Lijst der Deelnemers Advertentieblad gewijd aan de belangen van kooper en verkooper JUIST NU1 Winkelv Inwoners van Waddinxveen. j NOVEMBER 1932 Huis aan huis bezorgd (1650 ex.) Nummer 1 ■ihielheen Verschijnt slechts 'eenmaal ter gelegenheid van de winkelweek, georganiseerd door den Handeldrijvenden en Industriëelen Middenstand en R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" Burgemeester P. A, TROOST. Eere-voorzltter van het winkelweekcomité. De Waddinxveensche middenstanders órganiseeren thans ondanksdemoeilijke tijden een winkelweek. Het is mij bekend dat bij sommigen de vraag gerezen is: Moet dat nu? En het wei-overwogen antwoord is, mijns inziens zeer terecht, geweest: Juist nol Stilstand is achteruitgang. En deze inoeielijke, zware tijd, eischt In dubbele mate ontplooiing van alle energie en werkkracht. Dit blad wordt gratis huis aan hpis bezorgd O A dvertentiekosten zeer bill ij k Voor de volgende winkélweek gelieve men vroegtijdig de advertenties op te geven bij den uitgever In dezen zorgvollen tijd, stil en dof berustend bij de pakken gaan neer zitten zou tegenover zijn gezin, zijn omgeving en tegenover de maatschappij; fnuikend en „funest" zijn. Welnu, inwoners van Waddinxveen, ziet om U heen onze Middenstand is paraat; zij heeft moeite noch kosten onfzien om flink voor den dag te komen I Hoezeer ook te betreuren valt dat in deze ook de „sjyejjjrgkers" weer niet ontbreken en het saamhoorigheidsgevoel gelpkkig bij slechts weinig ook in dit geval weer alles te wenschen overlaat. In spanning wachten ohze winkeliers en neringdoenden het antwoord af op de vraag: Hoe zal de Waddinxveensche burgerij reageren op onze actie? Ik hoop en vertrouw van goed l Zóó, dat de gemaakte moeite beloond wordt. Zóó, dat onze ingezetenen steeds meer en meer tot het besef zullen komen dat in eigen gemeente vrijwel alles tegen een concurreerende prijs te be komen is. Zóó, dat het bevordelijk moge zijn aan een sterk gevoel van saamhoorighefd in deze sombere tijden. Ja: Jout nol Dat onze middenstanders ook het Crisis-comité bij hun actie niet vergeten, stemt tot dank en waardeering. Laat ons allen dat op prijs stellenen daarvan een blijk geven door In eigen gemeente te koopen en zooveel moge lijk.eigen ingezetenen tqg^evoordeelen. Middenstanders: ik wensch U goede %zaken en zegen op Uw arbeid. Nov. 1932. Verschillend^ lezÊTs zullen mogelijk de op- of aanmerking maken„Is deze sombere tijd wel geschikt tot het houden van een winkelweek?" Hetzelfde is ook door ons overwogen, alvorens wij het besluit hej»ben genomen stappen in die richting (e doen; echter na gepleegd overleg, zijn wij tot de conclusie ge komen dat het juist nü noodig is al is het dan ook op meer bescheiden voet in dien zin te doen wat wij kunnen. Wij stellen ons niet voor, dat de omzet bij deze winkelweek gelijk zal zijn als vorige keeren, omreden bij ver schillende inwoners de inkomsten be langrijk zijn verminderd, doch destemeer rust op ons de verplichting, zoo veel mogelijk in onze eigen gemeente de gelden, die nog kunnen worden besteed, te behouden erf dit kan men o.i. het best bereiken door het órganiseeren van een reclame-week. Wij moeten en zullen trachten aan te toonen, dat het geheel overbodig is in- koopen voor het St Nicolaasfeest buiten onze gemeente te doen. Om dit te be reiken, zal elke winkelier zooveel mogelijk zijn artikelen in een goed verzorgde etalage etaleeren, tegen billijken prijs, zoodot het publiek de overtuiging krijgt, elders niet beter of voordeeliger te kunnen slagen. Ons doel is niet te lokken met waardelooze cadeaux, maar door krachtige samenwerking met onze zustervereeniging „De Hanze" zijn wij in de gelegenheid waardevolle prijzen beschikbaar te stellen, wat men niet moet beschouwen als cadeaux (want daar staan wij vijandig tegenover) maar als een bijzondere attractie, als St Nicolaasgeschenk. Met dit doel voor oogen twijfelen wij niet of onze onderneming zal in elk opzicht slagen. Daarom doen wij een beroep op onze medeburgers. Klaagt niet „De tijd is zoo slecht." Daar wordt hét toch niet beter mee. Maar een ieder gaat de* etalages bezichtigen en laat vooral diegenen, die nog niet financieel gebukt gaan onder de tijdsomstandig heden, het geld zoo ruim mogelijk laten rollen, vrienden en kennissen aan moedigen tot koopen bij de deelnemende winkeliers. Daardoor worden er drie te gelijk gediend, ten eerste de winkelier waar men den inkoop of bestelling doet, ten tweede krijgt metf; waardevolle artikelen voor billijken prijs, ten derde steunt men ons plaatselijk crisiscomité, waar liet batig saldo der winkelweek aah wordt geschonken.,Ook daar komt het -zeer te pas, daar verschillende in woners weer een beroep doen op boven genoemde intseiling, en om ondersteuning vragen, alvorens geheel hun bedrijf ten gronde te zien gaan. Het is ons helaas al te veel bekend, dat verschillende werkzame inwoners onschuldig de dupe zijn geworden vafn de crisis. Gélukkig is het van onze gemeente miar $en klein gedeelte, dus laat dan «egenen, welke nie;t tot die categorie whooren, het hoofd omhoog steken e# al het mogelijke doen onze onderneming te steunen. Dit is volgens o.i. ons aller belang. H. DEN BOON Voorz. Handeldr. en Industr. Middenstand Mevrouw Kortbegrip was onder doktershanden. Op zekeren dag stapte zij wederom naar haar medicus toe. „Ik kwam eens even bij U," zeide zij, „in verband met het oogwater dat u me gisteren hebt voorgeschreven". De dokter keek haar niet begrijpend aan. «Zoo? Ik heb er anders duidelijk bij gezegd, dat U driemaal daags een óog- badje moest nemen van tien minuten, en daarna twee druppels uit dat fleschje in uw oog laten loopen." „Ja, dat is ook wel in orde" meende zij, „maar U hebt vergeten erbij te zeggen, of ik dat voor of na het eten moest doen." Wederom organiseert de Middenstand een winkelweek in Waddinxveen. Het doei dat hiermede wordt beoqgd behoef ik u niet nader uiteen te zetten. Waar eenerzijds de behoefte bestaat aan tallooze artikelen op velerlei gebied, wordt door anderen getracht in aie be hoefte ,te voorzien op de meest doel treffende wijze. Om deze wisselwerking Je bevorderen, wil de Waddinxveensche middenstand u de komende dagen der winkelweek laten zien, dat zij daartoe volkomen in staat is. De economische druk, waaronder wij heden leven, geeft ook de middenstand Zware.zorgen, waar alleen verbetering in kan komen, wanneer de wisselwer king van vraag en aanbod (eventueel koop en verkoop) een beter verloop krijgen. Hiertoe mede te werken [en U daartoe aan te sporen, is het doel van dit artikel. Naast de verwijzitig naar de kansen op prachtige prijzen, welke door Jiet comité voor de koopers zijn beschikbaar gesteld, vraag ik uw bijzondere aan dacht voor het mooie doel, waarvoor de overige gelden bestemd zijn n.L voor het plaatselijk crisis-comite. De kennis der nooden, welke in zeer vele gezinnen onze medeburgers zoo nijpend heerschen, geven het recht, om U aan te sporen, ook op deze wijze van Uw medeleven te doen blijken. Dat deze winkelweek dJm moge slagen, ten zegen van onze geheele Waddinxveensche bevolking. J. H. MULDER Voorz. R.K. Middenstandsvereen. Asscheman Jac. Asscheman P. Alblas Fr. Bakker firma A. P.- Bakker J. Boon H. den Burger T. Bik. J. Bergen Wed. van Dekker W. Doornhein I. Dorp B. van Doeleman J. A. Eeuwen P. van Glasbeek Garage Glasbeek Wed. P. Graven H. Graaff de Hofman Nic. Heijden A. van der Heijden G. van der Hardijzer A. ffuizcr M. Heemskerk M. Hoogendoorn P. Hofstede Wed. joode A. de Kool G. Krans A. van der Krans H. van der Koster A. Koster Joh. Kuipers S. KrayestejD J. Linde C. ;Wn der MeiderwipfF. Mouriki 'van Noteboaii A. Nielen Gebr. van Oest H. B- van der Offereins C. Overvliet N. JT Pinxteren LJC van Ringelensrein K. Rooij Gez. de Slot Wed. H. van 't Saton Jac. Smits Radio Starre Jac. van der Storre H. Streng G. E. Schalkwijk L. Schild Wed. Tilburg Wed. G. van Tijsterman C. Verbakei L. W. Veldwijk F. Ververs T. Verheul P. Visser A. Willigen Joh. van Wilde H. M. de Wal G. van de Zwijgers Joh. Zwijgers Gebr. Zwijgers firma. C.

Advertentieblad Waddinxveen | 1931 | | pagina 1