*-3 ïmc? PREDIKBEURTEN. Burgerlijke Stand. DISTRICTS-NIEUWS REEUWIJK. Kranslegging op graf van gevallen vliegeniers. BÏNNENLANDSCH NIEUWS De repatriatie van Nederlanders. Militair Gezag. Buitenlandsch Nieuws» Plaats der driemogendhedencon- ferentie bekend gemaakt. De strijd in het verre Oosten. D1STRIBUTIENIEUWS. Kersen voor alle consumenten. KORTE BERICHTEN"" iiden in een «en afstand Gouda tot Jen over de la, men zlch Jugene, waar In en op te leen tot oming baan- Ing noemt. Iverwarring, kschien toch let feit, dat llksbe weging fjuden willen geest. (Dit kamste ken- |erbied voor i elk mensch |ens condicio jlksgemeen- dit ver- raonalistisch J»s) en Prof. likel in „de fevering van I w') nu, voor wil, om als nde levens- Iet elkaar in I één volk te en, dat wij I bovenal, dat |i|k bezit niet middel om Inen, of als krdigen.doch het geestell|k [holleken en Istelijken en eren kennen In geest zal |cn zal het vorden voor- bndblad voor [tot bevorde- heeft reeds 1942 in deze |te weten, om 4at de Pro- Jlndividualis-.' hun eigen Igepraedispo- zijn, terwijl Katholieken hun meer In de kerk in [rfrre van, dat Visies willen tan de ver- Jjomen en dan ■alia in ieders l'.vederzijdsch Ilqen en het ■gemeenschap jee confessies lifieke over- |r zal alleen pecteeren eeir rnscbapdoen |pe kloof in ons volker was geen volksgemeenschap en er was geen democratie in den waren zin van het woord, Maar nu: De Volksbeweging wil, dat alle groepsovertulgingen bijdragers zullen worden van één Nederlandsch Volksgeheel, d.w.z. facetten van één steen zullen vormen. Dit kan alleen als de antithesen In ons volk minder worden toegespitst en er in ons volk heerscht een democratie van den geest. Moge het feit dat op 5 Mei 1945, direct na de bevrijding, in de St. Janskerk alhier, alle chistelijke confessies waren vereenigd, een sympthoom zijn van een nieuwen geest. H. H. K1RCHHEINER. (Ingezonden). Ned. Herv. Kerk (St. Janskerk) 10 uur v m. Ds G. Elzenga, 'sav. 5 uur Ds. G. Elzenga. (Westerkerk) 10 uur v.m. Ds. E. O. J. Japchen van Waarder, 's avonds 5 uur Ds, F. W. G. Verheul. Vereen, van Vrijzinnig Herv. 10.30 uur Ds. C. P. Thomsen. Nederl. Hervormde Vereen. Calvijn4uur. Ds. Damstee uit Stave"itse. Remonstr. Gereform. Gemeente 10.30 uur Ds. J. Nienhuis. Evangelisch Luthersche Kerk v.m. 10 uur Ds. J. J. Simon. Donderd. 7.30 Avondgebed. Oud- Kath. Kerk lOen 6 uur pastoor Giskens Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Zondagschool „Jozef", Groen van Printererschool Groenendaal van kwartvoor 3 tot kwart voor 4 uur. Vrijgemaakte Geref. Kerk 8.30 en 4.30 uur in de Rem. Kerk. Voorganger Ds. G. Koene koop Maandagavond 8 uur Evangeliesatie- bijeenkomst in gebouw Daniël. Geref. Gem. Stationsweg. 10 en 5 uur Leesdienst. Chr. Ger. Kerk, 10 en 5 uur ds. A, Dubois. Ned.Ger.Gemeente, Turfmarkt 54Zondag 10 en 5 uur, ds. Joh. v. Weizen. "Woensdag 7.30 Vrije Evang. Gemeente 8.30 uur v.m. in de kleine kerk, 5.30 uur gebouw Zeuge straat 38. Opwekkingssamenkomst. Beide diensten worden geleid door ds. H. C. Leep. Leger des Heils, 10 uur v.m. Heiligings- dienst. 7.30 uur n m. Openb. Verl. Samen komst. Dinsdag 7.30 uur n.m. Leden vergadering. Donderdag 7.30 n.m. openbare samenkomst. LeidersMajoor en Mevr. Wels Dokteradlenst. Dr. N. Tom, Burg. Martensslngel 69 Dr. J. G. W. F. Bik, Bleekerssingel 55. Apothekersdie ast. Apotheek Grendel, Pr. Hendrikstraat 150. GEBOREN: 13 Juni Yvonne Jeannette, d. v J. A. Goudkuil en A. W. den Edel, Molen werf 18 - 14 Juni Maria Elisabeth Jo hanna, d. v. H. Agten en J. M. M. de Jong, Vorstmanstraat 30, - Hendrikus Leonardus, z. v. H. L van Schaik en N Polet, R. v. Catsweg 206. ONDERTROUWD: II ster en N. M. Wabbijn Vroom en A. Scharleman Leeuwen en C. H. Boekamp F- Muller en van der Graaf - L. Brautiqem en C. J. van Oriel. OVERLEDEN: 13 Juni Joseph Maria Sluijter, 2d. - Gerardus Dortland, 70 j. - 14 Juni Anthonia Maria Kromme, geh, met G. IJpelaar, 74 Juai J. D. Kol- - 14 Juni L. de - C. D. B. van Op het kerkhof te Sluipwijk heeft Dins dag j.l. een korte plechtigheid plaats gehad op het graf van 7 geallieerde vliegers, die vorig jaar in Sluipwijk met hun vliegtuig neestortten. In een korte toespraak memo reerde de heer Gijzenl), hoe, dank zij de goede zorgen van het Bodegraafsche Roode Kruis, de bemanning was ter ruste gelegd. Tijdens deze plechtigheid werd een krans gelegd, terwijl tevens door den heer Gijzenij werd medegedeeld, dat er ook een hard- steenen kruis op het graf zal worden ge plaatst. Talrijke militaire en burgerlijke autoriteiten waren bij de plechtigheid aan wezig. Town-Major Sandeman zegde dank voor de eer aan zijn gevallen kameraden bewezen. De hoogste autoriteiten voor de repatriatie van Nederlanders zijn van hun verblijf uit Dultschland teruggekeerd. Tot nu toe zijn 180.000 Nederlanders gerepatrieerd. In de voormalige Duitsche concentratiekampen be vinden zich geen Nederlanders meer. Groote luchttransporten zieken komen dagelijks Nederland binnen. Volgens de Repatrieerings- commissie zal het niet lang meer duren of alle Nederlanders zullen zijn teruggekeerd. Diatricts-CommUsariaten Het is wellicht voor velen van belang te weten, dat in de navolgende steden van ons land een Districts-Commissariaat van het Militair Gezag is gevestigd': Groningen, Appingedam, Veendam, Win schoten, Sneek, Drachten, Assen, Meppel, Emmen, Zwolle, Almelo, Deventer, Enschede, Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Hilversum, Alkmaar. Hoorn, Den Helder, Den Haag, Delft Dordrecht, Gouda, Leiden, Rotterdam, Sluiskil, Goes, Utrecht West, Utrecht Oost, Amersfoort. Apeldoorn, Doetinchem. Eist. Nijmegen, Zutphen, Geldermalsen, Harder wijk, Breda, Tilburg, 's-Hertogenbosch, Oss, Eindhoven, Maastricht, Heerlen, Roermond, Venle. Naar hedenmorgen werd medegedeeld zal de conferentie tusschen Truman, Churchill en Stalin plaats hebben in de omgeving van Berlijn. Attlee zal aan de besprekingen deel nemen. Op Borneo maken de Australische troepen goede vorderingen. De stad Brunai werd veroverd. Op Tarakan is de strijd geëindigd. Het eiland Okinawa is praktisch geheel in Amerikaansche handen, De japanners houden nog op een gebied van 35 KM2 stand. Nieuw Chineesch offensief in de richting van Weng- schau. Supers wierpen 3000 ton brandbommen op Osaka. Op 1 Juli zal hef jaar beginnen waarin twee milliard Kg. bommen op Japan zullen vallen die het land volkomen zullen verwoesten. Het plaatselijk verdeel kantoor Gouda heeft een aanvang gemaakt met de bevoorrading van kersen voor kleinhandelaren op basis van 1/4 kilo per consument. Consumenten die tijdig hun groentebon 36 hebben inge leverd hebben dus te zijner tijd recht op een kwart kilo kersen. De prijs der kersen is tot en met 19 Juni f 0.85 per kilo, afwij kende kwaliteit f 0.75 per kilo. Ter voorkoming van ziekten Is het nood zakelijk de kersen voor het gebruik te wasschen. Alle verkoop van koffiesurrogaat zonder inname van distributiebescheiden is ten streng ste verboden.' Ook de in ontvangstname van koffie zon der afgifte van distributiebescheiden is ver boden. Overtredingen zullen ten strengste worden bestraft, z.u. met sluiting van winkels en Inbeslagname van alle voorraden. De Gemachtigde v. d. voedselvoor ziening voor het groote stadsgebied Gouda. Von Ribbentrop is gearresteerd. Hij was van plan onder te duiken. De laatste groote aan val van de Luftwaffe vond op Nieuwjaarsdag plaats. Van de 300 ingezette toestellen gingen er 221 verloren. Na den aanval belde Hitier Görlng op, om op te houden met deze ztnlooze aanvallen, daar deze tot gevolg hadden, dat er steeds meer geallieerde vliegtuigen op Duitschland werden afgezonden. Dit was het einde van de Luftwaffe. Spanje zal onderhandelen over de terugtrekking van Spaansche troepen uit Tanger, Op de plaats waar te Eede in Zeeuwsch- Vlaanderen H. M. de Koningin het eerst de grens overschreed, zal een monument worden opgericht. -Sjef van Dongen, de bekende Neder- landsche Poolvliegenier, is benoemd tot waarnemend burgemeester van Aardenburg. In verband met het feit. dat de droog legging van Walcheren dit jaar niet dreigt klaar te komen wegens gebrek aan arbeids krachten, heeft de Commissaris van de Koningin van Zeeland een oproep gericht tot alle bewoners van Walcheren aan den slag te gaan. Eisenhower heeft op een persconférentie te Londen verklaard, dat Dultschland nooit meer in staat zal zijn oorlog te voeren. De Grieksche Volkspartij heeft zich voor het herstel van de monarchie uit gesproken. In Syrië en de Libanon is de toestand niet rustig. Er hebben zich weer incidenten voorgedaan, terwijl er een felle anti-Fransche campagne wordt gevoerd. De Fransche troepen zijn bezig zich uit deze gebieden terug te trekken. Volgens den omroepdienst van het Int. Comm. van het Roode Kruis te Bern, zullen de namen van Nederlanders, die uit depor tatie in Duitschland bevrijd zijn, iedere Maandag en Donderdag om 18 uur Zw. tijd op golflengte van 44.97 meter worden om geroepen. In Triëst zijn alle hutzen met Italtaan- sche en gealliëerde vlaggen versierd. De Amerikaansche en Brltsche soldaten worden onder de bloemen bedolven.

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 3