Turf zónde# bon M.V.Z. - GOUDA D.V.P.-tjes. D1STRIBUT1ENIEUWS. Inlevering door vischhandelaren. ANTOON Donderdag 21 Juni, kwart voor drie Ds. C. P. THOMSEN „Vlufr ZH MOC(ÜQ>'' Luister naar den schipper zijn hoorn Motor salon-jachtje Groeneweg 73, Gouda De Regeeringsvoorlichtingsdienst heeft gemeld, dat 1579 Joodsche staatsburgers uit het concentratiekamp Theresienstadt naar Beieren zijn overgebracht. Het ligt in de bedoeling deze personen zoo snel mogelijk naar Nederland te vervoeren. De stad Vlissingen heeft ondanks de moeilijkheden waarin zij verkeert 2000 broo- den naar de Maasstad gezonden. Het ligt in de bedoeling regelmatig brood naar Rotterdam te zenden. De socialisten in België blijven het aftreden van Koning Leopold eischen. De Nederlaiidsche Spoorwegen zullen H00 autobussen beschikbaar steller voor het interiocale verkeer. De dienst A'dam- Hilversum zal een dezer dagen weer worden ingesteld. Men zal een reisvergunning van de Kamer van Koophandel noodlg hebben om van deze busdienst gebruik te kunnen maken. De waarnemend Iersche Minister van Fi nanciën George MacKelly is tot president van Ierland gekozen. De U.N.R.R.A. heeft 3000 ton goederen in de Joego-Slavischc haven Split gelost. De Schrijver van de bekende roman „Holland's Glorie*', Johan den Hartog, heeft tijdens de bezetting een nieuwen roman, ge titeld „Schipper naast God voltooid De Hooglceraren van de Universiteit van Amsterdam, die: tijdens de bezetting 2ijn be noemd, hebben hun ambt ter beschikking gesteld van de hoogleeraren, die tijdens de bezetting zijn ontslagen. Het R.K.W.V. en de C.N.V. hebben een Raad van Vakcentrales gesticht. Na hernieuwde debatten die 4 uur duurden is een voorstel van Australië om net vetorecht van de groote mogendheden te wijzigen, vandaag in de commissie te San Fransisco, met 20 tegen 10 stemmen, ver worpen. 15 delegaties onthielden zich van stemming, terwijl er 5 niet aan de bespre kingen deelnamen. De „Edam" zal spoedig in Rotterdam 1000 ton ruwe katoen voor de Twentsche textielindustrie lossen. Ter kennis van vischhandelaren wordt gebracht, dat de door hen van het publick in ontvangst genomen voor-lnleveringsbonnen 35 voor visch, geplakt op opplakvellen en met gebruikmaking van het ontvangstbewijs MD 242-01- bij den distributiedienst dienen te worden ingeleverd op Donderdag 21 Juni a s. De Federale Raad van Zwitserland be studeert het verzoek van de Joego-Slavische regeering om uitlevering van Bastlaninl, de vroegere Italiaansche gouverneur van Dal- matië, die als oorlogsmisdadiger zal terecht staan. In Moskou wordt onderhandeld over een voorloopige Poolsche regeering. Een derde Poolsche leider vertrekt heden uit Londen naar de Russische hoofdstad. In Triëst zijn betoogingen gehouden voor inlitving bij Joego-Slavië Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon S. C. F DE ZEEUW. A. C. DE ZEEUW-Groos. Gouda, 17 Juni 1945. Burg. Martenssingel 27. Ondertrouwd Tiny Visser Frans van Vliet Gouda, 15 juni 1945. Verlorenkoat 13 Toilensstraat 78 ARIE C. BAAS en CORRY H. TEN HOVE hebben het genoegen II kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Dinsdag 3 Juii 'a.s. Gouda, 19 ïuni 1945. Voorwillens 41. Voorwillens 53. Kerkelijke inzegening in de Groote of St. Janskerk te Gouda, des namiddags 1.30 uur, door den Weleerw. Heer Ds. F. W. G. Ver heul. Gelegenheid tot felicitetren na de Huwelijksinzegening in de Consistoriekn.ner 1915 1945 30 Juni hopen mijn geliefde Ouders J. Th. A. MOSER. M. P. MOSER-de Vroom hun 30-Jarig Huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare dochter. Diet Charles Sjefke Gouda, Fluweelensingïl 105. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante Johanna Helena Gravesteijn, in den ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam W. G. Gravesteijn Gouda, 18 juni 1945. Gouwe 26. De begrafènis zal plaats hebben, Don derdag 21 Juni a.s op de Algemeene Begraafplaats te 2.30 uur. H.H. WINKELIERS! Bestel bij ons, op inlevering van suiker, onze prima Vf uchtenboratplaatjes weer De kwaliteit overtreft nog de vorige borstplaatjes in de oorlogsjaren. Binnen korten tijd hopen wij ook over te gaan tot levering van prima Boterbiesjes en dergelijke. Bestel dus alleen bij GROSSIERDERIJ „DE HOOP" Krugerlaan 23 - Gouda Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan Dr. J. Speelman, alsmede onzen Huisarts Dr. A. J, Kettler, het verplegend personeel van ,,de Wijk", voor de liefde volle behandeling tijdens de ziekte en het overlijden van ons geliefd dochtertje LUCIE. feilt aller naam, G. G. Oostecom Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de belang stelling en de vele bloemen van vrienden en buurtgenooten, in het bijzonder aan onze patroons, de hee- ren H. en Th. Steenland voor hun medeleven met onze terugkeer uit het buitenland. Gebroede: s W. en H. VERKERK. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan bew. van Hoogstr. en Markt voor de sympathieke ontvangst onzen zoon Huub betoond bij zijn terugkeer uit Duitschland. Fam. A. Engelhard, Hoogstraat 13. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de blijken van belang stelling en de vele bloemen van mijn vrienden, kennissen en de buurtvereen. „Oranje Getrouw", bij mijn terugkeer uit het buitenland. J. Stolwijk, Nieuwehaven 104 Hierbij betuigen wij onzen op rechten dank voor de belangstelling en de vele bloemen van buren, familie en bekenden bij de thuis komst van onze zonen uit Duitschl. Fam. De Bruin. Vierde Kade 36. Voer de vele bewijzen van be stelling ondervonden bil onzen terugkeer uit DultschlÜnd betuigen wi; onzen hartelijken dank. W. J. Blom.G. J. Geluk, J Hermenet Onderget. betuigt zijn hartelijken dank, inzonderheid aan de buurt- comm. voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij zijn terugkeer uit Duitschland. B. Vermeij, Snoystraat 20, Dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de thuiskomst van onzen zoon Maarten, C. J. van Zuijlen. M. H. A. vat Zuijlen. C. v. Zuijlen-Steenkamer. Onderget, betuigt langs dezen weg zijn hartelijken dank voor de belang stelling en de vele bloemen van familie, vrienden, kennissen en buurtgen. bij zijn behouden thul«k. H. v, d. Speld, Mosstraat 25. Voor de vele blijken van belang stelling b. m terugkeer uit Duitsch land betuig ik mijn hartelijken dank. M. Reijerkerk, Gravin Jacobastr. 41 Vereeniging v. Vrijzinnig Ned. Hervormden KLEINE KERK, PEPERSTRAAT Huwelijksinzegening Ook in de toekomst gaat alles gemotoriseerd bij Reeds zijn verschillende motor voertuigen in aankoop bij de fabriek Gouwe 156, kantoor Gouwe 128 Te koop aangeboden geheel compleet, zoo goed ah nieuw. Te bevragen PERSONEEL GEVRAAGD: een meisje van 8- 3 uur met middagkost. Aanmelden Gouwe 2 Werkster voor Donderdag en Vrijdagmor gen, N. M. Engelbregt, B Martenssingel 99 Net meisje voor heels of halve dagen. Koch, de la Reylaan 26 Zoo spoedig mogelijk een dienstbode. Zich aan te melden na 19 uur. Mevr. J. Houding, J. v. Hene cuwenstraat 9 Net meisje gevraagd, leeftijd 17 jaar Bilderdijkstraat 4 Meisje of werkster voor de ochtenduren, Tufmatkt 75 DIVERSEN. Heer vraagt pension per 1 Juii in Gouda of omgeving. Protestantsch milieu. Br. met prijs opgaaf, W. J. v. Leeuwen, Zijde 309, Boskoop Jong echtpaar zoekt voor onmiddellijk twee gestoffeerde kamers met gebruik van keuken of vrije keuken in Gouda of omgeving. Brieven naar D. van Rees. Hooge Srhielandsche Zeedijk 11 Te huur gevraagd 2 kamers met keuken of gebruik v. keukeo, H. Slingerland, Gouwe 130 Het gebruik van goed bewoonbaar Pias huis met roeiboot aan den 's-G'ravenbroek- schen Plas voor direct te huur aangeboden. AdresKleiweg 20. Gouda, Verloren een kinderarmbandje, bl. kraaltjes roet ketiinkjes ertuischen. gaande van Eerste Kade naar de Raam. Gedachtenis. Tegen beloning ter. tebez. bij C Schultz. Raam 230. Tegen eind Augustus of begin Sept. gevr. Zit- en Slaapkamer met keuken of badkamer door pas gehuwd onderw. Br. Steijnkade 30. Meerijden verzocht in de richting van Goes A. Smaling Karnemelksloot 49. TE KOOP GEVRAAGD Kinderstoel en vloerbedekking. Te ruil aan geboden eiken ledikant met zelfveerend bed voor compleet opklapbed, v. d. Heuvel, Boelekadc 129 OQUKKERU VERZIJL GCUDA

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2