firoDi w nkelbadrijl «I PIANOLESSEN aangeboden 68L, Kuiper, Spisringstr 89 Wid. Inox Dortlind - fiooda Ketting met hanger le KRUIDENIERS BEDIENDE Voedselvoorzieningskantoor eenige administratieve krachten Een nette dienstbode Mevr. SCHUTTELAAR R. OOSTERLING J. H. van den Bosch DAGDIENSTBODE bewoonbaar piashuis. Kuipvaatwerk en Wascjmachines Om teiefoonnr. li 2076 Slagerij RIDDERSMA, Zit-Slaapkamer Abonneert U op „DE VRIJE PERS" net tweede meisje De toestand wordt weer norma al J. Aldershof, G0f^"g.ma nette R.K. Dienstbode Flink meisje WERKSTER een ACQUISITEUR Jongste bediende DAGMEISJE Athletiek. Aan den Zondag J.l. gehouden atletiek wedstrijden op de Neuijto-sintelbaan te Rotterdam nam ook Vires et Celeritas deel, die de volgende successen boekte: 80 meter Meisjes kl. A. W. Engelfriet, 4e in 11.1 sec. 100 meter Dames kl. D. L. v. d. Kroef, 5c in 2 4.9 sec 100 ineter Dames kl. A. S. v. d. Meer, 3e in 12.5 sec. Verspringen Domes kl. C. N. v. d. Berg, 2e met 4.57 meter 400 meter Heeren kl. D. H. R. v. Dcest, le in 54.2 sec. 400 meter Heeren kl C. H. C. Heijneman, 2e in 56.9 sec. Verspringen H?eren kl. E. J. v. d. Heuvel, le met 5.68 meter Estafette Meisjes 4 x 80 meter 2e in 48.2 sec. Estafette Heeren 4 x 100 meter C le in 48.1 sec. Internationale wedstrijd. A.s. Dinsdagavond half 7 zal er op het O.N.A.-terrein de wedstrijd plaats vinden O.N.A. 1-Royal Artillery-Boys. BINNENLAND. Toestand van H.M. de Koningin bevredigend. H.K.H. heeft Zaterdagavond een radio toespraak gehouden, waarin ze eenige persoonlijke dingen zei. De longontsteking van Haar Moeder verloopt heel goed. Ze mag alweer eenige malen opstaan en heeft weder eenige besprekingen kunnen voeren. De prinses sprak de hoop uit, dat na de jaren van onafgebroken hard werken, druk en spanning, nu een periode lang genoeg voor genezing en ontspanning, verwezenlijkt zal kunnen worden. De Prinses dankte voor het groote welkom bi) den terugkeer in het vaderland van ^blle kanten ondervonden. De prin sesjes zullen evenals alle andere kinderén een geregeld en rustig leven moeten hebben maar wel degelijk rullen ze de groote gebeurtenissen meemaken. Een enkele maal zullen zij een reisje maken om een indruk te krijgen van hun vaderland en zijn verwoestingen. De prinsesjes zijn dol op omgang met menschen eri kinderen, ze zijn al heelemaal thuis en zijn verrukt over Nederland. Bij de diepe vreugde van hereeniging in het vaderland denkt men voortdurend aan de velen, naar wier thuiskomst tever geefs wordt uitgezien en men beseft des te meer zijn verantwoording tegenover dit alles, om dan ook zijn uiterste kracht in te spannen voor ons aller vaderland, zoo besloot de Prinses. KORTE BERICHTEN. De oorlog in het Verre Oosten. Het communiqué van Mac Arthur meldt, dat de half verhongerde resten van het eerst zoo sterke japanschc leger op Lu- zon verbitterd tegenstand blijft bieden. In de afgelopen weken zijn er 4740 Ja panners gesneuveld tegen een verlies van 27 Amerik. manschappen Tropische ty phoons verhinderden luchtoperaties boven Japan. Toch meldde gisteravond Radio Tokio, dat 100 Superforten aanvallen hebben gedaan op 3 industrieplaatsen in Japan. Patrouilleerende bommenwerpers van de 7e Amerikaansche vloot zetten de blokkade van de Jap. wateren voort en verniet'gden of beschadigden 25 sche pen, w. o. het meerendeel loggers. Het Nederlandsche schip „Orestis" van de K.N.S.M. is heden vanuit Methil in Schotland te IJmuiden binnengeloopen. Het schip heeft een lading kolen aan boord. De „Orestis' is door de Dult- schers gebruikt en in beschadigde toestand in de haven van Kopenhagen terugge vonden. Het schip zal door de R.D.M. worden gerepareerp. Het Ned. schip „Randfonteijn" is heden uit IJmuiden zonder lading naar Canada vertrokken. In J. Slavië is een amnestie afge kondigd voor collaborateurs. OFFICIEELE PUBLICATIE. Toewijzingen gort en zout. De Dir. Gen. v.d. Voedselvoorz. maakt bekend, dat de plaatselijke distributie diensten in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht van 5 t/m 11 Aug. '45 opnieuw een voorschottoewij zing voor gort zullen verstrekken op basis van de destijds ingeleverde bonnen K05 (rood en blauw). Per bon K05 zal een toewijzing voor '/i rantsoen gort worden verstrekt, vermeerderd met 10%. Op de door de detaillisten van 5 t/m 11 Aug. in te leveren zoutbonnen 133 zul len de distributiediensten een toewijzing uitreiken voor 1 rantsoen per bon, ver meerderd met 10%. Bij deze uitreiking heeft gelijk voorschotherziening plaats Rijk%textiel gesloten van 5 t.m. 12 Aug. De kantoren van het Rijksbureau voor Textiel, afd. Wolindustrie, Willem II- straat 47-49, Tilburg, zullen van 5 t.m. 12 Aug. a.s. gesloten zijn, zulks in ver band met de vacantie van liet personeel. Alleen voor zaken, die geen uitstel dulden, zal iemand aanwezig zijn, die belanghebbenden te woord kan staan. Levering slachtvee. Na de bevrijding in Mei 1.1. is in de vleeschbehoefte van de bevolking in het Westen des lands voor een grooc gedeelte voorzien door den invoer van vleesch in blik. De aanvoer daarvan is echter door de minder gunstige wereldpositie van vleesch sterk verminderd, waarom het noodzakelijk is, dat ter handhaving van een matig vleeschrantsoen, ook versch vleesch gedistribueerd wordt. De veehouders, die nog niet aan hun aanslag in de veelevering 1945 voldaan hebben, zullen van nu af aan regelmatig voor levering van slachtvee aangeschre ven worden. Aan dezen aanslag dient in ieder geval voldaan te worden, daai an ders van een regelmatige vleeschd.stributie geen sprake kan zijn. Hoewel de voedsel positie na de bevrijding aanmerkelijk beter is geworden, dient men te bedenken, dat dc voorziening van eiwit en vet, zoolang er in andere deelen van de wereld nog oorlog gevoerd wordt, moeilijkheden blijft opleveren. De Nederlandsche veehouders dienen daarom ook hun bijdrage te ver- leenen doo. te voldoen aan den hun op- gelegdea leveringsplicht van vleesch. DISTRIBUTIE-NIEUWS Wie mag bonnen R 15 in ontvangst nemen Wie mag bonnen R 15 in ontvangst nemen? Detaillisten die: 1. uitsluitend in tabaksproducten of aanverwante artikelen handelen 2. als tabaksdetaillist bi) het C. D. K, zijn ingeschreven en een codenummer als zoodanig hebben. 3. over een geldige tabaksvergunning beschikken. De bonnen mogen niet in ontvangst worden genomen door tabakszaken, welke indertijd gesloten zijn. Het minimum aantal in te leveren bonnen bedraagt vijftig stuks In afwijking van andersluidende alge- mcenc publicaties dient inlevering van de bonnen R 15 door detaillisten in den distributiekriag Gouda te geschieden op Donderdag 9 en Vrijdag 10 Aug. a.s. Distributie van melk* Op bon B 551 van de Noodkaart V, welke voor de week van 5 t.m. 11 Aug. 1945 recht geeft op het koopen van 2 liter gestandaardiseerde melk, zal in den distributiekring Gouda tevens 1 liter karnemelk worden afgeleverd. Het distributiekantoor te Gouda maakt bekend, dat in de week van 6 tot en met 11 Augustus 1945 bon 196 der M. G.-kaart is aangewezen voor het koopen van 1 pond vers :he zee-visch bij de vischhandelaars, Mededelingen voor den handel. In te leveren consumentenbonnen in de week van 5 t/m 11 Augustus 1945. Zout, 133, l/2 rants, p. b. Chocolade, 165 rest. 145, 7* rants, p. b. Suiker, 166 ea R 34 rest. 144 en R 30, Vs rants, p. b. Bloem, 164, 2 rants, p. b. Rijst, R 33 en rest. R 29, 1 rants, p. b. Boter, 151 en rest. 106, lf2 rants, p. b. Marga rine, 152, 153 en 154 eveneens 125 en 126, l/a rants, p. b. Kaas, 155 en rest. 130, 1 -ants. p. b. Eieren, uitsluitend rantsoen bonnen. Huishoudzeep, 132, 1 rants, p. b. Bakkers Brood, 161, 162. 163, '77, 178 en de nieuw aangewezen bonnen voor deze week, 4 rants, p. b. Biscuits 179 v»- rest. 159, 8 rants, p. b. Slagers t Vleesch, 171 en 172 rest. 149 en 150, 1 rants, p. b. Aardappelhandel Aardappelen, 169, 170, 180 en de nieuw aangewezen bonnen voor deze week en rest, 134, 135 en 140, 1 rants, p. b« In de week van 5 t/m 11 Augustus 1945 zal een nieuw voorschot worden uitgereikt voor de volgende artikelen: Bloem, per ingeleverden bon K 05 rood en blauw 2 rants, -f* 10%- Biscuits, p. ingel. b. K 05 rood 4 rants. 4- 10%. Gort, p. ingel. b. K 05 rood en blauw l/2 rants. -f- 10 Eipoeder, p. ingel. b. K 05 rood en blauw 1 rants, -f- 10#/0. Peulvruchten, p. ingel. b. K 05 rood en blauw '/a rants. 4- 10%- Vermicelli, p. ingel. b. K 05 rood en blauw 1 rants. -J- 10%. Melk, p. ingel. b. D 08 rood 1 raots. -f 30%, p. ingel. b. D 08 blauw 3 rants, -f- 30 Tabak, p. ingel. b. R 15 (tabakskaart) 2 rants. -\- 10%. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan de vischvereen. „Neerland vrij", aan de buurtvereen. „Oranje Vreugde" en aan alle vrienden en kennissen, voor de vele bloemen en belangstelling bij ons 45-jarig Huwelijksfeest ondervonden. P. C. DE JONG A. DE JONG—Boot. Baanstraat 7 Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijker dank aan de vischclub,de Edelkarper "en aan de loterijclub, voor de vele bloe men en blijken van belangstel ling bij ons 45-jarig huwelijks feest ondervonden. P. C. de Jong Baanstr. 7 A. de Jong-Boot Verloren in de omg. van het Tennisveld a. d. Gr. Beatrixstr. zilveren armband met drie Zeeuwsche knopjes Tegen bel. terug te bezorgen Gr. Beatrixstra^t 17. Verloren (gedachten!.', aan overleden mar) Tegen belooning terug tc bez. bij Wed. DE KOK. 4e Kade 6 vraagt la 't bezit van vakdiploma's Goede vooruitzichten. Brieven no. 2384, Bureau van dit blad. Uw slager Is weer telefonisch te bereiken met no. 2055 V. d. SPRONG Slagerij - Karnemelksloot 18 vraagt voor tijdelijk (1 of 2 maanden) (ra. of vr.) die ONMIDDELLIJK in dienst kunnen treden. Aanm. ten kantore, Lange Tiendeweg 79, Tel. 3725 en 3737 HERZIENING UITBREIDINGSPLAN, De Burgemeester van Waddinxveen brengt ter algemeene kennis, dat het plan tof herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, regelende de bestemming in onderdeelen voor de omgeving van de bebouwde kommen en de Breede Vaart, benevens de daarbij behoorende bebouwingsvoorschriften door heeren Gede puteerde Staten dezer provincie bij besluit van 11 Juli 1945 zijn goedgekeurd. Deze stukken liggen voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie. Waddinxveen, 2 Augustus 1945. De Burgemeester voornoemd, ALBARDA, fung. Burg. voor dag of dag en nacht ge vraagd door Nw. Veerstal 7 Weer tt'.efonisch aangesloten onder no. 2933 Schildersbedrijf Zwarteweg 36 Gonda ook aan eerstbeglnnendcn le Hyron. v. Alphenstr. 23 Gevraagd Adres A. VERBURG, Spieringstraat 65 Gouda Telefoon 3301 Tc huur gevraagd door jongelui die wenschen te trouwen een Brieven onder no. 2394, Bureau van dit blad. REPARATIES aan Gouwe 186 Gotido Aangeboden voor dame alleen of kamers en keuken voor echtpaar. Brieven onder no. 2064, bur. v. d. blad Gevraagd voor heele of halve dagen, met kost. MEVR. E. JASPERS, 'Bleekersiingel 59 (bovenhuis) U belt, wij bezorgen Uw bestelling aan huis. Telefoon 2201 VEEESCHHOUWERIJ lc Kla. Westhaveib 38, naast postkantoor Dame zoekt Zit-Slaapkamer of Slaapkamer Brieven onder no. 2224, bureau van dit blad Mevrouw Laat ons Uw ko'ison en sokken verzolen of van tricotgoederen, kousen, sokken of kinderkousjes maken. Ook nemen wij dameskousen in ontvangst voor het ophalen van ladders. KONINGIN WILHELMiNAWEG 207 Gevraagd een v. d. Tolstraat 2, BODEGRAVEN voor dag of dag cn nacht gevraagd Mevr. v. RHIjN, v. Bergen IJzendoornpark 91i. Gevraagd een voor eenige ochtenden per week Mevr. DE VRIES, joubertstr. 62 vraagt voor haar Assurantie-afd. Tevens gevraagd een Sollicitaties alleen schriftelijk. Gevraagd een zelfstandig kunnende werken. M. J. DE JONG, Groenendaal 8 PERSONEEL GEVRAAGD: een tweede Meisje van 8.30—3 uur Mevr. Reedijk, Crabetbstraat 45. Werkster voor Donderdag of Vrijdag. Mevrouw Rosmalen. J. P, Heyestraat 6 PERSONEELAANGEBODEN: net persoon zoekt werk aia Kleermaker. L. Gouwe 56 (boven) bulp in de Huishouding bij heer of dame. Br. ond. no. 2381, bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD: Kinderspeelgoed voor pl. m. 5 j. Goejan- verwellendtjk 21. eeu compleet Welpenualform. De Heer, Weth. Venteweg 152. Gordijnen, Overgordijnen. Vloerbedekking. Brieven onder no. 2297, bur, van dit blad. Invalidewagen met zelfbcsturing. Graaf van Bloiostraat 48. een Vulpen ra. Gouden Pen. Event, te rullen op nader overeen te komen cond. voor een electr. strijkij-.er 127 V. (nieuw) C. Ketelstr.6. Een jonge hond, De la Reylaan 9 Damespantaion m. 40—42. Brieven onder no. 2414, Bureau van dit blad TE KOOP AANGEBODEN prima Winterjas, oude kwal. een zwartz. Pet en een Duivenk. E Schouten, 3e Kade 118 drie M. Kachelpijp en een ténpersoons-iedi- kant. Staringstraat 2. een paar stoffen Schoenen met 1 ooge hak een Rolveger cn een paar Strijkijzers. Kruidenierstraat 5. TER RUILING: een paa Damesichoeoen m. 37 (nieuw) voor een p. dimessch m 40. K. Wilhelmlnaw. 288 eea pnai z g.a.n. damesschoenen m. 36 bruin, voor m. 39, pl. hak. Graaf Florisweg 74D donkerblauwe Heerenjas voor Jongenspak of broek. P. v. d. Wolf. W. VentewHlé9 een grijs mantelpakje ro. 44 voor een zwart Mantelpakje, m. 44. Een paar ■troohocdea voor een paraplule. Een beige vllthoed voor donkerbr (stof velours) Kanaaldijk C 35A Moordrecht. I blauw mantelcostuura voor een heersa- costuum, groote maat Te ziea na 20 uur. IJssellaan 187, groote eiken salontafel met 4 eiken stoelen voor 1-persoonsiedlkant met bcdstel. Blauwstraat 1. Gouda

De Vrije Pers | 1945 | | pagina 2