PRIJSCOURANTEN Eerste Kwaliteit Rundvleesch. GOEDKOOP VOEDSEL GEEN VROUW Knolraapplanten FIJNE ILLDSTRITIËN Mach. Houtbewerkers met 20 ets per Kilo heeft AF0ESU6EN. I-, Koek- en van TASELÜR HET NIEUWE MODEBLAD Adverteeren doet verkoopen. Van Week tot Week. twee BEITSERS, halfwas Meubelmaker. Timmermansknecht. een nette Jongen Aandeelen BOOMKWEEKERS* ter Vergadering te komen op Vrijdag 30 Juni a.s. ML J* VERZIJL, N. W. DE LEEN. goed - practisch - goedkoop Uitslag der Herstemming keRkberichten. GEERTRUIJDA ADRIANA DE ROOU, Schilders en een Beitser P. PETERS, Nesse 30. Drukker» Herman Mathot en "bekwame Beitsers. N.V. Stoel- en Meubelfabriek. W. VAN kleef Jr. JAC. GERTS. K, DE VINK. Firma A. TASELAAR - Waddinxveen mag verzuimen zich te abonnéeren op Met knippatronenblad en gratis knippatronen LOSSE NUMMERS verkrijgbaar 4 15 cent. vanzelf de weg aangewezen jewandelen om na den oorlog "Ogelijk te staan. Zeer zeker —de i onzen handel en van onze nijverheid t zooveel mogelijk worden bevorderd, maar, de eerste en voornaamste plaats dient ons gericht op den landbouw In al zijne ge ingen; op deri akkerbouw, de veeteelt en tuirfbouw, zoowel op den vruchtbaarsten bodem als op den schraalsten zandgrond, zijn een landbouwend volkmet de pro- van onzen landbouw hangt de welvaart "t Nederlandsche volk ten nauwste samen l D.T. Vergif in oude aardappelen. jn het Homoeopath. Mbl. wordt de aan- ;ht gevestigd op de schadelijke hoeveelheden ianine, die oude aardappels, welke in het begin van Februariin den kelder gaan ont kiemen bevatten. Volgens prof Schmiedeberg en Meyer bevatten deze ontkiemende aardap pels vijfmaal zooveel solanine als normale aard appels zonder de kiemen driemaal zooveel en nadat zij geschild zijn toch altijd nog meer dan normaal. Het meeste vergif zit in de kie- m zelf. Daarom is het goed de kiemen vóór koken zorgvuldig af te snijdenmen moet nde aardappels in elk geval nooit Ónge- koken. Zelfs dan wanneer de aardappels meer kiemen, neemt het solaninegehalte April tot Augustus nog toe. Het is dus r goed, dat onze afkeer van de oude aard "ls toeneemt en ons verlangen naar de «we steeds grooter wordt. Nog schadelijker dan de kiemen zijn de kleine aardappeltjes, die soms aan de kiemen groeien, en vooral in vochtige kelders voorkomen. Deze aardappeltjes moet men steeds weggooien en ze niet, zooals sommigen uit spaarzaamheid, gebruiken om te eten; Prof. Schmiedeberg heeft eveneens het water onderzocht, waarin de aardappels gekookt wer den. waren zij met de schil gekookt, dan was er geen solanine in het water te vinden, de schil hield het in de aardappels tefug; waren de aardappels evenwel geschild, dan was er duidelijk solanine in. Het is dus raadzaam oude aardappels steeds te schillen, en het aard appelwater weg te gooien. Vooral bij zachte en ingeschrompelde aardappels is het van belang ze vooral dik te schillen, want in en onder de schil bevatten deze 3 of 4 maal zooveel vergif als de andere. Öngeveer even groot is het solaninegehalte in die aardappels, die zwart achtige vlekken met grijze strepen hebben. Al deze zwartachtige en grijze vlekken moesten bij het schillen zorgvuldig verwijderd worden daar zij niet alleen solanine bevatten, maar volgens microscopisch onderzoek ook tallooze schimmelplantjes. Hoe dikwijls luidt de slotopmerking gebeurt het, dat iemand klaagt over weinig eetlust, een bedorven maag en zelfs maagkramp, zonder de oorzaak er van te kunnen vinden. Wellicht is dan het schadelijke solanine de oorzaak geweest, die men door voorzichtigheid •in de keuken had kunnen vermijden. Wij hebben In de jongste dagen „Honger- r optochten" gehad in den lande. Op het terrein bij het historische torentje in Den Haag, waar, met uitzondering van dr. Kuyper, alle Ministers van Binnenlandsche Zaken in het constitutioneele Koninkrijk der Nederlanden zetelden, zijn huis moeders en andere vrouwen samengekomen dezer dagen, om Minister Cort v. d. Linden te beduiden, hoe hoog de nood is gestegen door de opdrijving der prijzen voor allerlei levens middelen. Met dankbaarheid mag nu worden erkend, dat er zekeré ontspanning is gekomen en dat het vertrouwen in de leiding der Re geering, waar 't betreft de levensmiddelen voorziening, is opgeleefd. De uitvoer van vee is stopgezet. Die van visch zal volgen. Over verdere maatregelen wordt overleg gepleegd en men beseft, dat er standvastigheid in het beheer, in het beleid is gekomen. De heer Cort v. d. Linden heeft in het Parlement, op de hem eigen, ridderlijke, nobele wijze beduid, hoe niet Minister Pos- thuma hier blaam kan treffen, maar dat de overstelpende drang der omstandigheden iederen bewindsman, ook den sterkste, de baas zou zijn geweest. Met zeer krachtige hand moet nu worden ingegrepen. De slu welingen-egoïsten, die behalve nog zoovele andere dingen, die brood- noodig zijn, verbergen, ongevoelig voor den 7 die in de kringen der economisch zwak ken wordt geleden, thans moeten zij achter haald. Er dient gezorgd, dat geen honger, geen bittere armoe wordt geleden in Nederland. Buitenland. Wij zijn er reeds lang aan gewend de militaire successen in den oorlog veel lichter te stellen dan in 1914. Na de mis lukking van het groote Duitsche offensief in frankrijk; 'heeft in het Westen, het oorlogs- tooneel Waarop het eerste jaar alle blikken "gericht, geen enkele groote onderneming gehad. Het terugdrijven van dep Rus- stoomwals, in den Zomer van het hoe belangrijk ook als afwending gevaar van Oost-Pruisen, maakte toch indruk van een doorslaand militair succes, omdat toen Riga behouden werd, het Russisch binnenland onaangetast bleef. Boven dien was geheel Europa overtuigd van de on doordringbaarheid van het eigenlijk Rusland. Het liep tegen den winter en het was van tevoren zeker, gat ook hier in het Oosten het front zou vastraken, tot de Russen het volgend voorjaar een nieuw offensief zouden beginnen. Op den winterstiistand is toen het vergeef- sche offensief tegen Verdun gevolgd en daarna werd het succes op de Italianen behaald, dat eenigszins, maar op veel kleinere schaal, met de successen tegen de Russen van het vorig jaar valt te vergelijken, een succes dat evenmin kon worden doorgezet, waarbij de verliezen aan dooden en gewonden, bij de aanvallen zwaar waren, terwijl betrekkelijk weinig Itali anen gevangen werden gemaakt. Toch, wij wezen er eenige weken geleden reeds op, zouden deze Oostenrijksche overwinningen van grooten invloed kunnen zijn op het vredes vraagstuk. Immers het kan nu wel als vaststaand worden aaftgenomen, na de verklaringen van Bethmanq Hollweg en Burian, dat de Centralen thanë vrede wenschen. Maar de vrede, waarbij geen enkel militair succes te niet wordt gedaan. Vroeger behoefde men dergelijke vredesma- chinaties niet zoo au serieux te nemen en kon men ze beschouwen als een poging, om de fictie dat Duitschland gedwongen oorlog voerde en zoo spoedig mogelijk vrede wenschte, vol te houden. Sedert echter maanden lang het militair succes voortdurend aan de zijde der Centralen is gebleven en aan den anderen kant het gebrek en daarmede de ontevredenheid in Duitschland en Oostenrijk voortdurend grooter wordt, zoo dat zonder overdrijving kan worden gjezegd, dat deze successen hun maximum hebben bereikt, is het*6luiten van een spoedigen vrede, waarbij met neze overwinningen rekening wordt ge houden, natuurlijk het beste wat de Centralen kunnen doen. Met de rede van Tisho, die in het Hongaarsche Parlement de verklaringen van Burian voorlas, blijkt duidelijk, dat men in Oostenrijk met be zorgdheid het groote offensief, dat voor de ge allieerden in het westen werd voorbereid, tegemoet ziet. Burian verklaart: „Wij stéllen geen overdreven eischen, maar ons oorlogsdoel is ons krachtig en duurzaam te beveiligen tegen de herhaling voor arglistige aanvallen. Onze tegenstanders verwachten van de groote gezamenlijke krachtsinspanning, waartoe zij zich reeds geruimen tijd voorbereiden en van onze algeheele uitputting, een wending van de krijgskans. Wij hopen den tegenstander in deze ver wachtingen te leur te stellen. Doof voortzetting van den oorlog kan de vijand het leed slechts vergrooten, doch de vredesgezindheid van Oos tenrijk is boven allen twijfel verheven". Uit deze woorden blijkt volkomen duidelijk, dat de Centralen het groote Fransch-Engelsche offensief zeer stellig in de naaste toekomst verwachten en zeer goed inzien, dat ze daaraan een zwaren dobber zullen hebben. Ieder is er dan ook van overtuigd, dat de overwinning thans door de geallieerden behaald, als tegenwicht tegen de vroegere successen der Centralen, in korten tijd een beslisten invloed zouden kunnen hebben op de verwezenlijking van het oorlogsdeel der geallieerdeneen vrede, waarbij Duitschland en Oostenrijk al het bezette terrein ontruimen. In dit licht springt de groote beteekenis van de jongste Russische overwin ningen terstond in het oog. De Russische linie vormt thans op twee plaatsen een wig in het Oostenrijksch-Duitsche front n.l. ten Westen van Lutsk en bij Czer- nowitsch dat thans ook is gevallen. Westelijk van Lutsk zijn de Russen het verst doorgedrongen, maar ondervinden zij vooral van de Duitsche troepen heftigen tegenstand. Zelfs konden de Duitschers met succes hier en daar tegenaanvallen doen. In het Zuiden echter op de uitersten rechtervleugel der Oos tenrijkers, daar waar Duitsche steun ontbreekt, schijnt het thans tot een debflcle te zijn ge komen. De Oostenrijksche rechtervleugel vlucht volgens voorloopige berichten uit Petrograd in wanorde, en het leger van generaal Pflanzer- Baltin in de Boekowina, is door de Russen in twee deelen gescheiden, waarvan het eene in de richting van de Roemeensche grens en het andere naar de Karpathen wordt gedrongen. Het leger van generaal van Bothmeraande Strypa wordt daardoor in de flank bedreigd. De Oostenrijkers hebben reeds erkend dat de Russen de Boekowinische Sereth hebben ge forceerd, doch het laatste Weensche communique dat voor ons ligt, zwijgt, opvallend genoeg, geheel over de gebeurtenissen in de Boekowina. Op het oogenbiik heeft het er allen schijn van dat dit het grootste militaire succes is dat tot nu toe in dezen oorlog is behaald, want op geen der fronten is tot dus ver nog van een dergelijke doorbraak sprake geweest. Wat het offensief ten Westen, van Lutsk betreft, hier vormt de Russische wig een hoek, met een front naar het Noofd-Westen en een naar het Zuid-Westen. Het Noord-Westelijk front keert zich tegen de Duitsche legers, die nog steeds aanvallend optredenen vooral hier spannen de Russen hun uiterste krachten in. Slagen zij er in zich zoodoende de Duitsche ersterkingen van bet lijf te houden, dan is hun succes over de geheele linie van de Pripet moerassen tot de Roemeensche grens volkomen en zal de val van Lemberg zeker spoedig op die van Czemowitsch volgen. Er zijn thans over den stag bij Jutland nadere bijzonderheden bekend gemaakt door de Duit sche admiraliteit, n.l. verklaringen van Engel- sche geredden. Dergelijke publicaties zijn na tuurlijk wel tendentieus, maar er komen ook tal van neutrale bijzonderheden in voor, die men gerust als vaststaand mag aannemen. Voor het eerst wordt thans een volledig overzicht over den strijd gegeven, o.a. over de aankomst van Jellicoe's hoofdmacht. Volgens deze verklaringen bestond de ver- kenningsvloot van vice-admiraal Beatty uit 6 slagkruisers, 4 of 5 snelvarende linieschepen, minstens 13 moderne kleine kruisers en twee flottilles torpedojagers. Jellicoe's hoofdmacht zou hebben bestaan uit drie eskaders, elk van 6 tot 8 linieschepen en een vierde van 3 der nieuwste linieschepen. Verder 3 slag- en 6 pantserdekkruisers, benevens minstens 10 kleine kruisers en 80 tot 100 torpedojagers. Deze beide vloten waren op 30 Mei uit verschillende havens van de Engelsche oost-kust naar het oosten uitgevaren. De groote vloot van admi raal Jellicoe koerste meer noordelijk dan de verkenningsvloot, welke laatste den 31 sten tegen 4 uur 's middags de Duitsche vloot in zicht kreeg. Verder volgt dan een opsomming van de Engelsche schepen, die bij dit perste treffen verloren gingen. Intressant is daarbij de verklaring dat de Engelsche torpedojager „Turbulent" tegen 8 uur 's avonds draadloos bericht ontving van het zinken van de „War- spite", waarvan de Engelschen, zooals men weet, het verlies blijven ontkennen. Jellicoe's vloot voer zuidwaarts, toen draad loos het eerste bericht van Beatty's ontmoeting met den vijand werd ontvangen. Daarop werd „full speed" zuidwaarts voortgestoomd. Men zag daarbij het vuren in het zuid-westen. Later wendde Jellicoe naar het noorden en ontwikkelde zijn linie naar het noord-westen en westen. Als men bedenkt hoe gevaarlijk het langer\ uitblijven van Jellicoe voor de verkenningsvloot was, vraagt men zich hierbij natuurlijk af, waarom dan eerst zoo ver naar het zuiden werd gekoerst. Was dit een misrekening? Of had het een doel, dat voorloopig voor ons in het duister ligt? Jellicoe's vloot bevond zich blijkbaar zuid-oostelijk van de Duitschers, toen zij aan het gevecht begon deel te nemen. Het eerste Duitsche schip dat werd aangevallen, was dan ook (volgens deze verklaringen) een groot schip, dat afzonderlijk langzaam zuid oostwaarts koerste. Misschien was het dus Jellicoe's bedoeling toen hij snel iangs de Deensche kust zuidwaarts stoomde, de Duitsche vloot van haar basis af te snijden, maar heeft hij dat plan opgegeven, toen» bleek, dat Beatty tegenover een sterke overmacht stond. Hoe het zij, ook in Engeland hebben velen al dadelijk den indruk gekregen dat er iets aan het vlootbeleid heeft gehaperd en dien indruk wordt door deze verklaringen nog versterkt. PLAATSELIJK NIEUWS. ,t! WADDINXVEEN. voor een Lid van de Prov. Staten in Z.H. op 23 Juni 1918. Kiesdistrict Gouda. DR. T. BEEKENKAMP 5936 stemmen C. L. V AN W1LLENSW AARD Cz, 6718 GEKOZEN de Hier VAN WILLENSWAARD Stemdistrict Waddinxveen. Aantal Kiezers 1176. Uitgebrachte stemmen 979. Van onwaarde 7. Dr. T. BEEKENKAMP 389 stemmen C. L. VAN WILLENSWAARD Cz. 583 De heer J. Bloemink, ambtenaar ter gemeente secretarie alhier, is te Zeist geslaagd voor het examen gemeente-administratie. Vorige week Zaterdag was het 40 jaar geleden dat C. J. van Os, alhier als machinist bij de Papierfabriek „De Schoone Haas" voorheen A. W. van Lange in dienst trad. Door de directie is met toepasselijke woorden aan hem een enveloppe met inhoud ter hand gesteld. Tevens Is aan het personeel dier fabriek een duurtetoestag toegekend van 1 cent per uur. Donderdagmiddag geraakte, waarschijnlijk door een duizeling, een ong. 20-jarig meisje bij de brug alhier in de Gouwe. De beide ge meente-veldwachters, die juist daar aanwezig waren, met behulp van nog een paar toege schoten burgers, brachten haar weer spoedig op den wal. Werkstaking aan de N.V. Mach. Stoei- en Meubelfabriek. Reeds lang broeide het hier in Waddinxveen en het stond te bezien dat het toch hier of daar eens tot een uitbarsting zou komen. De eenige weken geleden gegeven duurtetoestag bracht wet eenige verzachting, maar toch niet zoo dat de gemoederen geheel tot rust kwamen. Nu vindt deze staking ook juist niet zijn oorzaak in een loonkwestie, doch uitsluitend in het ontstaan van twee werklieden; de een wegens slapte ln een zekere afdeeling en de andere, omdat deze volgens het oordeel van de Directie niet productief genoeg was. Niettegenstaande de waarschuwing van den Directeur, dat zoo zij het mochten wagen tot staking over te gaan, zij beslist niet meer in de fabriek zou worden toegelaten, en zich als ontslagen konden beschouwen, legden zij toch 1.1. Woensdagmorgen in gevolge een beraad slaging Dinsdagavond gehouden met bun Hoofd bestuur van den werkliedenbond het werk neer. Aan het verzoek van de Directie om hun gereedschappen weg te haten werd niet voldaan, terwijl zij nu allen per aangeteekenden brief aanzegging hebben gehad dat zfj hun gereed schappen Zaterdag nog terug kunnen halen. Et staken er nu 13 terwijl er nog 12 niet georganiseerden werken. Een en ander heeft een rustig verloop. VVet wordt er z.g. „gepost" en de werkende ge zellen worden zoo nu en dan eens opgewacht en thuis gebracht, maar daar blijft het dan ook bij. Wat zal het slot van dezen maatregel zijn en wie worden de dupe in dezen duren tijd?... Naar wij vernemen kunnen ze hier nergens werk bekomen. De collecte voor het fonds van den gewapen- den dienst in de Nederlanden, gehouden tanga de huizen der Ingezetenen, heeft dit jaar opge bracht f 45.08». ZEVENHUIZEN. Vrijdag 15 dezer bracht het zoonje van j. A. Vos de hit van bakker Meijer naar de welde. Op de Dorpsstraat schrok de hit van een hon denkar, waardoor hij kwam te vallen, zoodat de berijder er onder kwam en zijn voet be zeerde. Zaterdag j.l. is de mestvaalt, liggende achter het raadhuis, publiek verkocht aan J. Nieuw- land voor f 3.50. Mej. de Jong, onderwijzeres aan de Openbare, school No. 2 alhiet is benoemd in gelijke be trekking te Woerden met ingaan van 1 Sept. a.s. De Heer A. Bos Az. is gekozen tot secre taris der Liberale Kiesvereeniging, welke vaca ture was ontstaan door het vertrek van den Heer W. van de Weerdt. Den 3 Juli a.s. zal de verkiezing plaats heb ben van één lid van den Cemeenteraad wegens vertrek van den Heer W. van de Weerdt. MOERCAPELLE. Maandag geraakte het 2-jarig zoontje van D. Bakker spelende te water. Op het gegil van eenige kinderen kwam de schilder K. Verhoeff toesnellen, die zich te water begaf en den leine redde. REEUWIJK. Or fffhdstormplichtige H. A. van Veen in de afd. Spoelwijk, behoorende tot de jaarklasse 1912, is met bewijs van ontslag wegens lichaams gebreken uit den dienst ontslagen. Onze plaatsgenoot P. Slinger der lichting 1915, Is bevorderd tot sergeant der Infanterie. De beroepen predikant Ds. j. A. Verhoog der Geref. kerk Reeuwijk-Sluipwijk zal 2 Juli a.s. n.m. 7 uur zijn intrede prediken. Hij zal bevestigd worden door Ds. Jansen uit Zeven huizen, des v.m. 10 uur. Door den Burgemeester is wederom regee- ringsrundvet aangevraagd. Ook is een hoeveel heid rijst aangevraagd om in de behoeften van een tijdvak van 14 dagen te voorzien. Onze plaatsgenoot N. W. Hille, heeft aan de Rijks Universiteit te Utrecht met gunstig gevolg het tweede gedeelte van het theoretisch geneeskundig examen afgelegd. De collecte gehouden langs de huizen der ingezetenen voor den gewapenden dienst (slag bij Waterloo) heeft opgebracht f 17.44®. Met het opdraaien van den hooiberg, had de landbouwer L. M. het ongeluk, dat een zijner vingers tusschen de kamraderen bekneld raakte, met het gevolg dat er een stuk van zijn vinger werd afgeknepen. Zaterdagavond was de 14-jarige M.J.opde stoep aan het werk. Zij verloor het evenwicht en viel voorover in hef water. Gelukkig was er een zusje en vriendinnetje in de nabijheid, die het ongeval bemerkten en haar er uit haalden. De vorige week vierden de kinderen van de R.K. Zusterschool het Patroonfeest van den Zeer £erw. Heer Pastoor. Nadat eerst door negen in het wit gekleede meisjes de beminde Herder van de pastorie was afgehaald, wetd hem een welkomstlied toegezongen. Daarna werden door eenige meisjes-leerlingen aardige voordrachten gehouden en door de jongen» OFFICIEELE KENNISGEVINGEN De BURGEMEESTER der Gemeente Wad dinxveen brengt ter algemeene kennis, dat blijke.ns ontvangen bericht naar deze Gemeente 2U»en worden gezonden 5000 K.G. regeerlngs- aardappelen, die tegen den kostenden prijs welke circa 5° cents per Kilogram zal bedragen, rechtstreeks aan de consumenten zullen worden verstrekt. Naar gelang van behoefte kan men, zoolang de voorraad strelct, dagelijks, te be ginnen met a.s. Maandag, de aardappelen tot een maximum van 4 K.G. bekomen in het Pak huis bij den stoombootsteiger nabij de Brug, plaatselijk gemerkt wijk D 49. Waddinxveen, 24 Juni 1916. 773 De Burgemeester voornoemd VAN DORT KROON. werden gymnastische oefeningen uitgevoerd. De kinderen werden getracteerd op koekjes, choco lademelk enz. Het was in een woord voor het jonge volkje een kostelijken dag. Bij den Burgemeester is van het Rijks Cen- traal-Administratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen, bericht ingekomen, dat de aangevraagde 10000 K.G. aardappelen niet worden gezonden, omdat steeds meer en meer nieuwe aardappelen ter markt worden aange voerd, waardoor in de behoefte weidra zal kunnen worden voorzien. Door bemiddeling van den Burgemeester worden alsnog 1000 K.G. bruine boonen en 200 K.O. groene erwten aan winkeliers in deze gemeente beschikbaar gesteld. Onder de kinderen in de afd. Sluipwijk, heerschen de mazelen in die mate, dat de schoolbevolking der laagste klasse van school B, voor meer dan de helft absent is. Dtfdr het bestuur der Reeuwijksche Brand weer zijn aan B. en W. de volgende voor drachten gezondén: ter benoeming van een brandmeester, in de le afd., inplaats den heer D. Kruijt (60 jaar), de heeren J. Bunnik en Jac. Ruitenburg. idem van een commandeur bij de zuigbuis van spuit Nr 2, in de plaats van den heer KL v. d. Heiden Pz. (60 jaar), de heeren W. Verbuig en L. van Spengen Adrz. idem voor sectie-commandeur 3e sectie bij de zuig- en perspomp van spuit Nr 4, in de plaats van den heer J. Rijlaarsdam (vertrokken), de heeren C. Verboom en H. v. d. Smit. idem voor sectie-commandeur 3e sectie bij de zuig- en perspomp van spuit Nr 5, in de plaats van den heer Adr. Verweij (60 ja»), de heeren Nic. M. Boere en D. Bogterom. BURGERLIJKE STAND van 16 tot en met 22 Juni 1916. WADDINXVEEN. Oeboren Willem Jan, z. v. G. J. van der Plaat en M. Slobbe. Simon, z. v. J. Loef en P. M. van Es. Cornells, z. v. C. Hoogendoom en E. Boon stoppel. Pieter, z. v. P. van Eijk én T. van den Berg. Johannes Cornelia, z. v. P. W. de Beun en A. M. E. Kars. Ondertrouwd: J. van der Windt en P. Mod derkolk. Getrouwd K. van Nielen en A. Appel. Overleden Anthonia Maria Zwanenburg, 94 ]r. wed. v. K. de Rooij. Levenloos kind van J. van Nielen en D. van de Water. Geertruijda Adriana de Rooij, 58 jr., wed. v. M. J. Kreupeling. MOERCAPELLE. Overleden P. van Linden, 56 jr., gehuwd met C. Pauk. REEUWIJK. Geboren Cornells, z. v. P. den U<|1 en A. Glad- dinéz. Maria. d. v. G. Kooij en L. Verboom. Martinus, z. v. A. Oosterom en C. Schouten, ZEVENHUIZEN. Geboren Cornelia, d. v. B. Schmidt en G. Vlok. Ondertrouwd: H. A. den Toom, 27 jr. en Cor- nella Rodenburg, 22 Jr., te Schiedam. Getrouwd: W. Bontenbal, 23 jr., te Rotterdam en N. Romeijn. EIERENVEILING. Waddinxveen. 16Junl. Aangevoerd 3D partijen. 3659 kippeneieren f6.80—7.00 p.h. 101 eendeneieren f 6*0 p. h. MOERCAPELLE. 22 Juni. 4258 kippeneieren f 7.15— 7.40 p. h. 91 eendeneieren f 7.10—7.50 p. h. 3 kaasjes, leder ong. 4 p., f 0.40—0.00 p. p. Waarschijnlijk volgende week aardbeien. Zevenhuizen. 2} Juni. 10345 kippeneieren f 7.06 —7.40 p. h. 93 eendeneieren f 7.55—7.85 p. h. 4 kazen I 0.44 p. p. 6 duiven 1.1Ö p. paar. Zondag a». V WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, v.m. halftien en n.m. Ds. Ronner. Geref. Kerk, v.m. hajftifti en n.m. half zes Ds. Wlelinga. Rem. Geref. Kerk, v.m. 10 uur Ds. Lindeman. .Zondagschool 11.45. N MOERCAPELLE. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Kooij. Sluipwijk, v.m. 10 uur Ds.J. J. van Oosterzee. Geref. Kerk, Sluipwijk, v.m. 10 uur leeskerk en n.m. 7 uur leeskerk zevenhuizen. Ned. Herv. Kerk, v.jn. 10 uur Ds. Pieper. Lokaal a. d. Rotte, n.m. halfzeven Ds. Pieper. Ofirtf. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. 6 uur Ds. Jansen. ADVERTENTIËN. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Weduwe van Martinne Johannes Krenpeling, In den ouderdom van 58 jaren. A. KREUPELING I. KREUPELING-de Vink en Kinderen. J. H. G. DE VINK- Kreupelino K. DE VINK en Kinderen. A. M. KREUPELING. Waddinxveen, 22 Juni 1916. 7M Voor de vete blijken van belangstelling ter gelegenheid van ons Zilverenteest ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. VAN EEUWEN. A. J. VAN EEUWEN- Metselaar. 23 Juni '16. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder, hunne deelneming toonden. Namens de Familie, Gebr. DE ROOIJ. 23 Juni '16. Terstond gevraagd, voor vastwerk aan de Fabriek van 770 F. J. MODDERKOLK H. D1JS. Gevraagd een flink Dorpstraat 30, BOSKOOP. Aan de N.V. Stoom-Menbelfabriek v.h. A. Kempkes t Co. kunnen geplaatst worden. Terstond gevraagd een Zij, die bekend zijn met het wagenmakers vak genieten de voófkeur. (tegen hoog loon). 741 Bij N. BREEDVELD, Wagenmaker - Waddinxveen. Aan de Drukkerij van dit blad kan terstond geplaatst worden (leeftijd minstens. 13 jaar) om in het vak te worden opgeleid. te koop» 20 cent de 100 stuks bij 7a( MODERNE UITVOERING LAATSTE NOUVEAUTÉ'S IN OMSLAGPAPIEREN Op aanvrage wordt gaarne, zonder «enigfc verbinding uwier zijds, een compl.Vhets met prijsopgave verstrekt naar Foto's, Psnteekcningen of Lichtdrukken Julianastra&t, Waddinxveen GEVRAAGD» „.Mach.- Meubelfabriek O.A.H.MATSE. GEVRAAGD» Aanbieding met opgaaf van bedrag en vraag prijs onder No. 196 aan firma Swartsenburg's adv. bureau, Gouda. 77a Ondergetekenden noodigen alle gevestigde en beginnende Kweekers hier ter plaatse nif, n.m. 8 uur bij den heer A. KWAAK. De ondergeteekende maakt aan de Inwoners van Waddinxveen en Omstreken bekend, dat hij zijn Eerste Kwaliteit RUNDVLEESCH De prijzen zijn als volgd: Runderlappen Rundergehakt Runderpolet Rollade Rip, zonder been Telefoon 379 per 5 ons 70 ets n v 65 70 75 n n n n n n 75 Rosbief Biefstuk Ossenhaas Rundvet per 5 ons 75 ets yt 85 a n 85 60 >t y* >t Aanbevelend, Kleiweg 36, GOUDA. Hiermede maakt ondergeteekende bekend, dat hij zich als HEEFT GEVESTIGD, in het perceel B No. 22 te REEUWIJK (voorheen bewoond door Bern. Versteeg). Hopende door eene nette en vlugge bediening het vertrouwen waardig te worden: Beleefd aanbevelend, is KAAS vanaf 32 cent per pond. A L Verschijnt 2X per maand. Prijs (2e uitgave) 75 ets. per kwartaal (per post 85 ets.) Men abonneere zich bij den Uitgever van dit blad: Zoolang de voorraad strekt steeds

Advertentieblad Waddinxveen | 1916 | | pagina 2