Ilemduwntjp* D.V.P.-tjes. "M.V.Z. - GOUDA Brood- en Banket' bakkersbedieiide* COMPEER, Naaisters gevraagd. Dc Balvert gearresteerd. UIT DE OMGEVING. Haastri. cht. Afscheid der B.S. Heropend G. L. v. KOOU Gevraagd een Brood- en Banketbakkerij Zuidkade 5, Waddinxveen Gez. VAN DANTZIG, Hoogstraat 9. flinke Dagdienstbode v. ITERSONLAAN 1. Op 10 Met J.I. is, 6K M. bulten Deventer, zonder papleren en persoonsbewijs, de be ruchte S. D.-beul de Balvert, door de Binnenl. Strijdkrachten gearresteerd. Een der leden van de B. S. uit Deventer herkende hem, daar hij hem in Schalkhaar had meegemaakt. Daar wist men echter niet hoeveel leed hl) velen den laatsten tijd in Gouda en omgeving had berokkend. Men werd echter ingeiicht door een meisje uit Deventer, die met een Gouwenaar ver loofd is. De heeren H. Feith Zoet en H. Hooger- waard, die op 29 December 1944 een moordaanslag op hem te Ouderkerk a. d. IJssel hadden voorbereid, welke echter mis lukte. kregen nu opdracht De Balvert in Deventer te gaan halen. Met De Balvert achter in de Dtcky-3lt, geboeid liggend op eenige benzineblikken werd de reis naar Gouda aanvaard. Als een loopend vuurtje ging het door de stad, dat de Balvert in aantocht was. In het centrum der stad zag het zwart van de menschen Bij het ingaan van het B. S.- kwartirr hadden de leden van de Binnen- landsche Strijdkrachten groote moeite het publiek in bedwang te houden. Na eenige oogenblikken kreeg het gelegenheid om uiting te geven aan rijn gevoelens, die nu niet bepaald sympathiek waren. De fotograven kregen ook volop gelegenheid om dit groote moment op de gevoelige plaat vast te leggen. Bij eenige vraqen. die hem werden gesteld, bleek hoe .onschuldig'1 hij was. Hij ontkende dat hij verschillende menschen vermoord zou hebben. Hij schoaf alle feiten op de S. D. re Rotterdam. Zoo zoetjes aan kent men echter de methoden van deze „heeren'' wel! Hij wist natuurlijk niet. dat ieder telefoon gesprek, gevoerd tusschen S D. en Orts- kommandantur, werd afgeluisterd. Al met al was het voor Gouda een ware opluchting te weten, dat deze oorlogs misdadiger voor goed uit de samer leving Is verwijderd en zijn gerechte stiaf niet zal ontloopen. Op 31 Mei te 2 uur had alhier het af scheid plaats van de B.T. der B.S. Onder leiding van den Peletons Commandant) den heer Verkroost, werd opgesteld voor de Wachtpost Nutsgebouw, waarna bij de Hoofdpost in het Gemeentehuis, de :\C„ de zgn. kerngroep met administratief personeel zich aan het hoofd van de groep plaatste. Daarna werd door het dorp naar „Con cordia" gemarcheerd, alwaar de Burgemeester, Mr. L. C. A. Lepelaars, de troep opwachtte. Hier werden de manschappen toegesproken door den P.C., die de mannen dank bracht voor hun groote toewijding betoond tijdens dc eerste dagen der bevrijding en hij sprak de hoop uit, dat de mannen zich in het her boren Vaderland even waardig zullen ge- dragen. \adien richtte hij het woord tot de kern. de eigenlijke illegale werkers, de ware Va derlanders, die met groote toewijding en zelf verloochening hun plicht deden en nog doen. De burgemeester bracht de dank der bur gerij over voor het bewaren van rust en orde in de eerste moeilijke dagen na de bevrijding. De P.C werd, bij monde van den heer J. Kraan, dank gebracht voor zijn uitstekende leiding. Na het zingen van het Volkslied en een driewerf „hoera" voor H. M. de Koningin, werd de plechtigheid gesloten, waarna de geldelijke vergoeding werd uitgekeerd, waar bij de collecte ten bate van het „Strijders fonds" f 300 opbracht. Voorwaar een prachtig voorbeeld. Van 3 t/m 9 Juni 1945 fleWig zi]n varklaard de volgende bonnen van de MG-kaart: Bon Oi voor 400 gram brood (gratis) 02 en 03 300 gram biscuits 05 4 oz. vleetch in blik (ca. 112 gram) 19 8 oz. vleesch in blik (ca. 224 gram) 08 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 11 en 20 2 K G. aardappelen. Brood en biscuits in de bakkerswirktls Vleesch en vet in de slagerswinkels. De verstrekking van 400 gr. brood 's gratis. Verder zijn geldig tot en met 9 Juni a.s.: Bon B 468 (naadkaart) 12 liter melk. Bon B 03 (inlegvel) 10 liter melk. Bon C 07 (inlegvel) 10 liter melk. Bon A 04 (Inlegvel) 2'/a liter melk. Bovengenoemde bonnen, met uitzondering van die vas melk, mogen eerst bi) aflevering der goederen aan de winkeliers worden af gegeven ongeoorloofde voorinleverlcg kan tot misbruik 'en nadeele van het publiek aanleiding geven. Bij deelneming aan warme maaltijden uit de Centrale Keuken moeten aldaar bij den kaartverkoop op Maandag 4 en Dinsdag 5 Juni 1945 de bonnen 1! voor kg. aard appelen en 05 voor 4 oz. vleesch worden ingeleverd. Indien op bonnen voor vleesch in blik- aflevering plaats vtndt van blikken meet en vegetables (vleesch eB groenten), dan ont vangt men hierdoor het dubbele van de voor vleesch aangegeven hoeveelheid. Bij aflevering van Irich Stew ontvangt men de voor vleesch aangegeven hoeveelheid, dus NIET het dubbele kwantum, Bon 440 van de noodkaart 4 A en B voor 40 gram Ergelsche huishoudzeep. Voor de periode van 3 t/m 9 Juni 1945 bon A 04 van het inlegvel GA 501 voor 2V2 liter melk. Met groote droefheid geef ik kennis van het overlijden van mijn lieve Vrouw en zorgzame Moeder onzer kinderen, Helena Meyer-Troottwijk, op 1 Aug. 1944 te Wageningen. S. MEYER, voorheea Krugerlaao 35. Heden ontvingen wij het droevig bericht, dat op 27 December 1944 in het St. Anthonius Gesticht te Leur (N.-Br), is overleden onze geliefde Dochter, Zuster. Behuwd-Zuster en Tante, Mej. Hendrika Cornelia de Wit, in den ouderdom van 35 jaren. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in Uwe godvruchtige ge beden aan. Uit aller naam. Mej. de Wed. A. M. de Wit—Rath. Reeuwijk. 31 Mei 1945, Dorp D 23. Gevraagd R.K. Particulier Chauffeur- monteur, Moet tevens met een zeiljacht kunnen varen en op de hoogte zijn met een boot-motor. UITSLUITEND schriftelijke sollicitaties, onder vermelding levensloop etc. worden Ingewacht aan het adres Burg. IcCoultreatr. 1, Bodegraven Heden ontsliep zacht en kalm, na een langdurig geduldig gedragen lijden, ,nte lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. Mevrouw Susanna Maria Hordijk, Wed C van Leeuwen. In den ouderdom van 80 )anr- M. G. van Leeuwen J. van Leeuwea-v. d. Tngt C. G. van Leeuwen M. W. v. Leeuwen Gnuda, 31 Mei 1945. Voorwillens 73. De teraardebestelling zal plaa's hebben, Dinsdag 5 Juni a.s. op de Algemeene Begraafplaats te Gouda. Vertrek van het sterfkuis twee uur. Gevraagd op Zlekenfondskantoor een MANNELIJKE ADMINI STRATIEVE KRACHT. Uitsluitend schriftelijks sollicitatirs te richten aan het Bestuur van het Zlekoafends. Westhaven 21 .Goudn is de g ah eel opnieuw gerestaureerde HEERENKAPSALON van. dames- en heerenkapper Knrnemelksloot 2 - Gouda Ter ruiling aangeboden een paar joogens- schoentn maat 34 en een paar witte wollen sportkousen voor een paar jonfenasaheeaen maat 38 Te bevragea Graaf Florlswf 78. Gowda Verloren Bloedkoralen armbandje met f ouden slotje, aandenken. Tegen belooalng terag te beaoroen. C. Hey. Fluweelensingel 73. Gevraagd hulp ia de huishouding, Raam 11 aanb. Ie Kade 4. Flink meisje gevraagd. Volle kost. Freëerik3. Markt 15 Ter ruiling aangeboden Jongens-regenjas donkerbl, gab. leeftijd 12-13 jaar. Spieriagstraet 2- Te koop gevraagd eenige meubelwerkbauken en lijmtangen. Een en ander moet zich in gleden staat bevinden. Aanbiedingen lurg- vlictkad» 64, Gouda Lakschoenen maat 37 38 ter ruiling aange boden voor meisjesschoencn maat 32-33. J. Aafjes, Sophiantraat 48 Meisje gevraagd voor de morgenuran. Kruqerla»* 70 Gevraagd met volle kost. Aanmelden T«r ruiling aangeboden us paar datres- schoentn maal 40 voor maat 39 Ta bevr. Bron. Prins Handrlkslraat 24. Ter ruiling aangeboden esn paar nieuwe voetbalschoenen m. 43 voor een paar bonge heerenschoenen m. 42. adres Jouhoi sir. 6j Meisje gevraagd voor halve dagen, met mid dag irmaLJluyHli^ C. Kaats, Ridder van Catnwag C 59. Dienstbode gevraagd tol 3 uur, met kost. I Meisje gevraagd voor kinderen. Eventueel I behulpzaam bij lichte werkzaamheden, van 8—2 uur. Kronenburg, Koekoekplein 1. DRUKKERIJ VERZIJL - GOUDA

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2