JONGEN OPENBARE VER6ADERIM - DINSDAG 30 MEI, een DIENSTBODE, HQOIBOUWBIER. Van Week tot Week. DIENSTBODE, MEUBELMAKERS. een Hooibouwer, een HOOIBOUWER, een flinke Knecht TUINJONGEN. Tuinjongen* een nette Jongen M.T. Adverteeren doet verkoopen een flinke JONGEN een Boerendienstbode, kleine Broodwagen Z Zuidplaspolder in Schieland. fRMlenl M0DETU1 WITTE BIOSCOOP De Onderzeeboot Schorsing Broodbakkers. BURGERLIJKE STAND EIERENVEIL1NG. KERKBERICHTEN. S. D. A. P. - Afd. Waddinxveen* I Vraagt eens voor Heerenkleeding naar maat B. VOS, Heerenkleermakerij, 2 REEUWIJK. Zomerbloemen* f 25 prachtige Bolbegonia's rn PRIJSKAMP. - ZOMERAVOND Adres: TfEHiF JAC. ASSCHEMAN, Waddinxveen, ■PE«3MAOTeN75clsltrii|)!!5cti Nf3' w!i van betrouwbare zijde vernemen, heelt de Kaasvereenlging het voorstel aange nomen van afgevaardigden der Ned. Vereeniging .Thandelaren' om den "«plichten voor genoemde hoeveelheid, de™!^ staanden winter 150 pCt. zou mogen worden """lacht. de toelichting tot dit voorstel Wordt dat de afgevaardigden meenen, dat ervaring, welke in den jongsten winter is ?.an met de maximumprijzen van Mei- iptemberkaas, het noodzakelijk maakt, dat Zuldhollandsche kaashandelaren zich op -ire wijze dan in den prijs dekken tegen et verlies door indroging, enz., tenzij de maximumprijzen voor den eerstvolgenden winter vooruit en voldoende hoog worden vastgesteld om verliezen te voorkomen. Het besluit van de Kaasvereeniging is nu aan de Rijkscommissie van Toezicht gezonden, die het bekrachtigen moet. Het bestuur der Nederl. Vereeniging van "«handelaren vergaderde dezer dagen ook deze aangelegenheid. Op goede gronden verwacht worden, dat dit bestuur het van zijn vereeniging tot betaling van I pCt. kaas voor het binnenland met f 31 ongecontroleerde en f 33 voor gecontro- volvette Goudsche kaas zal intrekken, de Rijkscommissie haar goedkeuring gehecht aan het besluit van de kaas- -wienigijig. Het geschil in den kaashandel behoort dan tot het verleden. (N.R. C.) Kersen. Men schrijft ons uit Wijk bij Duurstede Evenals het vorige jaar, belooft ook 1916 een goed kersengewas. Ettelijke bloesempjes hebben zich reeds tot vruchtjes gevormd, waar aan de nachtvorsten der laatste dagen geen schade hebben gedaan. Is In de Betuwe een groot deel van het gewas bevroren, het Sticht daarentegen zal vermoedelijk een zeldzaam schoonen oogst geven. De groote verkoopingen worden gehouden van 3 tot en met 6 Juni. V. P. N. Hoe komt het dat er van onder de broedhen, nadat ze met haar kuikens bet nest heeft verlaten, zoo menigmaal eieren voor den dag komen, waarin zich een volwassen dood kuiken bevindt? Had hulp verleenen kunnen baten? Het meest voor de hand liggende antwoord op het eerste deel der vraag is, dat óf de kalkschaal te veel weerstand heeft geboden om het kuiken in staat te stellen met het bekje een gaatje er in te pikken óf wel, dat het kuiken zoo'n zwakkeling was, dat het niet voldoende kracht had zijn bevrijdingswerk te verrichten. In het eerste geval ligt de fout bij ons. We cn niet voor voldoende vocht gezorgd, schaal, de schaalvliezen zijn te hard, te te taai. Bij in het wild broedende hoenders nooit voorkomen, evenmin, wanneer hen op den grond hebben gezet, zoodat gif den grond opstijgende dampen door de 1 kunnen opgenomen worden. Zit de kip droge plaats, bevochtig dan zoo nu de eieren, leg ze den 18en of 19en een paar minuten in lauw water water F. en het te moeilijk aanpikken en Jdpenbarsten zal niet meer voorkomen, anders is het natuurlijk, wanneer we en zwak diertje te doen hebben, zqjfs verkeert de schaal in den meest normalen dan nog is ons zwakkelingetje niet staat zich zelf te helpen. We moeten het Wh te hulp komen. Ook nu zijn twee gevallen denkbaar-. Ie het ei is op de gewone wijze aangepikt en 2e aan het ei is uitwendig niets te bespeuren. 1-Wacht met helpen tot na den 21 sten dag, in ieder geval tot alle kuikens er zijn. Kneus dan de schaal rondom de opening wat, mis schien weet het kuiken zich nu zelf te redden. Blijkt het vlies te hard, tracht dit voorzichtig wat te verwijderen, doch schei onmiddellijk uit, als zich bloed vertoont, al is het ook nog zoo weinig, 't Is een bewijs, dat het beestje nog niet rijp is om zijn cel te verlaten. Laat het in dit geval nog onder de hen tot den vol genden dag. Zit het dan nog in den dop, help dan verder. Tien tegen één dat het mislukt, doch ge zult er niet veel bij verliezen, 't zal wel een mismaakt wezen zijn of in ieder geval een zwakke stumper; ge moogt er echter de kloek niet langer voor op het nest houden. 2. Uitwendig is niets te bespeuren en toch blijkt uit voorzichtig schudden, dat ge met geen vuil ei te doen hebt. Neem uw schouw- toestel, wellicht kunt ge nagaan of er leven in is. Is dit niet het geval, dan weet ge wat u te doen staat; tracht in het tegenovergestelde geval natuurlijk pas na 21 dagen het bekje te vinden en kneus daar heel voorzichtig het ei een weinig. Hebt ge met een gezond kuiken te doen, het zal u in uw pogingen steunen en waarschijnlijk is het spoedig ge boren, anders moet ge verder helpen zooals boven is gezegd. In de meeste gevallen loopt echter hulp op teleurstelling uit. Zelfs de meest geocfcnden zullen er Rechts noode toe over- I gaai», 't Is in deze als met de ziekten, waar 't geldt „beter voorkomen dan genezen"'t is hier „beter voorkomen dan helpen". Waar in deze beide gevallen het kuiken geen hulp krijgt, sterft het natuurlijk en vindt men later, als men de eieren onderzoekt een vol wassen, dood kuiken in den dop. Wij hebben zeer zeker stof tot groote dank baarheid, dat de kans voor Nederland al grooter wordt, niet in den ijselijken wereldbrand te zullen worden betrokken. Het „grapje" van Duitsche zijde gewaagd met de bewering, dat onze „Tubantia" getroffen zou zijn door een Duitsche torpedo, die tien dagen lang in de zee was blijven rondzwemmen, zal gelukkig geen casus belli vormen. Onze Oostelijke naburen hebben slechts deugdelijk te beseffen, dat wij „gaar" genoeg zijn om zulke dingsigheden niet voor echte munt op te nemen. Het tot tien jaren dwangarbeid ver- oordeelen van den Nederlandschen consul Van Rijckevorsel te Dinant, is iets dat allicht aan leiding kan geven, tot 't beproeven wat 't aan wenden van Nederiandsche bemiddeling vermag. Onze internationale positie is niet gevaarlijk, mag erkend. Maar, de tijden zijn en blijven voorshands ernstig. Ook de vroolijke, oolijke, jolige Bos schenaars beseffen 't. Zij gaan hun vermaard carnaval afschaffen. De Nederiandsche dubbeltjes worden te duur. Twintig millioen voor distributie van levens middelen wederom en Binnenlandsche Zaken vraagt weer dertig ton voor hulp aan arm lastige vluchtelingen uit den vreemde. De Wester-suikerraffinaderij in de hoofdstad, produceert 10% van gewone tijden. Drieduizend K.G. inplaats van vijf-en-dertig duizend K.G. per week. „That speaks" durf ik zeggen „vo lumes". Zulke cijfers zijn meer welsprekend dan lange betoogen. Levensmiddelen, papier, sigaren, scheren, alles wordt duurder. Tegen over enkelen, die vele, vele tienduizenden door de wereldramp verdienen, staan vele anderen, die er onder lijden, er tegen te zwoegen, te kampen hebben. Gelukkig blijft het vredesvraagstuk aan de orde, al is ook van een naderende verzoening nog geen sprake. Zooals Asquith's rede is gevolgd op die van Von Bethmann Hollweg over Duitschlands vredesvoorwaarden, is thans'örey's interview met den Chicago Daily News cor respondent door den Rijkskanselier beantwoord in een persgesprek met Wiegand, den vertegen woordiger van de New York World in Berlijn. De Rijkskanselier begon met te constateeren, dat Engeland thans heeft erkend, dat het Duitsche volk niet kan vernietigd worden. De door Grey's gemaakte tegenstelling tusschen Duitschland en Pruisen wenschte hij begrijpe lijkerwijze evenmin te aanvaarden als diens opvatting van het Pruisische militairisme als oorzaak van dezen oorlog. Tegen Grey's ver klaring, dat Duitschland door de door hem voorgestelde conferentie den oorlog had kunnen vermijden, gebruikte Bethmann Hollweg natuur lijk het oude argument, dat Rusland mobiliseerde. Volgens hem is Engeland dan ook den oorlog niet terwille van België maar uit eigen belang begonnen. Volgens hem is de uiting in Asquith's laatste rede: dat Engeland en Frankrijk aan den oorlog moesten deelnemen om te verhin deren, da( Duitschland een overheerschende positie zou krijgen, het toppunt van militairisme. Dat Engeland zich nu tegen den doortocht door België verzette, terwijl het in 1887 had verklaard in dien doortocht te zullen berusten, indien voldoende waarborgen voor de integri teit aan België waren gegeven, was naar zijn meening het gevolg van het feit, dat nu niet meer Frankrijk, maar Duitschland Engeland's gevaarlijkste mededinger is. Hieruit blijkt dus nog eens, wat reeds her haaldelijk is gezegd, dat Bethman HoJIweg, toen hij aan Engeland voorstelde, garanties voor België's integriteit te zullen geven, indien Engeland onzijdig zou blijven, vast geloofde, dat Engeland zich aan zijn Verklaring van 1887 zou houden, en dat de Rijkskanselier zich dus bij zijn kansrekening op het voornaamste pdnt heeft vergist, als hij meende, dat Engeland zoo vredelievend zou zijn, dat het Frankrijk liever zou overwonnen zien, dan zelf in oorlog te geraken. Tot zoover het eerste deel van het interview, dat over het verleden handelt en dus van minder beteekenis is. Van, veel grooter belang is, wat de Rijks kanselier over de toekomst verklaarde. Woor delijk zeide hij: Ook wij wenschen een duurzamen vrede; maar wij komen hem niet nader, zoolang de verantwoordelijke staatslieden der Entente in hun kritiek op Pruisische tyrannie en Pruisisch militairisme voort gaan hun eigen voortreffelijk heid luide te verkondigen, of in Duitschland zelf den politieken toestand willen veranderen. Duitschland heeft echter Homerule. Tweemaal heb ik openlijk verklaard, dat Duitschland bereid is te ^onderhandelen op een grondslag, die een waarborg biedt tegen toekomstige aanvallen der coalitie, en die Europa den vrede zal verzekeren. Gij kent het antwoord van Polncaré. Slechts dan wanneer de staatslieden uitgaan van den stand van den oorlog, zooals die op elke oorlogskaart staat aangegeven, alleen wanneer zij op eerlijke en practische wijze de oorlogs- en vredesproblemen onder het oog willen zien, zullen wij stappen doen in de richting van den vrede. Wie daartoe niet be reid is, draagt de schuld als Europa in de toekomst verbloedt. Ik ontken hieraan ook zelfs de minste schuld te hebben. Aldus luidde Bethmann Hollweg's verklaring letterlijk. De vraag is nu maaT, wat wij hier tusschen de regels door te lezen hebben. De Duitsche bladen wijzen naar aanleiding van het interview algemeen op de bereidwilligheid, waarmede de rijkskanselier op de basis der bestaande feiten een eind aan den oorlog wil maken. De „Post" schrijft o.a.: „Wanneer onze tegenstanders bereid zullen zijn, de feiten te erkennen, zooals zij thans reeds negatief doen, is nog een open vraag. Wij kunnen, steunend op ons vertrouwen, op onze toenemende in wendige kracht en de rechtvaardigheid van onze zaak, getroost afwachten". Deze commentaren geven weinig licht op de niet zeer duidelijke verklaringen van den Rijkskanselier. Hoe moet men het kardinale punt opvatten: „de stand van den oorlog, zooals die pp iedere oorlogskaart is aangegeven?" Bedoelt de Rijkskanselier dat Duitschland België en Servië niet geheel zal ontruimen, dit is bijna niet aan te nemen, daar dit de absolute verwerping van iedere onderhandeling zou be- teekenen na wat door Asquith en Grey dien aangaande is verklaard. Onbegrijpelijk zouden Bethman Hollweg's verklaringen dan ook zijn, als zij als indirect antwoord aan Grey bedoeld waren, daarvoor staan nog wel andere wegen open, als de be kende, niet officieele zending naar de neutrale staten, o.a. ^an Duitsche rijksdagleden naar Amsterdam. In de verklaringen van Bethman Hollweg, zoowel als in die van Orey, dient men echter in de eerste plaats te zien, een streven om het Duitsche resp. Engelsche volk voor te bereiden op een naderenden vrede, en op sommige min gunstige voorwaarden maar tegelijk om de onderdanen, wier Chauvinisme door de regeerin- zeif tot het uiterst is aangewakkerd, gerust te stellen, dat niet te veel zal worden prijsgegeven. Zóó opgevat zijn Bethmann Hollweg's uitingen over België in den Rijksdag thans in nog vager rethorischer vorm, in dit interview, herhaald, anders dan uitingen van een demogoog en mag men haar beteekenis voor de internationale politiek niet overschatten. Het bericht over de door Wilson aangekon digde vredesbemiddeling, dót eigenaardig genoeg, evenals alle vredesboodschappen weer door Berlijn wereldkundig is gemaakt, bewijst trouwens dat Wilson, die er meer van weten kan dan wij hier, het oogenblik voor zulk een bemiddeling juist thans gekomen acht. Zoo zal dan wellicht de voorspelling .van den Pranschen minister Ribot - reeds vrij spoedig na het mislukken van het eerste offensief tegen Verdun, dat de vrede in het zicht was in vervulling gaan. De heeren Jhr. L. J. A. van Spengler te 's Gravenhage en W. Hoogendijk van Cappellen te Gouda zijn bij de Donderdag in het hotel „De Zalm" te Gouda gehouden verkiezing her benoemd tot Heemraden van den Zuidplaspolder. Vervolgens is vergadering van stemgerech tigde ingelanden gehouden, onder voorzitter schap van den Dijkgraaf, den heer Van Dort Kroon. Mededeeling geschieddea. dat de leening van f 60.000.voor de stoomgemalen onder de ingelanden is geplaatst tegen 4'/3 b. dat op 1 Maart j.l. kasopneming bij den penning meester heeft plaats gehadc. dat op 8 Maart j.l. is overleden de heer L. Exalto, oud-hoofd opzichter des polders; d. dat met de fa. Gebr. Stork Co. te Hengelo is gecontracteerd om trent de levering van machines, ketels enz. en e. dat het Bestuur nog in onderhandeling is met het Gemeentebestuur van Nieuwerkerk a/d IJ. over het schoonhouden der losplaats des polders onder die gemeente. Daarna is de Rekening over 1915 vastge steld, in ontvang op f 100703.61 */a»in uitgaaf op f 97845.49%, alzoo met een batig saldo van f 2858.12. Goedgekeurd werd een voorstel van het Be stuur tot het aangaan eener geldleening groot f 4000.— tot dekking der kosten van de nieuwe sluis wachters woning te Moordrecht. Vastgesteld werd de Begrooting voor 1916, in. ontvang en uitgaaf op f 171712.42, meteen omslag van f 14.— per H. A. Goedgevonden werd om aan den heer P. J. de Witt te Moordrecht tot en met 1918 te verhuren den grond nabij de sluis aldaar voor f 45. per jaar. Verder werd het Bestuur gemachtigd om gedeelten van den Ringdijk voor tuinderij in erfpacht te geven, mits de dijk niet geroerd worde binnen een voor elk geval afzonderlijk te bepalen aantal meters uit het ringvaartboord. De gewone machtigingen tot af- en over schrijving, onderhandsche aanbesteding of uit voering in eigen beheer werden verleerfd. Tot leden der financiëele commissie werden benoemd de heeren J. F. Heijkoop te Wad- dinxveen, M. J. Oosterling te Gouda en A. Oudijk te Moordrecht en tot hunne plaatsver vangers de heeren P. Koetsier te Waddinxveen, H. G. van den Dool te Zevenhuizen en A, Bos te 's Gravenhage. Uitgeloot werden de navolgende aandeelen van f 1000.— in de 3%% leening: 208, 161, 325, 126, 96, 270, 145 en 244 en van de 4%% leening de aandeelen nrs 23 en 27, eveneens ieder f 1000.— Goedgevonden werd op de agenda voor de eerstvolgende vergadering te plaatsen een voor stel van den heer P. Karreman te Nieuwerkerk a.d. IJsel, om af te schaffen de recognitie, welke geheven wordt voor de brongasinstallaties. De heer Johs. Visser Jzn. te Waddinxveen besprak bij de rondvraag: a. het drijven van koeien langs den weg en den dijk, waarbij wel eens een beest in het gras loopt, van welk feit onlangs proces-verbaal is opgemaakt door de politie te Moordrecht; b. den toestand der losplaats aan den Zuidelijken dwarsweg; c. de vrijheden, welke de bewoners van woon wagens zich in den polder meermalen permit- teeren en, d. het malen met molentjes op ingepolderd land gedurende den tijd, dat er nog te veel water op het verdere gedeelte van den polder staat. Na nog enkele kleine opmerkingen van de zijde der Ingelanden omtrent de wegen, bruggen, enz. waaromtrent van de bestuurstafel over weging werd toegezegd, is de vergadering door den Dijkgraaf, met een woord van dank aan de Ingelanden voor hunne tegenwoordig heid gestoten. PLAATSELIJK NIEUWS* WADDINXVEEN. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag, 19 Mei j.l. Tegenwoordig alle Leden. Voorzitter de Burgemeester. De verslagen der vergaderingen van 24 en 31 Maart en 28 April dezes jaars worden on veranderd vastgesteld. Mededeeling geschiedt van de Ingekomen stukken o.m. het goed gekeurd Kohier van den Hoofdelijken Omslag dienst 1916. Aangeboden worden door B. <S W. het verslag van den toestand der Gemeente over 1916 en het verslag ex. art. 52 der Woningwet. Benoemd worden tot onderwijzer aau school B. de heer M. J. Schut te Nieuw- Amsterdanven tot onderwijzeres aan school D. Mej. J. Glasbeek alhier, no. 2 van de voordracht. Inzake de electriciteits-voorziening besluit de Raad een bedrag ter beschikking van de com missie ad hoe te stellen om daaruit te kunnen bestrijden de kosten van ter zake deskundige voorlichting. Omtrent het schrijven van den Directeur van het Centraal Bureau voor Drink watervoorziening, in de vorige vergadering in handen gesteld van de Commissie ad hoc, ten einde van advies te dienen, besluit de Raad aan genoemden Directeur te doen berichten, dat zoolang nog onderhandelingen met Boskoop gevoerd worden, ter zake van de ingenoemd schrijven gedane vragen, geen definitief ant woord kan worden gegeven. Gewijzigd worden de begrootingen voor 1915 en 1916. Een reclame tegen den aanslag in het vergunnings recht van de Wed. G. Dijns, wordt ter zijde gelegd op grond van te late indiening. Ver hoogd worden de gasprijzen in verband met de steeds stijgende kolenprijzen. Besloten wordt de prijzen als volgt te bepalen: Lichtgas12% ct per M3 Muntgas 10% Kook- en Stookgas 10 Motorgas10 Niets meer aan de orde of voorgesteld zijnde, is de vergadering daarop gesloten. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de openbare vergadering van de S.D.A.P., afd. Waddinxveen (zie voor bijzonderheden de advertentie, voorkomende op pag. 3 in dit blad). In den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1» zijn er bij den landbouwer Jac. Hoogendoorn, 3e blok, 4 kazen gestolen. Door het openen van een vensterluik heeft men zich toegang verschaft. Het 5-jarig zoontje van J. K. geraakte Don derdagmiddag in de minder aangenaam riekende sloot achter de huizen van de Julianastraat. Een van ons drukkerijpersoneel bracht hem spoedig op het droge. Toen D. Metselaar LI. Donderdagmiddag tijdens het hevige onweder uit het land huis waarts keerde, werd hij in de nabijheid van de boerenwoning van H. Coenen door den bliksem getroffen. Hij werd een eind weg geslingerd, waar hij eenigen tijd bleef liggen. De parapluie welke hij droeg, was totaal aan flarden geslagen Hevig door den schrik bevangen, wist hij zijn huis te bereiken. Daar hij geen letsel had bekomen, heeft hij den volgenden morgen zijn arbeid weer hervat. REEUW1JK. Enfant terible! Zij had een briefkaart ge schreven en deze aan de Nederiandsche pos terijen toevertrouwd voor bestelling binnen den kring, waarvoor P/a cent port voldoende was. Maar ia bonheur, eep mwh kan VERSCHIJNT l tELKEMSmlÖPflCT» l RMKtHWJSTOEB» I IEDERE AREVERIN6 1\ BEVAT EEN 6RQ0T AANfkl ||l\ MOOEUEN voor DAMESffl lil KIN0ERKIEE0INS.HAN0: IMwERKENfflONDEBKlEEDINS W PRACTISCHE WENKEN ai V RAADGEVINGEN OP AlLERLEI GEBIED. ALSMEDE EEN UITVOERIG KNIPMlROHEHBiap.. KLEIWEG GOUDA GROOT ATTRACTIE PROGRAMMA. en hare verschrikkelijke tocht. Drama van wetenschap en genie. Deze film geeft een kfik in den onder zeeër en zijn werking daarbuiten. 701 IPC" Eerste opname onder zee Gevraagd een nette flinke netjes kunnende werken en eenvoudig goed koken, v. g.g.v., in gezin van twee personen. Flink loon. 708 Mevrouw KOSTER, Reijerskoop 49, Boskoop. Direct gevraagd BEKWAME en HALFWAS Mach. Meubelfabriek O. A. H. MATSE. ,l0 Zuidkade - Waddinxveen. Er biedt zich aan kunnende maaien. 708 Adres: C. VAN DIJK, Dorp, Waddinxveen. Er biedt zich aan kan ook met Machine omgaan. 704 A. VAN GAMEREN, Reeuwijk. Direct gevraagd bij G. KOOL, Handel in Kruidenierswaren 887 Dorp, Waddinxveen. Direct gevraagd een ook alles niet weten, zij plakte 2 één-cents postzegels erop en knipte een één-cents post zegel door en frankeerde alzoo de briefkaart ter waarde van 2'/a cent. De posterij-ambte- naren vonden deze wijze vanfrankeeren vreemd, maar vonden geen aanleiding om strafport toe te passen, daar immers 1% cent port vol doende was. De andere helft van de één-cents postzeget werd schijnbaar zorgvuldig bewaard, totdat het zich kon voordoen, dat weer een cents postzegel noodig was. En waarlijk er verschijnt een brief weer aan dezelfde Ned. Posterij voor bestelling binnen den kring, waar voor een dergelijke zending 3 cent port ver schuldigd is. Daartoe werd een 2cents postzegel plus een op de helft doorgeknipte postzegel van één cent gebruikt. De posterij- ambtenaren gingen met deze logica niet accoord, zoodat geadresseerde 7% cent strafport had te betalen. Wat verloren was, is teruggevonden. Door N. Koster alhier is deze week een paling ge vangen, die bij opening bleek een dubbeltje te hebben ingeslikt. Het 8-jarig zoontje van H. had het ongeluk in een. schuurtje van de zolderbinten te vallen. Hij viel zijn arm uit de kom, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Maandagmiddag waren het zoontje en doch tertje van J. H. aan het spelen en ten slotte aan het vechten kort langs den waterkant, met het gevolg dat kleine broer voorover in de sloot terecht kwam. Zus bleef bij dit alles kalm toe zien en er werd totaal geen hulp geroepen. Het oudere broertje, dat op eenigen afstand zijnde geplons in. het water hoorde, kwam toesnellen en trok den drenkeling aan de beenen op het droge. De dapperheid van dit ^8-jarig ventje heeft ernstiger voorkomen. Woensdagavond werd alhier een ledenver gadering gehouden van den R.K. Boerenbond, in het Café yan C. Klaverveld, onder voor zitterschap van den heer C. Vermeulen. Nadat de notulen gelezen en goedgekeurd waren, werd verslag uitgebracht door den af gevaardigde ter alg. vergadering van het hoofd bestuur. Uit een en ander bleek dat „L.T.B." 61 afdeelingen telt met ong. 3000 leden. Ver der is aan haar verbonden een onderlinge ongevallen- en ziekte-verzekering, een land- bouwcredietbank, een brandassurantie en een rae- en paardenverzekering. Tevens bestaan er plannen tot oprichting van een bond voor /kaas*- en^vleeschexport. Er zal worden opge- Iricht een huishoudschool voor boerenmeisjes \en een z.g.n. Wandelende landbouwschool. Omtrent de tonsenten tot uitvoer van var kens köir-het bestuur nog geen definitief ant woord geven. Eenige leden waren in beginsel voor het oprichten van een bond voor kaasexport. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. Verkleij Cz. en W. Stolwijk Fz. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. De BURGEMEESTER der gemeente Wad dinxveen brengt ter kennis van belangheb benden, dat, wegens overtreding van verbod om anders dan met overlegging van een op medisch advies afgegeven bewijs, wittebrood te bakken, als bakkers van ongebuild regee- ringstarwebrood zijn geschrapt W. BROER voor den tijd van twee weken en M. HU1ZER voor den tijd van één week j zulks met ingang van 1 Juni a.s. Waddinxveen, 26 Mei 1916. 7,0 De Burgemeester voornoemd, VAN DORT KROON. GEMENGDE BERICHTEN. „Dan maor liever de èjers aan de verkens gevoerd 1" Ook zijn er tal van boeren, holder den bol der, lid van de veilingsvereenigingen geworden, en zenden het product naar den bond, voor export naar Duitschland. De boeren eischen in doorsnee 7 ct. voor een ei, en anders „maar veur den export, of we ête ze zeivers op!" Dat is zoo ongeveer de cirkelloop van den gang der Meierijsche boeren. V Terwijl Dinsdagavond eenige kinderen van 7 en 8 jaar in de Nieuwstad te Weesp aan het paardje spelen waren, werd het touw, dat om middel en hals van het zoontje van R. gebonden was, zoo hevig door zijn speelmakkers getrok ken, dat het knaapje bewusteloos neerviel. Het touw, dat niet losgemaakt kon worden, moest worden doorgesneden. De ontboden geneesheer, Dr. K. kon na eenigen tijd de levensgeesten weder opwekken. Een 12-jarig jongetje uit Bladel reed Woens dagavond per fiets langs de in beweging zijnde stoomtram naar Eindhoven. Het kind kwam in aanraking met de tram en werd overreden. Het zwaar verminkte lijk werd van onder de tram vandaan gehaald. van 18 tot en met 25 Mei 1916. WADDINXVEEN. .Geboren Neeltje Grietje, d. v. J. de Graaf en A. Kasius. Hendrika Rosina. d. v. W. Boeren en j. Koren. Cornelia, z. v. G. M. Zanden en M. de Geus. Arie Johannes, z. v. P. Bras en H. Tom. Neeltje Elisabeth, d. v. N. J. la Grand en- D. G. Koster. Johanna Maria, d. v. A. Gouw en N. van Rijswijk. Josephus Theodorus, z. v. H. J. Bulder en J. N. Suur- meijer. Getrouwd: H. van Leeuwen en J. de Vos. J. de Zwart en I. van Eeden Petersman. Overleden: Lambertüs Age IJska, 2 weken. REEUWIJK. Geboren: Jacobus Henderikus, z. v. W. J. v. d. Meer en G. C. van Rijn. Jacoba, d. v. P. van Es en B. Verweij. Ondertrouwd C. Burger en E. Jongeneel, beiden te Reeuwijk. Overleden Lena Oostrum, 48 jaren, echtg. van M. Schouten. Adrianus van Schaik, 4 mnd., z. v. G. van Schaik en P. de Lange. ZEVENHUIZEN. Geboren Aagje, d. v. J. Slootweg en W. van Ar- denne. Huibrecht Johannes, z. v. P. Berkhout en A. H. van den Dool. Waddinxveen. 19 Mei. Aangevoerd 38 partijen. 5586 kippeneieren f6.50—6.65 p. h. 114 eendeneieren f 6.50-6.60 p. h. Moercapelle. 25 Mei. 5479 kippeneieren f 7.05— 7.50 p. h. 79 eendeneieren f 6.75—7.80 p. h. 6 kazen f 0.36—0.39 p. p. Rabarber 5—6 cent p. bos. Kool- planten (roode en witte spruitkool) f 0.22—0.33 p. h. Aardappelen opgehouden. Roode ster f 1.00 p. 'Am. Zevenhuizen. 24 Mei. 12851 kippeneieren f 7.00 —7.25 p. h. 251 eendeneieren f 6.50—6.75 p. h. 2 duiven f 1.00. 1 konijn f 0.65. 8 pond weiboter f 0.67 p. p. 3 kazen f 0.44—0.45 p. p. Zondag a.s. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, v.m. halftien en n.m. halfzeven Ds. Ronner. Hemelvaartsdag vm. hlftien Ds. Ronner. Geref. Kerk, v.m. halftien en n.m. halfzes Ds. Wielinga Rem. Geref. Kerk, v.m. 10 uur Ds. Lindeman, Zon dagschool 11.45. MOERCAPELLE. Ned. Herv. Kerk, v.m. halfelf en n.m. 3 uur Ds. -van As. Geref. Kerk, v.m. halfelf en n.m. 3 en 7 uur leeskerk. ZEVENHUIZEN. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. geen dienst. Geref. Kerk, v.m. halftien en n.m. 6 uur Ds. Jansen. Lokaal Rotte, halfacht. ADVERTENTIËN. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. J. Bruins Slot en aan Zuster Hieber voor de liefdevolle be handeling, tijdens het ongeval onzer Echtenoote en Moeder ondervonden. 787 Familie J. A. BRON. CORN. KLUIS, Achterkade 199 Boskoop. Gevraagd voor direct een flinke nette ter opleiding in het vak. Vereischten: goed ontwikkeld, goed kunnen rekenen en fietsen. Leeftijd 15 16 jaar. Aanmeldingen per brief of in persoon bij: 847 P. C. GOEMANS, Boskoop. Handel in Fijne Vleeschwaren, Comestibles enz. Gevraagd een flinke Kweekerij Voorofsche Polder. 8Ï9 Adres: M. V. D. LAAN ZOON. Boskoop. Aan de Drukkerij van dit blad kan terstond geplaatst worden (leeftijd minstens 13 jaar) om in het vak te worden opgeleid. Donderdag heeft een 17-jarige voerman te Middelburg een trap van een paard tegen den buik gehad. Een half uur later is hij in het gasthuis overleden. Woensdagnacht vatten de kleeren van de 85-jarige mej. U. de M., wonende Prins Hen drikstraat te Arnhem, vlam aan een nacht lampje. Pogingen van de dame, om de kleeren te blusschen, mislukten. In de gang is zij den anderen morgen totaal verbrand gevonden door de dienstbode, die in het sousterrein sliep en niets gemerkt had. Een staking onder eierboeren. De eieren- markt te Eindhoven bood Dinsdag een ver laten aanzien, schrijft het Hbld. De Meierijsche boeren hadden er den brui van gegeven om\ie eieren tegen den dwangprijs van 5 cent per stuk tè verkoopen. Een enkele boerin of boer kwam zonder voorraad eens op de markt rond drentelen, om de publieke stemming op te nemen. Waarom ze geen eieren meebrachten? „Omdó ze zich door gienen Regeering, en deur gienen minister lieten dwinge! (De inbe slagneming, in de vorige week, geschiedde op last van (jen minister). Koopt niet als ge 't niet noodig Maar hebt ge iets noodig, wij verkoopen duizenden artikelen, - Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden. W. OUDIJK. j. OUDIJK—Strijdhorst. Waddinxveen, 25 Mei 1916. 708 's avonds 8 uur, in de zaal v. d. Heer KWAAK, Sprekers: A. DIJKGRAAF en J. TER LAAN. m Onderwerp: de a.s. Statenverkiezingen. Geleeenheid nor debat Toegang rrfl. STALEN met prijsopgave, bij e, COLBERT, JAQUET.,GEKLEEDEJAS, U5 alles naar moderne eischen gemaakt. Franco door geheel Nederland zenden wij met potkluit, die direct op perken, serres of bal* cons kunnen worden uitgeplant. Dit pakket slechts £1.25; pakket» f0.75. Ieder besteller 10 wit bloeiende Leliën gratis. Noord Nederiandsche BloembollenkweekerS en Zaadhandel „Groningia", Scheetnda. m Aangenaam en Winstgevend. Die de mééste goede Hollandsche woor den van hoogstens 6 letters, uitgezonderd eigennamen, uit zendt, zooals: rozen, mand enz.,krijgt een Gramophoon met ffltudekplaten. Volgende 5 ieder een Zwitsersdie koekoekklok, met 3 jaar zekerheid. 100 volgende goede en 100 eerste, dus vlugste inzenders, een geschenk naar keus, zooals: Fotografie- toestel, Zwitsersche klok, Vulpenhouder, Dames- halsketting enz. Deskundige maakt den uitslag op. Alleen winners betalen later vracht enz. ïn te zenden vóór 13 Juni met 38 cent postzegels. Uitslag ontvangt ieder deel nemer 23 Juni. Die geen prijs heeft, ont vangt een verrassing ter waarde van 60 cent Haagsch Prijskampkantoor AftL ZJ). 275, Rijswijkscheweg 333, 's-Gravenhage, Holland. Indien deze Bon medegezonden wordt, kost de deelname 28 cent 7f ''JMygM Naam: Lezer van Nieuws- en Advertentieblad voor W*dd. CJ Gevraagd, zoo mogelijk direct, EN bekend met boerenwerk. ér* Adres: J. STOLKERP Melkhandel, Boskoop Zoo spoedig mogelijk gevraagd die goed kan melken. Bij Wed. KLOOSTERMAN, 708 Zuidplaspolder, Zevenhuizen. Verkrijgbaar bij 864 Te koop een nieuwe Adres te bevragen onder het nummer dezer advert, a. h. bureau v. d. blad. 318

Advertentieblad Waddinxveen | 1916 | | pagina 2