leiden" Jtariaat. eieren. Dokters en Apotkekersdienst. DISTRICTS-NIEUWS De Tribunalen kunnen aan den slag. Registratie en inlevering van vreemd papiergeld. DISTRIBUTIKNIEUWS. KORTE BERICHTEN LAATSTE BERICHTEN. Advies Commissie Zuivering Burgemeesters. keidsproces In aan da Vrijheid toe |rt worden zich dan les avonds linden ten en begeven tien waar- blijft na- londer het feze bepa- hen, die elk onder- heeft voor Ir at geves- pttlng aan in welke Bit schrlf- lires en melden. noeten de lersoonlijk lt bureau ailienaam JA t/m G t/m O op 1 P t/m Z i uur v.m. Ivondmaal [lening H. G. Ver- |.m 5 uur 1.30 uur Vm, 7 uur i. 10 uur Giskes. ten Brink. Iroen van Iwartvoor Ir enn.m. I. Avond- pp- pgelisatie- fen 5 uur dienst. Zondag l»ur v.m. Zeuge- Iclligings- lt Samen- pare Ver- bensd. 8 u. loos. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door Dr. Remme, Fluweelensin gel 59 en Dr. Reedijk, Chrabethstraat 45. De apothekersdienst wordt waargenomen door de apotheek Grendel, L. Tiende weg 9. In verband met het feit, dat thans de noodzakelijke wijzigingen in hei Tribunaal- besluit zijn aangebracht, zal het Tribunaal te Den Bosch op Woensdag 26 Juli a..s. zijn eerste zittingen houden in het Paleis van Justitie. De Militaire Commissaris van de Provincie Zuid-Holland heeft bepaald, dat ingevolge de desbetreffende koninklijke besluiten de verplichte aanbieding ter registratie van vreemd papiergeld en inlevering van vijan delijk vreemd papiergeld door houders, wonende of verblijfhoudende in Zuid-Holland, onder vertoon van een behoorlijk legitimatie bewijs dienen te geschieden binnen het tijd vak van 9 tot en met 20 Juli a.s. In het Gezagsgebled Gouda zijn hiervoor de volgende bankinstellingen aangewezen: Alpben a. d. Rijn, AlphenscheBankN.V.; Effecten- en IncassobankNederl. Midden- standsbank N.V.Rotterdamsche Bankver- eeniging N.V. Bodegraven. Incassobank, N.V.i Nederl. Middenstandsbank N.V., Rotterd. Bank- verteniging N.V. Boskoop. 'Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., T. Goedewaagen en Zn. Gouda. Incassobank N. V„ Nederl. Midden standsbank N.V., M. J. Ogier 6 Co., Rot terdamsche Bankvereeniging N.V,, T. Goe dewaagen en Zonen, Wed. Knox en Dort- land. Schoonhoven. T. Goedewaagen Zn,, Rotterd. Bankvereen. N.V. Woerden. T. Goedewaagen Zonen, Nederl. Handelmaatschappij, Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Ter toelichting diene het volgende 1. Registratie van vreemd papiergeld. De registratieplicht heeft slechts betrekking op niet vijandelijk vreemd papiergeld. De registratie omvat dus wel papiergeld van geallieerde en neutrale landen, echter bijv. niet marken en lires. Bij de registratie moet het vreemde papier geld aan de bank worden getoond en moet door deze worden gecontroleerd of het voor gelegde geld in waarde en coupures over eenstemt met de aangifte. 2. Inlevering van vijandelijk vreemd papier geld. De inleveringsplicht heeft betrekking op muntbiljetten en bankbiljetten, uitgegeven door of vanwege mogendheden, waarmede het Koninkrijk der Nederlanden zich teeeniger tijd na 10 Mei 1940 in staal van oorlog bevindt of heeft bevonden of welker gebied met vijandelijk gebied op één lijn is gesteld, te weten van de navolgende mogendheden Duit'schland, Italië, Japan, Slowakile. Roe menië, Bulgarije, Hongarije, Finland, Thai land, Indo-Chlna. Onder vijandelijk vreemd papiergeld vallen mede Reichskreditkasscn- schelne en tijdens de bezetting ven Duitsch- land door de geallieerde legers in omloop ebrachte marken. Voor de registratie en inlevering moet gebruik gemaakt worden van de daartoe bestemde formulieren, welke bij de bank instellingen, genoemd in de beschikking van den Provinciale» Militairen Commissaris verkrijgbaar zijn De formulieren noeten duidelijk en in drievoud worden opgemaakt. Een exemplaar wordt, door de bank gsteekend, aan den registrant en aaa hen, die inlevert, over handigd. De omstandigheid, dat vreemd bankpapier reeds is aangemeld krachtens de deviezen- voorschriften, die tijdens de Duitsche bezetting hebben gegolden, ontheft de tegenwoordige houders in grenen deele van de verplichting tot registratie. Offlciëele bonnenlijst voor de 5e week van de 8ste periode 1945, van 8 tot en met 14 Juli. Publicatie voor het District Gouda, omvattende de Distributiekringen: Alkemade, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Boskoap, Capelle a.d.IJssel,Gouda, Haastrecht, Krimpen a. d. IJssel, Schoonhoven, Woerden. boa 101,102 «a 117 400 gram brood 118 900 gram biscuits. R 21 250 gram rijst of kindermeel 103 125 gram versch vleesch of 4 oz. (112 gram) vleesch in blik, of 4 oz. (112 gram) visch in blik. 104, 119 4 oz. (112 gram) vleesch in blik of 4 oz. (112 gram) visch in blik, 105 100 gram vet. 106 125 gram boter. 107. R 22 125 gram suiker. 108 1 tablet chocolade of 55 gram gebroken chocolade. 109 2 liter melk. R 23 4 liter melk. HO 2 kg. nieuwe aardappelen Nog geldige bonnen t.m. 14 Juli: B 08 en C 08 inlegvel 8 liter melk. De levering van rijst of kindermeel is afhankelijk van den voorraad bij de winke liers; de keuze berust derhalve niet bij het publiek. Op de bonnen 103 zal zoo mogelijk versch vleesch worden afgeleverd. Is dit niet moge lijk, dan wordt vleesch of visch in blik verstrekt. De aangewezen bonnen, met uitzondering van dia voor melk, mogen aan de winkeliers eerst bij aflevering der goederen worden afgegevenongeoorloofde voorinlevering kan tot misbruik tes nadeele van het publiek aanleiding geven. Bj| deelneming aan de warme maaltijden uit de Centrale Keukens moeten aldaar de de bonnen 104 voor 4 ozi vleesch of visch in blik worden ingeleverd. Zelfverzorgers moeten op door de distri butiediensten aan te geven dagen aldaar inleveren: graan 101, 102. 117, 118vleesch 103, 104, 119; melk 109, R 23aardappelen 110. De bonnen zijn met ingang van Zondag 8 Juli geldig; er mag evenwel reeds des Zaterdags 7 Juli op worden gekocht. Winkeliers echter, die bereids Vrijdag 6 Juli op deze bonnen zouden verkoopen, zullen niet worden her- bevoorraad Offlciëele publicatie. In verband met de bepaling, dat het den melkhandel verboden is na 14 Juli a.s. aan het publiek melk af te leveren op bonnen, welke voor dien datum ontvangen zijn, mogen ook de standaardisatiebebrijven aan melkslijters, die een z.g. tegoed bij deze bedrijven hebben, dit tegoed na 14 Juli a.s. niet meer afleveren. Melkslijters, die op 9 Juli a.s. rantsoen bonnen melk „20-i" van hun klanten ont vangen, dienen deze bonnen zoo spoedig mogelijk bij de siandaardisatlebedrijven in te leveren. De standaardisatiebedrljven kunnen deze bonnen uiterlijk op Vrijdag 13 Juli a.s. bij de plaatselijke distributiediensten inwis selen tegen toewijzingen, voorzien van den datum „4 Augustus 1945". Na 13 Juli a.s. kunnen deze bonnen niet meer ingeleverd worden. Woensdagmiddag om 5 uur is in aan wezigheid van Roode troepen en Gen. Omar Bradley de Amerikaansche vlag te Berlijn geheschen. De Advies Commissie voor de Zuivering van Burgemeesters in Zuid-Holland is als volgt samengesteld: Prof. Mr. C. W, de Vries, Den Hazg, lid-voorzitter, Prof. Mr. J. Offerhaus, R'dam lid en plaatsverv. voorzitter. Mr. J. A. van Bronkhorst, Gouda, lid. Mr. J. \Y. Grateisu-, Dordrecht, lid. N. G. Apeldoorn (Victor Bordens) Den Haag. lid. Mr. P. C. Boelc van Hensbroek, secret. Adres i Flatgebouw „Willemspark," Zeestraat, Den Haag. Teneinde een vlugge afwikkeling van de burgemeesters-zuivering te verzekeren, zijn als sub-commissies van de centrale commissie ingesteld Zuiveringssommisiies Burgemeesters resp. met zetel Rotterdam, Dordrecht en Gouda, die ieder in een deel van de pro vincie het onderzoek, w.o. de verhoeren en het bijeenbrengen van het documentatie materiaal op zich zullen nemen. Voorzitter dezer sub-commissies zijn Prof. Mr. J, Offerhaus, voor Rotterdam. Mr. J. A. Bronkhorst voor Gouda. Mr. J. W. Gratama, voor Dordrecht., die als zoo danig zitting hebben in de centrale commis sie. Ds commissie is terstond na de instal latie met ha e werkzaamheden begonnen. De Commissie te Gouda is samengesteld uit; Mr. J. A. van Bronkhorst, Gouda, voorzitter- C. M. L. Koole, Woerden, lid. Jhr. Mr. O. F. A. H. van Nispen van Pannerdcn,Hilleg#m. lid. J. H Winkier, Bergambacht, Hd, Dra. H. J. Wieringa, Alpben a/d Rijn, lid en als plv leden Dr, J. P. de Jong. Gouda, tevens plv. voorz. Mr H. Burgersdijk, Leiden. Mr. F J. van Beeck Cnlkorn, Ouderkerk aan de IJssel, Jhr. Mr. F. J. C. M. van Rijckevorscl, Ltsse en M. A. de Korto, Gouda. Het secretariaat wordt waargenomen door Mr H.H. Kirchbeiner en mcj. L. de Jonf- Het correspondentie-adres der Commissie is Arti-Legi", Markt 27 tc Gouda. De sub-commissie Gouda is Vrijdag 6 Juli op het bureau van den Districtcommissaris te Gouda geïnstalleerd.

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 3