Schrave wascht weer CONDUCTRICES Fa, C. Tukins Ozn 209* KORTE BERICHTEN. OFFICIEELE PUBLICATIE. N.V. Autobusdienst „DE RIJNSTREEK Van Tolstraat C 70 - Bodegraven „DE BUMBLEBEE'S" H. J. Rensink Aflr. Vlackstr. 9 2003 BOELEKADE 171-173 Abonneert II cp „De Viije Pers gevraagd Boekhouder Voorinlevering Neef en Rabouw Plateelschilders Thuiswerkers Pension. KANTOORRUIMTE halfwas loodgieter Dienstmeisje gevraagd Verkoopt niei vroegtijdig. Het is uitdrukkelijk bepaald, dat winkeliers Vrijdags geen artikelen op nieuw aangewezen bonnen moger. verstrekken. O.idanks dit verbod, Zijn Vrijdag ji. een aantal winkeliers overgegaan tot het verkoopen van artikelen op nieuwe bonnen. Bij een Vrijdag j 1. gehouden controle wer den een aantal winkeliers betrapt. Zij zullen waarschijnlijk niet worden herbevoorraad Wij doen een ernstig beroep, niet alleen on de winkeliers, doch ook op de koopers, zich aan de voor schriften te houden. BINNENLAND. Het Prinselijk gezin naar Soestdijk. Op Zaterdag 4 Augustus a s.( drn dag voor 'ie verjaa-dag van Prinses Irene, zal het prinselijk gezi i haar intrek nemen in het patets Soest tijk. In Baaru en Soestdijk ts men reeds druk bezig met het organtseeren van de komende feestelijkheden. Er worden o.a. spelen voor de jeugd op het grasveld voor het palels georganiseerd. Hieraan zullen ook de drie prinsesjes deelnemen De Grieksche generaal en premier heeft in een verklaring voor de Grieksche pers het aftreden van Koning George van Grie kenland geeischt. De Amerikaansch-Britschc vloot, die tegen Japan opereeren. heeft sinds 10 Juni, 74 schepen tot zinken gebracht en 157 beschadigd. Fen der laatste slagschepen van Japan werd bij een bomaanval vernietigd. De conferentie van de Big three te Potsdam zal waarschijnlijk Woensdag of Donderdag eind gen. Het 8ste leger, waarin soldaten uit het geheele Britsche Gemeenebest hebben gestre den en dat was opgerukt van El Alemain naar de Alpen, heeft met ingang van gisteren opgehouden te bestaan. Uit alle deelen van de wereld werden qt lukwenschen ontvanaen. Aan de Russische regeering zal een uit- noodiging worden gezonden voor de te Parijs K- houden conferentie over de toekomstige status van de internationale zóne van Tanger. - De heer Plcsman, dir. der K.L.M. is in Curasao aangekomenwaar hi) werd ver welkomd door Dr. P. Kasteel, gouverneur van Curasao. Zaterdagavond is in de Apollohal te Amsterdam een bal gehouden voor de ver trekkende Marine-oorlogsvrijwilligers. Meer dan 5°00 peiAomtn namen hieraan deel. De in deze tubriek opgenomen mededeelingen kunnen uitsluitend worden opgegeven via den Recoqnit'edicnst, Parkstraat 25, Den Haag, Tel. 116220, dan wel viacontacicomnussarissen van den Ree. dienst. Prijzen akkerbouwproducten oogst 1945. Het Hoofdbedr. voor Akkerbouwprod. maakt bekend, dat voor onderstaande pro ducten van den oogst 1945 de volgende prijzen zullen gelden: (eerste prijs is oor. logstoeslag boven den richtprijs van vorig jaar; tweede prijs is nieuwe prijs). Granen, tarwe 3.75. 17: rogge 4, 16.75: gerst 2.50, 14,50; haver 2,25, 12.75; evene 12,75 :mais 15: boekweit 11.50. Peulvruchtenwaalsche boonen 1,50, 23.50: andereveldboonen 1.50, 17.50 Groene erwten en schokkers; groene erwten 1.50, 19; schokkers 3, 19. Capu- cijners: blauwpeulen 1.50, 18.50; mansholt's hala 1.50, 2150: wijker vale 1.50, 18.50; platte vale 1.50, 29 50 Grauwe erwten: halflangstroo (gruno) 1.50, 24.50; langstroo (Noord-Holland) '.50 29.50. Bruine boonen Zeeuwsche lange 1.50, 25: Gron. itroo- en Friesche woudboonen 1.50, 26.50 Noord- Holl. bruine boonen 3, 30; kievitsboon- a 1.50, 29i50. Witte boonen: walchersche wit'e boonen 3, 30Noord-Holl krombekken 1.50. 29 50; citroenboonen 3. 30. Zaden koolzaad 25, 45: mosterdzaad (bruin) 70; raosterd-.aad (geel) 40, karwijzaad 40blauw- maanzaad 45, 85; kanariezaad 3, 15; lijn zaad 25; stroovlas 1. 14.50. Andere ge wassen; suikerbieten 4, 30; cichorei 14, 40. Bovenstaande prijzen gelden voor een gezond en houdbaar product van gemiddelde kwaliteit. Zt) worden verhoogd met een gemiddelde bewaarvergoeding voor den teler ten bedrage van f 0.50 per 100 kg., behalve voor wat betreft oliezaden, stroovlas, suiker bieten en cichorei. Hiermede vervalt de tot dusver gebruikelijke wekelijksch oploopende bewaarvergoeding. Vergunningen zakenreizen buitenland. Aanvragen ter verkrijging van vergun ningen tot het oadernemtn van zakenreizen □aar het buitenland moeten worden gericht tot de bevoegde rijksbureaux, hoofdbedrijf schappen of bedrijfschappen. Aunvagen, waarvoor gecu enkele dezer instellingen bevoegd is, moeten worden gericht »ot het Ministerie van handel en Nijverheid, «fd. transport en energie, Bezuidenliout 30, 'a Gravenhage, resp. het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening, afd. buitenland, Oost- duinlaau 2, 's Gravenhage. Inschrijving Melkhandel De Dir.-generaal v.d. voedselvoorz. maakt bekend, dat in dc prviocies N.-Holland, Z. Holland en Utrecht zelfstandige melkhande laren alsmede winkelfilialen van zuivelfa brieken en standaat disatlebedrijven, zich bij het centr, distr. Kantoor moeten laten inschrijven. Niet ingeschreven behoeven dus te worden zij, die uitsluitend optreden als melkbezorger in vasten dienst bij een zuivelfafriek of standaardisatiebedrijf, op loon en/of pro visiebasis. De zelfstandige melkhandelaien en filiaalbedrijven dienen zich tot deplpnt selijke distributicdiensten te wenden in de week van 29 Juli t/m 4 Aug. a s. In deze week moeten zi) voorts de bonnen D 08 (rood en blauw) bij de plaatselijke distribu tiediensten inleveren ter vrrkijging ve.i voor schottoewijzingen voor melk, per ingeleverde bon D 08 (rood) zullen zij een toewijzing van een rantsoen melk ontvangen en per ingeleverde bon D 08 (blauw) een toewijzing voor drie rentsoenen. Zoowel op de roode als de blauwe bonnen zal een toeslag van 30 °'o worden gegeven. Deze toeslag is be stemd om de handelaren in de gelegenheid te stellen op aanvullingsbennen voor jeug dige personen en rantsoenbonnen te kunnen leveren en eventuee'e omzetsvermeerdering op te vangen. De uitgereikte toewijzingen geven in de week volgende op die waarin zi) door het distributiekantoor zijn afgegeven recht op het betrekken van melk bi) de standaardisatlebedrijven. Bakken van kleinbrood toegestaan. Het hoofdbedrijfschap voor akkerbouw producten maakt bekend, dat het bakken van klein brood en luxe brood thans weder is toe gestaan. Ook het bereiden in loon van ban ketbakkerswaren van door consumenten in geleverde grondstoffen is toeaestaan, nuts dit uitsluitend geschiedt tegen een geldelijke ver goeding, zoodat de geheele ingeleverde hoe veelheid moet worden verwerk'. Er mag niets door den verwerker worden achtergehouden. Tevens wordt daaibij als voorwaarde ge steld, dat de verwerker voor een zekere hoe veelheid suiker, boter en bloem een bepaalde hoeveelheid gereed product aflevert. Receptuur zal nog worden verstrekt. Prijzen van groenten en fruit* Vanaf 3 Juli 1945 zijn alle prijzen van groenten en fruit opgenomen in de lijst van Maximum-prijzen. Deze prijzen zullen zoowel vanuit het consumenten- als vanuit het pro- duccntenstandpuni bezien, op een redelijk niveau worden vastgesteld. Het prijspeil van Mei 1940 kan evenwel niet als maatstaf worden aangenomen, daar de toenmalige prijzen dikwijls ver beneden den kostprijs lagen. Er wordt overigens nog op gewezen, dat de vastgestelde prijzen slechts maximumprijzen zijn, zoodat natuurlijk in verschillende ge vallen ook lagere prijzen kunnen worden gerekend. Koopt geen levensmiddelen zonder bon. Het blijkt noodzakelijk onder de aandacht van het publiek te brengen, dat het onder de huidige omstandig heden op geen enkele wijze meer te motiveeren is, dat een beroep wordt gedaan op de boeren ter ver krijging van extra levensmiddelen. Dit gebeurt den laatsten tijd nogal eens door vereenigingen ten behoeve van straatfeesten, ouden van dagen, zomerkampen, weekend bijeenkom sten, enz. Op deze wijze verdwijnt een gedeelte van de melk, boter, kaas en andere producten naar be paalde groepen van personen, welke producten de geheele bevolking ten goede moeten komen. Dit kan niet toegestaan worden en maatregelen zullen, indien men toch dit verbod overtreedt, niet uitblijven. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter NEELTJE HENDRIKA. Wij noemen haar Nelly. B. F. VANHENSEN VAN UNINGEN M. VAN HENSEN VAN UNINGEN— Wiezer Gouda. 28 Juii 1945. Doelestraat 16. Woensdag 1 Aug. hopen onze geliefde Ouders P. C. DE JONG A. DE JONG-Boot den dag te herdenken, waarop zij voor 45 Jaar het Huwelijk traden. Dat zi) nog lang bij ons blijven, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Aangezien het mij niet mogelijk is, het groot aantal gelukwenschen, ontvangen ter gelegenheid van mijn 25 jarig ambtsjubileum, per soonlijk te beantwoorden, neem ik de vrijheid langs dezen weg daar voor hartelijk dank te zeggen. HARMS. Langs dezen weg betuigt de familie v. ECK, haar hartelijken dank aan Doctoren en verplegend personeel van het Noodziekenhuis aan de IJssellaan, voor de uitstekende be handeling en verzorging van hun Moeder. Mevr.M M. v. Eek-Kool Boschweg 43. Gouda Langs dezen weg betuigen wi) onzen hartelijken dank aan vrien den, buren cn kennissen, voor de vele blijken van belangst. onder vonden bi] onzen terugkeer in het Vaderland. C. cn M. van Driel R. van Catsweg 116 Hiermede betuig ik rnijn hartelijken dank aan familie, buren en kennis sen. voor de blormenattentle bl| mijn terugkeer ondervonden. DINA RAHOUW. Snoystr. 57 Langs dezen weg betuig Ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangst. en bloemen van familie, buren en vrienden bi) mijn terugkeer uit DultachJand: C. A. v. d. Kils. Gr. Beairlxstrnat 26 vraagt Uitsluitend schriftelijke sollicitaties m m DDIIf AUTtM I Bekend kapitaalkrachtige onderneming in de hoofdstad a I BH 8 van Gelderland, over eigen toonzalen beschikkende, zoekt arttkelen hiervoor zooali: meubelen,ktein-meubelen, luxe-,huishoudelijke- en electrische aitikelen Gelderland en omgeving zitten door oorlogsgeweld met leege winkel». Wij koopen contant. Helpt U ons aan artikelen. Brieven onder no. 2191 Centraal Advertcntia Bureau „C. A. Rupp. Arnhem DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1945 des avond» om half acht, optreden van het Hangnch Onder- duikeragezelachap 1943 met inbegrip van de „IKAMALA'S in het THALIA THEATER, ten bate van „Eere- schuld en Dankbaarheid", Gouda Origineel onderduikertprogramma (Zoo mogelijk blnoclea meebrengen! Medewerkenden; Mies Boonstra (N.I.R.O.M); Rie Eduard; E.Eduard; Ch. Eras; Ada Fianssen T. Kropmans Ir. S. J. Meyn Mon. Soedjono; Ans Verrlng T. Weil. Entree f 2.50 (alles inbegrepen). KaartverkoopReünie, Oosthaven 17 dagelijks van 9-121 en van 2-5 uur. Zie voor het progamma de aanplakbiljetten HALLO HALLO Wij zijn weer aangesloten onder nummer 3467 U belt en wij staan voor U gereed Langs dezen weg betuig lk mijn hartelijken dank aan familie, kennis sen cn buren, voor de betoonde belangstelling bij roiln terugkeer uit krijgsgevangenschap. In het bij zonder dank Ik J. Schoonderwoerd. Lethmaethstraat, voor de gegeven muziek. T. VAN GENT Tollenstraat 63 Bewfndvoerlng. Allen die gelden te vorderen hebben van, verschuldigd il|o .au. ol goederen on.l.r hun he,uiting hebben v.n LEVY VAN COLLUM .n RACHEL JESSURUN CAR- DOZO, gewoond hebbende te Gouda, worden verzocht zich vóór 1 Sept. 1945 Ie wenden tol den bewindvoerder Mr. J. L. J. A. van Machelen. Markt 61 te Goudn. De Bewindvoerder. Mr. J. L. A. VAN MECHELEN Goudn. 28 Juli 1945. en is ook weer tele fonisch aangesloten onder nummer Vanaf heden zijn wij weer tela- fonisch aangesloten onder no. Modelslagerij - L- TIENDRWEG 49 voor Groisierderij In Boter en Vetten. Brieven met opgave van verlangd salaris en met referentiën onder nr. 2307, bur v. d. bled. Achter de Vischmerkt 88 Telef. 3335» b g.g.h. 2276 GEVRAAGD Brieven onder no. 2204, bureau van dit blad. Firma te Venlo vraagt te koop 2 kleermakers persijzers 1 kleermakers-machine Br. onder no. 2270, bur. v. d bl. Vauaf heden worden door ons weer order» aangenomen, welke la volgorde v».. binnen komst worden afgewerkt. Bij ons is plants voor BENIGE LEER LINGEN, welke tot vukman zuilen worden opgeleid. Boekbinderij Cor Sevsnhoven Gediplomeerd Boekbinderij Ridder v. Cntsweg 98 Gouda Vert, voor Reeuwljk en orng P. V«rlaon, Reeuwal D 101 Gevraagd: net meisje leeftijd ongeveer 16 jaar voor het schoonhouden der monsterkamer en lichte kantoorbezigheden. J. Rietkerk, Markt 10, Gouda Net eenvoudig pension gevraagd (geen gebruik van centrale keuken) Zaterdag en Zondag afwezig. Brieven bureau v.d. blad, no. 1732 Architect zoekt voor tijdelijk of voorgoed centrum Gouda. Brieven onder no. 1757, bureau van dit blad. Een flinke gevraagd. Aanmelden. A, BOOM, IJssellaan 107. Gevraagd MEISJE voor dag of dag en narht. Tevens WERKSTER v. schoon houden van de praktijk. Aanb. Mevr. v, BEEK, Krugerlaan 87 bi) Gcudsche familie te Amsterdam, voor dag en nacht. Goede behan deling en goed loon. Aanmelden Goudsche Muziek handel, Lange Tiendaweg 11. TER RUILING: Nieuwe overall voor werkbroek, groote m. Gouwe 50 plusfour-pak leeftijd 14 jaar. voor pak of bovenkleeding leeft. 16-17 j., J. Luykenstr. 28 een paar zwarte damesschoenen hoopc hak, bl. suödeschoenen cn een paar zw. satijnen danspumps m. 38 v breede dnmesinolière» Krugerlaan 89. Meisjesscb. m. 31 of werkach. m. 42 voor meltjessch. m. 33-34. Wijnhoff. Kllmopstr. 5 2 paar jongensschoenen 38 en 39 voor 2 p. maat 41. R. v. d. Bas. Groenendaal 92 Nieuwe schoenen voor een nieuwe rijwiel buitenband, Peperstraat 48. Gabardine heeienjas groote jongensmaat voor heerenmaat. Jan Phllipsweg 15. een paar bruine darnessch. hoog» hak m. 36 voor Mel»je»roantel. leeft. 3J j. 2de Kade 17 x. g.a.n. schoenen m. 38. zwart «uède met lak voor Jongenssch. m. 34 z. g.a.n. Hoogstr. 23 groote maat kinderledikant me» matras en hoofdkussen voor Brandstoffen. Meisjessch. maat 33 of 34 voor Meisjeischoentn ni. 36. Onder rle Boompje* 19. een paar bruine m.iajesm iliöres m 27 voor m. 29. Noordcgtanf. Splerlngatrnat 127.

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2