Na een nauwkeurig onderzoek is komen vast te staan, dat de heer J. J. E. Rust; afdeelingschef bij den Goudsche distributiedienst, politiek betrouwbaar moet worden geacht, zoodat de staking van hem is inge trokken. Den heer Rust is geruime tijd actief werkzaam geweest in het illegale arbeidsproces op het distri butiekantoor. DISTRICTS-NIBUWS O. VS. 1 - U.N.I.O. 1 D1STRIBUTIENIEUWS. NIEUWE SCHOUWBURG - GOUDA V.N.V. Revue „D&'s- tyUHStity li! Fa. M. A. v.d. BROEK no. 2031 leerling-etaleur lakschrijver net dagmeisje EEN NETTE JONGEN SCHOUWBURG BIOSCOOP TOT EN MET WOENSDAG 1 of 2 ongem. kamers DAGMEISJE A. BLANKEN. LOOPJONGEN D.V.P.-tjes. uitoefenende de bevoegdheden van den raad, gemeend, dat het Delang der gemeente medebrengt, dat nielt de verklaring tot naasting vóór 1 Juli 11. wordt afgelegd. Het College heeft zich in dit geval, ondanks zijn cpvatting.dat in beginsel een drinkwaterbedrijf bij voorkeur door de Overheid behoort te worden geëxploiteerd, laten leiden door de zelfde overwegingen, welke in 1941 voorzaten, met name die betreffende de vaagheid der overname-clausule. Daarbij kwamen dan nog de onzekere kwesties der prise d'au en de event. Rijksconcessie. Ook werd rekening gehouden met de omstandigheid, dat de overname-som nauw samenhangt met de uitgekeerde winsten over de laatste tien jaren, en dit, ter wijl de uitgekeerde dividenten in deze jaren vrij hoog zijn opgevoerd. Bij naasting op dit tijdstip zou door kapitalisatie van deze uitgekeerde winsten, de naasstingssom aanmer kelijk verhoogd zijn. Wel heeft het Gemeentebestuur zich de vrijheid voorbehouden om alsnog en desgewenscht een besluit tot naasting te nemen, wanneer eer wettelijke regeling tot stand zou komen, waarbij fatale termijnen in overeenkomsten, concessies, e.d. zoo als in het onderhavige geval, ver schoven worden, omdat redelijker wijze daaraan niet de hand gehouden kan worden tengevolge van de oor- logs- en bezettingsorastandigheden. Het College heeft in afwachting hiervan zich in meerderheid bereid verklaard om met de Maatschappij onder het oog te zien of overeen stemming kan worden verkregen over een vervanging van de thans weder voor tien jaren ingegane concessie door een andere concessie, welke eenerzijds voor een langere tijd zou loopen en anderzijds meerdere be vrediging aan de Gemeente zou ge ven op het gebied der financiëele verhouding, der naastingsclausule en event, ten aanzien van de tarieven. Zulke nieuwe voorwaarden zouden eventueel reeds dadelijk met ingang van 1 Januari 1946 ingaan. Tweede Biikinzameling. Zaterdagmiddag 14 Juli a.s. zal de tweede biikinzameling plaats hebben. Het is van groot belang dat zoo veel mogelijk blik ten behoeve van de industrie wordt ingeleverd. Men wordt vprzocht de ledige levensmid- delenb' en gereed te zetten opdat de wagt.is niet behoeven te wachten. Op aller medewerking wordt ge rekend Staking ingetrokken. 35 jaar Marktkoopman. Gisteren vierde de heer v.d. Burg, aardewerkkoopman op de markt, zijn 35 jarig jubileum als marktkoopman. In al deze jaren is den heer v.d. Burg slechts éénmaal niet op de bekende Goudsche markt dag verschenen. De 2e voorzitter van de Marktbord sprak den jubi laris toe, terwijl zijn mede-markt- verkoopers hem in de bloemetjes zetten. Het Pierement weer verschenen. Gisteren verscheen voor het eerst sedert September 1942 het Piere ment weer in Gouda's straten. De gebroeders Tom, die de eigenaars van het nieuwe draaiorgel zijn, moes ten ongeveer drie jaar geleden hun werkzaamheden staken, want zij moesten ingeschakeld worden in het Duitsche arbeidsproces. Zij weiger den en waren genoodzaakt hun or gel te verkoopen. Thans rollen de vroolijke orgeltoonen weer door Gouda's straten en eenieder ver heugt zich weer over de oude ver trouwde orgelklanken. Pestuursmutatie. Op de 9 dezer gehouden verga dering van de Afdeeling Gouda van de Vereeniging voor facultatieve Lijkverbranding is met algemeene stemmen gekozen tot secretaris-pen ningmeester den Heer J. Schat, Kru- gerlaan 84, in de plaats van den heer C. Hagedoorn die wegens druk ke werkzaamheden als zoodanig had bedankt. Ook in het afgeloopen jaar ver toonde het ledental der afdeeling een gestadige groei. Oudewater Zaterdag a.s. des avonds half 8 wordt op het O.V.S.-terrein een plaatselijke wedstrijd gespeeld tus- schen O.V.S. 1 en U.N.I.O. 1. De baten van deze wedstrijd ko men ten goede aan N.V.H. OFFICIEELE PUBLICATIE. De suikerbietenoogst in Nederland staat er slecht voor. Annexatie van Duitsch gebied zal onze suikerpositie ten zeerste ten goede komen. Adreswijziging Rijksbureau voor de Metalen-verwerkende industrie. De kantoren var het Rijksbureau voor de Metalen-verwerkende Industrie zijn fia ingang van 9 Juli verplaatst van de Riouwatraat naar het gebouw „Bellevue", Bezuidenhout- scheweg 15, 's-Gravenhage, tel. no. 183120 t.m. 183129; interlocaal letters X.X.X. Verplichting aanmelding vijandelijke orders Non-ferro metalen. Een ieder is verplicht mededeeling te doen van de bi) zijn bedrijf in Nederland geplaatste vijandelijke orders tot be- of verwerking van non-ferro metalen, welke op 1 April j.l. in uitvoering waren, bij het Rijksbureau voor Non-Ferro Metalen, Lyceumplein 18 te 's-Gravenhage, onder opgave van alle des betreffende gegevens. Aangezien is gebleken, dat nog niet algemeen aan deze verplichting is voldaan, wordt een ieder, wien zulks aangaat, met nadruk aangeraden alsnog met den meestcn spoed voor de bedoelde aan melding zorg te dragen. Hoofdkantoor van den Alg Gemachtigde voor de inbeslaggenomen goederen in Den Haag gevestigd. Het hoofdkantoor van den Dienst van den Algemeen Gemachtigde voor de Inbeslag genomen Goederen (Abego), dat voorheen gevestigd was Stationsplein 16 te Arnhem, is thans naar Den Haag verplaatst. Het kantoor. Riouwstraat 151. tel. 557933, is de eerste vijf werkdagen der week voor het publiek geopend van 14 tot. 16 uur. Hoofdakte-examen 1945, Voor de provincies Zuid Holland en Utrecht worden in 1945 de hoofdakte examens afgenomen te 's-Gravenhage, Haarlem en Utrecht. Schriftelijk exemen Donderdag 26 Juli. Voorzitters zijn: te 's-Gravenhage P. van Nes Czn., hoofdinspecteur L. O., Groot Hertoginnelaan 116, Den Haag; te Haarlem, Th. Brouwer, inspecteur L.O., Inspectie Zaandam, Wilh-lminapark 27, Haarlemte Utrecht, Mr. A. J. F; >ck, Inspecteur L. O. Inspectie Utrecht, J W. Frisostraat 20. Utrecht. Aanmelding moet onmiddellijk geschieden, Candidaten zijn vrij in de keuze der commissie. Officiëelc bonnenll|st voor de 2e week van de 8,te periode 1945, van 15 tot en m. 21 Juli. Publlcf.tte voor het District Gouda, om vartende de DistributiekringenAlkemade, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Boskoop, Capelle a.d.Ijssel,Gouda, Haastrecht, Krimpen e. d. IJssel, Schoonhoven, Woerden. bon 121.122 137 eo 138 400 gram brood 139 600 gram biscuits. R 25 250 gram rijst of kindermeel 123 125 gram versch vleesch of 4 oz. (112 gram) vleesch in blik, of 4 oz. (112 gram) visch in blik. 124 4 oz. (112 gram) vleesch in blik of 4 oz. (112 gram) visch ln blik. 125 126 100 gram vet of 125 gram margarine 127. k' 26 125 gram suiker. 128 1 tablet chocolade of 55 gram gebroken chocolade. 129 2 liter melk en 1 L. karnem. R 27 4 liter melk. GB 501 GC 501 inlegv. 4L. melk 130 100 gram kaas 131 200 gram bloem 132 50 gram zeep 133 50 gram zout 134, 135 en 140 1 kilogram aardappelen Nog geldige bonnen t.m. 14 Juli: B 08 en C 08 inlegvel 8 liter melk. De levering van rijst of kindermeel is afhankelijk van den voorraad bij fa liers:, de keuze berust derhalve niet bij het publiek. Op de bonnen 123 zal zoo mogelijk versch vleesch worden afgeleverd. Is dit niet moge lijk, dan wordt vleesch of visch in blik verstrekt. BH deelneming aan de warme maaltijden uit de Centrale Keukens moeten aldaar de de bonnen 124 voor 4 oz. vleesch of visch in blik worden «ngeleverd. benev. de bonnen 134 en 135 voor 1 kg. aard. worden ingel. Zelf verzorgers moeten op door de distri butiediensten aan te geven dagen aldaar inleveren: graan 121, 122. 137,138 en 139; vleesch 123, 124, melk 129, R 27GB 501 GC 501 (inlegvel) aardappelen 134.135 en 140 Hiermede betuig ik mijn hartel. dank aan familie, vrienden en bek. voor de vele blijken van medeleven. A- de Koning. Hiermede betuigen wij ook namens onze ouders, onzen hartel. dank aan familie, buren en vrienden voor de groote belangst. bi) de behouden thuiskomst. Emmastraat 11. Theo, Adri en Herman Wijnhof. Dankbetuiging nan familie, buren en vrienden voor de bewezen har- telijkh. bij mijn terugk. uit Duitschl. M. Vermeulen, W. Tombergstr. 4 Mede namens mijn familie betuig ik mijn hartelijken dank aan de buurtvereeniging „Ons Genoegen", vrienden en kenn. voor het welkom bij mijn terugkeer uit Duitschland, Jan Hei), Boelekade 161. Langs dezen weg betuig ik, mede namens mijn vrouw, mijn hartel dank, voor de vele bewijzen van belangst., ondervonden bij mijn terugkeer uit Duitschland. A. de Kwaadsteniet, Vondelstr. 41. Aargezien het mi) onmogelijk is bij mijn vertrek uit Gouda van eenieder persoonlijk afscheid te nemen bedank ik op deze wijze alle patiënten voor de prettige samenwerking. J. W. HELLEMAN. Ars. Kerkweg 122, Waddinxveen Gevraagd een vriendelijk tehuis in Gouda of onmiddellijke omgeving, van half Juli tot uiterlllk 1 Sept. voor twee meisjes van 1? en 8)., bi) voorkeur samen. Brieven met opg. condities tc rlchteo tot M-. H. P.C. M.dc Witt Wijnen, Oosthaven 51, Gouda m.m.v. DE JAZZ PROFETEN, o l.v. Bert de Jong De V.N.V. GIRLS, o.\.v. Mevr. S. A. Slobbe—v. d. Brink M tzikale begeleiding: Ensemble Van Berkel. RegieJaap Maarleveld le en 2e OPVOERING WOENSDAG 18 en DONDERDAG 19 JULI a.s. Beide avonden na afloop Ral inde voorl.ingerichte zaal „Kunstmin'' o.l.v. den Heer Chr. v. d Heuvel MuziekWoensdag Otto WerdmulUr en zijn Band. t Donderdag Casper Reebcen and his Pipe Town Pipers, Den Haag Houders van toegangsbewijzen kunnen deze bespreken op Maandag J6 Juli, tusschen 10 en 12 uur aan de kassa van den schouwburg. Zaterdag 14 Juli van 78 uur n.m. laatste gelegenheid voor V.N.V -ers om kaarten af te halen in het Weeshui.!. qc wegCns oorlogsomstandigheden gesloten Eerste electr. PaardsrislSlgerlj van M.v. Vliet, N. Markt 15, alhier 's met ingang van 9 JULI WEDER HEROPEND De naam waarborgt U als vanoud.. goede kwaliteit. Beleefd aanbevelend. M. VAN VLIET Tollenaatraat 99 Gouda Officinale verkoop SIKKENS LAKKEN Vanaf heden weer telefonisch te bereiken onder Eca nette werkster gevraagd, voor 1 dag ia de week. Mevr. VAN MECHFLEN, Markt 58 Vroom 6 DreesmannN.V. vraagt een Aanmelden eiken dag tusschen 10-12 uur Gevraagd volle kosf, goed loon. KRANEN BURG, Vlamingstraat 29. Wij vragen voor de schoenmakerij om tot prima vakman onder des kundige leiding te worden op geleid. De MachinaleSchoenrepa.atk Inr. JOH. MUURL1NG. Óoele street 10 - BOELEKADE - GOUDA vertoornen wij DE NIEUWSTE ACTUALITEITEN, Duur der afgesloten voorstelling 1 UUR Aanvang der voorstellingen: Vrijdag- en Zaterdagavond: 7.30 uur en 9 uur. Zondag: 3 uur, 4.30 uur, 6 uur, 7.30 u;ir en 9 uur Maandag en Dinsdag: 3 uur, 4.30 uur, 7.30 en 9 uur Woensdag: 3 uur en 4.30 uur. (Geen avondvoorstelling) Plaatsbespreking dagelijks van IC—12 *:ur. Zondags 1 uur voor iedere voorstelling. Te huur gevr. door joag echtpaar, mei keuken of gebruik daarvan. Br. Boekhandel VERSCHOOR, onder letter W. Wie ruilt huismetkame ;sen suite en 2 slaapkamers boven, tegen huis aan de buitenkant van de stad. Br. ,>an Kantoorboehh VEf-tZffL. No. 1540. Gevraagd een KRUGERLAAN 66 Gevraagd A inmelden Drukkerij VERZIJL. Gouda PERSONEELAANGEBODEN b.z.a. een flinke Boerenknecht. Ken goed m paarden omgaan en geed melken. Brieven met opgave van loon Prine Hendrikalr. 25. Jongedame (huishoudkundige) zoekt werkkr. in Gouda of on. g. liefst verz. kleine kinderen In gezlnaverb. F-'r. ond. nr. 1790 bu*. r.d.blad Beschaafd me>sj>; 21 f. Ned. H' b.z a. voor hulp in dc middaguren, ong. 1 erv. als verkoopster, in het bezit van liploma Huishoudschool. Br. onder no. 1689, bureau vaa dit Blad. juffrouw b.z.M. als Huishoudster of hulp in de l uishouding. ,n klein gezin, leeftijd 30 j. Br oader no. 1690, Bur. van dit blad. DIVERSEN Verloren Zaterdagmiddag omg. Markt een Daraetatmbandhorlogc. Goud. aohterk.zilver Tegen bel. terug te bei. Vierde Kade 5 Verloren een blauwe regenjas, gaande van dt Pr. Hendrikstr. naar de Spoorbr.over de N. Vaart. Terag tc bez A. O. Boot. Prlna Hendrikstraat 25 Verloren eeucahier met opschr. „bloemisterij" toebehoorend aan P v. d. Stam. Gelieve ten spoedigste terug te bezorgen aan W J. Blom, Nleuwdorperweg. Reeuwtjk

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2