ht een lulvijn licost. BURGERLIJKE STAND. BINNENLANDSCH NIEUWS Di rtpatriëeriag van landgenooten. Geen openbare vervoersmiddelen. Fietsen en paarden van de „Wehrmacht". De kinderuitzendingen. Rost van Tonningen pleegt zelfmoord. BUITENLANDSCH NIEUWS Verklaringen van President Truman. KORTE BERICHTEN D1STRIBUTIENIEUWS. |en afge- lrn Dank- 3, speelt ie Graaf en Moor- luni stond tte»k land- f Betuwe", fetalis en j v. Cats- Ig. 90 liter k It len verga- Js loten tot breeniging baam van even zlch Handel, nummer et nieuwe eld lokaal- (aalbureau Sou we 73. 10 }uni »r. Remme. argenemen fiendeweg. uur v m. Is. G. Huls. Verheul, f. J. Steen- Ds. J. van bur Ds. P. Ds. A. J. or Giskens J. P. C. Sroen van kwart voor In 4.3C uur ■G. Koene- lgeliesatie- |cn 5 uur Dubois. Ned.Ger.Gemeente, Turfmarkt 54: Zondag 10 en 5 uur, ds. Joh. v. Weizen. Woensdag 7.30 Vrije Evang. Gemeente 8,30 uur v.m. in de kleine kerk, 5.30 uur gebouw Zeuge straat 38. Opwekkingssamenkomst. Beide diensten worden geleid door ds. H. C. Leep. Leger des Heiis, 10 uur v.m. Heiligings- dlenst. 7.30 uur n.m. Openb Verl. Samen komst. Diasdag 7.30 uur n.m. Leden vergadering. Doadordag 7.30 n.m. openbare samenkomst. Leiders Majoor en Mevr. Wels GEBOREN6 Juni. Margaretha, d. v. M. Zwljnenburg en J. C. Gast, Reg. Plant soen 5. - Adrlanus JPieter, z. v. J, K. Heet- land en P. de Klerck, Ridd. v. Catsweg 53. 7 Juni. Robert, z. v. M. Zijlstra en O. de Frankrijker, Raam 257. - Agatha Johanna Elizabeth, d, v. M. H. de Bolster en E. M. M. van Ulden, Kon. Wilhelminaweg 187. 8 Juni. Maria Magdalena, d. v. G. Janssen en S. P. Manschot, Walestraat 6 - Herman, z. v. W. Scheuter en N. Hoogendoorn, Gr. van Bloisstr. 54. - 9 Tuni. Cornells Herman Peter, z. van J. W. Prins en M. A. Ros, Kattensingel 44b. ONDERTROUWD: 7 Juni. W. A. Plets en A. C. Metselaar. - F. de Weger en D. ven de Graaff. - J. Versluis en I. van Rooi. - W. J. G. Steenland en M. M. van Vliet. OVERLEDEN6 Juni. Gerardus Wij- nandus Nederend, 66 j. - 7 Juni. Willy Helma van Willigen, 3 m. Blijkens een mededeeling van het hoofd van den'repatriëeringsdienst te Den Haag aan de bevoegde instanties, zullen de transporten van repatriëereaden, die niet georganiseerd zljn'door den repatriëeringsdienst, onmiddellijk stop gezet dienen te worden. Dit besluit is genomen in verband met het feit, dat vooral in de groote steden catastrophale toestanden dreigen te ontstaan, door de grooce stroom van repatrianten. De bevolking wordt nogmaals gewaar schuwd, zich er goed van te doordringen alvorens zij zich op reis begeeft, dat er op het oogenblik geen openbare middelen van vervoer en geen militaire transportmiddelen beschikbaar zijn, waarmede vervoer van bur gers is toegestaan. Alle beschikbare militaire middelen van vervoer zijn voor de voedselvoorziening noodig en alle reizigers moeten bedenken, dat het van het hoogste belang is, om de wegen, waarop de voedselcolennes rijden, niet te versperren. Tot en met 30 Mei zijn 7500 fietsen en 1792 paarden afkomstig van de „Wehr- macht", aan het Nederlandsche volk ter be schikking gesteld. Het laatste transport kinderen uit het Zuiden zal naar Engeland vertrekken, doch in verband met de transportmoeilijkheden, de repatrlëering van krijgsgevangenen moet im mers voorrang hebben, is het vertrek een week uitgesteld. Ook het laatste transport kinderen uit het Zuiden naar Zwitserland, dat 450 Lirnburgsche kinderen omvat, Is vastgesteld. Het zal op 26 Juni vertrekken. In het uitzendingsplan komen thans de kinderen uit het Westen aan de beurt. Rost van Tonningen heeft zelfmoord ge pleegd door van de 4e verdieping van het „Oranjehotel1' aan de Pompstation weg te Scheveningen te springen. Rost deed reeds eerder een poging tot zelfmoord met behulp van een scheermes,e. Hierbij werd hit betrapt. Voor de pers heeft President Truman ver klaard, dat hij binnen 14 dagen de 3 mogend heden conferentie tusschen Engeland, de Ver. Staten en Rusland verwacht. Truman zeide, dat hij geen voorstander was van een conferentie tusschen de groote vijf over de Syrische kwestie. Truman kondigde verder aan, dat binnenkort te San Francisco een verklaring zal worden afgelegd over de Veto-kwestie. De besprekingen te San- Francisco zijn over het doode punt heen. Truman zeide verder het eens te zijn met het rapport van Jackson, lid van het Hooger Gerechtshof, over de processen tegen oorlogs misdadigers. Zonder uitstel moeten de tribu nalen aan het werk gaan. In hun laatste gemeenschappelijke ver klaring over den duikbootoorleg hebben Presi dent Truman en Minister Churchill bekend gemaakt, dat de geallieerden gedurende den oorlog meer dan 700 U-booten tot zinken hebben gebracht. Churchill heeft in het Lagerhuis verklaard, dat Engeland te Jalta geen enkele geheime overeenkomst heeft aangegaan. Tegen oud-minister-president Jhr. Mr. D. J. de Geer zal een gerechtelijke instruc tie worden bevorderd. De oprichting van het Bijzondere Hof van Cassatie, dat in Den Haag gevestigd zal zijn, eveneens die van de Bijzondere Ge rechtshoven te Den Haag en Amsterdam ter berechting van landverraders, kan spoedig tegemoet worden gezien. De 5 groote mogendheden hebben op de conferentie van San-Fransisco volledige over eenstemming bereikt over de interpretatie va*i de in Jalta opgestelde formules betref fende de eenstemmig te nemen besluiten aan gaande handelend optreden. William Stanley, de vroegere ambassadeur van de Vereenigde Staten in Rusland, heeft in een onderhoud als zijn overtuiging uit gesproken, dat de Sovjet Unie zal trachten de wereldconferentie voor vrede en veiligheid te doen slagen. Churchill heeft in een boodschap aan de Grieksche minister-president uitdrukking ge geven aan den wensch, dat de democratische grondslagen van Griekenland spoedig zullen worden verstevigd en dat d« economische en flnancieele crisis zal worden opgelost. Op bon 12 van de M.G. kaart Is voor de periode van 7 t/tn 16 Juni aangewezen 2 kg. aardappelen. - ®eze bon behoeft niet bij de Centrale Keuken te worden Ingeleverd. De Directeur-Generaal van de Voedsel voorziening maakt bekend, dat gedurende de week van 10 t.m. 16 Juni 1945 o.a, 125 gram boter en 100 gram kaas beschikbaar zullen worden gesteld. De distributie van deze artikelen zal ln den vervolge met Inschake ling van de gewone leveranciers plaats vinden. Hiertoe heeft men bon 13 en 14 der M.G.-kaart bij den leverancier, van wlen men kaas en boter wenscht te betrekken, moeten inleveren. In den loop van de week van 10 t.m. 16 Juni as. zullen vervolgens koopbonnen worden aangewezen, waarna men tegen in levering van deze koopbonnen tezamen met het ontvangstbewijs voor de ingeleverde bestelbonnen, de boter en kaas betrekken kunnen worden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat een ieder geheel vrij is ln de keuze vaneen leverancier, mits deze ls ingeschreven bij het Centr Distributiekantoor en vóór 7 Dec. 1940 reeds was ingeschakeld bij den nor malen handel in boter, resp. kaas. Er wordt op gewezen, dat bovenstaande regeling niet inhoudt, dat een z.g. klanten binding wordt ingevoerd Men blijft vrij ook bij anderen dan dengeen bi) wien men de bovenbedoelde bestelbonnen heeft ingeleverd, boter en kaas te koopen. Slechts door da eerste verkoop in de week van 10 t.m. 16 Juni a.s.. is men tegen inlevering van den koopbon en het ontvangstbewijs verplicht de artikelen te koopen van de leveranciers bij wie men de bestelbonnen heeft ingeleverd. De detaillisten in boter en kaas dienende van hun klanten ontvangen bestelbonnen 13 en 14 der M.G.-kaarten voor resp. boteren kaas op Maandag 11 Juni a.s. in te leveren bij den distrlbutiedienst ter verkrijging van toewijzingen. In den vervolge mogen winkeliers op de naodrantsoenbonnen voor ,4 rantsoenen brood, behalve 400 gram brood, desgewenscht 300 gram biscuits afleveren. Naodrantsoenbonnen voor grutterswaren, op welke men grutterswaren niet heeft kunnen verkrijgen, kunnen omgeruild worden tegen noodrantsoenbonnen voor brood op basis van één rantsoen grutterswaren is 4 rantsoenen brood. Deze omruiling dient te geschieden aan loket 8 van den distributiedlenst. Westhaven 33 en wel op Woensdag 13 Juni a.s. De Vertrouwensman van het Commis sariaat Noodvoorziening maakt, in verband met het geldig verklaren van bonnen voor het district Gouda, bekend, dat de volgende distributiekringen ressorteeren onder het district Gouda: Alkemade, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d, ljssel, Gouda, Haastrecht, Krimpen a. d. IJssel, Schoon hoven, Woerden. De bonnenlijst voor de week van 10 t.m. 16 Juni a.s., zal worden gepubliceerd in ons' nummer van Maandag. De ofifieiëele publi caties van de nieuwe bennen zullen in het vervolg 's Maandags op de bekende plaatsen in de stad worden aangeplakt. De verantwoordelijkheid van het bur gerlijk bestuur in Noorwegen is aan Koning Haakon overgedragen.

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 3