VISITEKAARTJES Boerenarbeider, TUINJONGEN. een nette Leerjongen Een JONGEN gevraagd gesloten Handwagen DRUKKERIJ HERMAN MATHOT UITBETALING TARWE MEELPRIJZEN. BRANDWEER. zich onmiddelijk begeven naar de bewaarplaats hunner spuit, ten einde de bluschmiddelen te ver voeren. JACHT. Burgerlijke Stand - Waddinxveen VERSLAG van de Gemeenteraadsvergadering KERKDIENSTEN. ADVERTENTIËN. Bekwame en halfwas Draaiers in groote verscheidenheid. 9EEF^ FI^MA A. TASELAAR, Kerkweg 10. aan hare .klanten. r van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18e levensjaar volbracht. 6. Voor hem of haar, die tot het doen van de aangifte verplicht is, kan de aangifte ge schieden dooreen ander, daartoe schriftelijk gemachtigd. Opgave ter inschrijving. Artikel 16. 1. De bestuurders van krank zinnigen-, idioten-, doofstommen- en blinden- gestichten, van gevangenissen, van rijkswerk inrichtingen, van rijksopvoedingsgestichten en van tuchtscholen zenden jaarlijks vóór 10 Januari eene opgave, ingericht in den door Ons te bepalen vorm, van de daarin opgenomen mannelijke personen, die alsdan voor de mi litie moeten worden ingeschreven, aan Onzen commissaris in de provincie, binnen welke de inschrijving moet plaats hebben. 2. Ten aanzien van de mannelijke perso nen, die ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regee ring zijn gesteld en niet in een Rijksopvoe dingsgesticht zijn opgenomen, geschiedt gelijke opgave vanwege Onzen Minister van Justitie. 3. De inschrijving van de in het eerste en het tweede lid bedoelde personen, zoomede van die, welke in dienst zijn bij dezeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, geschiedt overeenkomstig door Ons te geven voorschriften. Inschrijving na den gewonen tüd. Artikel 17. 1. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven: le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e levensjaar volbracht, én vóór het intreden van het 21 ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het DuM- sche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft en wiens vader, moeder of voogd niet reeds in een dier Rijken woonplaats had; 2e. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die niet in een der genoemde Rijken woonplaats heeft, doch wiens vader, moeder of voogd na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18e levensjaar volbracht, en vóór het intreden'van diens 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen een dier Rijken gevestigd heeft; 3e. ieder mannelijk minderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij of zijn vader, moeder of voogd zich binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft; 4e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in hel Koninkrijk België gevestigd heeft; 5e. ieder mannelijk meerderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarirj hij het 18e levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft; 6e. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e levensjaar volbracht, en vóór het intreden van hpt 21ste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin van art. 12, tweede lid; 7e. hij, die vóór het intreden van het 21ste levensjaar ophoudt te verkeeren in een der gevallen, bedoeld in art. 13, indien hij overi gens, hetzij volgens art. 12, hetzij volgens het hiervoren onder le.—6e. bepaalde ingeschreven zou moeten worden. 2. Met betrekking tot het, bepaalde onder le.—6e. gelden art. 12, laatste lid, en art. 13. 3. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving opnieuw moet geschieden, geldt art. 14, eerste lid, met dien verstande, dat de plaats van inschrijving wordt bepaald naar de gemeente of het Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op den dag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der in het eerste lid van dit artikel om schreven gevallen. Strafbepalingen. Art. 102. 1. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraft de in art. 15, eerste of tweede lid, bedoelde persoon of diegene der in laatstgenoemd lid bedoelde bestuurders, die niet voldoet aan eëne hem bij dat artikel of bij art. 17, vierde lid, opgelegde verplichting. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete vjm ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die opzet telijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Opmerking omtrent vrijstelling. Bij de in art. 15 vermelde, aangifte ter in schrijving bestaat gelegenheid om op te geven de reden van vrijstelling, die de in te schrijven persoon vermoedelijk zal kunnen doen gelden. Beteekenis van de uitdrukkingen vader, moeder, voogd en curator. Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd, heeft zulks betrekking op minderjarigen en strekt de uitdrukking „vader" voor het geval, dat de vader de ouderlijke macht of de voogdij uitoefentde uitdrukking „moeder" voor het geval, dat de moeder de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent; en de uitdruk king „voogd" voor het geval, dat over den minderjarige voogdij wordt uitgeoefend door een ander dan den vader of de moeder. De uitdrukking „curator" heeft betrekking op meer derjarigen en strekt voor het geval, dat deze onder curateele staan. Waar in he} bovenstaande sprake is van woon plaats, wordt ten aanzien van hen, die geen vrijwillige woonplaats hebben, dat zijn o.a. de minderjarigen daaronder verstaan de plaats, waar zij werkelijk wonen, en, zoo deze ontbreekt, de plaats van verblijf. Overlegging van stukken. Door of voor hen, die elders geboren zijn, behoort bij het doen van de aangifte ter in schrijving te worden overgelegd een uittreksel uit het geboorte-register, welk uittreksel op aan vrage kosteloos wordt verstrekt. Tijd van aangifte. Voor het doen van de aangifte ter inschrijving, die moet plaats hebben tusschen 1 en 31 Januari a.s., zal meer bepaald gelegenheip worden gegeven ter Gemeentesecretarie op Donderdag, 13 Januari 1916, des voor middags van 9'/2 tot 11 '/2 uur. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aan gifte ter Gemeentesecretarie te vervoegen. Waddinxveen, 15 December 1915. 288 De Burgemeester voornoemd, VAN DORT KROON. Landweer-, Landstorm- en Militievergoeding. De BURGEMEESTER der Gemeente Wad dinxveen brengt ter kennis van belanghebbenden dat de uitkeeringen der vergoedingen, vallende in de tweede helft van December 1915 en de eerste helft van Januari 1916, zullen plaats hebben op den 24sten December a.s. over den termijn 16—23 December 1915; op den 3den Januari 1916 over den termijn 24—31 December 1915; op den lOden Januari 1916 over den ter mijn 1—9 Januari 1916 en op den 17den Januari 1916 over den termijn 10—16 Januari 1916. Waddinxveen, 16 December 1915. 287 De Burgemeester voornoemd, VAN DORT KROON. De BURGEMEESTER der Gemeente Wad dinxveen brengt ter algemeene kennis, dat de meelprija, oorspronkelijk vastgesteld op 16 cents per K.G.voor peraontn die gewoon zijn meel te koopen om daarvan voor hnn gezin brood, te bereiden of te doen bereiden, met ingang van 15 December 1915 nader is vastgesteld op veer tien cents per K.G. Waddinxveen, 14 December 1915. De Burgemeester voornoemd VAN DORT KROON. Burgemeester en Wethouders van Wad dinxveen overwegende dat bij brand niet door alle spuitgasten de voorschriften bij de verordening op den dienst der Brandweer vastgesteld worden gevolgd, waarvan ongewenschte vertraging van het vervoer der bluschmiddelen het ge volg is, brengen hierbij ter kennis het bepaalde in art. 14 der genoemde Verordening: Bij het ontstaan van brand moeten allen, die tot de Brandweer der afdeeling behooren, in welke de brand is uitgebroken, Zijn die bij hunne aankomst reeds wegge voerd, dan volgen zij ze onverwijld en melden zich aan bij de Kommandeurs. Het personeel der andere afdeelingen doet desgelijks, ingeval de Wekkers het hebben' opgeroepen of de torenklok is geluid. Elk blijft op zijn post en doet diénst totdat hij wordt ontslagen. Overtreding wordt gestraft met eene geld boete van ten hoogste vijftien gulden. Waddinxveen, 16 December 1915. 292 Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, A. Kreupeling. j Van dort Kroon. De Commissaris der Kóningin in de Pro vincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie dd. 30 November 1915, no. 150; Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij bovengenoemd besluit van Gedeputeerde Staten de jacht op klein v^ild, met uitzondering van die op houtsnippen, In dat gedeelte dezer provincie, waar zij open js, wordt gesloten op Vrijdag 31 December e.k. mét zonsondergang, blij vende in evengenoemd gedeelte het schieten van houtsnippen en het iti art. 15, sub litt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen van houtsnippen met laati-, war- of valflouwen, toegelaten tot en met 31 januari 1916. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provin ciaal Blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, 3 December 1915. 285 De Commissaris der Koningin voornoemd, SWEERTS. PLAATSELIJKE BÉRICHTEN. Zuster Marie Koerts, verbonden aan het Wil- helmina Gasthuis te Amsterdam, slaagde heden voor het diploma „Witte Kruis" voor zieken verpleging. Naar wij vernemen behaalde zij in het begin van dit jaar eën soortgelijk diploma van de Vereeniging „No^okomos". Den heer G. van Lange, Directeur der N.V. Papierfabriek „De Schoone Haas" alhier, heeft, ter gelegenheid van zijn aanstaand huwelijk, aan zijn personeel een extra weekloon uitgekeerd. Vrijdagavond, 10 dezer, is alhier een Chris telijke Meubelmakersbond opgericht, met aan vankelijk 17 leden. van 8 tot en met 15 December 1915. GEBOREN: Cornells, z. v. D. Tiele en M. P. Huisman. Maria Cornelia, d. v. W. Matze en J. Rijnbeek. Abram, z. v. C. Krijgsman en J. Verboom. Pieter Cornelis, z. v. M. Bosloper en J. H. SJeiffer. Anfje Maria, d. v. P. D. Oskam en A. A. van Eijk, OVERLEDEN Hermann Carl Wilhelm Schildt, 35 j., echtge noot van H. Wittek. Maartje Kort 35 j., echt- genoote van J. D. Sekeris. gehouden op Vrijdagochtend 17 dezer. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle Leden, behalve de Heer Jonkheid, die kennisgeving van verhindering had gezonden. Na opening der vergadering en goedkeu ring van het verslag der vorige zitting ge schiedde mededeeling van de ingekomen stukken o.a. een verzoek van den heer C. C. Regt'om ontslag als Hoofd der Openbare School aan het "Dorp, welk ontslag op de meest eervolle wijze met ingang van 1 Mei a.s. werd verleend onder de dankbetuiging voor de goede diensten, gedurende meer dan 40 jaren als onderwijzer aan de Gemeente bewezen. Verder de voor waarden, waarop vergunning zou zijn te ver- leenen aan de Gemeente tot het leggen van buizen in de Gouwekaden ten dienste der te stichten waterleiding en een verzoek van Bos koop om thans vóór 15 Januari a.s. een be slissing te nemen in zake de waterleiding. Verder deeldé de Voorzitter mede, dat op 1 December de heer H. Heslinga zijpe betrek king als Hoofd der School aan de Brug heeft aanvaard, en dat op 13 dezer is overleden de gasmeester H. C. W. Schildt. Hoewel deze geen Ambtenaar der Gemeente was, zoo zeide de Voorzitter, meen ik dat door mij toch niet mag worden nagelaten van deze plaats te getuigen, dat de overledene zijne betrekking, zoolang zijn gezondheid dat maar «enigszins heeft toegelaten, op voorbeeldige wijze heeft vervuld en dat hij, zooveel in zijn vermogen was en het met zijne plichten strookte, de Ingezetenen steeds ter wille is geweest. Uit erkentelijkheid voor alles wat de overledene in het belang der Gemeente heeft gedaan, hebben B. en W., niet twijfelende daarmede geheel in uwen geest te handelen, aan zijne weduwe aangeboden, de begrafenis op kosten der Gemeente te doen plaats hebben, welk aanbod dankbaar is aanvaard. Daarop zijn weder aan de orde de voorstellen tot verbreeding der Noordkade. Door de zorg van het Gemeentebestuur waren op den ochtend der vergadering uitgezet dé profielen van het laatste voorstel van B. en W'. en dat van den heer Van den Akerboom. B. en W. hebben hun voorstel nader gewijzigd en geadviseerd de Noordkrfde op 3 meter te brengen. Na breedvoerige bespreking werd het voor stel van den heer Van den Akerboom verworpen en dat van B. en W. aangenomen met 7 tegen 3 stemmende kosten werden begroot op f 9176.975. Vervolgens werd mededeeling gedaan van de resultaten van het onderzoek inzake een te stichten stoombootsteiger aan de Wilhelmina- kade. Deze zaak werd aangehouden, totdat het noodzakelijk wordt geacht een steiger te maken alsdan zullen B. en W. met een definitief plan ter tafel móeten komen. De vaststelling van het muntgaslevering- reglement wordt aangehouden tot Januari. Verder werdt overgegaan tot het doen van benoemingen. Benoemd werden: a. tot Voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur de heer D. Bremmer Jzn b. tot Leden der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs mejuffrouw M. Mok en de heer J. Bruins Slot. c. tot assistente bij het onderwijs in de nut tige handwerken, voor den tijd van één jaar, Je. v. d. Sprang. d. tot Leden der Commissie tot wering van schoolverzuim de beeren C. Breedijk, H. van Drimmelen, A. van Eeuwen, C. Jongenburger, C. C. Regt, J. de Ruijter en G. J. Slothouder, allen aftredend. Vervolgens werd in behandeling genomen het voorstef van B. en W. om toe te treden tot het Tuinbouwwaarborgfonds tegen een con tributie van f 5.—per jaar. Dit voorstel werd goedgekeurd. Ten behoeve van de betaling van de bui tengewone herstelling aan den Sluis is besloten een geldleening aan te gaan groot f 800.—, af te lossen in acht jaar. Vastgesteld werden de schoolgeldkohieren over November door B. en W. opgemaakt voor het U.L.O. op f 18.35 en voor het gewoon lager onderwijs op f 134.40. Goedgekeurd werd een-voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1915. Ten slotte werdt overgegaan tot de behan deling van het suppletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienstjaar 1915, die in comité plaats had. Daarop is de vergadering gesloten. NED.I HERV. KERK Voorm: halftien én nam. zes uur Ds Ronper. GEiREF. KERK. Voorm. halftien en ham. halfzes Ds J. J. Wielinga. REM. GEREF. KERK. Voorm. 10 uur Ds. Lindeman. Zondagschool 11.45. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden onzer geliefde Dochter, Zuster en Behuwd-Zuster, Mevrouw Maria VALCKENIER DE GREEVE-van Bergen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. VAN BERGEN. Waddinxveen, 17 December 1915. 29* kunnen direct geplaatst worden aan de N.V. Waddinxveensche Stoom-Meubel- en Houtwaren- fabriek v.h. D. BREMMER Jzn. 2b3 Gevraagd met half Maart een die goed kan ploegen, zaaien en melken, tegen hoog loon. Huis disponibel. 299 M. KOETSIER, Tweede Blok. Gevraagd met Kerstmis een flinke eerst beginnende 2»| G. BROUWER, Roemer. Öp de Sigarenfabriek van VAN DER KRANS Co. kan geplaatst worden. 282 boven de 16 jaar, bij A. VIS JR. Te koop een nieuwe zeer geschikt voor kleinhandel. Adres te bevragen onder het nummer dezer advert, a. h. bureau v. d. blad. 179 alenders

Advertentieblad Waddinxveen | 1915 | | pagina 1