de Voedsel voorziening maakt bekend, dat voor de periode van 29 Mei-2 juni '45 de volgende bonnen van de noodkauit 4e serie zijn geld g verklaaid. Bon A 470 vo r 800 gram Roode Kruis- brood (dit brood wordt gratis verstrcki). Bon 437 voor 300 giarn biscuits. 4:18 200 436 1 blik visch van 14, 15 ef 16 oz., of 1 blik vleesch van 12 oz. of 350 gram versch vleesch of 175 gram ge droogd vleesch. Bon 444 voor 2 Kg. aardappelen. Deze artikelen zijn verkrijgbaar: Bon A 470 bij de Roode Kruiswinkels. 437 en 435 bij de bakkers. 436 bij de slagers, 444 bij de groentehandelaren. Deelnemers aan de Centrale Keuken be hoeven bon 444 NIET in te leveren. Koningin Wilhelmina heeft aan president Benesj van Tsecho Slowakije een geluk wensch- telegram gezonden n.a.v. de totale bevrijding van zijn land. In Rotterdam is het eerste Nederlandsche mailschip onder geallieerde vleg, de 10.000- tonner v. d. Capellen binnengeloopen. Op 28 Mei zal de Fransche Luchtvaart verbinding met Amerika, Australië, Nieuw-' Zeeland en de Hawaï-eilanden worden her steld. De Canadeesche luchtmacht zal gedeeltelijk it Eurcpa blijven, totdat de toestand het rechtvaardigt, de toestellen terug te trek ken. Canada zal sec aanzienlijk aandeel hebben in den strijd tegen Japan. Op een persconferentie verklaarde Presi dent Truman, dat Amerika goederen naar Frankrijk. België en Nederland zal blijvem zenden volgens de leen - en pachtovereenkomst, teneinde de aldaar heerschende nood te ver lichten. Tevens zullen deze landen in de ge legenheid worden gesteld te werken voor de geallieerde oorlogsproductie. biet blijdschap geven wij kennis v M de geboorte van onze dochter P. C. B. KOK. J. R. KOK-Elbrink. Gouda, 25 Mei 1945. Wachtelstraat 20. Op 4 April overleed te Ermelo, onze iieve Broer en Zwager JAN COENRAAD GREBE, in den ouderdom van 56 jaar. Amsterdam, A. F. W. Grebe—Schipper J. Grebe. Gouda, A. M, Grebe. Joh.a. Grebe. Gouda, 28 Mei 1945, Westhaven 7. O idergeteekendea betuigen bun oprechten dank aan Directeur, Directrice en verpleqend personeel van het noodziekenhuis voor de liefdevolle behandeling tijdens hun opuame ondervonden. A. M. Sehoonderwoerd. P. Vergeer. G. Zeeman. Herman. v. d. Vlist. In de week van 713 Mei ver- lo-en een groote bos sleutels. Tegen belooning terug te bez, Zoutmanstraat 33. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan familie, buren en kennissen, voor de vele blijken van belangstelling betoond bij de terugkeer van mijn zoon uit Engeland. G. J. VERMEULEN, Gouda Molstraat 40 Tegen hooge belooning terug te bezorgen bij Stolwijkersluis B 280 Brieven naar Verschoor's Boek handel, Dubbele Buurt, Gouda. R K. Harmonic „St. CABCILIA'' Hervatting repetitie» Woensdag 30 Mei, 19.30 uur, Vin- centiusschool, Westhaven 24. Aanmelding nieuwe leden bij Vesseur, Klimop- straat 2 en op de rep. avonden. De huisgenootcn van de nog in het buiten land en elders, vertoevende leden van boven genoemde Harmonie, worden verzocht om bij den terugkeer van de leden, dit te wilien melden bij J. Hoon hout, St. Jozefstraat 84 of P. Vesseur, Klimopstraat 2. Vanaf heden is de van ouds bekende Har monie weer te engaqeeren voor aile voor komende gelegenheden. Aanvragen worden gaarne verstrekt door: Mr. J L. J. A. van Mechelen, Markt 58. M. W. G. M. v. Loon, Gr. Plorisweg 28d f. Hoonhout, St. Jozefstraat 84. Gevraagd voor den geheelen dag, m volledife kost. Zelfstandig kunnende werken. Aanmelden, Krugerlaan 149, Gouda tusschen 6 en 8 uur. WOENSDAG 30 MEI worden leerlingen der Prinses Julianaschcol (klasse 1 tot en met 5) in de verwacht. HET BESTUUR. Gevraagd: een flink dagmeisje, zelfstandig kunnende werken, met volle kost Mevr. Rietdijk, Burgvlietkade 60. Hondenmin gevraagd (liefst klein soort) of kaitenmin. Zoo spoedig mogelijk tegen flir.ke vetgoeding. Adres: Moordr. Verlaat 1. ïn klein gezin wordt wegens ziekte van de huisvrouw, flinke huish. hulp gevraagd. Adres Krugerlaan 100. Ter ruil aangeb. 1 pr. dameschoenen, maat 40 voor maat 38. Verzijl, Markt 2 (bov. J. Vanderland. ingang Kerksteeg). Mevr. Schuttelaar, Nieuwe Veerstal 7. vraagt tegen einde Jud' een nette Dienstbode of dagmeisje, niet ben. 20 jaar en v.g.g.v. DRUKKERIJ VERZIJL GOUDA

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2